Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
31. mar 2009

dobre rano, skoro poledne 😅, jsem si dneska trosku prispala, ale bude to asi tim, ze jsem v noci nekolikrat za sebou vstavala na WC 😅 😅

zmrzka - tak samo jsem to myslela i ja, ne ze bych vylozene chtela CR, ja se bolesti nebojim, jen doufam, ze vsechno probehne bez komplikaci 😵 😵

Porodni plan samozrejme nemusime mit, ale pri posledni antenatal classes jsme se o nem bavili a ja se primo ptala midwife, ze kdyby nahodou nastaly nejake komplikace a oni by chteli pouzit napr.kleste, a ja mela v por.planu napsano vylozne ze je nechci, tak se musi ridit podle toho co jsem tam napsala...Zkusit to preci muzu za to nic nedam...

Jinac souhlasim ze CR se tady bere jako posledni moznost, napr. ja jsem si vzdycky myslela ze budu muset rodit CR /moje mamina musela mit 3 deti CR, protoze mela uzkou panev a nemohla by mimi vytlacit/ a vzdy mi rikala, ze mam stejnou stavbu tela jako ona, ze to budu mit u porodu tezke..Taky mam jen 149 cm a vim ze napr. v Karvinske nemocnici, kdyz holka ma mene nez 155 cm, tak si muze vybrat zda chce SP nebo CR.

zmrzka1
31. mar 2009

lienocka--dakujem,ale volako som z tych rozhovorov tam zmetena malinovnik,malina ,ostruzina neako sa to tam mele 😅
nevies pod akym nazvom to kupim tu v gb? a kde sa to da kupit?
magisa-- a to co hovoris o tych centimetroch to je rozmer coho?no ja som tiez uzka v pavne a este som mala problemy ked som bola mala s jadierkami v pavne -mysleli ,ze ani chodit nebudem...tak sa bojkam

magisa
31. mar 2009

zmrzka - no to je moje vyska 😀 😀 😀 149 cm 😀 😀 😀, ale pry co je male to je sikovne 😅

zmrzka1
31. mar 2009

magisa---no a ty pijes ten caj malinikovy? sak co tam citam na tej stranke aj ho chcem pit a neviem ako si ho tu vypytat ako sa to tu vola?

magisa
31. mar 2009

zmrzka - o caji z maliniku jsem taky slysela, po ukoncenem 36 tt pit 2 x denne neslazeny caj z neho...vim, ze se o nem zminovala na classes jedna anglicanka. Tady se to jmenuje normalne raspberry tea

magisa
31. mar 2009

ja ho zatim nepiju, ale mam objednany z Cr, dneska se mi vraci bracha z dovolene z CR, tak mi ho priveze, tak ho asi zacnu pit, za to nic nedam...

zmrzka1
31. mar 2009

no vela pozitivneho som o otm citala tu na konikovi ,ale tu pisu ,ze su dva druhy malinikovy a malinovy je rozdiel tak neviem ci raspberry je ten pravy,lebo to ma byt diva malina nie zahradna

magisa
31. mar 2009

ta anglicanka zminovala raspberry tea, tak jsem usoudila, ze se jedna o malinik 😉

zmrzka1
31. mar 2009

no nasla som to tam pojdem sa opytat dnes do lekarne napisem si to po latinsky hadam pochopia a aj tie lanove semiacka pojdem kupit vela aj o tom pisu...no dufam ,ze aspom nieco pomoze skoda ,ze sa tu nikto o otm skor nezmienil lebo vraj je dobre od 36ttpit cajik a jest semienka tiez...

magisa
31. mar 2009

tak ja jsem si otevrela a pustila se do smetanoveho jogurtu MALINKA, tak treba bude mit stejny ucinek jako ten cajik 😀 😅 😀 😅 😀
jsme se vcera stavili na nakup ve slovenskem obchode, ktery tady v Bristolu mame, tak jsem si koupila piskotky, presnidavky, granko, kefir /ten jsem uz sporadala vcera/, a plno dobrutek

fialka1254
31. mar 2009

Ahojte, zijem v Anglicku a som tehotna. Chcela som sa opytat ci niekto neviete ci mam narok na neake benefity aj ked nepracujem. Odrobeny mam iba jeden mesiac. Som tu sama, priatel sa vratil na slovensko. Mohol by mi niekto prosim poradit?

zmrzka1
31. mar 2009

magisa-- 😀 😀 😀 no ty si ma rozosmiala...my tu taky obchod nemame ☹ aj ja by som sla na nakupy slovenskych produktov,raz som si sice odjednala z halusky.sk,ale dost vyde aj to aby to doniesli+pouzitie karty ked je platba online...,ale uz si zvykam na jedlo tu ale ta kysla kapusta ma stve lebo som ju v obchodoch nenasla...

zmrzka1
31. mar 2009

fialka -- za mesiac velmi pochybujem ,ze ti niekto da benefit
ale na 100% ista som nie si ,ale ja pochybujem ,ze mi daju a som tu 2 roky skoro

magisa
31. mar 2009

zmrzka - ja kupuji kapustu v asde, normalne ve sklince, a taky maji dobrou cervenou kapustu ve sklince, momentalne nemam doma, ale jak je koupim, napisu ti presny nazev 😉

fialka - ja jsem v UK uz 3 rokem, a mam odpracovane 3 roky 🙂 ,pracovala jsem do 34 tt tehotenstvi a ted mi materskou vyplaci zamestnavatel...jinaci benefity zatim nepobiram, tak nevim

saza007
31. mar 2009

fialka - na maternity allowance mas narok, ak mas odpracovanych 26 tyzdnov z obdobia 66 tyzdnov pred planovanym terminom porodu. (v ktorom si mesiaci? ak sa da, skus sa zamestnat - len je to tazko hladat si pracu pocas credit crunchu ☹ ) dalej dostanes child benefit - po narodeni dietatka - ten teraz myslim isiel hore na 20 libier/tyzden. Tiez je este Child Trust Fund benefit - jednorazovy payment - 250 libier - tento benefit ide na ucet dietata, a ty nim nemozes vobec disponovat. ak si nezamestnana, tak si poziadaj o Job Seekers allowance - ten myslim davaju na 26 tyzdnov. Najlepsie bude, ak skocis do Citizen Advice Bureau alebo do Job Centra, kde ta budu o vsetkom informovat.
Este kazda tehotna mamicka s terminom po 1.04/09 dostane health benefit - tiez jednorazovy prispevok, neviem presne kolko, ale myslim, ze okolo 190 libier.

Zmrzka - ja som raz kupila kyslu kapustu v Lidli - tak skus pozriet tam. Ale uz to bolo davno, hadam aj rok a pol dozadu.

etnicka
31. mar 2009

ahojte, Zoranko sa narodil v nedelu o 2:43 nad ranom, je zdravy ako buk, ma rysave vlasky a vazil 4000 g a meral 54 cm 😀 na koniec som ho porodila na posteli v polosede s pomocou manzela a porodnej asistentky - kedze bol taky velky, nevedela som ho vytlacit v bazene. Majte sa krasne 🙂

magisa
31. mar 2009

etnicka - jeee gratulace, tak uz mas mimi pri sobe 😵 😵 😵 , preju hodne zdravicka cele rodince

magisa
31. mar 2009

etnicka - misto 42 tt by jsi si mela dat do pasu 1d 😀 😀 😀

zmrzka1
31. mar 2009

saza--aj tam som sa uz pytala a nemali aj v asde mi niekto poradil ,ani tam som ju nenasla ☹
etnicka--CONGRATULATION!!!!!! 🙂 😀 🙂 😀 🙂 SUPER!!!!

adoracion
31. mar 2009

etnicka gratulujem je velky ako buk !! inak co sa tyka tej kyslej kapusty ak sa chystate kojit tak na nu rychlo zabudnite 🙂 co sa tyka tych benefitov saza mas to tam dopletene maternity alowance nema nic s pracou je to pretych co nepracovali pred porodom s pracou suvisi maternity pay ako tam pises musis tam mat tych 26 tyzdnov inak vsetko sedi plus child tax credit a working tax credit ak vas prijem je maly plus maternity sure start 500 libier nieco ako porodne tyka sa tiez rodin s malym prijmom

saza007
31. mar 2009

adoracion - popletene to nemam. musis mat odpracovanych 26 tyzdnov v obdobi 66 tyzdnov pred terminom narodenia. Je to pre tych, ktory maju nieco odpracovane a su momentalne nezamestnani ale aj pre tych, ktory pracuju, ale menili zamestnavatela, a od terajsieho nemaju narok na maternity pay alebo SMP

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

majka88
31. mar 2009

etnicka gratulujeme k velkemu babatku a s nasou zubrienkou prajeme vela zdravicka lasky pohody...pevnych nervou 😉 a posielame pusinku 😉

zmrzka1
31. mar 2009

magisa-- etnicka to ma za sebou uz sme asi my na rade 😀

magisa
31. mar 2009

magisa - no uz to tak vypada...uz jsi se pustila do toho baleni??? 😝 Ja jeste ne, ten konik me k tomu proste nepusti 😅 😅 .Se musim priznat, zacinam byt na nem zavisla 😅 😀 😅

zmrzka1
31. mar 2009

nie som este zbalena asi prva kontrakcia ma zbali 😀
ale nie este idem do mesta prikupit co mi chyba a dnes sa zbalim a prikupim aj ten cajik a lanove semeno,pre istotu,jaaj ,ale ako sa to blizi neako som zmakla od strachu

munu
31. mar 2009

Etnicka, gratulujeeeeeeeemmm k babatku a prajem vam zo srdca vela zdravicka, stasticka a lasky 🙂

magisa
31. mar 2009

zmrzka - tak uz mi prijela objednavka maliniku 😅 😅 /bracha uz stastne dorazil z CR/ takze mam ten cajik pred sebou od fa MEGAFYT, caj z listu maliniku a lat. nazev bude asi Rubi idaei folium..tak ja si ho jdu tedy uvarit

fialka1254
31. mar 2009

Ahojte, zijem v Anglicku a ostala som tehotna. Mam tu odrobeny iba jeden mesiac a chcela som sa opytat ci niekto nahodou nevie ci mam narok aj napriek tomu na neaky benefit. Bud na dieta alebo na byvanie.Poradte

magisa
31. mar 2009

fialka - vzdyt uz ti psala saza i adoracion, jen se mrkni pod tvuj prvni prispevek 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre