Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
24. jan 2011

@martina_uk no ono je to vsude stejny, v kazdy zemi 😠 , vzdyt se doma podivejte jak si zijou cikani 😠 😠 😠 😠 a nam nedaji ani to blby porodny

martina_uk
24. jan 2011

@cutce no to ano, cigani maju z toho olimpiadu kto viac porodi... u nas v porodnici v meste kde na slovensku byvame sa rodi o 100 percent viac ciganov ako bielich a po porode z nemocnice ujdu a vratia sa o 5 dni pre dieta... brutal.. a nik ich nenahlasi socialke ani nikomu...
ja sa snazim vybavit child benefit.. teda tych 20 libier tyzdenne sa mi zda ze sa to tak vola a ani to sa nam nedari.. stale chcu papiere navyse, home office chceli naposledy a z prace musel sef vypisat od kedy tu sme a take hluposti.. nie aby naraz povedali co vsetko chcu ale natahuju to
a potom ked budes vybavovat rodny list pre maleho tak my sme museli do TW lebo sa tam mala narodila a u nich sa objednava cez internet a my sme cakali az 2 tyzdne mali plno tak si to potom hned klikni ak teda potrebujes rodny list pre maleho rychlo ako my ;)

martina_uk
24. jan 2011

@elixia dakujeme ;) aj vas Risko je zlatunky na tej fotke v profile ;)

cutce
24. jan 2011

@martina_uk no to je sileny, za chvili to nebudou Cechy a Slovensko, ale cikansko 😲 , no oni dostanou vsechno, protoze se jcih kazdy boji 😠 😠 😠 😠
Jinak dekuju za info 😉

elixia
24. jan 2011

@martina_uk citam,ze hladas nejaku autosedacku na cestu na SK..my ideme autom koncom aprila. Kedy sa chystate vy? Lebo ta,co si na nu dala link je az od 9kg..a to zrejme ani my nebudeme mat dovtedy. Existuje nejaka autosedacka,ktora sa da sklapat? Nic take som doteraz nevidela...

lusinda1989
24. jan 2011

kocky mam temu UK-PORADITE MI PROSIIIIM nechcem vam tu rusit diskusiu ale ak by sa nasla nejaka dobra dusa a poradila mi bolo by to super.... vopred dakujem

elixia
24. jan 2011

@martina_uk vdaka,ale on je uz velky chlap teraz🙂)

Inak,na ten CHB sa obrn trpezlivostou..my cakame uz viac ako tri mesiace a stale nic...

estanis
24. jan 2011

@elixia sedacky mozno nie cu celkom sklapacie, ale polohovacie - vacsinou maju tri polohy. dieta je v takom polosede-pololahu.

martina_uk
24. jan 2011

@elixia som sa pomylila tuto som myslela ta je od narodenia a da sa sklapat my sme boli v toys rus a tam mi to ukazali nieje to vela ale je to podla mna lepsie ako ked sa to neda vobec sklopit a nepotrebuje iso fix.. medzi nozkami je taka siva packa je ju vidno na fotke a to potiahnes k sebe a ide to do lahu

http://www.toysrus.co.uk/Babies-R-Us/Travel-and...

a to fakt uz tri mesiace cakate a este nic? tak a ja som si myslela ako dlho uz cakame :D

cutce
24. jan 2011

a vite jak dlouho muze byt maly v te sedacce?

aliza
24. jan 2011

my sme cakali 9 mesiacov na Ch. benefit na prvorodenu!!! aj to som uz na konci pisala staznosti a do tyzdna sme ho mali 😎, inak by sme mozno cakali az doteraz.

elixia
24. jan 2011

@martina_uk nejde mi otvorit ten link,pise ze page not found... ☹ Mozes mi napisat,aky je to typ.skusim pohladat..Ale vdaka za tip, ja som ani nevedela,ze take nieco existuje 🙂

martina_uk
24. jan 2011

@elixia Britax First Class Si Plus Car Seat in Jet v toys rus som ju nasla

martina_uk
24. jan 2011
elixia
24. jan 2011

@martina_uk vdaka,si zlata 🙂 Mohol by sa nam teraz ozvat niekto,kto s tou sedackou ma nejake skusenosti,nech nevyhodime tolko penazi zbytocne 😀

cutce
24. jan 2011

ja jsem slysela, ze mimco muze byt v car seat jen 2 hodiny, ale nevim, co je na tom pravdy u teto, ktera se da trosku zklopit

elixia
24. jan 2011

@cutce to je pravda,povedali nam to aj na ante natal...ale myslene je to tak,ze max.2 hodky denne..teda aby si kazdy den s nim nechodila povedzme po nakupoch,po meste v autosedacke nakliknutej na kocik..snad chapes ako to myslim..Das baby do auta,ides do mesta,tam sedacku vyberies,nakliknes na kocik,po3-4 hodinach ides domov,das sedacku zase do auta...dokopy je to potom vela casu straveneho v sedacke..takze toto nerobit kazdy den.Taka jednorazova cesta,aj ked taka dlha,mu podla mna nemoze uskodit...

slniecko77
24. jan 2011

caute
..citam, ze sa bavite o autosedackach, @cutce aj ja mam informacie, ze dieta by malo byt v autosedacke 2 hodiny, my mame Maxi Cosy Pebble (mam ju v albume), citala som, ze pre dieta je najbezpecnejsia autosedacka primerana eku a vahe...to znamena, ze nie kombinovane autosedacky napr. od narodenia po 18 kg..ale tato Britax vyzera fajn, ale aj tam je dietatko skrcene, da sa polohovat sice do lahu, ale chrbatik je stale rovnako skrceny, ale to vo vsetkych autosedackach
@elixia ked si davala prekladat rodny list na SVK sudnemu prekladatelovi, prekladal aj apostillu? idem dnes posielat mame rodny list, nech mame co najskor slovensky

danach29
24. jan 2011

a mna to este len tiez caka ale vobec sa tiez nestazujem na starostlivost tiez nemam rada ked sa niekdo stale vrta v tebe za kazdu somarinu ako u nas na slovensku a myslim ze kazda sme rozdielna a porod je u kazdej individualny takze ja to berem trochu optimisticky ale kedze som este nerodila caka ma to o 8 tyzdnou asi zrejme to v tej chvili optimisticky brat nebudem.....

martina_uk
24. jan 2011

@slniecko77 ajojky mne mamka robila rodny list dva tyzdne dozadu a davala prekladat celu apostilu a na to porodne jej povedali ze staci okopirovat prelozenu apostilu ;)

martina_uk
24. jan 2011

@cutce aj ja som pocula ze tam babo nesmie sediet dlho ale tak my zasa necestujeme casto na SK ideme raz za polroka ale uvazovala som uz aj nad tym ze kupim len vanicku Jane myslim ze to je ta co mas ty ktora sa da pouzit namiesto autosedacky aby sa jej cestovalo pohodlne ale rozmyslam nad tym ze ju vyuzijeme asi iba raz na cestu na slovensko a spat a potom tam uz asi nevojde... neviem ako to mam poriesit lebo ani mne by sa nechcelo sediet v jednej polohe 18 hodin ked budu dobre cesty a nebodaj sa este dostaneme do zapchy alebo nam vo frankfurte skonci auto ako minuli rok a cestovali sme 3 dni co sme museli cakat na odtahovku a potom bol sofer unaveny tak sme spali vela cestou z frankfurtu na slovensko..

martina_uk
24. jan 2011

@elixia presne tak ;) keby sa Ti niekto ozval daj echo a ja dam tiez ;) najlepsie je ked s tym na niekto skusenost a poradi co a ako hihi ;)

cutce
24. jan 2011

@martina_uk ja nemam jane, ja mam concord, no ja doufam, ze mu to vydrzi do 9 mesicu 😅 , vcera jsme to zkouseli jak to jde, neni to ale 100%, nejaka vule tam je, ale lepsi v leze nez v sede 😉

aliza
24. jan 2011

@danach29 ahojky, ja mam presne ten isty nazor, ja som bola velmi stastna, ze som nemala ziadne invazivne vysetrenia ako u nas doma, ziadne glukozovo-tolerancne testy a streptokoky a neviem co este. Ja som bola velmi spokojna so starostlivostou a o porode ani nehovorim, bol to moj vysnivany porod, nadherny zazitok. Takze uz iba 8 tyzdnov? wow a kde budes rodit? myslim, ci v nemocnici alebo v nejkom birth centre

slniecko77
24. jan 2011

martina_uk dik za odpoved 🙂

elixia
24. jan 2011

@slniecko77 prelozil aj apostilu...na porodne to mozno netreba,ale na RL ano 🙂

hajatanufus
24. jan 2011

@aliza ak si stale poistena na sk to je v poriadku a tu aj ked si zaregistrovana v uk ale nic do nhs neplatis nie? lebo ja nic neplatim a raz mi prisli nejake papiere od nejakej pani z nhs a tam som musela dat karticku poistenca a adresu poistovne v cr vlastne som vtedy zistila ze mi konci platnost ale uz mam vybavenu druhu ide o to ci mas ni a ci si platis nieco do nhs ak nie tak je to v poriadku a pokutu nedostanes tak si mozes normalne poziadat o to porodne teda aj tak musis najprv poziadat tu

mickey85
24. jan 2011

Ahojte babule,
@elixia tak paradne, ze uz mate rodny list, my este stale nic ☹ Uz sme vyse dvoch tyzdnov bez tata. Inac, dostali sme uz tych €820 na Slovensku bez akychkolvek dokladov. A to sme ani nemuseli cakat kedy nam to v UK zamietnu. Manzel len isiel na urad a pytal si peciatku u zamietnuti lebo povedal, ze chceme cerpat zo SR, uplne bez problemov mu to dali.
Inac sa mame dobre, sme zdravi a to je hlavne. Spavat mi stale nechce, ani cez den si nepospi...jedine v kociku, tak chodime kazdy den na dvojhodinove prechadzky 😀
@mikailla som zaregistrovala, ze ty chces dat ockovat Ninku proti tuberkuloze?? A to preco?? Zeny na SR bojuju proti tomu, aby nemuseli davat ockovat deti proti TBC a ty to chces? Dam ti par stranok, precitaj si nieco o tom, mozme byt radi, ze to tu nieje povinne. Na SR ockuju uz 4-dnove batolata a maju hnusnu reakciu este niekolko mesiacov na to ockovanie. Tak citaj: http://www.ockovanie.org/tuberkuloza.html
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=oc...

co sa tyka ockovania v UK, tak na to prve si musis sama spravit appointment a potom dalej ta uz budu oni pozyvat. ale oni vravia, ze radsej par tyzdnov neskor zaockovat ako o den skor. My ideme tiez ockovanie v tretom mesiaci vynechat a vraj to nevadi, ze sa nam to posunie.

slniecko77
24. jan 2011

@elixia dik 😉 no som zvedava kolko si za to vypyta 😝
..uz nech mame vsetky papiere poriesene 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre