Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

uankab
28. apr 2010

gaby a kojis alebo je malinka na UM?

hat, no ved prave.. a kedze ryzu malinka nemoze, tak je to nafigu... 😖 ... ja inak vsetko varim, pretoze v hotovych je bud ryza, mrkva, jablko a pod... ja ju kojim stale aj v noci, kazde 2-4hod, podla toho ako sa zobudi... odkedy si davala treti prikrm? my sme stale len na dvoch...
inak to chce tusim sukromne poistenie 😉 , vtedy tak dlho na termin necakas...

hathor1231
28. apr 2010

uankab, my mame uz piaty 😀 a ja som sa riadila podla nej. len mne zakazali kojit po prikrme lebo mala odzaciatku mastila aj 150g a dotoho este cicik,tak mi to zatrhli a mohla som davat len caj. ak vidis,ze by to chcelo dalsi,tak daj. mne pediatricka kazala,ze jej mam davat vacsie davky,ale som jej povedala,ze jej radsej dam jedno jedlo naviac. to sa mi zda rozumnejsie ako do nej pchat tolko prikrmu naraz. skus a uvidis. ja som isla na to tiez pomali,ked som videla,ze by este jeden zvladla,tak som skusila a pozorovala,ci nebude grckat alebo ju nezapecie.
a tu kasu si nemozes vyrobit sama? ja som nasla ak sa robi ryzova-ze ryzu pomelies a z toho urobis kasu. mozno by sa tak dala aj pohanka 😕

saza007
28. apr 2010

Uanka - o pohankovej kasi neviem, ale rozne obilninove ma Holle - tie mi poradila jedna maminka tu na MK. Ja na vecer kasu nedavam, len mlieko. Kasicku ma obcas na ranajky, lebo normal cerealie som mu este nedavala.

luciebx
28. apr 2010

ahoj holky.. chci se na neco zeptat.. kdo vite odpoved muzete mi pisnout do IP prosim...

jak je to z pridavkama nebo tema penezma od statu.. ja jelikoz nejsem zamestnana dostatecne dlouho aby mi platil zamestnavatel maternity leave tak to musim resit jinak... vite o tomhle nekdo neco vic nez ja?
vubec netusim kolik se tu dava a tak podobne... dekuji moc..

z_vesela
28. apr 2010

ahojte...

juj hat - to neznie dobre :(..bolo by dobre vediet nazor gynekologa ze kolko sa take veci hoja...mozno vylet domov pred tym oktobrom by nebol od veci..mozno az vysudis nejake peniaze tak to pojde jednoducho.

Gaby - ja som robila CIMA..nechcela som robit 'bookkeepeing' a tak teraz skoro ziadne ucto nerobim..tie skusky ti fakt nezavidim, ja si ani neviem predstavit sa na ne chystat...tak straasne dlho my to trvalo to dokoncit ze mi moj manzel vtedy zahlasil ze ak sa rozhodnem si urobit inu kvalifikaciu tak ma opusti..
😅

lucie: - ja ti o pridvakoch este neviem..ja sa chystam na maternity leave that to ma teraz trapi asi najviac..aj ta je o nicom kedze budem dostavt 'bare minimum'..ale lepsie ako nic.

uankab
28. apr 2010

hat, a preco ti zakazali po prikrme kojit??? ja postupne zvysujem davky a uz sme sa dopracovali na cca 80ml, co zdaleka nie je jedna cela davka... ale neviem ako ju mam "prinutit" aby spapala viac, som rada ze aspon nieco spapa, donedavna to bolo fakt len par lyziciek...a pchat do do nej nasilu nechcem... tak neviem ci je lepsie pridat dalsi chod, alebo co... viem uvarit kukuricnu kasu - polentu tu je dostat, ale ja jej davam do toho MM a to by sa varit nemalo, tak preto hladam nejake instantne co len zamiesam.. ved tak ci tak tie jej mini porcie...
saza a kde sa to da kupit? holle mi zial nic nehovori 😅
uz ste inak dali cestovinu? ja som rozmyslala nad kukuricnou, ale aj v nej je ryza 😖 ... asi budem musiet nejaku vyrobit sama..

luciebx
28. apr 2010

no ja praveze sem zamestnana od decembra takze ja nemam narok takze musim nejak vyzjistit kolik a od kolikatyho tt se tu berou nejaky pridavky nebo tak neco..

hathor1231
28. apr 2010

lucie, mala by si dostat maternity allowance,od job centra, inak ti viac neviem povedat lebo som makala viac ako rok a mala som full time. tiez je dolezite odkedy mas home office.

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

vesela,ideme jun-jul,takze isto pojdem len je to velmi dlha doba 😒 isto je to aj psychika,ved po tolkej bolesti a bolestivych vysetreniach je to pre este tazsie 😒

luciebx
28. apr 2010

home office mam ty blaho uz nekolik let.... aspon tak 5 bych rekla.. no kouknu na tu stranku

dekuji

hathor1231
28. apr 2010

uankab,ja pouzivam od cow&gate cestoviny od 7m+ a su to klasika biele.
mne zakazali kojit po prikrme lebo raz straaaasne grckala,skoncili sme na A&E lebo grckala takmer 30x,bola dehydrovana a total vedla,tak sme ostali aj na noc a vysledok bol,ze jej nemam davat po jedle MM ale caj na pretravenie a kojit ju az po tak 1-2h... 80ml prikrmu,ci mlieka?

uankab
28. apr 2010

80ml prikrmu... a kojim tak po cca po hodke od papania, ako ked... nekojim ju okamzite, pretoze ak sa navala mlieckom a potom grcka viac a ja potom neviem ci je to prejav alergie alebo len ma vela v brusku...

hathor1231
28. apr 2010

lucie,skus toto, tam ti to vypocita na co mas narok a kolko by ti platili

http://www.direct.gov.uk/maternity.dsb

hathor1231
28. apr 2010

uankab,niki tiez v poslednom case moc nespapa. ja jej viac odsriekavam do prikrmu ako kojim. magdalenke asi staci,ved ju poriadne kojis a k tomu ma prikrm. niki ma viac prikrmu ako mliecka... chudne ti,ci nie?

luciebx
28. apr 2010

tak na te strance je to super vypsane.. fakt dekuji za info..
ja koncim v praci za 4 tydny takze pak uz budu doma a takovy pekny penizky se siknou

😀 😀

hathor1231
28. apr 2010

lucie,co ti vyslo? ze mas narok na maternity allowance alebo na normalnu?

uankab
28. apr 2010

hat, nebola som ju uz asi mesiac vazit, ale naposledy pekne pribrala... s HV som sa vtedy rozpravala o alergiach, vtedy sme prikrmovali asi len 2-3 tyzdne a smiala sa, ze nevie cim ju krmim, ale ocividne jej to staci 😀

luciebx
28. apr 2010

no maternity allowance ne-e pac nejsem zamestanana dostatecne dlouho... a kor ted delam jen part time na 14 hod tydne...

kvietocek7
28. apr 2010

caute mamicky prikrmovacky 😀 😀
hat uan - poviem vam ze to nemate easy s tymi alergiami,ale kedy s cim zacat, kedy a kolko krat prikrmov sa odporuca, kopec receptov pre dojcata ci batolata ale aj v predskolskom veku,aj o alergikoch a pod no proste super, mam vybornu skusenost s casopisom Mama a ja Special je to sice z roku 2007 ale urcite sa k tomu da dostat
hat- co sa tyka beetroot tak to by som urcite dala az po roku ked je organizmus silnesi a vsetko to sfiltruje a vstrebe, Vidi sa mi to dost silne, no neviem asi by som bola viac opatrna a hlavne ked sa ua vyskytla nejaka alergia. Ja len aby tiez z toho nevznikla nejaka zbytocna blba reakcia. Ak zelezo tak je vyborny mak,napr pomlety zamiesat do kase.Tiez aj pseno(nevie teraz ako sa to vola v AJ,dostat to tusim v saynsburys v bio potravinach), to sa tiez melie a zvycajne miesa do kase.Aj hrozienka ci susene marhule z toho mozes urobit dobrotku rozmixuje sa ovocie a aby to bolo take redsie prida sa prevarena voda.Tiez nam doma na SK brali krv a zistili latentnu anemiu takze teraz najnovsie sme nastaveny na dobijanie zeleza 😀
uan - nie som si ista ci tie kase su dobre riesenie na noc, skor mi to odporucali v neskorsom veku. O pohanke viem ze skor tiez ako taku pomliet a urobit z toho kasu. Inac v slovenskom obchodie sme dostali kupit pohankove chrumky takze tiez dobry tip ak by ste sa k tomu niekde na Sk dostali.
lucie- tam ide skor o to kolko tyzdnov musis mat odpracovanych, teda aspon si myslim. Ja som na tom veeelmi stratila, nevedela som sa zorientovat toto forum som nepoznala,ale dnes viem ze aj ked som ziadala maternity leave a nic nevyslo(chybali mi asi 2tyzdne!! z prace) mala som este poziadat maternity allowance a z toho by som bola aspon nieco vytlkla a dostala. Ale ak ti nic aj tak nevyjde tak sa poobzeraj co by si mohla dostat pripadne od vas doma z CZ. Kedze som nic nedostala tu v UK ziadnu matersku -napriek tomu ze som mala odpracovane roky, tak som ziadala doma na SK a spatne sme aspon nieco dostali.

slovakia13
29. apr 2010

ahoj
tak vcera sme sa koooonecne zacal vedome s cielom nejakej hrack pretacat 😵 😵 😵 😵 take to nevedome od 6.tyzdna neratam....baby teraz neviem ci som bola stastnejsia ja ,alebo Mia 😀
ste ale popisali 😉 pri alej nemam sancu precitat ,ale budem sa snazit ....

gaby0205
29. apr 2010

hat no chapem, moc ti drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. No a s MArekom sa mozete aj ''play'' kym sa vsetko neviriesi 😉
tu sa dostat ku gynde tak to je ozaj dlha cakacia listina. A co s tou pravnickou ste vyriesili ?

pekny den babule

newyorkgirl
29. apr 2010

caute maminy prikrmovacky 😀 no my taketo budeme riesit teda najskor v zime 😅 vcera som si posedela v skole a urobila som si pauzu, sli sme do parku na jazierko s kacickami, plavali tam uz aj mladatka tak Nikolka sa tomu radovala... krasne bolo, dnes mame zatial zamracene a cakame uja co nam ma doniest NET konecne, az na to ze moj husband objednal self-install a ja kukam dnes do papierov ze manned installation, do prkynka tak preto asi 2 tyzdne cakame, ale som si ista, ze to neobjednal take, lebo som pri nom stala, ked to objednaval, zas to VIRGIN asi pekne domrvkal... tak uvidime no... brusko zatial poslucha, musim malemu konecne dokoncit postielku, lebo som prala navliecky a ma ju holu akosi este 😅

monika ako sa vy drzite, ja myslim, ze pojdete pred nami asi, pri tom mojom prvom prenasani.... ale tak vydrzte aj vy kym pride babka na pomoc 😉

luciebx
29. apr 2010

no ja si myslim ze odpracovane mit budu.. ja sem posledni dva roky pracovala jako podnikatelka.. .a to sem ted v aprilu zrusila ale uz od decembra sem chodila do jine prace a u toho i trosku podnikala... takze si myslim ze mi to snad daji.. no uvidime ... na to sednem s manzou o vikendu.. .jinak dekuji moc..

monika.c
29. apr 2010

new,mamina je uz tu,takze ja uz by som aj rodit mohla,no ale este jej dohovaram,len nech pekne vydrzi v brusku do maja 😉 my uz mame pripravene vsetko,len koliska je este tiez prazdna,chystam sa ju pripravit tento vikend,tak dufam,ze mi to vyjde 😉
u nas je dnes pekne slnecno,teplo,az sa cudujem,tak ideme este s maminou trochu zahradu dat do poriadku a potom uz nic nerobim,len lezim 😀
no s virginom mam aj ja nie velmi dobre skusenosti,akurat sa im chystam volat,co je s netom,ked niekedy nam stranku nechce nacitat a to mame XL ,takze uvidim ako to bude 😒
kvietocek a preco si nedostala ziadnu matersku z uk,ked si mala roky? odpracovane?ci si odisla skor z prace?no ja som tiez zvedava,kolko idem dostavat,lebo ked som pracovala a pytala sa na to,tak mi nic nepovedali,takze teraz bude asi prekvapko,len dufam,ze v dobrom

luciebx
29. apr 2010

no ja mam jeste 4 tydny v praci a pak uz koncim... .no uvidime jak nam to vse vyjde.. asi hold poslu ten dotaznik a uvidime kolik nam pak dojde haha... ale furt lepsi nez nic..

newyorkgirl
29. apr 2010

monika tak to sa manzelik rychlo vratil teda, sikovny 😀 nasa ma priletiet az o 2 tyzdne, tak uvidime, termin mam buducu sobotu, ale neviem, zatial je brusko dost vysoko aj midwife povedala ze hlavicka je volna este... ja sa vobec necitim rodit teda, aj by som si ho tam este ponosila, hoci sa na neho uz velmi tesime, chcem to mat potom rychlo za sebou ten den D 😒 ani v skole mi vcera nechceli verit, ze uz mam pred porodom, vraj vobec nevyzeram aj brusko, ze nemam az take velke, hoci velke je dost teda, ale som rada, ze je maly tak dobre ulozeny... co ma zacalo trapit teraz tieto dni je opuchanie noh a ruk teda, nohy od lytok dolu a prsty na rukach, hruuuza, ledva obujem topanky, ako nie je to extrem, aj tlak mam nizky, ale prijemne to teda tiez nie je, hoci pri Nike som opuchala uz omnoho skor... ty nemas nic take?

baby co mate skolkarov, stretli ste sa so stravou v skolke, ze ovocie a zapit mliekom? mne to pride divne teda, zazili sme v skolke 2 snack timy, lebo vcera som musela ist skor na college a dali malej pomaranc a k tomu kartonove mlieko a druhy den mlieko nastastie nebolo tak mali jablcka a dzusiky, jablcka rovno z nejakeho ASDA sacku pani ucitelka rozdavala, to ma skoro svihlo ze to ani neumyju lidicky... taktiez ziadny dozor v skolke vonku alebo na WC ked deti chodia, no co, som narocna veru asi 😅

catherine2505
29. apr 2010

new narocna veru nie si 🙂 ,to len my na SK sme vychovavani k cistote 😉
Tiez som sa tazko zmierila s tym ze mi maleho nikto neprizre ci si umyva ruky po WC aleblo ked sa dohraju von,jednoducho pridi s ihriska a sadaju si k stolu a idu jest ( so spinavymirukami) a to iste s tym ovocim neumyte a pod,stretla som sa aj s pekne vycasovanym ovocim(pomaly samo odchadzalo s mysky 😅 ) tak si zvykaj 😀 😀 😀 😀 😉

uankab
29. apr 2010

kvietocek a ako pripravujes tie marhule? ja som inak z toho uz chora a zufala, malinka je zase vyhodena, asi z toho spenatu... uz fakt neviem co jej mam dat 😖 😖 😖 .... dnes som sa pochytila s manzelom, tvrdi ze to prilis sledujem a ze je normalne ze dieta ma vyhadzanu tvaricku.. maju aj vase deturence vyhodene pusinky ked dopapaju? ci fakt stracam kontrolu nad realitou 😲 ???

monika.c
29. apr 2010

baby a to su co za skolky?statne?pretoze ja som robila v sukromnej a tam teda deti bez dozoru nemohli ist na wc aj ked to wc je prakticky tam,kde trieda,vzdy tam musel byt dozor a do zahrady mohli ist tiez len s dozorom 😉 no to ovocie a zapijanie mliekom je tu asi bezne,aj ked nase deti mali na snack skoro vzdy biscuit alebo breadstick a az potom na obed ovocie a zeleninu,a to mali potom len cistu vodu.ja som rada,ze luky chodil do sukromnej skolky,aj ked to co som zarobila som prakticky dala za skolku,ale baby teda teraz vam poviem,ako chodi do skoly,hroza sveta 😒 domov chodi s takymi spinavymi rukami az strach a o tom,ako sa zmenilo jeho spravanie ani nehovorim 😒 pochytal to od svojich kamaratov,ale snazim sa ho krotit,aj ked niekedy je to tazke ☹
new,posledny tyzden aj mne prsty na nohach dost opuchaju,uz neviem co si mam od radosti obut 😔
no a my mozno aj tento vikend uz prideme na svet,lebo dnes v noci aj teraz mi dost brusko tvrdne a tak sa citim nejako zvlastne 😒

saza007
29. apr 2010

uanka - a aka je ta reakcia? Pridaj foto do albumu, ak sa ti bude dat.
Nas J. ma ekzem, takze tiez kazdu potravinu sledujem. Je to fakt niekedy na nervy. Ale vsimla som si, ze niekedy ma zacervenane licka a okolo pusinky aj ked som mu dlhsiu dobu nedavala nic nove. Staci napriklad, ak papanie dlhsie trva a neutriem mu hned ustocka. Alebo teraz trosku slini, tak ak si zaslinenou hrackou potrie licka. To uz neriesim. Ale napriklad po jablku a mrkve sa vyhadzal aj na brusku a nozickach, tak som okamzite prestala davat. Ja som z toho tiez niekedy trosku na nervy 😅 , a myslim si, ze si to domyslam. Sledujem ho kazdy den. Niektore maminky v mojom okoli to vobec neriesia, ale mne to neda, nechcem mu zbytocne zatazovat cely system.
Zajtra testujem jogurt, drz palce! 😖

hathor1231
29. apr 2010

uankab, ja neviem,ale asi by musla byt mala riadne vyhadzana aby som myslela na alergiu. ako co si ukazovala tu fotku po mrkve,to je pre mna al.reakcia. ale aj niki ma nejake male vyrazky,ale nie vela,ale za den je prec... mna skor strasi meningitida,takze hned poharik a skusam 😝 😀 ked ma nejake vyrazky,to moze byt aj z niecoho ineho,predca len uz chyta vse,co sa da,moze mat z parfemu,alebo prasku. neviem 😅 ale pamatam si,ze ste mali problemy s pletou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre