Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

saza007
29. máj 2010

@slovakia13 - aj jaj, tak aj ty si v klube ekzematikov 🙄 Ja tiez viacmenej len premastujem, kortikoidom sa zatial uspesne vyhybame. Vyskusaj aveeno cream na premastovanie, mojmu malemu celkom zabera ( a je aj na predpis, ako som nedavno zistila vdaka uanke!) Aqueous cream - vyskusaj, ale ak sa nezlepsi, tak prestan pouzivat. Nam ho GP radil ked bolo najhorsie len do kupela namiesto samponu, priamo na pokozku ho neodporuca. Presli sme si celym radom kadejakych premastovadiel, urcite najdes nieco, co malej bude vyhovovat. Na velmi cervene a mokvajuce je vhodny aj stary dobry sudocrem, nech sa to vysusi a potom mastit o sto sest. Chuda M, aj ju to svrbi?

slovakia13
30. máj 2010

@saza007 zvlastne je ,ze si skrabe iba brusko ,ale tam ekzem nema.nozicky si zatial nechava na pokoji 😝 skusim to aveeno...a ten aqueous vynecham.nevidinm ziadne zlepsenie

lena13
30. máj 2010

holky kde vy na ty zpravy chodite,tj strasne ☹ ja to nemuzu uz ani cist,je mi tech deticek tak lito 😢
ja js dneska chytla zanet mocaku.za chvili pojedu k cinanovi at mi da kapky.ja na to trpim,ale ted js mela vic nez 3 roky pokoj a ted znova,trpim jak blazen,boli ma cely podbrisek a kdyz jdu curat ..to je bolest........super bank holiday weekend ☹

slovakia ja strasne trpim na ekzemy a claudinka taky trpela,ale ja js zacala pouzivat e45 a fakt nam to obema pomohlo a to ja se na neho lecila fakt od 4 let a nic mi nepomahalo az tady ten krem a tatkovi dokonce po 13letech pomohl na lupenku .....porad ho trapily a zkousely nove a nove leky a ja mu pak dovezl tady ten a hned po 2 tydnech mi volal,ze se muzu jit koupat ,ze uz nema skoro nic z lupenky 😵 \

sazi ty taky trpis na ekzem nebo malicky?to je strasne kolik z nas na to trpi ze?

natalia777
30. máj 2010

baby opat k vam vitam s otazockou 😕 vcera som chcela urobit online check in na ryanair letim s malou do Krakowa ale narazila som na to, ze tam musim dat cislo mojho ID dokladu a nejaky doklad pre moju malu....... lenze ja mam pre nu len ten doklad na jednorazove vycestovanie 😕 ktory dostanem zajtra 😕 viete poradit co tam mam napisat aky doklad pre nu???? 😅 alebo to mozem nechat volne???? jjuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj

newyorkgirl
30. máj 2010

natalia pockaj, ked ti to pride, snad tam maju nejake cisla... niektore tu ale leteli tak myslim, hadam ti ktosi poradi... check in mozes aj 2h pred odletom, ak to pomoze...

natalia777
30. máj 2010

new diky 😵 ako sa ma risko? 😵 inac aj moj mm sa tak vola 😵

newyorkgirl
30. máj 2010

Risko dobre, len by cuckal maminku stale drobcek maly, dnes ho hadam vytiahnem niekam von, nech dlhsie pospi... prosim ta ten doklad ste vybavovali osobne na ambasade? rozmyslam, ci sa to da aj postou... lebo by som chcela ist aj ja s detmi na SK, ale do londyna sa mi veru nechce 😅

hathor1231
30. máj 2010

@natalia777 mne hovorila znama,ze to musela volat a oni to tam dali. tak tam skus cinknut 😉

nasa niki si pomalicky meni rezim, spala v noci 13h a doobednajsi spanok len asi 30min a teraz uz unavenaaaa 😀 a ja este v pyzame lebo sa nemozem ist osprsit,uz ju nemozem nechat pred sprchou v bouncery,tak o hodku ide spat a ja rychlo dat seba na poriadok 😀
ideme skocit kupit iny stol do obyvaku (mam vyhliadnuty taky z ikey,je to umelina,takze sa on moc neotrieska...),lebo mame zelezo+sklo. dneska som mala niki v kuchyni a vytahovala sa po nohe stola hore 😅 takze zaciname so safe upravami... 😵

hathor1231
30. máj 2010

a vyslo slnenko 😵 sice strasne duje,ale lepsie ako vcerajsi celodenny dazd,ginny aj niki chceli ist von,ale to sa nedalo ani v raincovery tak strasne lialo...

hathor1231
30. máj 2010

a uz viem,ako sa dostala k monitoru... 😵 kazdy den robi pokroky,vidno,ze jej to priberanie robi dobre a posuvame sa aj my 😵

uankab
30. máj 2010

slovakia, drzim HA dietu (co je hypoalergenna - vsetky potencialne alergeny som vyradila zo stravy - vsetko mliecne, vajecne, psenicne, cokoladu, sladke, rajciny, citrusy, jahody, maliny, celer, maso, ryby, atd...)
Aveeno sa da kupit v Boots, Sainsburys, pozri si www.aveeno.com... pouzivame aj olej do kupela, kupeme kazdy druhy den... a natieram ju vzdy rano a vecer... z toho co si vymenovala Magdalenka reaguje na mrkvu a karfiol, davaj pozor na to, vzdy zavadzaj novy druh potraviny styri dni aby si videla pripadnu reakciu.. spatne to vystopovat nebude velmi jednoduche...
NYG, to je super, ze ho ma tak velmi rada... nasa neter synovca a celu rodinu terorizovala, strasne nan ziarlila, tiez je medzi nimi trojrocny rozdiel.. a trvalo to naozaj velmi dlho, prestala az ked uz bol trosku starsi...

peppapig
30. máj 2010

leni, tak se brzy vylec! Mocak boli 😒

hath, mala je krasavice, a ten jeji ruzovy pokojicek je supeeeeer

uankab, atd...? Co se pri takove diete da vubec jist?

elixia
30. máj 2010

@uankab to by aj mna zaujimalo,ze co vlastne papas,ved si vymenovala vsetky potraviny?
@hathor1231 zase vitazoslavny pohlad....aha,co som dokazala 😀

Baby,mate viac skusenosti,poradte,ako je to s pohybmi babatka? Som na konci 23.tyzdna, doteraz som citila kazdy den nejake kopance a dnes uz od rana nic...zacinam byt na pokraji hysterie tak trochu..uz som precitala kadeco,ze v 6.mesiaci je babo kludnejsie a vela spi, ze az od 28.tyzdna by som mala pohyby citit denne...naozaj neviem,mam robit paniku ci pockat do rana??

newyorkgirl
30. máj 2010

uankab presne napis svoj jedalnicek 😀 ale ta obdivujem, ze to takto zvladas klobuk dolu, mamina 😉

elixia, neboj sa, ja som bola akosi stale aktivna a pohyby som veru nesledovala, az ku koncu, lebo som aj prenasala, tak vtedy bol aj maly celkom aktivny a kopkal a ja som bola rada, ze je OK a dava o sebe vediet, v 24tt urcite nic zleho nesud podla pohybov, babo sa mohlo aj inac otocit a ty kopance citit nemusis, oni si tam robia ine rosambo v tej vodicke, ked tam maju tolko miesta este, neboj sa, este si tych poriadnych kopancov a presunov po bruchu uzijes 😉

uankab
30. máj 2010

joj co papam, dobra otazka... je to tazke, peciem si razny chlebik, jem ovsennu alebo ryzovu kasu, cestoviny so zeleninou, ... dost velke obmedzenia, ale fungujeme tak uz od februara... ak ma niekto zaujem, poslem cely rozpis diety 😉
pridavam fotecky z plaze, kde sme boli minuly tyzden... Magdalenke sa veelmi pacilo... bolo tam kraasne, tesim sa ked bude teplejsie a pojdeme tam s kyblickom a lopatkou 😵

gaby0205
31. máj 2010

uankab Magdalenka je uplne nadherna, vyzera to ze si uziva seaside 😉 nechapem aka je uz velka. pamatam si ked si rodila.
aku dietu mas? kolko si zhodila za aky cas? baby ja este musim schudnut 13.5kg a nejak mi to nejde. dokopy som uz zhodila 11kg ale teraz to stoji :(

slovakia13
31. máj 2010

@uankab mala je kocka velika 😀
ja som urobila chybu a testovala iba 3dni,mam podozrenie na mrkvu 😅 pockam ked sa vsetko vycisti a hodim iba mrkvu....

tak teraz mi herecka spapala celu jablkovo -bananovu hippku 😀 uz som bola nestastna co nic nechcela....asi nebudeme na zeleninku...uz sa pomaly balim na SK 😵

peppapig
31. máj 2010

uankab, taky te obdivuji, ze tu dietu tak zvladas. Urcite to ma dobry vliv na vas obe. Ja bych umrela bez syru 😒 . Citis se i ty lepe pri takeve strave? A vazne zhubla jsi, jak se ptala Gaby? Magdalenka je sweet, asi ma rada vodicku co? Na jake plazi jste byli, my musime objevit nejakou novou pisecnou 😉

elixa, nepanikar, doufam, ze se mimco uz vzbudilo a vesele te kopka!

slovakia, nase M se jako mimco namotala na ovocne prikrmy (moje vina) a pak nejaky cas nemela slinu na zeleninove, tak opatrne nebo pak budete valcit (to ja jen tak z vlastni zkusenosti, zadne poucovani). Kdy letite domu?

wild.horses
31. máj 2010

@natalia777 my sme mali ten isty problem. urcite tam zavolaj, aj ked nam nic neporadili a ked sme uz boli na check in, tam tam mudrovali, ze som tam mala dat moje id aj pre mimi. aj tak by som tam predtym zavolala, ale po pravde, vysvetlit im, co je jednoraz. cest, doklad po telefone bola fuska, lebo oni poznaju len pas ci co! 😉

wild.horses
31. máj 2010

uankab...nadherne fotocky!

newyorkgirl
31. máj 2010

@uankab a je ta este vidno pri takej diete, musi to byt dobre na chudnutie zrejme... ja som strasne na sladkosti, zvlastne ze v tehu som az tak nejedla, ale ako kojim, to je uz asi moj udel aj pri prvej mi strasne isli... fotocky krasne ako z katalogu wow 😵

baby ja som dnes OUT, lebo horucky co mala Nika pred 2 dnami presli na mna akosi... mala som 39 tak som radsej supla paracetamol, zatial OK, neviem co je to za virus, ale ako chripka mi to pride, ze som malatna a boli cele telo, tak dufam, ze zajtra budem lepsie... kojenie je teraz fuska, potim sa ja aj maly, ten by furt cuckal a ja ho pomaly neudrzim, vdaka za kojaci vankus... a Nikolka ta ma furt vola a chce sa hrat, predsalen tatinko nevie varit v detskej kuchynke alebo hrat sa s barbinami tak dobre ako ja 😀

mam otazku kocky este ohladom toho jednorazoveho cest.dokladu, musi sa ist osobne na embassy ci sa to da aj postou nejako... musim to pogooglit, lebo smer london sa mi teda nechce s krpcami... zajtra posielame apostilu, tak uz to zacinam riesit, ze by sme v lete aj my vybehli na SK 😕

newyorkgirl
31. máj 2010

co citam webku tak to vyzera ze treba ist osobne, ma nestvite... to jedine ze chlapa vyslem, ten bude rad 😅

@slovakia13 ty si bola v london na ambasade vybavovat doklad? ked spominas ze uz balite teda, som to nejako nepostrehla, hoci viem, ze letenky si davnejsie kupovala 🙂

bru noc, idem potit, liecit 😔

slovakia13
1. jún 2010

@newyorkgirl my mame britsky pas 😉
pekne sa liec 🙂

slovakia13
1. jún 2010

@peppapig ideme v pondelok sa uz pomaly balime 🙂
ked ona na zeleninu ani pusu neotvorila,tak vcera som skusila ovocie a uuuplna pohoda...asi zelenina nebude nas kamos 😝

mona12071
1. jún 2010

ahojte baby moje konecne som vas prisla pozriet tak docitat vas asi nestiham nieco mi uslo? 😀
a malicky mal pred tyzdom uz cez 6 kg 🙂

natalia777
1. jún 2010

ahojte baby, tak uz mam ten doklad......a bolo na nom normalne cislo ako na pase (ze cislo dokladu) tak som ho tam normalne napisala do toho check in online 😅 a ak skusia otvorit pusu tak maju po chlebe 😀

uankab
1. jún 2010

ahojte, dakujem pekne za pochvalu foteciek 😵 .. co sa tyka tej diety, uprimne keby som nemusela tak ju nedrzim, je to fakt o hubu... 🙄 .. ale co mama nespravi pre svoje dieta, vsak ze? 😉 ... ekzemik je uuplne krasny, az sa bojim co nam povie dietitian ked tam prideme buduci pondelok...
trosku som schudla, ale nie velmi, uz davno som na svojej povodnej vahe z pred tehu, tak uz nemam chudnut co 😉
slovakia, nam mrkva robi tiez velku sarapatu... ako pises, pockaj kym sa vycisti a daj este raz...
pep, boli sme na plazi West Littlehampton... naadhera, kraaasna piesocnata plaz... mame to cca pol hodku od nas, tesim sa ked tam budeme chodit v lete... 😵
nyg, veru sa liec, dufam ze budes skoro fit...
mona, pekne rastiete 😵
ked spracujeme fotky, tak pridam zase nejake dalsie 😉

uankab
1. jún 2010

nyg, co sa tyka toho cestovneho dokladu, myslim ze tam musis ist len osobne 😅 ... ale ked ich veeelmi pekne poprosis, tak to vedia spravit aj na pockanie 😉

newyorkgirl
1. jún 2010

@slovakia13 vidis, ty mas britsku obcianku, som zabudla 😎

mne sa k horuckam pridalo dnes aj hrdlo, tak idem do kojacej temy zistit, ci mozem homeopatika na to 😖

natalia777
1. jún 2010

new myslim ze len osobne 😅 a ozbroj sa velkou trpezlivostou 😅 inac ja som si dala vybavit rodny list slovensky a poslat na moj trvaly pobyt na svk a cakam uz pomaly 3 mesiace a stale nic 😠 a to ho vybavuje moja mama zo svk a ako dlho im to trva 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre