Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
31. jan 2011

@jancikes no vcera jsme se tam byli podivat, abychom vedeli kam jit a nepanikarili 😀 😀 😀 . No me byla pridelena midwife a videla jsem ji jen pri registraci. tady u nas je jich asi 6 a ty se stridaji podle toho jaky maji sluzby, takze podle me muzes dostat kohokoliv kdo je volny 😉

jancikes
31. jan 2011

@cutce
tak super o chvilku uz budes drzat svoje babatko 🙂

smajka
31. jan 2011

@jancikes pocas tehotenstva by si mala mat svoju jednu midwife, ale pri porode to bude asi midwife ktora bude mat zrovna sluzbu. u mna sa vystriedali 3. - aspon u nas to takto bezi 🙂

jancikes
31. jan 2011

@smajka
a ty si spokojna so svojou midwife??
inak ako sa citis???

smajka
31. jan 2011

@jancikes - moja je taka normalna. neni nejak extra priatelska, ale vysvetli vsetko na co sa spytam a hlavne sa zaujima, ci este nieco potrebujem, alebo sa chcem nieco opytat. je taka dost profesionalna - moc sa neusmieva. ale asi lepsie ako keby sa usmievala a nic neporadila 😀
citim sa celkom fajn, mam len problemy s krcovymi zilami a ako brusko rastie, zacinam byt rychlejsie unavena 🙂

cutce
1. feb 2011

dobre ranko 🙂

dadulka2000
1. feb 2011

@cutce dobre ranko 🙂 aj nam v praci 😀 , nie len co sa vy doma "vyvalujete " 😀 😀

jancikes
1. feb 2011

dobre ranko 🙂

marulka83
1. feb 2011

ahojte zienky,som tu nova.
@smajka ahoj,neviem,ale sa mi zda,ze niektore nemocnice maju Birth centra 😉 musim zistit

jancikes
1. feb 2011

@marulka83
ahoj v teme🙂))) vidis mozeme si pisat radsej tu, tu su same v anglicku🙂))

cutce
1. feb 2011

@dadulka2000 ja na to mam narok, tys to mela doted, jen koukej ted makat za nas 😀 😀 😀 😀

marulka83
1. feb 2011

@jancikes no jasne,ovela lepsie,myslim 😉 uz si bola u gp?
niektore gp maju aj midwife,objednali ta uz?

dadulka2000
1. feb 2011

@cutce 😀 😀 😝 , ved makam 🙂
uz sa ti to krati kocka,.... tak si to este uzi a oddychuj,.... 😅

cutce
1. feb 2011

@dadulka2000 makas na konikovi? 😀 😀 😀 😀

jancikes
1. feb 2011

@marulka83
nie este som nebola u GP
dnes idem..este sa len zaregistrovat tak uvdim ci mi uz da kontakt na midwife alebo nie..

martina_uk
1. feb 2011

caute baby, dnes sme boli na kontrole po 6 tyzdnoch a ako prve sa ma pytal aku chcem antikoncepciu a z odpovedou ziadnu asi ani nerataju tu :D vzala som tabletky Micronor lebo injekcia sa mi nepozdava a ani to teliesko nejak velmi nechcem.. ja som brala antikoncepciu predtym pretoze som mala silne bolesti pri menstruacii, chodievala som na injekciu na pohotovost co som odpadavala od bolesti ale velmi som z nej pribrala a nechem aby sa to opakovalo lebo sa mi celkom dari s kileckami dole teraz uz mam ako pred tehotenstvom.. mate niektora skusenost s tymito taletkami a brali ste ich pri kojeni?nechcem aby malej ublizili.
a davali ste niekto ockovat tuberkulozu a aj to prve ockovanie v 8 tyzdnoch? aky si mam dat odstup pretoze na to prve ockovanie ide v 8 tyzdnoch a na tuberkulozu v 11... bude to stacit?

smajka
1. feb 2011

@marulka83 @jancikes - ahojte. marulka mas pravdu, vcera som sa na to pytala jednej kocky, co viem ze rodila v birth centre. niektore nemocnice maju birth centra. janickes, skus sa spytat svojej midwife ci tvoja nemocnica ma, ak by si chcela rodit radsej tam 🙂

jancikes
1. feb 2011

@smajka
no ja by som radsej rodila v Birth centre..ale v takom co je priamo v nemocnici ako ty pises...
tusim v tej nemocnici je take cosi podobne...ale nie som si ista..vsak ked budem s midwife tak sa jej spytam

hajatanufus
1. feb 2011

@martina_uk ahoj ja som povedala ze nechcem ziadnu antikoncepciu aj ked mi povedali ze mozem hocikedy otehotniet a v pohode a stym ockovanim neviem lebo lucy bola v cr ockovana na tbc hned po narodeni a prevenar mala az v 3 mesiacoch ale asi ked ti to tak dali tak to nevadi len druhu vakcinu co ma byt v 12 tyz musis odlozit kym nebude ramienko zahojene alebo si dasj tbc prelozit az po tretej vakcine teda ked bude mat asi 5 mes to bude asi lepsie ja som to tiez tak chcela ale mne hv povedal ze netreba tbc lebo na sr a cr je nizke riziko tak neviem ci to mam dat

jancikes
1. feb 2011

@smajka
a ty budes rodit v Birth centre ci v nemocke????

elixia
1. feb 2011

@martina_uk no ta kontrola je aj na antikoncepciu zamerana..ja som sa rozhodla pre teliesko (nehormonalne) a zatial klop klop som spokojna..uvidime ked pride menstruacia,ci sa to nejako zmeni. Ja som tiez predtym brala tabletky dlllhe roky,no teraz som uz ziadne hormony nechcela.Navyse, druhe babo tak skoro neplanujeme,takze taketo dlhodobe riesenie mi vyhovuje.
Ja som sa rozhodla maleho nedat ockovat proti tbc, v cechach to uz tusim aj zrusili..ale to je na kazdej mamine ako sa rozhodne 🙂

smajka
1. feb 2011

@jancikes - v birth centre urcite nie. ja keby som si vybrala birth centrum bez doktora pri prvom porode,uz by som tu asi nebola - alebo maly. ja este uvidim o mesiac mam sono v 36tt a na 90% som rozhodnuta pre c-section.

jancikes
2. feb 2011

@smajka
a to tu v UK sa mozes len tak rozhodnut pre c-section?????to sa nerobi iba v akutnych pripadoch kedy je to fakt nutne>???alebo ked sa dietatko neotoci...?..to som nevedela..
si asi nemala dobre skusenosti s prvym porodom ze :(

smajka
2. feb 2011

@jancikes - praveze sa nemozes len tak rozhodnut 🙂 . tu su velmi proti a vsetko sa snazia aby bolo prirodnou cestou. ja som ale mala prvy emergency c-section, tak ak dokazes pred konzultantom, ze mas traumu po prvom porode, mas narok na druhy planed c-section. na tom scane v 36tt sa rozhodne podla velkosti, polohy maleho a mojho dusevneho stavu, ci dostanem cisara 🙂

cutce
2. feb 2011

stale tu 😀

elixia
2. feb 2011

@cutce ahoj 😀

Baby,robili ste si niekto nejaku skusku/certifikat z anglictiny? Ak ano,aku?

jancikes
2. feb 2011

@smajka
ahaaa..ved hned sa mi to nezdalo ze by to bolo take jednoduche...
a kolko ta nechali vytrapit pri prvom????:(
@cutce
ahhoooooj tak este stale 2v 1 🙂) ako sa citis?????

cutce
2. feb 2011

@elixia 😀, no to delam jako prvni, ze kdyz se prihlasim, napisu sem, aby ses nebala ze uz rodim 😀 😀 😀 😀 ja kdyz jsem prijela, ale myslim, ze pokud tu chces zustat tak to nema cenu, teda pokud to nevyzaduje primo prace, protoze anglani nemaji poneti o tom co je First Certificate a nebo advance ... Zalezi na co to chces 😉
@jancikes zatim se citim porad stejne, zadne naznaky nic, tazke v poho. Vcera jsem makala na me webovce 13 hodin a stale me ceka spousty prace, abych to vsechno stihla 😅

smajka
2. feb 2011

@cutce - ahoj, este sme si spolu nepisali, ale citim s tebou. mna to caka o 2 mesiace. drzim palce 🙂 urcite sa uz na davidka velmi tesite 😉
@jancikes ani nechci vediet - nebudem vas tu strasit 😀 v skratke - voda mi zacala odtekat v stredu a maly sa narodil v sobotu rano...

jancikes
2. feb 2011

@cutce
a co to vlastne robis???dokedy si pracovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre