Rezanie ďasna

magduska2
4. jan 2017

Dobrý večer mamičky aj nemamičky...chcem sa vás spýtať. .ci máte niektorá skúsenosť s rezaním ďasna?
Aký je to zákrok, bolesť počas a po zákroku?. ..jednoducho skúsenosti.
V pravo dole na 8-mičke mám vraj vysoké ďasno a to mi prerastá do zuba-v ktorom mi urobilo dieru -zboku.Je potrebné ďasno odrezať a potom zub vyplniť.
Keďže patrím k tým co by radšej rodili ako k zubárovi mám veľký strach. .nikde sa neviem dočítat o takomto zákroku.
Dakujem za vaše odpovede

zuzik307
5. jan 2017

@magduska2 vola sa to dekapsulacia, robili mi to v 4. mesiaci tehotenstva, kedze moja osmicka si vybrala uplne najvhodnejsi cas na to, aby sa pohla 🙄 bolo to treba robit, kedze uz som to mala opuchnute, zapalene, bol tam hnis...bola som na stomatochirurgii, opichli mi to lokalkou, obrezali, co bolo treba...upozornili ma, ze ma bude dva dni silno boliet pri prehltani, tak aj bolo /lava dolna osmicka/...bolesti som riesila len Paralenom...takze pohodka, mas vyhodu, ze nie si tehotna a asi tam nemas zapal 😉 drzim palce 🙂

kikataldikova
6. apr 2018

Ahoj už si bola? Co to cca stojí? 🙂

magduska2
autor
7. apr 2018

@kikataldikova bola som..no uz je tomu rok...ale niečo okolo 50. s tym že teda mi urezala dasno..asi hodinku som čakala v čakárni a potom mi este dorobila zub