Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
2. mar 2010

ahojte
aj vo vasej casti uk je tak krasne slnecno a teplo? den ako stvoreny na moje dnesne "okruhle" narodeniny 😀 😅

rimmel,... aj my sme mali vcera problem so soplikmi - millie chudatko,... a bola som si od kamosky pozicat tu odsavacku na vysavac co sa pripoji,...a je naozaj super. ale jedine to kupis na SR v lekarni, alebo na nete som to videla.
http://cgi.ebay.co.uk/COLD-RELIEF-BABY-VAC-Nasa...

slovakia13
2. mar 2010

dadulka
vsetko najsamlepsie 😉 😉 😉
rimmel
ja mam tu z ebayu je dobra len mala sa zacala bat zvuku vysavaca ☹

rimmel
2. mar 2010

http://www.boots.com/en/4little1-Baby-Nose-Clea...

toto som kukala baby..ze si to dam ja do pusy a sajem...

mam kupit? potrebujem to asap nikde v lekarnach to namju, ziadne! uz mam morsku sol ale neni to vonco na noc asi...

dadulka dik za link no tak dlho cakat nemozem, mozno boots budu mat nejake express deliveryplus maly sa boji tiez vysavaca takze vaham.

rimmel
2. mar 2010

a jee, tiez sa pripajam ku gratulaciam! vse naj! 😉

slovakia13
2. mar 2010

rimmel
mam aj tu ,len je za prd,nevysajes ustami to co vysavacom a strasne ma vytaca ,ze tato z boots sa stale rozobera a musim stale hladat ,ze kde popadali casti odsavacky 😒 uz by som ju nekupila 😖

slovakia13
2. mar 2010

vyskusaj tu elektricku,niekto ju tu spominal...

rimmel
2. mar 2010

aha dik slovakia tak serem nato, no skusim tu elekt.teda

rimmel
2. mar 2010

a tie rucne vobec??

rimmel
2. mar 2010

no uz som kupila tu rucnu do pusy co sidam lebo som citala super reviews nato.. 😉

xeana
2. mar 2010

Ahoj mima3114 ,
ja som tiez rodila tu v UK a bolo to v pohode...Mala som prirodzeny porod a sice som to trpela viac ako 20hodin, ale s epiduralom bolo fajn...inak do nemocnice som isla uz na 5cm otvorena....lebo mi neodtiekla plodova voda, ale kontrakcie som mala kazdych 5 minut a kazde 2 min. A to sme sa isli len tak opytat, ze co robit...a uz som tam aj ostala...a samotny porod bol dobry, len ked chces epiduralku, tak si ju pytaj skor, pretoze dokym sa oni rozhybu...budu ti ponukat injekcie do stehna a rajsky plyn....ale ja som to nechcela, ze vraj je niekomu po tom zle a zvracia...tak som to radsej neriskla...zalezi aj na tom koho chytis z tych midwife co tam budu, pretoze ja som mala nejaku mladunku, lenze nakoniec prisla aj doktorka, ku ktorej som chodila na kontroly a ta so mnou odrodila...Najlepsie je ostat doma dokym neodtecie plodova voda, alebo dokym nemas bolesti (kontrakcie) kazdych 5 minut, plodova voda je dolezita len z polovice....kontrakcie znamenaju, ze uz sa otvaras...ked prides skoro do nemocnice, tak budes musiet uz len lezat a to je horsie...ked chodis tak to az tak neboli...No a ked porodis, tak ta nechaju na sale...mi sme cakali dost dlho cez5 hodin najedneho doktora a to bolo nekonecne...ale potom ta prevezu na izbu a tam uz mas klud a ticho (az na babo) 🙂 zalezi natom ako dlho tam ostanes....mala by si tam byt 24hodin....ked je vsetko ok aj s tebou a aj s babom...Ale po epiduralke boli hlava a to poriadne (studene obklady). Nic neboj...ja mam 22rokov, prvorodicka a bala som sa uz dva mesiace pred...citala som knihy a studovala na internete...ale aj tak to bolo ine...Nechaj tomu volny priebeh...pride, preboli a to stastie zato stoji..uvidis. Drzim prsteky 🙂

rimmel
2. mar 2010

mna hlava po epi nebolela 😉 vlastne ma nebolelo nic 😀

slovakia13
2. mar 2010

ani mna a to som mala dve 😉

rimmel
2. mar 2010

slovakia ako to ze dve? 😅 😕 to ti pichnu do chrba a potom ty si sama korigujes ak chces pridat viac...ci nie? tebe pichali dvakrat?

slovakia13
2. mar 2010

rimmel
neviem ako to je ,ale pichli do chrbta o 23.00 s tym ,ze uz som na 3-4cm otvorena a do hodinky porodim.bohuzial krcok sa neotvaral a o 10.00rano volali doktora ci mi mozu dat druhu a tu uz iba napichli na zavedenu kanilu....

z_vesela
2. mar 2010

ahojte...no ja som tiez uz 'sold' na ten epidural...to je asi to jedine co funguje, podla toho co citam, hoci je to este daleko, uz som rozhodnuta..ked sa nebude dat vydrzat, to je jedine co chcem.

kocky...rozmyslame uz nad kupou kocika - kde ste ten vas kupovali..tie z mothercare za 700 liber sa mi zdaju straasne drahe...ozaj a kedy ste kupovali - ked uz babo bolo tu alebo uz pred?

slovakia13
2. mar 2010

ja som kupovala 20tt okukla v mothercare a ten isty za ovela menej kupila na ebayi

rimmel
2. mar 2010

slovakia no mne to robili inak, dali mi do chrbta tu hadicku a potom som pri ramene mala take daco cim som si mohla pridat, ak sa bolest zacinala vracat..kolkokrat som len chcela 😀

kvietocek7
2. mar 2010

ahojte
vidim ze tu riesite odsavacky tak pridam svoju skusenost a potvrdim ze nie je nad tu vysavacovu hoci to chvilu robi hluk ale vsetky sople a hlieny su vyriesene tym ze sa komplet vysaju. Totiz minuly tyzden som si kupila tu elektronicku ale oproti tej vysavacovej stoji stoji prepacte za prd 😝 (sorry babenky mamenky co si ju pochvalujete) Raz som to odskusala ale nic to netahalo.Tak neviem co s tym teraz -snad sa mi to podari vratit

dadulka -HAPPY HAPPY HAPPY BIRTHDAY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

naozaj bolo krasne ale zajtra to vyzera podla predpovedi na dazdovu pomstu

zvesela -my sme si kociky omrkali v obchodioch aj sme si dali poukazovat kombinacie a potom som nasla cez net obchod a tam sme kupili aj o 120lib menej ako napr v mothercare ci john lewise, a niekde mas cez net aj free delivere

mzuzka
2. mar 2010

dadulka vsetko len to naj, hadam to zle si si uz vybrala, tak len slniecko ti bude svietit nasledujuce dni 😵 😵

dnes som bola v sainsburys , maju tam akciu na pampers. a presne ako v boots, vsetky mozne su v akcii, len tie micro, co puzivam ja nie su ☹

hned vedla, je aj boots clearance, tak som tam nakukla, predstavte si maju tam kocik, maxi cosi mura 4 za 140 libier, 2ks. teda kazdy 140 libier. obidva kociky su spinave, ale tak ze sa to da vycistit. to je cena uplne ze smiesna. normalne zvazujeme, zze ich pojdeme kupit. i ked som chcela kupit na leto quinny , ale ta cena ma drazdi 😒

dadulka2000
2. mar 2010

babenky, diky za blahozelania. 🙂

dnes sme sa vyhrali vonku - ked bolo tak krasne (mala mi uz spi od 14:00 non stop a to je uz 18:20, pojdem ju asi budit) 😅 a s elkou som bola u Dr. pichali jej MMR a este jednu vakcinu. trosku sme si poplakali (teda ona) a bolo to OK. S millie ma caka prve ockovanie o 2 tyzdne.

zuzka,... dobra cena, to hej.
gabi, este si kinderko? posexujte (u nas to zabralo na prvy sup a do dna som porodila 😀 😀 )

mzuzka
2. mar 2010

nasockovali v piatok proti TBC. risik plakal ako o ratu, marko len mrnkol a hajal dalej 😀

gaby s ami vidi, ze uz nie je kinderko, podla mna, lebo dnes ani nenakukla 😵

mzuzka
2. mar 2010

na toto som narazila na pohyboch , celkom zaujimave

Zdravim vsechny, mozna to k nicemu nebude, ale mozna ze to nekomu pomuze.
Pracuji ve skole a prave se mi do ruk dostala nabidka,jak si muzou Low Income Family zaridit zadarmo pocitac od vlady a na rok internet zdarma. Vzhledem k tomu,ze my mame ve skole deti s backgroundem z Afriky a proto tu taky nikdo nedela a jen berou a berou....takze si myslim, ze se i mezi cechama a Slovakama taky najdou rodiny, ktere diky detem treba nemaji takovy prijem, a mozna jim to pomuze ( at z toho taky neco mame )Takze tady je navod:

Pokud mate dite v Year 3,4,5 or 6 (dale nevim, pracuji v Primary school) a jste bud na Income Support, nebo Income based Jobseekers Alowance, Income based Employment Support Allowance nebo na Child Tax Credit a income je mene nez £16.040, pak staci kdyz zavodlate ne 0333 2001004 a pozadate o Application Pack. Staci ho jen vyplnit a vlada se postara🙂))

Doufam, ze to nekomu pomuze

Nevim totiz zda vsechny skoly provadi vsemozne informace jako ta nase...

newyorkgirl
3. mar 2010

kvietocek tak diky za info o odsavackach ja aspon nebudem vahat tiez mam tu vysavacovu nachystanu potom a lakala ma aj ta pidi elektricka ale tiez som pocula ze to porovnatelne horsie saje...

mzuzka tak dalsie kociky 😉 ale to je fakt super cena tak dlho nevahajte 😀

ja idem do hajan, dnes sme podlahy boli okukavat tak som mala aj celkom dost 😖

hathor1231
3. mar 2010

caute babeny.
hlasim sa. vcera sme boli u pediatra- mala rapidne schudla, uz sme v cervenych cislach 😔 ale zato ma 70cm!!! takze vyskov je zase nad grafom... asi chce byt modelka... buduci piatok ideme do birmu na gastro...

vcera som bola u gp. dali mi uz len 2tyzde sicka 😒 takze dokopy 4tyzdne a sup do prace 🤐 no neviem,neviem. vkuse to boli... kukala mi na to, vraj sa to stale hoji...

mala stale zubkuje chytila virozu 😒 nosik ma cisty ale vie zachrcat akoby ho mala plny...

a naucila sa spinkat 😵 predtym ju ocino hupaval na fitlopte vecer a cez den zaspala len v kociku a musela som ju hupat (spala 20min)... teraz ju dam unavenu do kolisky a do 15min spinka 😅 to iste aj vecer 😅 a ziadne protesty 😅 super 😅 aspon nieco... konecne nemozem nieco dole poupratovat. predtym najmensi hluk a bola hore... 😒 teraz prespinka aj hodku a budi sa s usmevom 😵 vecer spi asi 10hodin a dva krat papa...

tak sa majte a drzim palce 😉

hathor1231
3. mar 2010

rimm, kukam,ze chces kupit odsavacku- nekupuuuuj 😠 nesaje ani prd 😒 je fakt hroznaaa! skod penez... 😝

rimmel
3. mar 2010

hat uz kupena, cakam kym dojde 😀 inak je taka ze sa koniec bude dat pripevnit an ja vysavac, nejak to paskou oblepim a bude ak ozaj nebude nic tahat no reviewsmala dobre, tak uvidime ci tonam pojde..dam vediet 😀

hat ty sa musis vratit do prace? a co bude s malou?

a super ze lepsie spi! ja tiez cakam a cakam ze v noci moje prso zacne odmietat 😝 ale co som zistila je, ze ak s nim v noci nespim, resp ak vzdy dokazem odist spat do izby a nezaspat pri nom, budisa ovelamenej 😅

gaby0205
3. mar 2010

Ranko babule,

ale co kinderko ! stale 2in 1 :( mala nechce a nechce ist von. Na buduci tyzden mi urobia sweep tak snad potom.
Dadulka happy birthday! sexovat nemozem lebo ma vsetko boli a ozaj nemam ani len najmensiu chut na sex :( tak len cakam cakam...ale normalne som v takychbolestiach ze citim ako ma mala tlaci dolu ze ani neviem chodit alebo spojit si nohy tak mi moje brusko padlo na dol...

Hathor, chod do organic shopu a kup si Arnicu v podobe malinkych pills, moja nutritionist to odporuca na healing 😉 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo s malinkou a aj stebou!

pekny den babule x

rimmel
3. mar 2010

gaby ved nemusite sexovat, doslova, iba nech tam penisom vojde a hotovo 😅 😅 😅 😀 mozes si pri tom citat casak ci kukat telku 😀

mona12071
3. mar 2010

dobre ranko 🙂 tak ja som sa tuto noc konecne celkom vyspala taaaak som rada
gaby-neboj uz to bude
ja mam teras uz paniku ze maly tam moze byt kludne estemesiac sak sa uz nemozem hybat 😝

saza007
3. mar 2010

rimmel - az mam slzy v ociach, tak teraz si ma pobavila 😀 😀 😀 😀 Jaj ale som sa dobre zasmiala
Romance isn't dead.... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre