Pôrod bez absolvovania kurzov. Na čo sa pripraviť?

dianga
15. okt 2007

baby pomoc, uz sa mi to krati a nebola som na ziadnej priprave, aj ked som bola nahlasena na predporodny kurz a aj na strecing ale boli sme odcestovani koli manzelovej praci a 300km sama som si netrufala vlakom, lebo som bola anemicka... tak na co sa mam pripravit? Je to moje prve...

dianga
autor
19. okt 2007

baby vsetkym Vam uprimne dakujem, tesim sa ked uz budem drzat chrustika v naruci a dufam ze vsetko prebehne ok.

burina111
19. okt 2007

neboj sa, tiež som rodila pred 6 týždňami bez akejkoľvek prípravy, akurát čo som si preštudovala knihu o matke a dieťati, ved ono to ide akosi samo, samé telo ti napovie, čo máš robiť,inak to ani nejde no a čo sa týka dýchania a tlačenia, to ti určite povedia sestričky, hlavne sa ich snaž počúvať, moc to nejde vtedy, ale no....
naozaj si človek neviem predstaviť, kým to má v brušku, aké je to krásne, niečo výnimočné....a aj ppotom celý čas ked rastie. celé to treba brať ako niečo prirodzené a ja som si hovorila, že čím je vačšia bolesť, znamená to, že už o chvíľu bude koniec a konečne drobca uvidím a ked ho uvidíš, uvidíš, že nič na svete nie je krajšie.
pri mne bol tiež manžel, je to veľká opora, pomoc a aj neopakovateľný zážitok ešte možno silnejší pre neho ako pre teba...

držíme palce

januliak
19. okt 2007

ahoj,
ja tiez idem rodit bez akehokolvek kurzu, kedze som robila az do nastupu na matersku a to do vecera a potom sme museli poctivo lezat doma. Jedine,co som studovala bolo info na internete, v knizke a co som citala tu na MK. Ale od znamej som pocula, ze to, co tam aj pocula, tak to vobec nevyuzila, kedze v tu chvilu to zabudla 😅 Ale myslim, ze budes mat okolo seba ludi, ktory ti povedia, co mas robit. Myslim, ze moja polovicka bude pre mna najvacsiou oporou 😉

zajo510
26. okt 2007

ahojte kočky, ja som tiež žiaden kurz neabsolbvovala aj ked som sa chystala...ale dostala som sa do nemocnice v 33.tt, hrozil mi predč. pôrod a to bola teda poriadna príprava na pôrod. dievčatá z nášho odd.rodili denne, kedže pôrodné sály boli hned vedla, bolo počuť cez deň aj v noci výkriky, ale boli aj také, kt. nekričali 🙂 . na dennom poriadku boli vyvolávačky a prenášajúce maminy...som rada že som bola v nem. psychicky mi to veľmi pomohlo čo som videla, aj na pôrodnej sále som bola a ležala na pôrodnom stole - tam robili monitor...neni to taký strašiak.

zrzulka
1. nov 2007

baby a rodili ste s epiduralkou´? myslim tie co pisete ze sa to dalo v pohode zvladnut? lebo ja som skor za to rodit bez nej

lilyk
2. nov 2007

zrzulka ja som rodila s epi a uz by som nechcela, zabrala mi ked povedali ze mam tlacit a ja som zrazu nic necitila a myslim ze tie bolesti co som mala predtym uz vacsie by neboli 😉 keby som mala druhe, tak si epi nedam, tot moj nazor 😉

verulka
2. nov 2007

ahojte, no ja si myslim, ze prirpava je velmi fajn. Su tam odbornicky, ktore vam dokazu trpezlivo odpovedat na vsetky otazky. Netvrdim, ze sa bez toho neda porodit, ale tu to vyznelo akoby to bola uplna hlupost a stym ja nesuhlasim 😉
taktiez hned 1.prispevok od (tusim )snezienky ma zaskocil ,ze priprav sa na bolest 😕 akoze ano, boli to, ale nie je to najhlavnejsie na celom priebehu porodu.
Porod, je prirodzeny proces, ked mate pri sebe milovanu osobu, doktora, ktorenmu doverujete je to skvele.
zrzulka, ja som nikdy nemala epi. V mojom okli vacsina zien rodilo bez nej a tvrdia, ze je to v pohode 😉

jaja0110
2. nov 2007

Ahojte cakajuce maminy, tiez sa rada pridam do diskusie. Sice mam este nejaky ten mesiac pred sebou, ale ziadne krzy ani pripravy mat nebudem, kedze zijem v UK-a tu to nerobia. Kazdopadne pridem rodit na slovensko, ale co sa chcem teda opytat, mate niekto skusenosti s porodom dvojiciek (kedze ja jedni cakam) 😅 myslim vaginalne, nie cisarskym. To ak sa pri jednom babe rodi 10 hodin, kolko sa rodi pri dvoch? 😲 Som prvorodicka, tak ma to napadlo...

jaja0110
2. nov 2007

Inak odporucam super stranku, kde su vsetky fazy porodu popisane zrozumitelne+vela dalsich uzitocnych info... takze ani kurz netreba 😉

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

sibuska
2. nov 2007

babenky, ktore idete rodit, nebojte sa!!!
ja som bola prvorodicka, nechodila som na ziadny kurz, som strasna citlivka, aj z krvi mi je zle, ale porod bol naozaj v pohode, vobec to nie je take strasne ako sa o tom vsade pise, mne ho vyvolavali, takze som si vecer lihala s pocitom, ze zajtra rodim, no si viete predstavit, spat som nemohla, rano to zacalo, pichli injekcie, a prisli bolesti, ale nebolo to take strasne, co mi velmi pomahalo: pri kontrakciach sa prechadzat, menej to bolelo, mysliet na to, ze je to nieco prirodzene a byt uplne uvolnena, to totalne zaberalo, a zhlboka dychat, ked ma maternica kyslik, su bolesti takmer necititelne 🙂 a potom poriadne potlacit, nemysliet na nic, len ze babetku musim pomoct na svet a je to 😀
absolutne suhlasim s prunti, som mimo z toho co prislo potom, vedela som, ze to bude zmena, ale ze az takato, uf 😕
ps: manzel velmi pomoze

dzana01
3. nov 2007

ahojte maminy prave som hladala radu ci zacat s predpripravou na porod.este cely november pracujem takze aj ja nic nestiham.tiez som mala vycitky ci nieco nezanedbavam hlavne ked som prvorodicka ale tiez mam pocit ze sa treba riadit podla vlastneho tela.nehovorim ze tie dychacie cvicenia su na skodu ale porod u zien je u kazdej iny.tak sa drzte a prajem vam vsetkym krasne a zdrave babetka.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hellosona
5. nov 2007

ahojte...
ja suhlasim so snezienkou... jasne porod je prirodzeny proces, ale bolest je naozaj velka, ojedinela... jasne, ked ma clovek pri sebe milovanu osobu a caka na svoj zazrak, kedy uzrie svetlo sveta je to hlavne, ale pri porode je aj urcite davka strachu, ci vsetko pojde ako ma, ci sa nieco neskomplikuje... a ist na porod s pocitom, parada tesim sa, vsak porodila moja stara mama, moja mama... porodim aj ja, je podla mna trosku nezodpovedne... zena sa musi na tu bolest pripravit vopred, ale vediet, ze ta bolest prejde, nebude trvat vecne 😉
a uz len z historie... ulahcovanie bolesti pri porode je absolutne vec normalna... uz davno sa zenam pomahalo "prezit" bolesti roznymi sposobmi. a epiduralka je pomoc pre zeny, ktore rodia v 3.tisicroci... 😉 a samozrejme je najsetrnejsia pre dieta, pretoze nema nan ziadny vplyv. urcite lepsie, ako volajake lieky proti bolesti, po ktoryx ma dieta este tyzden po porode namerane stopove prvky v krvi 😔
vsetkym, ktore maju porod este pred sebou zelam, co najpohodovejsi porod a aby sme mali z neho naozaj krasny zazitok, ale to najhlavnejsie krasne a zdrave babatka 😵

hellosona
5. nov 2007

inak ja xodim cvicit, neviem vsak ci mi to cvicenie porod ulahci (to napisem potom)... ale pre dobry pocit v obdobi tehotenstva je to super, mam lepsi pocit, ze robim nieco dobre pre seba a pre moje miminko 😵

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hellosona
5. nov 2007

snezienka: jasne, kazda z nas ma iny prax bolestivosti a citlivosti, preto to obhajujem. ja som tiez neni ziadna hrdinka, ale som pripravena, ze to bude aj boliet aj vsetko, ale verim v najlepsie, lebo sa tesime na miminko 🙂
a ano, cakam 1.dietatko 😉

verulka
5. nov 2007

snezienka, mna zaskocilo, to, ze prve co ta pri porode napadlo je bolest. Nechcela som sa ta nijako dotknut. Je jasne, ze si mala tazky porod a mas z neho traumu(neboj, casom to prejde- drzim palce 😉 )
hellosona, ale ist k porodu s pocitom- moje nervy- tak toto musi byt najhorsi zazitok na svete a ta strasne bolest, je podla mna horsie ako ist s myslienkou- ze jasne, nie je to prechadzak ruz.sadom ,ale isto sa to da zvladnut a mat z toho co najkrajsie spomienky. Pozitivne myslenie robi divy, a nie je to synonymum naivity 😉 tak som to myslela...

hellosona
5. nov 2007

verulka: asi si to nespravne pochopila... ja s pocitom: "moje nervy" nejdem! myslim, ze som to v mojom prispevku napisala vystizne... dakujem za pochopenie 😵 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre