Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janka196
5. okt 2007

No tak to ti nezavidim, tak dufam, ze sa ti to podari vybavit ked uz ta uvolnili. Ja som tiez ako tehotna mavala strasidelne sny a potom ku koncu tehotenstva sa mi zase snivalo ze som uz porodila a ze som uz mala carlinku pri sebe. a predstav si ze v mojom sne vyzerala presne tak isto ako teraz🙂.
No a ako sme prisli k jej menu? ja uz vlastne ani neviem, sa mi zda ze som si pozerala vselijake mozne kalendare s menami a tak sa nam to zapacilo. Mali sme asi sedem mien a tak sme si urobili hodnotenie a obidvaja sme dali na prve miesto carlu. ale sme cakali kym sa narodi, ze ci jej bude pasovat 😉 . A myslim ze jej sadlo 😀
Mne sa hrozne pacilo aj Aisha ale to zas nechcel ten moj ☹

leni3
6. okt 2007

Ahoj Jani,tak vcera som nakoniec vybavila co som chcela a len som si potvrdila ze my sme mali pravdu.A ked som dosla domov,tak uz na nas cakal list so suhlasom na stahovanie do noveho domceka aj so zmluvou! 🙂 Takze za dva tyzdne stahujeme!Uz budeme musiet potom len bojovat o deposit(co sa urcite budu snazit zadrzat).No ale aj tak mi spadol kamen zo srdca a citim sa ovela lepsie.A co robkate vy?Ja som svoju polovicku pustila do Southamptnu na futbal a ja vegetim.A co sa tyka toho mena,my by sme chceli ostat pri slovenskom mozna Veronika alebo Dominika,este si niesme isti.

janka196
6. okt 2007

Ahojky, no vidis konecne dobra sprava, tesim sa s tebou 🙂 . My sme piekli pizzove kolaciky a tiez vegetime. 😉 . vecer sa chystame na kolotoce, tak mozno mi drahy vystreli ruzu 😀 😀 😀 .

leni3
6. okt 2007

jeeee..kolotoce,to by som sla aj ja.my vyvarame (snazim sa ukuchtit slovensku knedlu 😀 )My tak akurat vecer na prechadzku do nablizsej vecierky za sladkym 😝 .Vcera som cestou spat zpucila cely balik gumenych medvedikov 😝 hi,hi.Tak si to uzite...ja bezim spat do kuchyne

janka196
6. okt 2007

juuj ja som inak teraz tiez hrozne na sladke a ked som bola tehu tak som musela mat denne jeden nanuk minimalne a tri pomarance 😀 😀

leni3
6. okt 2007

no to ja som zas na cokoladu a vsetko co ma aspon trochu cokolady na sebe 😀 😀 .Jani a ozaj mas ty tam v Hulle nejake slovenske kamosky s babenkami?Ja tu nikoho tak nepoznam ☹ ,a ak hej tak chodia von do pubov a tak a ja nemozem,no my sme ani predtym nejak nechodili.

janka196
6. okt 2007

no ja tu nemam nikoho ☹ . je tu par slovacok ale bez deticiek. no vies ako to je. pracuju a tak sa len obcas stretneme cez vikend

leni3
6. okt 2007

To som tak asi aj ja,manzelova sestra sa tiez snazia o babo,ale oni maju uplne iny zivot.Vies vzala si anglicana a stara sa o dvoch starsich synov z jeho prveho manzelstva.No zvykla si uz na taky anglicky zivot.Takze sa tiez vidime len obcas.Jani ako dlho planujete este ostat v UK?Ja by som uz hned sla domov,len zas nemame kam,preto ten vysnivany domcek. 🙂

janka196
6. okt 2007

To nemam ani tusenia ako dlho tu pobudneme, tiez asi len nasporit a sup domov. mna uz to tu absolutne nebavi. uz sa neviem dockat kedy bude 29. to uz ideme s carlinkou na tri mesiace domov. ja tu urcite nechcem ostat natrvalo. ja si na ten anglicky zivot neviem a ani nechcem zvyknut 😀

leni3
6. okt 2007

No to vam zavidim,my pojdeme pozriet domov az za taky rocik.my uz mame hotovy projekt na na domcek,uz len vybavit povolenie a dosporit a mozme stavat. 🙂 Tym ,ze sa nam nasa princezna narodi sa nam to tu v UK trochu predlzi,ale bude to stat za to 🙂

janka196
6. okt 2007

Ahojky, uz sme doma. bolo suprovo 🙂 . strasne vela ludi. papi nam vystrelil velikanskeho medveda a ja iba take malicke plysaky ale veeela 😀 😀 😀 . zajtra dam foto do albumu. ideme uz hajkat 😵
dobru nocku

leni3
7. okt 2007

Jeeej tak som rada,uz sa tesim na fotky.Ja som zas v praci... 😖 ...az do 16.30,ale ak budu pacienti posluchat moze byt fajn sichta.Vcera doniesol manzelik z futbalu vela fanusikovskych obleceni (dupacky,ciapocky,papucky),mam pocit,ze mal z toho vacsiu radost ako z toho futbalu 😀 😀 😀 .

janka196
7. okt 2007

dobre ranko. skusim dnes pridat foto ak bude cas. je fajne teplucko tak ideme grilovat. mnammm. inak aj ten moj je taky do futbalu 😀 . aj teraz sme bojovali aby nesiel hrat ale ostal s nami a som vitaz 😀 😀 😀

janka196
7. okt 2007

jej ja pisem o pol druhej, ze dobre ranko 😀 😀 😀 . inak uz som pridala fotky, carlika spinka takze mam trosku casu 😵

leni3
7. okt 2007

jeee to su krasne fotky,ja ani nepamatam ,kedy sme takto boli von,furt sme zaneprazdneny tou pracou.Ta fotka kde sa Carlinka kupka je fakt podarena,ked pridem domov ukazem aj manzelovi.Inac musim bezkat,peciem s pacientkou mrkvovy kolac 🙂 ,este sa ozvem ....a ozaj dobru chut k grilovaniu

janka196
7. okt 2007

dakujeme, hmmm mrkvovy kolac znie dobre. inak kym sme zacali ta aj slnko zaslo 😒 . ale co to sme pogrilovali. tak dufam ze ta pacienti pocuvaju

leni3
7. okt 2007

Tak uz sme domka,trochu som si musela po prichode lahnut,lebo mi bolo blbo z autobusu 😖 .Kolac dopadol v pohode i ked tie nase slovenske sa nedaju porovnat 😉 .Teraz kukame slovensku superstar a vegetime.Pozdravuj si rodinku 🙂

janka196
7. okt 2007

ahoj leni. aj my pozerame superstar. dakujem za pozdrav odovzdam. juj carlinka sa nam po prvy krat teraz zasmiala nahlas. vies jake to bolo zlatucke 🙂 .

lenkaajarek
7. okt 2007

ahoj Janka nas maly sa tiez dnes zasmial na hlas chcela som ho natocit ale nestihla som.Bolo to vazne krasne

janka196
7. okt 2007

juj my sme stihli. take to bolo zlate, sme jej robili s nozkami tapusky 😀 😀 😀

lenkaajarek
7. okt 2007

To je skoda ze ste az tak daleko.Ja mam fotak nabity a caka na prilezitost.

janka196
7. okt 2007

no to je fakt skoda, fakt sme tu dost odveci 😖
tak drzim palce aby sa aj vam podarilo natocit 😉

leni3
8. okt 2007

Ahoj babeny,my mame dnes volno a chystame sa na velke balenie.Chcela som si urobit poriadny zoznam veci co mi este treba pre malu nakupit a pomaly dokupovat,ozaj Jani co vsetko ti bolo treba do porodnice?Viem,este je to skoro,ale aspon aby som mala prehlad.A ake plienky kupujete,je v cene aj nejaky rozdiel?Uz som si v obchodoch bola obzriet tu odsavacku a stolik na prebalovanie,no pokupim az ked budeme odstahovani. 🙂 No to je zlate,ze sa mala zasmiala,musite mat fakt radost,ved ona sa ti skeri skoro na vsetkych fotockach 😀

janka196
8. okt 2007

ahoj leni, no to hej ona sa stale smeje ale vcera prvy krat nahlas 😀 .
co sa tyka porodnice ja som mala zbytocne vela veci, pretoze sme uz na druhy den boli doma. ale najdolezitejsie boli asi 3 ks body, 3 ks pyzamka a nieco na cestu domov, no samozrejme ciapocky, rukavicky a ponozky. no a plienky, ale ja som aj dostala zo desat plienok.
no a pre seba som mala dve nocne kosele (v jednej som rodila), zupan a papuce. no a kozmetiku 🙂
ja kupujem pampersky 🙂 a ci je cenovy rozdiel neviem. lebo to ani nesledujem
juj a to balenie ti nezavidim 😖

leni3
8. okt 2007

No ahoj,uz som spat.Dnes sme robili trochu poriadok v zahrade a potom sme skocili na navstevu ku manzelovej sestre.Dnes sme skusili,to co vy s tymi menami ale vobec to nevyslo a vobec sme sa nezhodli.Tie mena co sa pacili mne skoncili u mojej polovicky na poslednom mieste a zas naopak,ale aspon sme sa nasmiali. 😀 .Dik za radu,co vziat do porodnice(dufam,ze to dovtedy nezabudnem).A tymi plienkami som myslela,ze ci si vyskusala aj ine znacky,ale ja som tiez uvazovala nad pamperskami.Tu vraj dostanes v obchodoch ako Boots (ked sa prihlasis ako zakaznik)ku prvej kupe plienok aj darcekove balenie kozmetiky,tak skusim(zide sa) 😉 .Poriadne ma dnes vecer pali zaha,tak pijem jeden pohar mlieka za druhym ☹

janka196
8. okt 2007

ja som ine neskusala, lebo som spokojna s pamperskami. inak ja som tu dostala vela takych balickov vselijakych. vies so vzorkami a tak. a tiez z bootsu. sa hovori ze ked pali zaha tak bude babo vlaskate 😉

leni3
8. okt 2007

anooo,jeee tak nasa princezna bude aj vlaskata? 🙂 Ved uz sme kupili aj hrebencek na vlasky!!Dnes sme dostali od tety (manzelovej sestry) komodu na oblecenie,tak ukladame a vytesujeme sa 🙂 🙂 🙂

janka196
8. okt 2007

no tak sa to hovori 😉
joj tiem si predstavit ako sa tesite 🙂 , my sme to tiez tak prezivali a ja sa doteraz tesim zo vsetkeho co jej kupime 😅 , sak tie vecicky su take zlatucke 🙂

leni3
8. okt 2007

nooo uz mame peknu zbierku. 🙂 Moja sestra mala kopu veci po jej troch detickoch ale ja som to prepustila svagrinej,kedze cakaju tiez a koniec koncov,tu sa daju zohnat krasne vecicky a nie draho.Moji surodenci maju uz obaja deticky a je mi tak trosku luto,ze to tehu nemozem tak spolu s nimi prezivat,kedze sme tak daleko od seba ☹ Juuuj ja po tom mlieku budem asi celu noc chodit na zachod 😀

leni3
8. okt 2007

..uz sa moc tesime na to nove byvanie,budeme mat o jednu izbu naviac,kde chceme urobit taku hostovsku/detsku izbu,ale samozrejme postielku budeme mat pri sebe v spalni.Este musime nejaky ten nabytok dokupit...tak mozna pod stromcek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre