Ako ste zvládli pôrod ?

sasenka522
14. jún 2018

Ahoj žienky, mam panicky strach z pôrodu a chcem vedieť ako ste to zvládli vy. Mňa čaká pôrod až v decembri ale už teraz sa ho veľmi bojím a to som ešte len vo 4tom mesiaci. Mohli by ste mi prosím napísať ako ste to zvládli vy ? Ďakujem ..

fantaghiro21
15. júl 2018

@0martina0 Myslím si,že ona bude mať zdravší vzťah so svojím dieťaťom, ako matky, ktore tu predvadzaju nejake moderne fantasmagorie.. To, že sa nebude fotit s dietatom každu minutu, považovať za budhu, a decko nebude stredobodom vesmiru a vsetkeho, je už povazovana doslova za vraha, krkavciu mater a že si nezasluži dieťa? Kruteeeeee

Inak k tomu pocuvani doktorov pri porode :D :D :D Ležala som v nemocnici 4 mesiace, kvoli rizikovemu tehotenstvu.Za ten cas, som si už dolsova s doktorkou potykala , sestricky som brala ako svoje kolegyne. Za to obdobie, nebola asi ani jedna rodicka, ktora by spolupracovala s doktormi :D :D :D Sama dr, . s ktorou som si potykala mi vravela, aku mala strasnu noc, a ake hysaky dostali zeny, este nanajvis absolvovali predporodne pripravy. Akoby diabol do nich udrel :D :D :D takže neviem kde žijes :D Ani ja, co som sa snažila na 100% počuvat doktorov, viem, že som počuvala tak na 80 :D

0martina0
15. júl 2018

@fantaghiro21 tak to bude zdravi vzťah ked sa už teraz tak k tomu stavia ako piše a ked nebude počuvať doktorou to je jej rozhodnutie alenačo potom hľada radi

kathy93
15. júl 2018

Ja som sa už psychicky pripravila na prirodzený pôrod no hrozí mi cisársky 😔 nebojím sa pôrodu vôbec. Už chcem mať maličkú pri sebe. Bojím sa toho ako zvládnem staranie sa o dieťa a psa s ranou na bruchu 😓. Nechápem autorku článku. Nie každá žena má tú možnosť aby jej dali na brucho po pôrode dieťa. Ale to pochopí až keď porodí. Väčšina žien sú šťastné že sa im vôbec podarilo porodiť zdravé dieťa a je im jedno ako. Jediný strach by mal byť práve z toho proste aby všetko dobre dopadlo a aby bolo bábätko úplne zdravé. Snáď aj to pochopí. Keďže má len 20 rokov skončila školu len nedávno a silno pochybujem že by sa sama postarala po finančnej stránke ale to už je jej vec...

fantaghiro21
15. júl 2018

@0martina0 Autorka sa pýtala na rady a skúsenosti, ako zvladli porod ostatne ženy 🙂 Nie o hodnoteni lasky k dietatu , vyjadrovania sa , atd . Kde si napísala radu ty, okrem toho, že si napisala, že ma fobiu sebectva - to je čo za kravinu? To znamena, že sebectvo nema ? lebo ja mam fobiu z velkých kamionov a aut:D tak ich radsej obchadzam . Ona asi obchadza aj to sebectvo .

petrusa87
15. júl 2018

ja som tiež sa bála toho, ale chcela som bábo a hovorila som si, že bilióny žien to zvládlo a ja to musím zvládnuť tiež, veď to nebude trvať večne....a niektoré ženy ani nevedia ako rodia....fakt netreba na to myslieť

fantaghiro21
15. júl 2018

@kathy93 rodila som dcerku predčasne v 33tt. Dcerku mi hned po porode brali a oživovali, nasadili pristroje a podobne .Prvýkrat som ju držala v naruci asi na 4 den po porode. Aj to som si vydupala 🙂 Chodila som k nej nosit mliecko , a nie vždy ma k dcere pustili, doslova niekedy vyhodili, nakolko mi bolo povedane, že musi mat klud 🙂

Nezda sa mi, že by som bola menej, menej milujuca matka svojhop dieťaťa. Tiež som sa bala porodu, nanajvýš, ked som rodila predčasne... Ale ako som bola na sale, mala pri sebe manžela, tak som nepocitila žiadny strach. Pre mna bolo v tom momente prvorade,a by bola dcera zdrava,aby ju zachranili . O bondingu som ani nepremýslala, nebrala som taku vahu...

Pri cisarskom porode nejde len o to, že žena nepreživa bodning. Tak , ako každý porod, je pre matku , možno viac pre samotne dieta stresujuci faktor. Velka zmena. Musi sa vediet adaptovať .Bonding si myslim, že vela žien berie ako nejaku euforiu, citový zážitok, o ktore su ukratene.
A to mi pride strašne egoistické. V mojom prípade, keby dali dceru na" bonding" , tak mi dcera zomrie. Co je doležitejsie? Ta euforia alebo zdravie dieťaťa?

myboys
15. júl 2018

Klamat ti nebudem. Najhorsia bolest v mojom zivote, neskutocna bolest ale ta euforia po porode, prvy krat pocut zaplakat svoje babatko, prvy krat ho ovonat, zobrat do narucia, pobozkat... hned by som do toho isla znova. Najkrajsi zazitok v zivote. Je to neopisatelne krasne

kathy93
15. júl 2018

@fantaghiro21 ja budem rodiť prvý krát ale naozaj už teraz milujem svoje dieťa a položila by som aj život za neho. Ja si myslím že autorka to pochopí hneď ako porodí.

fantaghiro21
15. júl 2018

@kathy93 a potom príde realita😁😁😁

deniska2706
15. júl 2018

Najhoršie co môžeš spraviť je stresovať sa. Mysli na to ze všetky ženy to prežili tak to prežiješ aj ty. Ja osobne som mala hrozný pôrod, ale zvládla som to a teraz po takmer 8 mesiacoch to už prebolelo. Ráno o pol 2 sa mi začali bolesti, o pol 7 som sa dostala na vzdychareň. Voda neodtekala a ja som sa neotvarala. Celý deň som sa nemohla napiť , pretrpela som to tam a večer okolo 18 som sa konečne otvorila natolko aby mi mohli pichnúť vodua potom to šlo rýchlo. Zavolali ku mne manžela a o 18.45 na 3 kontrakcie bol malý vonku. Samotný pôrod trval možno 5 minút ale ten celý deň čo som sa musela trápiť a už som bola unavená vyčerpaná hladná smädna ubolena..... Každopádne stálo to zato. Bohužiaľ ja som nemala šťastie ako niektoré ženy prídu do nemocnice, ľahnú si na kozu, 3x potlačia a bábo je vonku. Trápila som sa 17 hodín bez epi a neľutujem ani minútu, bol to silný zážitok pre mňa aj pre manžela.

0martina0
15. júl 2018

@fantaghiro21
@fantaghiro21 no však ked maš fobiu s kamionou a aut tak ich obchadzaš ale ona ma fobiu s pôrodu ale nebude robiť čo kažu doktori a už sama vie čo je lepšie pre nu či cisarski alebo spontanny pôrod a nebudem pisať daľšie jej nazory o dieťati čo pisala to nieje z jej strany sebectvo podľa mna je

ja_bb
15. júl 2018

Kazda ti napise svoje skusenosti,pocity,ale zo svojho pripadu-radsej nic necitaj, nehladaj ;) Jasne,ze je strach,lebo to nepoznas,je to nieco, co sa neda nicomu prirovnat,ale...ked pride ta chvila,adrenalin,stres,ano aj bolesti, hlavne treba pocuvat lekarov. Absolvuj kurz pripravy,tam ti tiez povedia potrebne veci,ktore ulahcia samotny porod. Radsej mysli na babatko,ako sa tesis a nie na porod,ako sa netesis (aj ked to asi moc nepojde,snaz sa tie myslienky zahnat). Mamicka musi byt v klude.

fantaghiro21
15. júl 2018

@0martina0
Ja sama nesuhlasim s ulahčovanim porodu, cez sekciu, epiduralky .....

Nuž, neviem, prečo niektore ženske maju stale potrebu presviedčať niekoho, a ak neakceptuje názor, tak je egoista... Autorka chcela vyjadrenia, ako porod zvladli ine ženy. Kde v jej uvodnom prispevku vidis nejaký naznak toho, že chce radu,alebo presviedcanie ???

A či je egoisticka, že si stoji za svojim? Skor si myslim, že ma svoju hlavu, sama sa rozhodne. Ale urcite tieto oplzle komentare od niektorých cleniek ju nepresvedčí o tom, že by mala ist prirodzene...

ja som od úvodu svojho tehotenstva vravela, že nikdy, ale nikdy nechcem nejaku epiduralku. (o jej prejavoch po ani nechcem hovorit ) Chcela som si tým prejst, i ked som sa bala. Zachytila som niekedy diskusie prave ohladom toho, ci si dat epiduralku alebo nie . Zenske, ktore si ju dali, nazvali dokonca tie, ktore to chceli naozaj "prirodzene" nejakými masochistickými monstrami.... Tolko k tomu "egoizmu" --..Asi mi mali podla teba prist prave ženske s epi egoisticke, ci nie? Ked mas uz to nejake kriterium....

Ale to je zase moj subjektívny nazor.. 🙂 Mam teda považovať ženy, ktore boli posrate z porodu,mali nizky prah bolesti a rozhodli sa pre sekciu za osobnoste egoisticke? Asi by som sa mala tiež vyjadriť tak, ako sa tu vyjadrovali podaktore "damy", že si nezasluzia deti a podobne? Pfuj !

Ved ked sa tu zhrnuli hrdinky, že všetko zvladnu, prečo si okrem prirodzeneho porodu pichaju aj epi? ( Este dokonca aj usetria, kedže je epi už zadarmo 🙂
Autorka si chce svoj strach , bolesť ulahčiť, tak je pre to egoista???

0martina0
15. júl 2018

@fantaghiro21 ale ja chapem pôrodu sa boji to je prirozene ale pisať ako ľubi deti a pritom sa jej hnusi pôrod a kojenie a keby jej dali zakrvavene dieťa po pôrode to je podľa mna silna kava lebo toto všetk patri k tomu dieťaťu a materstvu tak to nieje egoizmus a o tom že je presvedčena že je lepši cisarsky ved ja som mala dva spontane pôrody a dva cisarske a už by som nemenila cisarky za nič je pravda že každy ma na to iny nazor niektore ženy skôr prekonali cisarsky ako spontany ale ona ešte ani jedno ani druhe a mudruje ako keby mala za sebou aj aj

arthemiis
15. júl 2018

@fantaghiro21 tu nikto nehovoril o jej presvedčení ale o tom akým štýlom sa vyjadruje .. zakrvacane dieťa a kojenie je nechutne?? Som zvedavá čo potom povie vážená o prebdenych nociach a okakanych plienkach, mne sú nechutne takéto ženy

fantaghiro21
15. júl 2018

@arthemiis a čo že je jej nechutne zakrvavene dieťa a dojčenie ? (mimochodom, už ked davaš dbať na to vyjadrovanie, spisovne je dojčenie, nie kojenie !!!! )
Mojmu otcovi sa hnusilo, ked nam mala detska lekarka brat len krv. Odpadol... Mal slabý žaludok.A miloval nas menej? Bol egoista? Nemyslim si...
Pre mna su nechutne ženske, ktore dojčia viac ako 1 rok :D A opat je to moj subjektivny nazor. :D :D

arawis
15. júl 2018

Ahoj, necitala som predosle komentare 🙂. Pisem len za seba. Ja som bola tak vylakana, ze ked som dostala listok do nemocnice, tak som sa rozplakala az strach 😂 a dost dlho so mnou musel manzel cakat von, kym som do nemocnice dokazala vojst 😀.
Porod bol tazky, ale to bolo len u mna 🙂 co sa tyka spolubyvajucich (vystriedala som ich viac, lebo maly mal zltacku a bola som tam s nim este desat dni)..tie mali deti na tri zatlacenia von 😒😅 takze to je celkom dobra statistika 👍. Z euforie z babatka hned zabudnes na vsetko strasne, ver mi. Ja nie som teda ziadna citlivka ohladom deti, ale mat vlastne je ine 😇. Hojenie prebehlo na to, ako som bola pozasivana, vyborne, a hoci mam vyssi vek 😅 aj celkom rychlo. Oproti prebdenym nociam a dnom s kolikou, ked si mozno nebudes moct ani navarit alebo sa osprchovat, je porod malina 😊.
Tes sa z kazdeho jedneho dna co Ti ostava, uzivaj si ich a oddychuj!!! 🍀☺️

ivanulla
6. jan 2019

@sasenka522 dobrý deň, no ako ste to zvládla??

mirka2611
12. nov 2019

Mne odtiekla plodova voda doma a porodila som po 20h pre mna troska trauma aj ked to stoji za to ale 20h nejest bola som max.slaba pretoze ma chytilo aj grcanie pri kontrakciach. Ale zvladla som len potom som nevedela chodit asi tyzden..to sitie je fakt brutal..ale ako u koho samozrejme

bettymacd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
23. jan 2020

Mna by zaujimalo,ci je to len vo filmoch,ked kricia a fucia ako parne lokomotivy. A za dalsie,ak je zena hanbliva. Neviem si predstavit zvijat sa v bolestiach,funat a kvilit pred cudzimi ludmi. Partner urcite nepojde so mnou a nemam nikoho,koho by som tam chcela a uz vobec nejaku cudziu dulu.

yoxinka
23. jan 2020

@marca12
Mám za sebou 3pôrody a každý bol úplne iný. Každá žena je iná. Niektoré kričia, niektoré fučia, niektoré sú hysterické, iné potichučky si predýchavajú, ani nevieš, že rodia, je to brutálne individuálne. Ja som mala tretí pôrod taký, že 4noci som si doma predýchaval kontrakcie každé 3minúty, ráno to prešlo a celý deň nič. Na piaty deň mi tie kontrakcie začali už o 18.00, 21.30 sme šli do nemocky, 21.56 sa malá narodila, ale toto je extrém, skoro som porodila v aute. Ale tie 4 noci som nejak cítila, že ešte to nie je ono a odtrpela som si to pekne doma. Ale ako prvorodička by som nemala šancu toto odhadnúť.

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre