Ako prebieha cisársky rez?

bellasandra
28. aug 2006

Ahojte, môzem sa Vás opytat, ako je to s cisárskym rezom ? Vyzera to tak ze na 90 percent budem rodit tak..a neviem..nemam z toho dobry pocit. 😅

cinamon7
6. feb 2011

aj mna zajtra caka planovana sekcia so spinalom, uz sa velmi tesim ked uvidim nasu bambulku 🙂

jankohrasko
6. feb 2011

@cinamon7 drzim palceky, neboj 😉 prvy porod si mala tiez cisarsky?

zabkatt
6. feb 2011

@cinamon7 držim palčeky a potom hod info ako to všetko prebiehalo🙂

cinamon7
6. feb 2011

@jankohrasko
@zabkatt dakujem vam 😉 , ano aj prvy som mala cisarsky, kvoli synovej polohe, vtedy to bola celkova, teraz mam velke babo a jazva sa mi stensila natolko ze by mohla prasknut, ale vraj po spinale sa zena skor zotavi,tak hadam to zvladneme bez problemov , obavy asi pridu az rano 😕

jankohrasko
6. feb 2011

@cinamon7 neboj, urcite budes ok 😀 aspon vies, co Ta caka 😀 Necitaj ziadne "pribehy" dost to stresuje ☹

muskam
6. feb 2011

@cinamon7 ja som pred rokom mala spinal. Je to uplne v pohode. Cela operacia prebieha bez akychkolvek stresov na mamicku. Obaja dr. sa so mnou rozpravali, aj vsetky sestricky a ked mojho drobceka vytiahli von a umyli+zabalili, ukazali mi ho. Az mi vysla slzicka. Hlavne si vezmi so sebou flasu s vodou, lebo potom ta odvezu na izbu, nebudes sa moct ani pohnut a ked budes smadna, tak budes mat vodu stale na stoliku. Niektore zeny zvykne boliet hlava po epiduralke alebo spinalke, tak preto ta voda. Po takych piatich hodinach prestava spinalka ucinkovat, tak si popros od sestricky utlmujuce prostriedky. Ja som si este aj v noci pytala dalsie, ale na druhy den som uz nechcela tisenie bolesti, kvoli mlieku, hoci mi ich dr. nukal. Do sprchy ma vzala sestricka az na druhy den po 20 hodinach. A hlavne ma dalsie 2 dni od tolkeho lezania na chrbte, strasne bolel chrbat. Ale potom to preslo. Niekto uvadza bolesti v mieste vpichu, ale to som nemala. Neboj, zvladnes to. Drzim palce.

cinamon7
6. feb 2011

@muskam dakujem za rady aj povzbudenie, uz sa tesim, nech to mame za sebou a do konca tyzdna sme vsetci doma pokope 😉 😎 🙂

adajka
6. feb 2011

Ja mám obidva pôrody so spinálkou a sekciou,a nemôžem sa na nič sťažovať 🙂

alzbeta.hod
6. feb 2011

@cinamon7 já měla taky spinálku a taky 100% spokojenost, vše proběhlo hladce, všichni byli moc hodní, nakonec mě odvezli na JIP kde se o mě starali. Stále chodili měnit infuze a dolívat čaj. Z kraje nám pomáhali se napít dokud nám spodní část nepřišla k sobě. I tak bylo těžký se zvednout pro skleničku s čajem. No žízeň ukrutná. Malou jsem viděla jen po porodu na pár vteřín, pak až ráno na JIP asi na 5 minut a nakonec mi ji manžel dovezl na normální pokoj odpoledne. I mě radili ať si řeknu až začnu ránu na břiše cítit.Taky jsem to udělala, píchli mi něco do kapačky a nic jsem necítila, vůbec nic. Mě odváděli do sprchy ráno nevím v kolik. Rodila jsem večer v 8 hodin. Takže to mohlo být asi po 12 hodinách. A místo vpichu jsem taky necítila... tak asi můj zážitek. Kdyby to šlo rodím tak i podruhé.

ibi
6. feb 2011

@cinamon7 jeeej uz? Tak drzim palce, bude to super! My mame uz 2 tyzdne 🙂) Prajem pekny porod 🙂

lucia1181
7. feb 2011

baby chcem sa vas opytat ohladom pichania spinalky.ja som mala dva cisarske,prvy vpich uplne v pohode,ani som nevedela,ze uz to mam pichnute,no pri druhom dietati sa podarilo lekarke pichnut spinalku asi az po pol hodine.neviem ako to pichala,ale vela krat som zacitila ukrutnu bolest v lavej nohe.vtedy povedala,ze zase netrafila.ta bolest bola mozno dve sekundy,ale bola strasna.teraz ma caka treti cisarsky koncom maja,zaciatkom juna a uz teraz sa obavam toho,ze sa to zopakuje a nebudu mi to vediet pichnut.stalo sa to aj niektorej z vas,ze ste zacitili kratku strasnu bolest v nohe?

meleri
7. feb 2011

@lucia1181 ahoj v noze ne ale v zádech, bolelo to ukrutně. píchali mě to na šestkrát fakt mám z toho hrůzu,taky mě to čeká podruhé sice, ale asi se jim tam rozbrečím.

lucia1181
7. feb 2011

@meleri ahojky....no ja som v chrbate necitila nic,iba v lavej nohe a tiez mam z toho uz teraz paniku co bude pri tom dalsom cisarskom,lebo bolest to bola poriadna,aj ked iba taka chvilkova ☹.neviem cio som len mala smolu na lekarku,alebo mam nejake zmeny na chrbtici,ze sa to nepodarilo pichnut hned,ale lekarka hovorila porodnikovi,ze taky pekny chrbat a nevie preco to nejde pichnut.nakoniec sa podarilo,ale to som sa uz tak trasla od strachu,ze mi museli davat nieco do infuzky nech sa netrasiem aby mohli zacat s porodom.zaujimave je,ze prvy porod uplne super,vpich som vobec necitila a mala som to na prvy krat a za malu chvilenku.

meleri
7. feb 2011

@lucia1181 ježiš ani mi nemluv já mám z toho hrůzu...prostě ten pocit jak tam sedíš s ohnutýma zádama a ted nevíš kdy to přijde, fuj....no a co kdybys šla na celkové umrtvení? ale zas bys neviděla miminko a prý to ani není pro miminko dobré, že dostane do těla daleko víc chemie... 😒 moc ti přeju at se ti to už nestane! nemáš taky možnost to prodebatovat s dr? jako že se bojíš atd, jestli by ti nenavrhl něco jiného....
já doufala že se mi císař vyhne ale bohužel asi ne.... ☹

lucia1181
7. feb 2011

@meleri v nemocnici v ktorej budem rodit,tak volia spinalku pri cisarskych.celkovu narkozu davaju vraj iba vo vynimocnych pripadoch a mas pravdu,presne ako pises,spinalka je ovela setrnejsia k babenku a tiez ho hned vidis po vybrati a o to by som nechcela prist 🙂.no budeme to muset zvladnut a verit,ze tento krat dostaneme lekarku,alebo lekara,ktory nam to pichne na prvy krat a bez problemov.tiez ti zelam nech to uz viac nezazijes a nech ti pichnu spinalku tak ako mne pri prvom cisarskom,to bolo super 🙂

meleri
7. feb 2011

@lucia1181 já se snažím na to moc nemyslet, ale vím že ten den před operací budu vyklepaná. musíme nějak najít odvahu! i přirozený porod určitě hodně bolí a pak jsou chudáky ženské dole rozervané...říkám si že to možná bude třeba lepší než poprvé a třeba ty to už budeš mít potřetí pohodové...držím palečky.

natama
7. feb 2011

@lucia1181 ja to mela uplne stejne jako ty. prvni byl uplne v pohode, ani jsem to necitila. ted u druheho byl ten vpich naprosto silenej. nejdriv rikala, ze tam, co by to bylo nejlepsi, mam srostle obratle, ze nevi, jestli se tam dostane. pak hledala jeste jine misto, nakonec nevim, kam to pichala, ale napichla a pry to vubec neteklo, takze se tam s tim dost dlouhou dobu stourala nebo to zkousela znova a u toho to priserne bolelo v leve noze, hlavne v kycli, jako kdyz mi tam nekdo jezdi jehlici po kosti. nakonec se to podarilo a ucinkovalo to nejak vysoko, ze i brnely ruce, ale to nicemu nevadilo. na normalnim pokoji mi pak chytaly i dost velky bolesti v zadech, tak jsem se bala, ze mi to napichli nejak blbe, ale nakonec to preslo. no a i tak bych si ted zase radsi vybrala spinal nez celkovou.
neboj, ted mas na rade, ze to zas bude dobry 😉

@cinamon7 jak moc se ti prosim te ztensila ta jizva a rekli ti neco k pripadnemu dalsimu tehotenstvi? ja ji mela 2 mm 😒

alzbeta.hod
7. feb 2011

@lucia1181 mě píchli spinálku ani nevím jak... píchli mě 2x a ani trošku to nebolelo, a toho jsem se nejvíc bála. Najednou jsem cítila teplo v nohách a bylo po bolesti. Protože jsem měla ukrutně bolestivé kontrakce tak vpichy opravdu nebyli cítit.

skippy7
7. feb 2011

ahojte, chcem sa opytať, som presne tyžden po cisarskom, kedy sa vyberaju stehy? mam isť dnes, či stači zajtra??

alzbeta.hod
7. feb 2011

mám taky dotaz, nevím jestli jste to tu ešili... jo a jinak se omlouvám že jsem mezi vás vstoupila a snad to nevadí. Koukám že už jste tu tak nějak parta.
Tak teda ten dotaz... když jsem měla rizikový porod a císaře v poslední minutě kdy tím malou zachránili, hrozí mi druhý císař? Měla jsem špatnou plodovku, v sobě infekci a malá měla hodně špatný ozvy. A já se neotevřela víc jak na 3. Měla jste to také některá? JAk se potom hlídá druhé těhotenství? Bojím se aby mě nějak moc nehlídali. Už tohle těhotenství jsem byla od začátku doma protože první UZ byl rizikový

luciaa86
7. feb 2011

@alzbeta.hod ja som mala prvy cisarsky presne koli tomu preco si ho mala ty..infekcia zle ozvy skoro ziadne...atd....len som sa prosila tomu sprostemu DR nech stym nieco robi kedze on nato kaslal 🙄 ja pri druhom niesom nijako zvlastne sledovana iba co som otvorena a mam skrateny krcok ael inak je vsetko ok...doktor povedal ze si mozem vybrat ale odporuca dalsi cisarsky kedze maternicu mam dobre zahojenu ale predsa je tam riziko velke...ja sa bojim spinalu ale radsej spinal ako celkova anestezia 🙂 ja sa bojim toho vpichu ...a aj ti doktor povedal kedy zacal rezat??? alebo boli ticho????

alzbeta.hod
7. feb 2011

@luciaa86 děkuji za info... mě dr v porodnici stále jen hýbali břichem že prý malá spí a mám ji budit, poslední dr se to nelíbilo a tak jsem hnala s ní na sál. Tam mě opět napojili na monitor a nesahali na mě. Píchali oxytocin, přetáčeli na bok ale stále jen na 3 otevřená. Malá jak říkáš měla slabé ozvy skoro žádné a tak musela být do hodiny venku. Měla jsem tam u sebe nakonec manžela což mi dodalo sil. Já měla strach z jakékoliv anestesie. Sestřenice rodila dvojčata se spinálkou a vždy líčila jak moc to bolí. Ale protože jsem měla šílený kontrakce tak jsem je prosila ať už mě napíchnou že to nevydržím. Vleklo se to strašně pomalu. A když mě umrtvili spodek tak se jen ptali jestli něco cítím. Že prý tlak ucítím ale bolest ne. Nevěděla jsem co říct a ona se podívala přes plentu a jen řekla, dobrý to už byste cítila takže už mě asi otevřeli, ale kdy začnou neřekli. Ale teda tlak to byl pořádný, nejprve když tahali malou tak jakobi mě zvedali ze stolu a když ze mě vytlačovali ty zbytky tak jak kdyby mě vší silou zatlačili do stolu... no divný pocit fakt. Ale nechtěla bych být uspaná, i tak to byl zážitek a nebylo mi potom zle, jen přitom.

sirinka
7. feb 2011

@alzbeta.hod ja mam druhy porod CR a teraz dufam, ze budem moct vaginalne...
CR som mala kvoli nepostupujucemu porodu a polohe KP.... teraz uz je malinka otocena spravne, jazva dobre zahojena....takze...pevne verim, ze uz mi viac maternicu rezat nebudu musiet...

alzbeta.hod
7. feb 2011

@sirinka taky bych ráda zažila ten kontakt při vaginálním porodu... vím že to musí být hodně nepříjemný ale i tak nádherný pocit. Při CR jsem neměla možnost malou ihned držet v náručí což mě mrzí. Ani manžela jsem u sebe neměla možnost mít celou dobu. Sotva ke mě doběhl užmě připravovali na CR a dváděli od něj...

sirinka
7. feb 2011

@alzbeta.hod ja som prvy mala vaginalny...bolelo to sice riadne...ale pre mna je to stale prijatelnejsi sposob porodu ako CR...
a vobec mi nevadi, ze ma dr. nastrihne a ze si par dni nebudem moct poriadne sadnut...aj ked po prvom porode som sedela uz na druhy den....celkovo velmi rychlo som sa dala dokopy...
mne jednoducho velmi vadi ten velky rez na bruchu, vsetky vrstvy, svalovina....je to velky zasah do organizmu...

kkiki
7. feb 2011

Cavte baby, tak v skratke. Moj treti cisarak. Prisli sme na sal, nevedel ma pichnut, ked akoze pichol tak sme zistili ze spinal ucinkuje na 20% asi. Cakali 15 min a dali mi narkozu. Ten drbo anesteziolog akoze nasraty ze mi nezabral spinal mi pustil taku davku, ze mi zhorelo hrdlo. Zaspala som hned a nieco sa mi len snivalo a uz ma budili. Tak prve ci je alan v poriadku. Bol mal 4kg a 50cm. A uz som mala aj zelenu vodu. Nooo tak ma previezli na izbu a tam ma cakal muz aj s babatkom. ;) a vtedy som pocitila ten rozdiel bolest po spinali a bolest po narkoze. To proste boli jak svina a tolko injekcii co do mna napichali sa neda ani spocitat. Ku tomu sa mi zapalil dychaci trakt vdaka narkoze a zakasli si ;) no to bolo v piatok, dnes uz sa plne kojime a pozajtra domov. Na vsetko zle sa da zabudnut ked mame tych malych pri sebe. Tie predosle sekcie boli uplna malina. A keby nemusim nechcem ani jeden sc. Drzim palceeee nech vam vsetko dopadne na 1.

alzbeta.hod
7. feb 2011

@sirinka jj vždy jsem měla strašný strach z nástřihu a z šití... ale když jsem zažila ležet na porodním lehátku v bolestech, tak mi fakt bylo jedno co mi dělají jen ať mi pomůžou. Tak velkou bolest jsem nikdy nezažila a nevím k čemu bych to přirovnala. I tak se těším na druhý porod a na ten neopakovatelný okamžik kdy uvidím toho drobečka poprve. To se nedá opakovat. Je fakt že po CR jsem se nemohla pomalu ani hnout a záviděla jsem holkám na pokoji co po vaginálním porodu běhali jak srny. Já se nemohla pomalu ani zvednout z postele. A noci jsem trávila v bolestech.

sirinka
7. feb 2011

@alzbeta.hod ja z nastrihu nie, skor by som sa bala roztrhnutia...a vzdy som sa bala CR, preto aj som sa pokusila porodit magdulku vaginalne aj ked bola KP...no ale nepodarilo sa....

alzbeta.hod
7. feb 2011

@kkiki Tak to klobouk dolů 3x CR. Já přijela do porodnice v pů 3 od té doby jsem nepila, jsem si zapoměla pití a tam se nic nesežene. Takže do 8 večer bez pití, jen co jsem se nalokala ve sprše jak jsem byla vyschlá až do žaludku. Před CR mi dali nějakou lahvičku že to mám vypít aby mi nebylo zle, ale prej je to hnusný. Mě to bylo jedno jak to chutná, vycucla jsem to na ex. Při operaci se mi začal zvedat žaludek a to bylo pošušňání... zvracet a necítit tělo je fakt hnus. MAnžel mi u obličeje držel tu malou nádobku ale nic ze mě nešlo jen mi to obracelo žaludek... slzy mi tekly a celá jsem se třásla...

alzbeta.hod
7. feb 2011

@sirinka já celé těhotentsví říkala cokoliv jen císaře ne... no a nakonec jsem musela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre