Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
14. sep 2010

AHOJTE AKO SA MATE POJDEM VAS DOCITAT LEN JEDNU OTAZOCKU AMM NEVIETE CISLO DO BRATISLAVY CHCEM VOLAT ZASA OHLADOM RODNEHO LISTU A NEVIEM KDE SOM DALA CISLO ACH JO ☹

slniecko77
14. sep 2010

@dadulienka27 prekrasne dietatko 😵 trosku oneskorene, ale o to srdecnejsie gratulujem k nadhernemu babatku 😵 😵 😵
..dievcata aku pouzivate kozmetiku pre novorodencov?

dadulka2000
14. sep 2010

@slniecko77 ja som pouzivala len olivovy olej, na zaciatok ked bola kozka o 2 cisla vacsia, a ani teraz toho moc nejde na odbyt. max pena do kupela a jemny baby sampon. ak si spomeniem tak raz za cas natriem baby mliekom. a mam rozne znacky,.... nastastie nema ziadne kozne problemy, tak je to u nas jedno. 😉

kvietocek7
14. sep 2010

@dadulienka27 Mattew jw prekraaasny 🙂 slniecko drobne 🙂 🙂 pocuj olivovy olej kupis hoci kde vo pharmacy,ale ten sa vpija a dost rychlo sa zotrie, takze zo skusenosti som pouzivala aj vaselinku tie tusim obsahuju aj lanolin a dlhsie vydrzia na suchej pokozke. Prave vcera som citala,ze na kozne choroby pomahaju probiotika, co je zaujimave lebo ked sme mali podobny problem aj nas trapili kolikytak mojmu manzelikovi vo pharmacy odporucila praskove Infant probiotikum, kotre som si pred dojcenim trosku potrela prsnik a malinky si z toho pocas dojcenia nacuckal 🙂
iba orientacne si pozri tieto tu na web
http://www.dophilus.sk/?id=17 ale urcite je dostat aj Infant probiotic
vsetko dobreee 🙂

@elixia akoze sa mavate? aj nejake pokracujuce predzvesti?
@mickey85 aj vam sa to uz krati ak sa citis?

dadulienka27
14. sep 2010

dakujeme za radu 😉

a este sme zabudli podakovat za gratulacie 😀 😀 😀

dadulienka27
14. sep 2010

@mickey85 o porode som uz pisala dievcatam v septembrovkach a kedze tato tema je otvorena,tak som ti to radsej preposlala do ip..mala som tens masinku a gas and air 😉

elixia
14. sep 2010

@kvietocek7 dakujeme za opytanie, zatial fajn, ked si odmyslim,co vsetko ma boli a kde vsade ma picha 😀 😀 Mame este tyzden a pol, skor to nebude podla mna, no ved nechame sa prekvapit...
Dnes si vychutnavam krasy anglickeho pocasia, aj u vas je tak krasne dazdivo??? 😀

slniecko77
14. sep 2010

@dadulka2000 dakujem za odpoved 😉 ja som tiez premyslala nad olivovym olejcekom alebo kozmetikou Weleda, len som chcela pocut aj vase nazory..predsa len skusene maminky 😉
@elixia som minule na teba myslela, ci ste este 2v1, ak si spravne spominam si z Peterborough..sli sme cez vikend 2x okolo kedze to nemame daleko
@dadulienka27 pomohol ti gas&air?? ja ho zatial odmietam, lebo sa mi nechce dychat zriedeny rajcak..ale zaujima ma aj tvoj nazor aky si mala z neho pocit

elixia
14. sep 2010

@slniecko77 s niekym si si ma asi poplietla, nie som z Peterborough, trochu severnejsie sme 🙂
Ja mam tiez olivovy olej a nejaku weledu, zbytocne nakupovat vela dopredu, nevies ako bude babo reagovat...jaj a este Sebamed detsky syndet mam, to je asi tak vsetko.

mickey85
14. sep 2010

@kvietocek7 citim sa dobre, cez den lepsie ako v noci, ako pise elixia, vsade picha, boli, tlaci 😀 ale nejak vydrzime. Tiez mam pocit, ze budem prenasat 🙂
@dadulienka27 dakujem pekne za ip, hned si idem precitat 😉
My mame celkom dobre pocasie, neprsi tak fajne. Ja som inac tiez v teme oktobrovky, ale ta je uzamknuta a vcera tam uz jedna porodila, mala termin 10.10., vsetko je v poriadku, mala ma 50cm a 2750g

slniecko77
14. sep 2010

@elixia prepac, tak to som si ta veru poplietla uuups, ale nemeni to nic na tom, ze som na teba myslela 😉
Sebamed si kupila v UK? som nevedela, ze aj tu maju tuto znacku, uprimne Johnsonu by som sa chcela vyhnut
..co si kupovala z Weledy?

kvietocek7
14. sep 2010

@elixia my sme momentalne na SK a je tu prenadherne jesenne slnecne pocasie tak si naberam kolko sa len da 😅

@slniecko77 zo skusenosti si myslim,ze vela kozmetiky netreba, po case iba nejaku kvapku do kupela a niecim potriet a je. My sme po porode nekupali az na 3den a potom uz len od johnsonu ten fialovy co je na bedtime. Trochu oleju,teda nejskor olivovy a asi tak po mesiaci sme pouzivali aviril ten modry vonavy 😎 , Teraz uz ani nenatierame po kupeli,pokozka je pekna zdrava ziadne vysuseniny tak nech sa zdravo vyvija 😅
Johnson niekto ma rad niekto nie lebo je alergicky,ale nam sadol tak sme neexperimentovali 😕

dadulka2000
14. sep 2010

@kvietocek7 suhlasim s tebou,... kozmetika sa fakt nemina. ani my sme nekupali prvy tyzden,.... este nasa mala problem s pupcekom tak sme museli cakat a prvy krat sla do vane ked mala 10dni.... 😀 - moja mamina to vtedy inak nechapala 🙂 (jasne ze sa aspon ritka umyvala). ono aj SR dermatologovia odporucaju to neprehanat s prilisnou hygienou a pouzivanim kozmetiky na babatkach - nova zapadna vlna ich asi tlaci 😀 😀

slniecko77
14. sep 2010

@kvietocek7 dakujem za podnetne info 😉
@dadulka2000 viem, ze sa to nema prehanat ani s kupelom ani s kozmetikou, ale chcem predist vysusenej pokozke a nejakym alergiam..preto si rada necham poradit a vypocujem par nazorov 😵

elixia
14. sep 2010

@slniecko77 v pohode,neda sa pamatat aj kto odkial je,ja som rada,aj nepopletiem ludi, nie ze este odkial su 😀
Sebamed mam zo SK, myslim,ze tu ho nemaju..tiez som sa chcela vyhnut Johnsonu. Ten syndet uzasne vonia 🙂

@kvietocek7 dones aj sem trochu slniecka, tu uz nastupila anglicka klasika, za jeden den vsetky rocne obdobia...

cutce
14. sep 2010

ahojky

proc nechcete pouzivat Johnsons?

kvietocek7
14. sep 2010

@dadulka2000 osobne si myslim,ze aj ked potreba je minimalna ostatne co sa tlaci na trh je len a len business
pocuj dadi, ako ste to vydrzali tak dlho bez manzela ked ste boli na SK? my tiez zostavame v tomto case dlhsie na Sk a aj ked mame celkom plne dni predsa citime ze nie sme komplet 😒

@slniecko77 ono,pokial netreba samotna pokozka si zvyka a tym sa nemusi zapasit s odolavanim jemnej chemie, Ved ten maz co ma babenko po porode najlepsie chrani babatko voci vonkajsim bakteriam kym sa babatko ako tak zadaptuje. Tazko si viem predstavit,ze by mi babatko drhli kratko po tom co uzrie svetlo sveta 😕 My sme dokonca len cistou prevarenou vodou kupkali ci splachotali babenko pri prvych kupaniach,nijake kozmeticke babyshampoo 😵

@elixia chytaaaaj kus teplaaaa 😀 😀 normalne ze tu chodia aj tielkach 😅

kvietocek7
14. sep 2010

@cutce niekto moze vykazovat aj alergicke reakcie, kamoska napr uz v tehu mala alergiu na Johnson, ale my sme v poho, nam vyhovuje -pouzivame len ten na kupanie ako som spominala bedtime.

Inac nikdy sme nepouzivali ziadne pudre a podovne,ked tak len sudokrem alebo panthenolum ci ako sa to vola 😉

dadulka2000
14. sep 2010

@kvietocek7 my sme boli 4 mesiace,... 🙂 mali sme plny program a tony nas bol pozriet 2x, takze az tak moc sme s nim neboli. ale na jednej strane to bolo pre elku aj lahsie ked ho nevidela casto, aspon sa na neho stale nepytala a nebolo jej luto,.... vies ako to myslim??? a cez skype sme boli v kontakte. 🙂 🙂

kvietocek7
14. sep 2010

@dadulka2000 no to hej, to radsej ani neriesim -velmi nespominam ci daddy toto alebo ono,inac mam po chlebe 😝 zatial zvladame ok no uvidime do kedy 😵

cutce
14. sep 2010

@kvietocek7 aha dekuju

dadulka2000
14. sep 2010

@kvietocek7 ako dlho idete byt? uvidis ze to bude v pohode. my sme sa ani nenazdali a 4 mesiace presli ako voda a sme spat. Elka sa super zdokonalila v slovencine a ja teraz naspat oprasujem anglinu 😀 😀
pomaly sa mi treba do prace chystat,... v januari nastupujem spat 😎

hathor1231
14. sep 2010

@cutce ja pre mlau johanson's pouzivam od narodenia. teda zozaciatku som davala minimum peny do kupela alebo nic,ako kedy. ale pouzivala som kremik na telo odtial-ten neparfumavany... ostali sme pri johnson's. teraz pouzivam bedtime bath,to je ten fialovy,uuuzasne vonia 😵 davam jej penu do kupela a potom natriem kremikom, mam aj olej,ten sem-tam dam kvapku do kupela,nie vzdy... predtym som ju masirovala s olejcekom ale uz sa masirovat nechce... takze ja mam dobre skusenosti a nechystam sa menit 😉

cutce
14. sep 2010

@hathor1231 dekuju 🙂

slniecko77
14. sep 2010

viete mi poradit kto presne dava potvrdenie o termine porodu resp. Mat B1 a v ktorom tyzdni?
..ja som nasla v materskej knizke poznamku, ze v 20tt a dokonca midwife co ma naposledy videla zapisala, ze mi ho dala..ale nic take nemam a budem to potrebovat 😅 diik

dadulka2000
14. sep 2010

@slniecko77 tvoja midwife 🙂

slniecko77
14. sep 2010

@dadulka2000 dakujem, budem si ho pytat pri najblizsej navsteve, nevies ci ho dava na pockanie?

dadulka2000
14. sep 2010

@slniecko77 urcite ano,... len povedz ze chces MAT B1 a hned ti ho vypise. aspon u nas to tak je. kde si ty? 😉

slniecko77
14. sep 2010

@dadulka2000 dik 😉 my sme v Bostone, Lincolnshire..ja som zatial ''svoju'' midwife nestretla, vzdy mala dovolenku a niekto ju zastupoval...tak to aj vypada..posledna midwife mi napisala do knizky, ze mi to uz dala, ale ja nic take nemam a teraz to vyhladavam na nete a zistujem u vas..tak snad sa s touto budem vediet dohodnut
..prosim ta co vsetko si potrebovala k vybaveniu Jednorazoveho prispevku pre dieta a k Priplatku k prispevku pri narodeni dietata na UPSVaR??

elixia
14. sep 2010

@slniecko77 bud tvoja midwife (pytaj ak ti ho nedala) alebo mne dali ked som bola na druhom scane v 22.tyzdni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre