Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
16. jan 2010

wild -jasne a cim skor vypytas papier tym lepsie a vyplnit ziadost a sup poslat. Istym sposobom mas na to pravo tak sa bi 😉
a to nic ze nerozpravas zato sa mozes upisat kolko len chces 😀

zuzi-drz nohy vzhuru aspon kluci neujdu 🙂 a myslim,ze ten cisar vyzera byt pre teba aj chlapcov najbezpecnejsiehoci pocity ostavaju len pocitmi ale zdravie je ovela viac

mona12071
16. jan 2010

ach holky mozem sa vam postazovat?uz toho mam vsetkeho dost a mam strasnu depku ked mozem napisem vam moj pribeh

2 roky som pracovala ako nanny ale nie na zmluvu ako som otehotnela tak znama mi poradila ze si mam dat na seba zivnost cleaning service aby som potom mohla dostat maternity
no to som poslala pred tyzdnom tak som zvedava kedy mi to poslu aspon dufam ze mi poslu peniazky lebo s mojim stastim ☹
jo ale zabudla som napisat ze ked som to povedala rodine tak mna prepustili a ja som vlastne bez prijmu 8 mesiacov vsetko taha priatel lenze aby toho nebolo malo tak mamka mala nehodu v praci ta je tu vysse 2 roky ale nepracovala tam dlhsie ako 13 tyzdnov tak nema narok na sick pay tak som to vybavovala na job centre a uz sa to taha 3 mesiace bez toho aby jej poslali peniaze
nedavno som vybavvala prispevky na byvanie tam mi zasa napisali ze mam prepadlu zmluvu tak som volala do agentury a tam odomna chcu 50 lib za zmluvu 4o niaky pitomy insurance na dom a k tomu 70 napisanie noveho mena do zmluvy vraj niaky insurance na tu osobu
teras sme na dome traja ja mamina a priatel a jedine co zaraba je mato a ide nas svihnut on je este tak dobry a hovori ze to niako zvladneme ale bojim sa ako nakolko v utorok by mala byt nova zmluva ale zasa nez sa pohnu na prispevky na byvanie tak mna asi klepne bojim sa ze nebudeme mat zcoho zaplatit najom lebo co tu s nami jeden byval vyhodila som ho robil mi strasne problemy
strasne sa bojim ako to bude sorry ze vam pisem roman ale uz som to musela napisat a k tomu este tie hormony

wild.horses
16. jan 2010

konecne ma maleho chvilku tatuldo a ja tu lezim a opat dorabam stranku 😖

mona, ja som mala podobnu depku vcera, akosi som si niektore veci uvedomila (hovorim, ze mi mnoho dochadza neskor 😉 ) a asi som z toho aj ochorela.
Takze jedine, co ti mozem poradit je nedat sa, vydrzat. Anglicanom mnoho veci trva neskutocne dlho (napr. child benefit 😖 ), ale napokon sa to polepsi. A neber si veci moc k srdcu, zachvilu bude mimi na svete a nejako to uz len zvladnete!!! Mas priatela, ktory vas podrzi a to je obrovske stastie!
Inak, ta agentura ma riadne palky!!
nyg... odtrhli nam kompletne tu rucku ci co to je vpredu na kociku. Poslala som tam invoie a aoni mi po mesiaci poslali spat presna taky isty papier ako predtym. viditelne natahuju cas 😠 Teraz som sa pre istotu nechala poistit a ak to inak nepojde, nahlasim im to poskodenie este raz. Takto o tyzden uz budeme na slovensku 🙂

mona12071
16. jan 2010

holky neviete kolko by nam mohly dat prispevok na byvanie ked ja cakam na maternity maminka na nemocenskej a priatel full time ?

rimmel
16. jan 2010

mona, prispevok na byvanie, ktory konkretne myslis? ako sa vola? je to working family tax credit? ci council tax benefit? ci daco ine? 🙂

uankab
16. jan 2010

ahojte, ja to s tym RP nechapem... ved nan by si mala mat wild narok nie?? ak nie na zvyseny, tak na ten zakladny, ved podmienka tam je ze musis mat trvaly pobyt na uzemi SR a nepracovat... alebo sa mylim? inak neviete akym sposobom vieme ziskat potvrdenie ze sme si platili nemocenske poistenie? ja som robila rok a pol a az potom isla na matersku...
pep, pecie sa to iba na plechu (ja mam teflonovy), nepotieram ho nicim, ak chces tak daj trosku masla pod, ale nemusis...
wild, letecka spolocnost je zodpovedna za skody vzniknute prepravou, ale v pripade Ryanair - ved ich politiku poznas, zaplatit nechcu nic... my letime domov easyjetom a tiez sa obavam, aby nam kociarik neznicili... tak dufam ze to bude ok, planujeme brat velky, kedze doma su mrazy... kedy letite? my ideme v utorok rano... a kde sa ti to stalo, na ktorom letisku? lebo za to je totiz zodpovedny pozemny personal.. davala si kociarik az pri lietadle??
mona, drzim palce... nemas to veru lahke...

slovakia13
16. jan 2010

mona
ja teraz vybavujem housing benefit a council tax benefit tiez som zvedava ci priznaju 😅 minule nepriznali ,ze vysoky prijem a to som uz bola na materskej s 230lib.
jednoducho chod do Citizens Advice Bureau a tam ti poradia

mona12071
16. jan 2010

v citizen advise som uz bola povedali mi ze ked nepriznaju tak mam prist
rimmel-council tax myslim 🙂

wild.horses
16. jan 2010

uankab.. ano, davala som kociar az pri lietadle. stalo sa to v birminghame-inak horor leisko, oplati sa kupit priority boarding, lebo nikto nerobi zuadne ohlady na babtko a ludia sa este aj v ramci radu predbiehaju. vsak sme slovaci, ze? 😖
mona...citizen ab je fajn, snad budes mat s nimi lepsie skusenosti nez sme mali my 😒

slovakia13
16. jan 2010

s citizen aspon u nas je to na stasti na koho sa natrafi....minule som dostala takeho mladeho chalana ,co mi v podstate povedal co som vedela z netu 😝 proste si to tam jednoducho hodil do gooogle 🙄

u nas den horor,mala stale place ,teraz zaspinkala mozno na 30min 😔 ,kakat sa vykakala pomocou rurky -hovienko opat na zaciatku strasne huste a potom voda 😝 pupcek sa hoji ,tak aspon nieco....uz som strasne unavenaaaaaa

hathor1231
16. jan 2010

slovakia, a to sa da dostat council benefit alebo housing benefit ked mas dom od councilu 😅 ved to ti nakoniec byvanie preplatia cele a este ti poslu na ucet zvysok 😅 som myslela,ze to sa neda,ved council house stoji cca 85libier tyzdenne,nie? fakt si ma prekvapila 😕

wild,keby si zazila obchody alebo chodniky v b`hame... su tu fakt hnusni ludia,vobec im nevadi,ze mas babo. najradsej mam,ked sa postavia hrstka tustych indiek do prostredku ulicky v obchode a ked sa snazis s prepacenim predriet,tak sa na teba pozru,ze co ich otravujes 😅 a nie aby sa pohli ale do teba este aj buchnu 😅 prosto je to tu sama zver 😝 preto s malou chodim do obchodov mimo ich nakupnej horucke...

hathor1231
16. jan 2010

mona,chyba,ze si pracovala bez zmluvy. to je fakt ta najvacsia chyba aku moze clovek (podla mna) urobit. je to vela rizik a hlavne potom nemas narok na nic... IP 😉

slovakia13
16. jan 2010

hathor
ja mam dom z housing association tieto domy su drahsie ako klasicke council domy
ja platim 312 rent+ 112council tax a samo seky

slovakia13
16. jan 2010

myslim ,ze teraz pri mojich 123lib mi pomoze aj blbych 20libier tyz na benefitoch 🙂

hathor1231
16. jan 2010

slovakia, to som nevedela,ze aj nieco take existuje 😅
hovor mi cosi, kazda libra dobra 😀

mona12071
16. jan 2010

tak citizen /
hruza natrafila som na mladeho hosanka ktori si tiez vsetko dal do googlu a este ja som ho opravovala no a nakoniec mi radil ze mam vsade pisat ze som slobodna mamicka tak s tym nesuhlasim nakolko Martin je napisany v papieroch v nemocnici je tam aj napisane ze malinky je planovany takze nechcem mat potom niake problemy s uradmi

hathor-ip 🙂

a este jedna perlicka ten v citizen mi hovori ze no ale vy budete mat len 30 libier tyzdenne maternity lebo to bolo v texte vytlacene na hrubo co nasiel na nete a ja mu na to-no ale to by ste museli citat pozornejsie nakolko tam je napisane ze narok na maternity ma ten co ma za tyzden zarobene vyse 30 libier alebo je self emploed to ste mali vidiet ten viraz 😖

mona12071
16. jan 2010

jo a depka zazehnana uz sa citim troska lepsie 🙂

kvietocek7
16. jan 2010

wild a uan ryanar je aky je ale ja mam celkom fajn skusenost lebo som mala novu buginu a tiez som si viezla malu az k lietadlu a tam ju zobrali.Ked sme isli na Sk zo Stansteadu tak v poho ale ked sme prisli z Blavy na Stanstead pozeram na buggy a koliesko zlomene uz ked mi ho vylozili pri lietadle. Skoro ma trafilo 😠 😠 .
Nahnevana som sa rutila aj s malou a cestou som stretla nejaku letusku ci kto to bol tak som jej povedala a ukazala ze ake mam stastie 😝 takmer nova buggy a koliesko zlomene. Poradila mi ze nech idem na nejaky department(nieco lost a ..neviem si spomenut ako sa to vola) co je blizko kde sa vydavali batoziny.
Tam som ukazala,ze co mi vytvoril nejaky nesikovnik a spisali sme nejaky papier. K tomu som musela dolozit lestok o kupe buggy a potom som to z domu poslala. Asi do dvoch mesiacov nam poslali sek na 44lib co bolo fajn. Ked som ju kupovala stala 54 takze som spokojna co sa tyka tohoto.

slovakia -skus pit harmancekovy cajik nam velmi pomaha lebo maleho tiez casto boli brusko-hlavne vecer. A co sa tyka rurky -skus ju pouzivat co najmenej lebo malinka nemusi mat silu vytlacit nieco zo seba. Mozno viac pomozu masaz bruska alebo hot bottle water prikladat na brusko a tak.. a nepises ci ste sa skusali nosit v satke alebo este nie? tamtu nasu uz zlacnili.

newyorkgirl
16. jan 2010

mona neboj nejakio to vyriesite, kazdy ma cosi veru, ale taketo existencne veci riesit to je najhorsie 😖

slovakia sak ty nemozes platit sama council tax, ked byva 1 clovek tak mas mat 50% off to mas nejako vela vazne... my sme teraz students takze neplatime ziadnu, aspon cosi z toho... 😀

hathor1231
16. jan 2010

NYG,bud je to od councilu ale isto nie 50%, ja som mala len 20% off ked som byvala sama. a dost zalezi na tom,ci uz si mala nejaky dom a platila council na nom. oni to maju neajko vypocitane na obdobia,takze niekedy fakt preplacas. ja som ako sama platila 190libier!!! a to mi tak blbo vypocitali lebo som platila 9mesiacov a potom 3mesiace nic... tkaze ked sa odstahujes,tak co si preplatila,to sa ti presunie.... boze,ale je to zamotane 😀 tu mam teraz na dvoch 120libier a je to o kategoriu lepsi dom ako ten predtym,len som mala nadplatene na tom predtym,preto mam teraz lacnejsie....

slovakia13
16. jan 2010

new
to myslis akoze vazne,ze ked byvam jedna mam mat polovicu dole? 😕 to mi tu nikto nepovedal...v pondelok tam idem 😖 ,baby asi fakt kazdy council je inac 😝 v kazdom pripade tam idem....
kvietocek
mala som satku od znamej a malej sa nepacilo ,teraz mame ten babybjorn a ani tam nechce byt,proste moje dieta ......

slovakia13
16. jan 2010

a uz som skusila aj tu vodu,aj susene slivky pre mna viem ,ze si moze zvyknut na rurku a potom sa mi nevykaka,ale ked vcera a dnes to bol extrem ako plakala 😔
masaz robim ....
my sme kakanie mali v poriadu 3-4x za den ....z jedneho dna na druhy prestala kakat.uvazujem ci to nie je gripe water ,ako som jej ju zacala davat ,tak prestala kakat,proste uz hladam chybu kde mozem....
este skusim ten kamilkovy caj
hot botlle sa teraz bojim davat koli tomu pupceku
inak baby diiik

newyorkgirl
17. jan 2010

hathor, tak ja neviem, akurat viem ze by si mala dostat 50percent off ak byvas sama.. potom studenti maju 100off a samozrejme vojaci a taki a deti... neviem moj manzel to ma na starosti tieto papierovacky, ale dnes som sa ho pytala..
tie taxy zavisia isto od kraja no, my sme potom nemali ani velku, je to od rozlohy a poctu izieb ze? tak sme na taky stredny 3bedroom mali 123 libier...

slovakia, takisto myslim, ked mas nejaku miestnost akoze neobytnu, nedokoncenu, ked sa preraba, prestavuje, tak su tam zlavy na council taxe tiez... popytaj sa... a neni to nahodou tak ze ako ty si sama a este na materskej, a ak mas nahodou housing benefity, tak asi ani nemusis council tax platit ci ano? fakt som si neni ista, ale pride mi to debilne, taky pripad ako ty a este si council tax platis, boze z materskej to co je???....a skus malej vysadit tu gripe water teda, chudatko male, nasu malu tiez trapievalo brusko do tych 3mes. tak som zvedava co si s druhym uzijeme... inak tu rurku mas z SK ci aj tu to maju? my sme ju tak 2x mozno pouzili pri malej veru... ale do rezervy sa hodi isto...

loki no co seller ozval sa s tou odsavackou? ja som pozerala tu moju vcera v tescu ale uz zas stoji 80 ako predtym tusim aj v toys are us ju ale mali za polku, alebo pozri argos...

babule ja som dneska bola taka happy vecer, nakoniec dosli kurieri a zobrali mi baliiiik na SK, tak super 🙂

slovakia13
17. jan 2010

NYG
rektalnu mam z sk....tu vodu som jej uz vcera vysadila a teraz zas tlaci a nic ☹ .zajtra idem na council ,chcu odomna este nejake papiere.ved to ,ze doteraz mi nepriznali ziadne benefity. tak skusam teraz ked sa mala narodila. dobre ,ze ste tu o tom pisali ,hned sa spytam na tu zlavu z council taxu.

hathor1231
17. jan 2010

NYG, u nas je to podla ceny domu. kukni:

http://www.laws.sandwell.gov.uk/ccm/navigation/...
a tu discounts,tak je to 25%
http://www.laws.sandwell.gov.uk/ccm/navigation/...

hathor1231
17. jan 2010

slovakia,ja som to nahlasovala cez telefon,prosto sa ma pytali,ci som single,mam dieta,alebo som disable atd... divne,ze sa ta nespytali 😠

slovakia13
17. jan 2010

hat
tiez som to nahlasovala cez telefon ,ja uz si to dobre nepamatam ,ale tusim som hovorila pocet osob cize iba ja 😅 adresu atd .....no v kazdom pripade aj 20% dole pomoze. potom mi asi urobia iba novy rozpocet s tym ,ze odrataju tu ciastku co som teraz preplatila 😕 teda ak som to spravne pochopila 😅

newyorkgirl
17. jan 2010

hej slovakia hathor ma pravdu ze ti vratia resp. odpocitaju co si preplatila doteraz... nam vratili asi dva mesiace este a teraz tusim ako studenti na 2 roky nam to dali ze nemusime platit ale teraz neviem ako to bude ked sa prestahujeme ci to hlasit ci nie, bo platit aj tak nebudeme...

uankab
17. jan 2010

baby, s tymi kociarikmi nestraste... ved to ide do lietadla ako posledny kus batoziny, tak ako to moze byt zlomene ked to z toho vyberu??? a preberali ste si ho spatne pri lietadle, ci na pase? lebo to asi moze byt problem, posledny dnu, prvy von a zahazu ho vsetkou batozinou... 😠 .. no uvidime ako dopadneme s nasim, snad to bude ok. vo viedni aj na gatwicku je pozemny personal celkom ok, ale jasne, zavisi na akeho blbca natrafis 😠 ... dnes musim este ozehlit vsetky vecicky, posledne dni som prala, a zacat balit, v utorok skoro rano odlietame... Magdalenka ma stale este sopliky, tak dufam ze to bude ok...
a inak nas posledne dve noci zasa brusko bolelo, tak sme sa velmi nevyspali... rano som varila feniklovy cajik, ten asi pomohol...

hathor1231
17. jan 2010

mona,kukni sem,ci na to nemas narok. a mozno sj ty,slovakia

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

mne to dala HV,ale dava to aj midwife. je to na nejake to ovocie,mlieko atd. skuste kuknut. nie je to vela,ale pomoze 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre