Menzes po pôrode

ankavanekova
29. sep 2014

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Po pôrode som menzés dostala po 5tich mesiacoch. Síce stále kojím, ale vedela som, že to je normálne a každá žena to má inak. Cyklus mi trval cca 9 dní, ale to je u mňa normálne. Lenže problém je v tom, že už dva mesiace som nedostala menzés a nebývam v tom meste ako mám aj gynekologičku a s maličkou sa mi hrozne zle cestuje. Nemám ju kam dať aby som si odbehla na vyšetrenie a tak som len chcela vedieť, že či sa to niekomu ešte stalo. A je to vôbec normálne alebo mám ísť radšej k doktorke? Za odpoveď vopred ďakujem 🙂

saska.t
29. sep 2014

@ankavanekova ak nie si tehotna,je normalne popri dojceni,ze menzes je nepravidelny a moze mat aj niekolkomesacne vypadky 😉

safranka
29. sep 2014

Všetko je v norme, mne cyklus nabehol až po roku po oboch deťoch, lebo som dlho kojila. Syna som v 13 mes. odstavila, nabehol do normálu rýchlo. Ale pri dcére som kojila do 3 rokov zo zdrav. dôvodov, ale po roku mi cyklus začal nabiehať, no keďže som kojila, tak som mala MS tak raz za 2-3 mesiace. Trvalo to celý rok. Treba si len posledovať, ak by si nechcela znovu otehotnieť, lebo to už sa dá ľahko aj pri takýchto nepravidelnostiach.

ankavanekova
autor
29. sep 2014

Aha, no dobre paráda, ja ssom sa len zlakla, že som opäť v tom a to by som ešte nechcela keďže má maličká len 7 mesiacov. Taaak ste ma potešili, ďakujem 🙂

katkaolejka
30. sep 2014

Neboj sa, chvíľu potrvá, kým sa ti cyklus ustáli, ale treba dať pozor, leno otehotnieť sa už dá veľmi ľahko 😀 Mne na ustálenie cyklu pomohol výživový doplnok Mamavit, vyskúšaj, sú z neho dobré vlasy aj nechty 😉

jannka1601
3. dec 2014

Ja by som tiez chcela poradit...maly ma 7 mesiacovv a pred tromi mesiacmi som dostala menzed.mala som kazdy mesiac tak po 30 dnoch menzes 5 dni.a teraz zrazu tyzden niv.jr taky vypadok normalny?dakujem