Dlhodobé bolesti v kĺbe

elisvic
8. mar 2016

Ahojte.
Mamina vek 59 rokov, profesia casnicka, do dochodku ma este asi 1-2 roky, vyska 165 cm, vaha 80 kg. Bolesti klba a pomerne silne. jedno ci lezi alebo sedi alebo chodi. Lekar jej predpisuje asi 2-3 roky tabletky ( na obnovu klba), v tomto case pribrala asi tych 10kg. Schudnut sa jej nedari.
Lekar ju neposiela na ziadne konkretnejsie vysetrenie!!!
Snazi sa vydrzat s bolestami aby nestratila pracu. Tak robi aj s bolestami. Dodatocne erie tabletky proti bolesti. Teraz hladam pre nu nejakeho schopneho normalneho lekara v blizkosti Topolcian. Zaujima nas, aky lekar alebo klinika, kde, ako to prebieha s operaciou, ako dlho sa caka na riadne vysetrenie a vysledky, kto je po operacii klba, ake su skusenosti s tym, preplaca to vseobecna zdravotna poistovna, je lepsie ist na operaciu este pokym pracuje alebo az ked bude na dochodku. Podla mna, tak dlho to s bolestami nevydrzi.
vsetky mozne informacie k tejto teme.
Uz teraz som vdacna za kazdu informaciu.

janickadr
8. mar 2016

@elisvic Nenapisala si uplne zakladnu informaciu, a to tu, ktory klb mamu trapi. Predpokladam, ze bedrovy klb. A tiez neviem, preco si myslis, ze operacia je jedinym a dobrym riesenim jej tazkosti, kedze este nebola na ziadnom vysetreni, a to ani u ortopeda. Uplnym zakladom je teda odborne vysetrenie ortopedom, kam ju uz davno mal poslat obvodny lekar, ak tak neurobil, mali ste velmi aktivne uvazovat o jeho zmene, pretoze obvodak nema co liecit klby, na to su ini odbornici, resp.moze to spociatku skusit, ak si velmi veri a ma vela skusenosti, ale az po zhodnoteni RTG a zakladnych laboratornych parametrov, co asi mama urobene nemala, cize ju lekar lieci asi len tak "od oka"... Cize najprv treba od obvodaka vydolovat vymenny listok k ortopedovi a zistit, co mame vobec je, ci ma osteoporozu, koxartrozu, ci zapal v klbe, ci nieco ine. A potom sa uvidi, ako to liecit.. A po case sa uvidi, ci a ako liecba zabrala.. A napokon sa uvidi, ci sa teda bude pripadne aj operovat...

elisvic
autor
9. mar 2016

@janickadr ahoj,
- ano , on a vzdy hovori boli ma klb tak ja som to tiez nevedela presne urcit, ale asi to bude ten bedrovy, ja snou nebyvam iba spolu telefonujeme kratko,
- lebo viem ,ze ked su vazne problemy ako to bolo u mojej svokry tak isla na operaciu klba. to som chce iba vediet dopredu.
-ved , ten lekar ju lieci od oka a to je presne to co mne vadi. a aj jej, ona mu nechce hovorit do remesla.
-ma osteoporozu a aj DNU (kyselina mocova)jedno stehno ma opuchnute. to je fakt vidiet , predtym to nikdy nemala. a tuk to nieje, si myslim, ten jej vzdy isiel na brucho.
-mama by bola urcite radsej , keby nemusela ist na operaciu.
- mozes mi poradit nejakeho ortopeda dobreho aby uz nemusela zazivat takehoto lekara co ordinuje lieky ,,od oka,,
-mamina ma auto takze by nemal byt Problem ist aj niekam inam na vysetrenie. tak samo , ze najlepsie v blizkosti Topolcian. plus okolie.
-vies,keby nenapisem tuto spravu tak by k obvodnemu chodila s klbom este dalsich 5 rokov urcite.
-jeden z dalsich problemov je , ze na sk mozes lekara menit po uzatvoreni z mluvy iba raz za 2 roky, tak nejak to funguje alebo aspon tak mit to bolo raz povedane.
- dalej , chces ist na vysetrenie, tak sa musis postavit do radu uz o 04.00 rano aby si sa dostala vobec do ordinacie, a moze sa stat , ze pani ktora stoji pred tebou zapise dalsich 4 ludi a ty ako 10. alebo 15. v poradi uz mas jednoducho smolu. sestricka zahlasi , berieme dnes iba prvych 12 ludi, uz len tie ordinacne hodiny iba doobeda aj to pri takychto podmienkach , ide radsej kazdy s bolestami do prace.
-
ja byvam v rakusku a tu su otvorene hodiny podla lekara , jeden ma doobeda , iny cely den, niektory az do vecera do 20.00, je to ovela jednoduchsie,
-lekara mozem menit obvodneho kazdy treti mesiac bez podpisovania zmluv. mozem zmenit aj tak ale si to musim zaplatit, inak to ide cez vseobecnu zdravotnu.
- mne pride ten System velmi smutny na slovensku. a hlavne trpia prave ti ludia ,ktori velmi Vela robia a malo zarobia ,takze nemaju ani ine vychodisko. ako moja mama ma plat 400,- eur nic moc. ak pojde na marodku dlhsi cas tak dostane 170,- to si jednoducho nemoze dovolit, preto pracuje dalej s bolestami a potom ma obvodaka , ktory sa hla na spezialistu.
to som chcela iba porovnat a ze moja mama urcite nieje jediny pripad.

-si zlata ,ze si odpisala, ja jej to vetko poviem , verim ,ze coskoro sa najde nejake riesenie.

elisvic
autor
9. mar 2016

takze sa ospravedlnujem za nespravnu info, ze ten obodak ju lieci , je to predsa len ten ortoped. aby som dala veci na spravnu cestu.

elisvic
autor
12. mar 2016

@janickadr Janka , dakujem Ti za radu a vysvetlenie. 😉 dam ti vediet ako to dopadlo.