Má niektorá z vás zašitý krčok maternice?

marcelka114
21. jan 2008

🙂 ahojte velmi by ma zaujimalo ci niektora z vas nema zasity krcok maternice teda serklage a ci neviete ked sa prestrihne steh ako rychlo nastane porod.Budem rada ak sa zapojite dakujem

andrea71290
8. feb 2017

@carmen238 mne prestrihli pred dvoma týždňami a nič..... ☺

carmen238
8. feb 2017

@andrea71290 to fakt? No super, tak možno ešte stihnem sobotný ples aspoň na chvíľku 🙂 lístky sme vyhrali min. rok 🙂

andrea71290
8. feb 2017

@carmen238 ak Vas nebudu zbytocne drzat v nemocnici a nepride to tak ano 🙂

ala82
8. feb 2017

@carmen238 ahoj.som rada ze si vydrzala tak dlho.prestrihnut steh ides do nemocnice?moze byt ze si ta tam nechaju aj na pozorovaie ci sa nieco deje,ale mozno ta hned pustia.pre istotu si zober aspon pyzamo aj papuce.a ked ved ti to niekto prinesie.

carmen238
8. feb 2017

@andrea71290 našťastie nás pustili 🙂
@ala82 áno v nemocnici, už mám po a tašku už mám aj tak zbalenú do pôrodnice 🙂

ala82
8. feb 2017

@carmen238 a ako sa citis?aky to bol pocit

carmen238
8. feb 2017

@ala82 pre mňa celkom nepríjemný,ale nebolelo 🙂 som v pohode, akurát sa cítim ako časovaná bomba,že to môže kedykoľvek prísť 🙂

ala82
8. feb 2017

@carmen238 no dost to bolo neprijemne.len nech je vsetko ok az do konca a ked sa budes rozpadavat tak drzim palce aby si to mala cim skor za sebou.normalne sa z tebou tesim a aj zavidim ten fajny pocit ked sa malinke narodi.len nech je vsetko v poriadku

carmen238
8. feb 2017

@ala82 ďakujem ti krásne 🙂 už by som to aj chcela mať za sebou 🙂 len nech je všetko ako má byť 🙂

ala82
8. feb 2017

@carmen238 neboj bude vsetko ok. 😊

tinkak08
13. feb 2017

Moja momentalna skusenost je ze od 20tt prisli na to, ako sa krcok skracuje az v 25tt na poradni rovno do nemocnice zacala som sa otvarat krcok uz len 1,5cm otvorena na 2,5cm zvnutra.Serklaz urobena, 5 dni v nemocnici po zakroku a teraz doma lezim minimalne 3 tyzdne do kontroly potom verim aspon v prechadzku vonku🙂 tak isto veri. ze vyberanie stehov nebude boliet a v zdravi obaja prezijeme🙏🏼❤

carmen238
13. feb 2017

@tinkak08 držím palce 🙂 aj ja som mala ležať, ale nedokázala som celý deň len ležať a zachvíľu sme 39týždeň 🙂

tinkak08
13. feb 2017

@carmen238 a v pohode ste zvladali prechadzku aj domacnost? 🙂

carmen238
14. feb 2017

@tinkak08 ja áno, nemohla som celý deň len ležať,aj nákupy som riešila síce s manželom, ale dokonca som aj balila balíky 🙂

andrea71290
20. feb 2017

Ahojte držím vám palce. Ja som mala serklaz a porodila som deň pred termínom 💕😌

tinkak08
26. feb 2017

chcem sa Vas opytat, ako ste to po serklazi zvladali? v stredu to budu tri tyzdne co uz mam po zakroku a dnes mi je cely den tazko,ked lezim je to celkom fajn ale ked sa postavimako keby som mala kamen v bruchu.este k tomu je maly strasne akcny.Skracoval sa Vam potom krcok?:-/ dakujem

carmen238
26. feb 2017

@tinkak08 ja som ani necítila, že ma šili,žiadna zmena, trochu som po zákroku oddychovala,ale inak som robila všetko čo som mohla a bez problémov, nedokázala som len ležať 🙂

tinkak08
27. feb 2017

@carmen238
Ty ano to si mi spominala 😇 tisko zavidim ze uz mas po vsetkom a gratulujem😘ja skoro cely cas lezim ale od vcera mi je fakt blbo a neviem co to znamena verim ze nic

carmen238
27. feb 2017

@tinkak08 ďakujem 🙂 ak sa necítiš dobre možno by bolo lepšie skočiť na kontrolu

tinkak08
27. feb 2017

@carmen238 idem uz v stredu na poradnu.Mna keby mali tak nekopal do zaludka bolo by to dnes uz dobre len asi ma diskoteku uz dva dni😭

vanny12345
13. apr 2017

Ahojtee baby 🙂 chcem sa spytat,ako ste fungovali po serklazi? Ja ju mam spravenu od 21tt. Stale lezim,prejdem na WC,najest sa,sprcha,ale tak mi povedali ze len lezat.ako ste to zvladali? Fungovali ste normalne? Moj nalez bol cervikometria 2,6cm a bol makky. Vraj je teraz polotuhy. Preto to zasivanie. A takmer pre prst otvorena. Len neviem ci vnutocne ci v.onkajsie. Vcera som mala poradnu vsetko chvaalabohu ok,teraz sme 24,o dva tyzdne zasa poradna,aj glukoza nas cakaa. Tak len chcem vediet ako ste potom fungovali a tak,dakujem 🙂

carmen238
13. apr 2017

@vanny12345 ja som fungovala akokeby ma ani nešili,ešte som aj nakupovala a balila balíky a všetko v pohode 🙂

vanny12345
13. apr 2017

@carmen238 lebo mna uz to lezanie docelaaa zničuje. Len nechcem aby sa niečo stalo -_- ale niekedy je lezNie horsie lebo clovek ma normalne depku. Zo vsetkeho. A moj rozum mi vravi ze treba vyjst na vzduch. Tak ci tak

carmen238
13. apr 2017

@vanny12345 ty musíš vedieť ako sa cítiš, ale podľa mňa sa ani nedá stále ležať. Držím palce nech si čo najdlhšie 2v1 🙂

vanny12345
13. apr 2017

@carmen238 ja sa citim praaveze fajn,len v hlave mam uz zafixované že ležat a ležať. Inak uplne super. A Vam v kolkom tt robili serklaz? A uplne vsetko ok,zastabilizovalo sa to? To je uplne super,verim ze aj my vydrzime. Este aspon 12 tyzdnov. Do tej 36 🙂

tinkak08
13. apr 2017

@vanny12345 kazda mame iny nalez 🙂 a vsetko zavisi od krcka mohli vas zasit pre rozne problemy otvaranie zvonku zvnutra skracovanie krcka...Ja zas mam tak zly krcek ze naozaj musim lezat po tej serklazi.Raz som dosla na poradnu a za dva tyzdne sa skratil krcok po serklazi mal 4,5cm a po dvoch tyzdnoch 2,7cm...aj malicky sa mi vtedy otocil hlavickou dole a velmi naliehal.Potom zas bolo lepsie lezala som stale ale obcas ano navarila nieco pomohla upratat🙂 ale vacsinou lezala.teraz som uz 35tt a uz prestavam lezat 4 mesiace uz mi naozaj preskakuje 😂🙏🏼ale pokial sa vy citite dobre brucho netvrdne nemate bolesti potom super len nech sa vam krcok neskracuje

vanny12345
13. apr 2017

@tinkak08 Je jasne ze kazdaa mame iny nalez...🙂) ja len preto sa tu pytam lebo som rada ked precitam skusenosti viacerych a tak. Ďakujem 👍 a drzim palce,bodaj by som aj ja bola 30 už aspon.

tinkak08
13. apr 2017

@vanny12345 pokial mate moznost lezat tak lezte zatial 🙂 ja som si aj poplakala ked uz som to nezvladala ale teraz si uz poviem ze super da sa to zvladnut🙂 hovori sa ze po 30tt tie deti uz nie su tak nevyvinute uz je to podstatne lepsie tak este skuste lezat

carmen238
13. apr 2017

@vanny12345 serkláž mi robili v 28.týždni a rodila som v 39.týždni 🙂 som šťastná, že všetko dobre dopadlo,ale nedokázala by som tak dlho ležať

vanny12345
7. máj 2017

Ahoojte maminky,chcem sa spyytat,lebo vela citam o tej ssrklazi ze je to aj mnohokrat zbytocne. Ani niie zbytocne ale zastarale. Naopak,ja som vdacna ze mi bola spravena. Fungovali ste normalne,alebo ste len lezali stale? Ja som minimum na nohach a uz to riadne pocituje moj chrbat :D a vsafe pocuvam ze zato aj pohyb je dolezity.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre