Zápal čreva

slavkavan
1. apr 2014

ahojte maminy, máte skúsenosti so zápalom čreva u detí? malý ma 1,5 roka a už od januára sa trápime so stolicou. najprv hnačky, aj s prímesou krvy v stolici -z výteru vyšla baktéria protheus-dostal antibiotiká. hnačky ustúpili, z kontrolného výteru zistili, že baktéria ostala a aj stopa krvy v stolici. stále to pretrváva, a malý už nechce ani tlačiť na kakanie. máme ísť na rektoskopiu a samozrejme najradšej by som sa tomu vyhla. boli sme teraz u takého liečiteľa a ten nám povedal, že má zápal čreva... máte skúsenosti, ako pomôcť nejaké prírodné veci? problém je aj v tom, že malého musím s jedlom a hlavne s vodou naháňať. nechce veľa piť, ked vypije 2 dc vody denne mimo mlieka, polievky, výživy a pod. tak je to úspech. nezaberá ani slamka, štrnganie pohárikom, sladené nápoje a čaje..... poradíte?

luba28
1. apr 2014

@slavkavan probiotika si skusala???

bamb27
1. apr 2014

@slavkavan ahoj, neskusala si mu vysadit mlieko? ..bielkovina kravskeho mlieka ked je organizmom zle znasana moze mat aj taketo prejavy, dlhodobre hnacky, krv v stolici, zapalove procesy v creve, samozrejme vhodne by bolo kvalitne probiotikum, ale aj prebiotikum,,, to zosilni jeho ucinok ,,ale hlavne by som minimalne na 2tyzdne vysadila mlieko,,,, a mozno aj lepok

ada558
2. apr 2014

@slavkavan ja by som tiež bola za probiotiká, ja mám Crohna (zápal čreva hocikedy a hocikde) a keď beriem probiotika, tak sa mám ovela lepšie. Treba ich brať ale pravidelne a dlhodobo a len také, čo sú vhodné pre deti.

slavkavan
autor
2. apr 2014

ved probiotiká berieme s prestávkami už 3 mes. s malými prestávkami, ale asi teda musíme vždy... dakujem za odpovede 🙂

filipka3
4. apr 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

my mame vyborne skusenosti s probiotikami Actibax.. mam rocne dvojicky.. tym davam kvapky.. ale starsej dcere uz tabletkovu formu.. vyzeraju ako lentilky a maju cokoladovu prichut 🙂 vyhodou je ze nemusia byt v chladnicke.. takze ich nosim stale pri sebe.. aj na vylety aj na dovolenky.. podporuju aj imunitu.. velka spokojnost 🙂

visna264
4. apr 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

my sme sa k probiotikam Actibax dostali minuly rok.. prave ked sme sli na dovolenku.. a nemohli sme ziadne zohnat.. vsetky musia byt prevazne v chladnicke..a tieto pohode izbovu teplotu 🙂 odvtedy ich uzivame pravidelne.. vyborne na podporu imunity.. v skolke bola "chripkova sezona" a maly to s prehladom presiel ako nic :D