Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mircek
26. nov 2009

mirka proti tomu uz je neskoro daco robit....pomahalo drzat kolena pri sebe 😀 😀 😀

uankab
26. nov 2009

mircek 😀

mirka, to je vysoko individualne, musis vyskusat co sedi na teba.. moja kamoska tiez prelezala zaciatok tehu v nemocnici, kde chodila tak grckala... urcite chod s tym k doktorovi, moja midwife sa ma vzdy pytala na nevolnosti a povedala mi ze ak budem vracat viac ako 3xdenne, tak sa mam okamzite hlasit...

blahozelam k prvym zubkom 🙂 ... som zvedava, kedy nam vyjde von, magdalenka v poslednom case dost slinta a dava si rucicku stale do pusy...

loki01
26. nov 2009

Mirka007: me tak spatne nebylo...ja zvracela tak 3krat 😖 , spis jsem se citila, ze je mi spatne, ale tak zadna hruza..takze ja s tim zkusenosti nemam, ale kamaradka z prace byla tehu se mnou a ta mela nemocenku, protoze byla dizzy, rekni u doktora, ze si dizzy, nemuze te nechat jit do prace, dyt s sebou nekde slahnes.
Ja jsem spis byvala strasne unavena 😢
Jdi znovu k GP a otravuj

loki01
26. nov 2009

cathryn: ja vim jak se citis, ja uz se taky nemuzu dockat az maly vystrei jak gagarin 😀 a to ze si vyleze az bude chtit me fakt neuklidnuje maminy 😠 😀 . Jinak ja jsem taky cele dny doma sama, je to na hlavu, jeste muj zacal novou praci, takze je unaveny, nervozni a nevrly ☹
Jeste mam porad poslicky, uz me to nebavi, ja uz tomu ani nebudu verit az to opravdu vypukne 😀
Hodne stesti a sily a at uz to brzo je 😉

gaby0205
26. nov 2009

Mirka ja sopm bola ako ty a tiez som vela schudla mne bolo stale zle..no vsak som sa stale nutila jest no co uz aj ked mi nechutilo a ma napinalo nutila som sa...skus aj ty..skus jest take jednoduche jedla..napriklad mne niekedy aj ked som to vracala ale nie casto pomohla poridge z nej sa dost nasitis a ma vela kalorii a to ty potrebujes..mne tiez voda nesla ale nutila som sa..urcite tak ako Loki vravi chod k DR nikedy musis tu v Uk veci navacsit aby ta Dr zacali brat vazne tak povedz aj to ze si Dizzy a ze si Fain not long ago a mozno ta necha doma..chuda nase..tak drzim palce! a daj vediet sa citis.....

cathryn
26. nov 2009

loki tak to mas pravdu,ze ma vobec neukludnuje ak babeny vravia neboj,on vylezie az bude chciet a bude pripraveny... 😒
proste tieto posledne dni tehotenstva su strasne,vobec ma to nebavi a uz mam tehulkovania akurat tak dost...hehehe...
chcem sa zbavit toho nemotorneho bruska a konecne drzat malinkeho v naruci... 😝
aj ty sa drz...verim,ze ti to rychlo zbehne a dufam,ze nebudes prenasat... 🙂

minius
26. nov 2009

mirka a skusala si ginger (vraj to pomaha)? Mne tazko nebyvalo ale cajik som pila hned ako som zistila ze som v tehu len tak preistotu tak neviem ci to bolo tym. 😕

Gaby no konecne s tebou nieco robili a dufam ze sa ti po tych antibiotikach polepsi 😉

uankab
26. nov 2009

babenky, prave robim prieskum vacsich autosedaciek a stoliciek na jedenie... viete poradit?? je toho straasne vela ... 😖 ... viem sice ze este mame cas, ale chceme to pozriet po vianociach vo vypredajoch ak nieco bude...

rimmel
26. nov 2009

uankab my mame britax ;)

stolicku este nekupuj, mas caaaasu my este nemame, nevie sediet bez opory..ale dosteneme od svokrovcov na vianoce neviem este aku vyberem ale mam taky pocit ze vsetky su aj tak rovnake, nekupuj drevenu tazko cisti a lahko spini

mzuzka
26. nov 2009

ahojte, prosim vas potrebujem sa spytat na skusenost z praxe.

ak ste niektora leteli pocas tehu cez ryanair, ako zistili v kolkom ste tyzdni? v podmienkach pisu, ze fit to fly predkladas po 28 tt. a dovtedy? dakujem, za odpoved, ak mozete, tak prosim co najskor.

rimmel
26. nov 2009

joj to ja neviem, letela som ked som bola v 15tt a nikto sa ma nic nepytal a nikomu som nic nehovorila 😝

mzuzka
26. nov 2009

ale na mne je vidno na prvy pohlad ze som tehu, budem 26-27tt

mihouk
26. nov 2009

Mzuzka, ja som tiez letela v 15 a nic nechceli, ale ked maju v podmienkach od 28tt, tak si zober so sebou tehu knizku aby si vedela preukazat ze si menej ako 28tt

mzuzka
26. nov 2009

no problem je v tom, ze mam v orange book 4 high risk score, co urcite nie je dobre ukazovat 😒 chcela by som ist na vianoce domov,ale neviem, ci by mi to doki dovolil, ci nie ☹ a letenky treba booknut do zajtra, ryanair ma velmi dobre ceny. tak vobec neviem, ako sa mam rozhodnut.ci kupit ci nie.....

a ak im predstrcim orange book (nic ine nemam, ziadnu tehu knizku ako na SR) ,a tam si vsimnu to high risk score, tak ma bez fit to fly na palubu nepustia urcite

munu
26. nov 2009

mzuzka, ja by som neriskovala na tvojom mieste, ak mas nejake tazkosti

mzuzka
26. nov 2009

no ved prave, je to take pokusenie, neviem co mam urobit. este aj manzel ma dovolenku prvy raz po 3 rokoch. a stravit doma s rodinou vsetci vianoce po 2 vianociach mimo..... joj

eviska83
26. nov 2009

mzuzka- ja som letela spat zo svk a bola som v 27tt. a kedze som cakala dve tak ako ty tak to na mne bolo riadne vidiet- fit to fly som nemala ,mala som len teh. knizocku- ale ja som ju mala v poroiadku. Dr. ma ukludnovala ze v pohode mozem letiet.Ale ak mas neake problemy (coz predpokladam mas - ked mas v high risk) tak neviem,neviem 😒
Slovakia- super si to zvladla 🙂 Mia je mala krasavica 😉

mzuzka
26. nov 2009

eviska a tebe dali tehotensku knizku tu? lebo ja nic take nemam.

slovakia uz porofila? tak gratulujeeeem, idem pohladat foto 😉

wild.horses
26. nov 2009

no, ten let by som moc neriskovala, ked si v high risk. istota je istota 😉 ak sa to teda da povedat
uankab...ako dlho ste natierali ten hydrokortizon? napisem ip ked budem mat viac casu, lebo je toho viac okolo ekzemov. 🙂

gaby0205
27. nov 2009

mzuzka, moja segra letela odo mna domov pred dvoma tyzdnami a bola v 26tt ale ona je vela a mysleli si ze caka dvojicky no hned sa opytali v ktorom je a my sme povedali ze v 26tt..knizku nepytali ale aj tak boli velmi nerozhodny no napokon ju pustili.

Ty urcite mas tehu knizku hned ju dostanes na prvej konzultaciii s midwife, taka velka A4 form kniha. To nemas? modrej farby.

minius-Anula caf 😉 ako sa mi mas?

slovakia13
27. nov 2009

ahoj
tak moja mala v noci riadila od 1-4 😝 a teraz si spokojne spinka a to uz 3.noc 😒 musim jej nejak zmenit rezim...
papa,kaka tak som happy 😵 a uz sme pribrali 40g 😉
mzuka
na tvojom mieste by som tiez neriskovala,v buducnosti si vynahradite vianoce aj s drobcami 😉
cathryn
vsetko co prezivas velmi dobre poznam ,ja som bola na tom presne jak ty 🙂

bissau
27. nov 2009

Dobre ranko,

uankab co sa stolicky tyka ja po dvoch detoch ti viem poradtit aspon takto 🙂 zalezi od priestoru ktory mas k dispozicii lebo vacsina stoliciek je kus nabytku 🙂 Drevenu urcite nekupuj zle sa cist na prd sa v nich sedi .....Ja mam chico happy snack nepozem sa stazovat super sa cisti, je polohovatelna (co je super vec pokial dieta same nesedi) ma odnimatelnu tacku ktora sa da vyskovo nastavit, dolu ma kosik na odkladanie veci ( co velmi nevyuzijes v pripade ze ju budes musiet skladat) ale mi sme tam mali hracky a ine rarohy 🙂(lebo nasi chalani sa v tej stolicke aj hravali pokial som ja varila) takze ma vsetkych 5 P len jedna chybicka ja som stale potrebovala stolicku posuvat a presuvat a tako nema kolieska. Takze trosku nemotorna manipulacia. Teraz keby som kupovala stolicku tak by som si uz na tie kolieska dala pozor. Takze zalezi od tvojich preferencii.

mzuzka ja som naposledy letela ked som bola 26.tyzdnov tehotna a pravdu povedat uz vtedy som sa trochu bala a v tvojom pripade je to myslim dost velky risk. Radsej si dovolenku uzite s muzikom pokial sa vam nenarodia prckovia 🙂

Prajem vsetkym krasny den.

dadulka2000
27. nov 2009

ahojte kocky
uankab, my mame M&P stolicku, je polohovatelna, skladacia (teraz je v shede 🙂) , lahko sa cisti, ma aj kolieska, tak bola s nou lahka manipulacia. je tych stoliciek strasne vela,...
ja by som kludne kupila second hand - za 5£ sa daju zohnat v super stave.
😉
mzuzka, ja som cestovala s ryanair pred 2 tyzdnami,.... cca v 30tt, ziadny problem na letisku nebol, ani nic nechceli vidiet. ale pre istotu som mala od midwife "fit to fly" papier. len bacha na to ak si ho budes pytat od GP, tak ten za to chcel 18£ (poslala som ho kade lahsie 😉 ), u midwife to bolo zadara.
ryanair viac buzeroval na gate pasazierov s prirucnou batozinou - a davali platit ludom, co mali nad rozmery, pripadne kupovali v duty free zone a nevopchalo sa im to do tej jednej prirucnej batoziny. celkom sranda to bola sledovat 😀
elinku som dala do preschool na 3 hodky a tak riadim, periem,.... 2x vyjdem hore schodami a fucim ako lokomotiva,.... 😀

rimmel
27. nov 2009

ja ked som letela uz s malym, bola tam mamicka s dietatom babatkom asi 4mesacnym ale nemalo pas tak ich tiez poslali kade lahsie..chudera baba tamplakala..letela za rodinou mala choreho otca ci co..no to bola show 😒

bissau
27. nov 2009

uankab dadulka ma pravdu ak chces usetrit a popriitom mat super stolicku na e-bay ju dokazes kupit za facku.

Aj moj mladsi chodi do preschool tak ho idem o chvilku vyzdvyhnut. Dnes maju v skole mikulasa tak uz vcera ho starsi nahovaral co si ma vsetko pytat 🙂 No uz teraz toho pana v cervenom lutujem 🙂

mircek
27. nov 2009

dadulka Mamas & Papas mam aj ja stolicku,je SUPER,polohovatelna,skladacia,na kolieskach a malinky ma 4 mesiace a sedi v nej vzdy,ked varim a je uplne Happy,lebo tecie voda a na vsetko ma vyhlad 😀 ODPORUCAM!!

Co Co CO???Nepustili 4 mesacne bez pasu???Ja letim o tyzden s RYANAIR a malinky je zapisany aj u mna v pasa aj u muza.Robila som on-line check-in a zadala som na Lukaska cislo muzovho pasu-DOBRE SOM UROBILA???

mircek
27. nov 2009

kua!! ta skua birokracia!!!

rimmel
27. nov 2009

mircek nechcem ta strasit ale radsejzavolaj tam..co ja viem je zo po novom dieta musi mat vlastny pas..dokonca muzova znama ma 4 rocne dieta, doteraz pas nemala a letela vnutrostatne a musela si ist vybavit vlastny pas...

podla mojho nazoru ti zapisany v pase nestaci koli fotke(normalne nas ma pas s foto!! 😕 !) ale zavolaj tam urcite!

rimmel
27. nov 2009

a este dodam ta zenska normalne ju to pustilo check in , presla pasovou kontrolo ci v podstate vsetkymi kontrolami a potom uz pri gate ju poslali domov!!!!!!!!

mircek
27. nov 2009

kua! to zavolam!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre