Čo musím urobiť, aby som mohla učiť?

viktorka93
11. feb 2018

Zdravím 🙂 Čoskoro končím štúdium na UKF v Nitre - tlmočníctvo a prekladateľstvo, AJ a NJ. Chcela by som učiť na strednej alebo základnej škole. Viem, že na univerzitách sa dá urobiť dvojročné "pedagogické minimum", niekto mi však vravel, že si môžem diaľkovo vyštudovať aj strednú pedagogickú (tiež dva roky). Lenže na stránkach škôl sa píše, že s tým môžem učiť len v materskej škole a družine, poprípade robiť špeciálneho pedagóga, ale ja by som chcela učiť angličtinu a nemčinu. Neviete prosím niekto, ako to funguje? Ja už fakt neviem koho sa mám opýtať. Každý ma len odbije (hlavne študijné oddelenia univerzít). Ďakujem pekne

akzi
11. feb 2018

Ahoj, takze ak ti možem poradiť… ak chceš v budúcnosti vyučovať ang a nem jazyk na základnej škole 2. stupeň alebo na strednej škole, v žiadnom prípade neodporúčam ist diaľkovo študovať pedagpgicku školu, pretože tym nezískaš spôsobilosť na výučbu angl a nem jazyka, iba získaš spôsobilosť ucit v materskej škole a v školskom klube… takze odporúčam urobiť si doplňujúce pedagogické studium(DPŠ)… pozri si bližšie info tu
https://www.fedu.uniba.sk/sucasti/katedry/kated...

sorciera24
11. feb 2018

musis si urobit DPŠ (doplnkove pedagogicke studium)......ziadnu strednu pedagogicku, len s DPS potom mozes ucit na ZS a SS dane jazyky

kxrxn16
11. feb 2018

Presne tak DPŠ je na to, aby si mohla učiť. Ja som študovala na UK Filozofickej fakulte historiu a pocas 1. a 2. Mgr stupna som si urobila DPŠ. Viem, že na UK Filozofickej sa dalo DPŠ študovať aj externe, ale netuším či to platí aj tento rok alebo nie. Najlepšie je im zaslať mail alebo telefonovať a otravovať ich donekonečna 🙂 Prajem pevné nervy 🙂

prihlasovacie
11. feb 2018

DPS si mozes urobit na akejkovek univerzite, ktora ma akreditovane v tvojom pripade anglictinu aj nemcinu, pretoze budes robit didaktiku uvedenych predmetov. DPS je 3, niekde 4 semestralne

annie89
12. feb 2018

@viktorka93 Ahoj, Viktorka 🙂 Nedá mi sa nezapojiť... naozaj si pevne rozhodnutá ísť učiť?
Ja som skončila ako učiteľka pre II. stupeň a SŠ v kombinácii slovenský jazyk a lit. + biológia, ale poviem ti, že by som sa k učeniu už nevrátila... Nie žeby som ťa chcela odhovárať, skôr ťa obdivujem, že sa na to chceš dať... Čo počúvam bývalých spolužiakov, každý hľadá, v čom inom by sa mohol uplatniť... ;) V každom prípade, držím palce!

viktorka93
autor
12. feb 2018

@akzi
@sorciera24
@kxrxn16
@kxrxn16
@prihlasovacie
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady 🙂 Myslela som si, že je to takto, ale človek si nikdy nie je istý, tak som rada, že ste mi takto jednohlasne potvrdili, že potrebujem DPŠ 🙂 Chcela som si to robiť v BA ale už som aj kontaktovala študijné oddelenie a boli vrcholne nepríjemní :D Takže možno ostanem verná svojej alma mater a urobím si to v NR 🙂 Ďakujem ešte raz a
@annie89 uff vieš čo, nie som si ista :D Vyštudovala som tlmočnístvo prekladateľstvo a pravdu povediac uživí ma to 🙂 Neide o to, že by som učiť potrebovala lebo nemám prácu, skôr sa bojím toho, že keď každý deň vstanem a ešte v pyžame zasadnem za PC a budem celé dni len prekladať tak sa zbláznim :D Učiť by som chcela len tak povedľa pár hodín týždenne, len aby som aj ja mala nejaké kolegynky, niekoho s kým sa dá pokecať a nie len doma 4 steny 🙂 ale ešte sa uvidí 🙂 A aj keď budem mať už detičky, tak je to zase celkom fajn zamestnanie. No uvidime. Ďakujem ešte raz baby! Ste zlate ♥