Antidepresíva a tlaky v ušiach

sabina27
1. dec 2018

Ahojte som liecena na stredne tazku depresiu s panickými atakmi. Lieky beriem Sertralin Actavis od 22. septembra 2018, už je to dlhá doba, ale aj napriek tomu mi byva rano dost nevolno citim take tlaky v usiach a divne vidim a striedaju sa mi navaly tepla a zimi a trasiem sa. Posledne dva tyzdne mi uz bolo lepsie citila som sa sviezo a fit , ale v stredu mi z nicoho nic znova prislo zle videla som divne skvrny pred okom take rozmazane a zrazu som dostala strasnu unavu az nakoniec ma bolela hlava, preslo to az ked som si lahla a dala si hore nohy. Odvtedy kazdy den ked sa zobudim som v pohode ale ako si dam lieky zacnem sa citit nevolno tlaky v usiach a je mi hrozne zle, vsimla som si ze sa mi znizuje krvny tlak a neviem uz co s tym. Mate s tymto niekto skusenost? budem rada za kazdu radu Dakujem.

deti95060810
1. dec 2018

ahoj, určite by som o pocitoch informovala psychiatra....môžu by´t takéto nepríjemné stavy na začiatku liečby , ale po mesiaci by mali nepríjemné následky vymiznúť...možno bude potrebné zmeniť liek...

sabina27
autor
1. dec 2018

@deti95060810 dakujem za radu uz som jej par krat hovorila ze sa citim zle ale povedala mi ze to nema nic uz s liekmi ze si to privolavam sama..myslim ze je to aj mozne ked sa nieco udeje ze mam v sebe stale tu paniku a preto si to privolavam tym ze sa bojim cokolkvek robit aby mi bolo zle len fakt som teraz zmetena lebo neviem ci to mam len v hlave alebo to mam ozaj s liekov

19radka96
1. dec 2018

Po 2 týždňoch by mali takéto reakcie na lieky ustúpiť, ale už je to príliš dlho, ja by som si pýtala iné lieky. Ja som užívala tieto isté a sama som ich vysadila, lebo mi bývalo neskutočne zle po nich. Začala som radšej cvičiť a serotonín som si dodala aj sama bez liekov 😁

jozef1b
1. dec 2018

Brať lieky od 22.septembra nie je dlho. Takáto ťažká depresia ako píšeš si pyta dlhy čas liečenia. Ver mi. A je podstatné aby si sa nespoliehala len na lieky, že ťa z toho dostanú, ale aj ty sama musíš pre to niečo urobiť. Ak vieš dovod čo to spúšťa, tak to treba zmeniť. Napríklad miesto kde žiješ možná pôsobí na Reba zle, alebo tvoja práca, ĺudia v tvojom okolí. Ja neviem, Popremyslaj o tom a skús to eliminovať. Myšlienkovo sa tiež musíš zmeniť. Zameraj sa na niečo pekné čo ťa bavy. Zamestnávaj mozog pozitivnou činnosťou. Menej premyšlaj o veciach čo tú depku spúšťajú. A dychaj z hlboka. Lieky ber pravidelne a fakt mi ver, že táto cesta je veĺmi dlhá. To nie je o tyždñoch, ale možná o rokoch. No nestrácaj nádej. Ver lepšiemu zajtrajšku. Držim ti veĺmi place.