Zdúrené ďasienka u 3 ročného. Stretli ste sa s tým?

m_mata
21. dec 2010

dobry den/ahojte babulky, chcela by som sa spytat, ci ste sa uz niektora stretli s tym, ze ma dieta zdurene dasna, aj ked ma uz vsetky zubky. mojmu malemu sa vzadu za 5kami zdurili dasna na oboch stranach a zaliali polovicu poslednej stolicky, naviac sa stazuje ze ho bolia cele dasna pri umyvani zubkov, ma ich cervensie ako zvycajne a dnes v noci mu zacali aj krvacat. boli sme u zubarky, ale maly nechcel otvorit usta, takze sme nic neporiesili... ☹ inak ma zubky pekne zdrave, ani pri ich raste neboli ziadne problemy...

katiak
1. jan 2011

mati, moj syn mal podobne priznaky ked mal cca dva roky. a bola to herpangina (ja som mala herpes vtedy asi mesiac v kuse a aj napriek max pozornosti som ho nakazila ☹ neurobil sa mu vriedok na ustach, ale prejavilo sa to takto). ale mal aj horucku, nevedeli sme z coho, zapalene dasna objavila dr., on totiz normalne jedol a vtedy este nevedel povedat, co ho boli. museli sme usta vytierat fialovou vodou. drzim palce nech je rychlo ok.

m_mata
autor
9. jan 2011

ahoj katiak, nakoniec nam v lekarni poradili krem na dasna kamistad, vraj nestipe - ale maly vrestal ako divy, ked som mu to natierala... ale nakoniec ucinkoval a zacervenanie aj opuch sa stratili, ostal mierne vzadu za stolickami, ale uz sa nestazuje, ze ho nieco boli a hlavne aj papa 🙂 co ma velmi tesi... aj ja mavam casto herpes, ale nikdy ma nenapadlo, ze sa to moze prejavit aj takto... budem si odteraz davat o to vacsi pozor, dakujem za radu a upozornenie... 😉