Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
15. júl 2009

hathor hallo hallo kde si? povodne sme mali due v rovnakom case 🙂 ale asi ste sa poponahlali 😕 my sme este stale two in one kinderko 😀

lucyta - to co midwife rozpravaju je asi fakt indi - vindi, zalezi aky porod mas ci klasika alebo cisarsky.
Ale ockovania pre babetka su tu uz spominane, je to vsak predovsetkym na tebe. Aspon nas sa pytali ci chceme alebo nie. Ak sa ta nebudu pytat tak musis sa ty sama zaujimat.My, kratko po porode sme dali malej vitamin K (tusim je to proti krvacaniu do organov, a potom ostatne prezretie sluchu, oci) no a na treti den sme mali ockovanie TBC. Vitamin D tvz. Vigantol sme dostali az na doporucenie nasho pediatra na Slovensku a brali sme ho po kvapkach cely rok.
A ked sa nam malinka narodila tak som ju dostala hned rovno ku sebe, a potom po chvili som porodila placentu.Chvala Bohu bolo vsetko ok. Tak aj tebe drzim palce! Nech sa Vam narodi krasne zdrave babetko a robi vam vela radosti. My to tiez mame za par 😉

mircek
15. júl 2009

ahojte,dnes bola u mna Fiona a robila mi vsetky vysetrenia + palpacne(dost ma to bolelo,aj trosku krvy bolo).
Vzdy pocuva srdce ale dnes prvy krat hladala u maleho cez srdiecko akesi ECHO..??
Vsetko je podla nej v poriadku,v sobotu ma prist a zopakovat to a ak mali do pondelka nevykukne,tak idem do nemocnice 😖
Hned som s drahym utekala do mesta,kupila som malinikovy caj a teraz ho pijem namiesto vody.Drzte palce,radsej by som rodila v midweiferi unit,mam ju totiz asi 200 metrov od domu 🙂

wild.horses
15. júl 2009

k tym peniazom-materskej....

treba si precitat, co je dane zakonom, pod to nesmie ziaden zamestnavatel ist, inak zakon porusuje. No a treba si precitat zmluvu, ktoru ste uzavreli so zamestnavatelom. Zrejme tam budu tie odlisnosti, kedze kazda firma ma inu policy. Napr. tak ta moja vyplaca prvych 13 tyzdnov full pay, dalsich 13 tyzdnov half a potom 13 t. ta obycajna od statu (tusim okolo 400 mesacne) a zvysnych 13 tyzdnov nist.
Ak su pochybnosti, prekonzultovat na HR oddeleni, ale stale treba vediet, co mate dane zakonom, pod co zamestnavatel nesmie klesnut s vyskou materskej...

k tym ockovaniam...

okrem BCG ockovania (TBC) sa nijake nenahlasuju pred narodenim dietata. V nasom pripade nam to TBC ockovanie nechceli za ziadnu cenu spravit, lebo slovensko je v low risk zone...no napokon sme ich nejako ukecali, aj ked som pouzila nekale praktiky (fuuj, hanba mi 😀 )

mate niekto skusenosti s avent kozmetikou pre mimca?

slovakia13
15. júl 2009

ahoooj dievcata
vy co uz mate babatka ,vyuzijem odsavacku mlieka? uz pomaly chystam vybavicku a neviem ci sa mi oplati alebo nie,kojit chcem v kazdom pripade.....ja tie moje nulky donutim aj keby nechceli 😀 😀 😀

kvietocek7
15. júl 2009

slovakia - urcite vyuzijes pokial si mliecko nebudes chciet odstriekavat len rucne. Tie odsavacky su manualne aj elektronicke. Ja som bola spokojna aj s manualnou 😉

adoracion
15. júl 2009

no to zalezi od babetka ako bude chciet papat aj aj od tvorby tvojho mliecka, ja som kupila mechanicku vyuzila som ju dvakrat vobec mi to neslo a bolo mi to neprijemne od vtedy som ju nevyuzila stoji v skryni

hathor1231
15. júl 2009

babeny, len sa narychlo hlasim...

😀 Nicole sa nam narodila az 12.07. 3010g a 49cm 😀
azz teraz ma pustili a som straaasne unavena (starostlivost tam stala za prd 😠 ), tak idem vyuzit, ze mala ja kludna a spinka...
drzte sa a pozdravujem

adoracion
15. júl 2009

tak gratullujem zo srdiecka neboj vsetko bude dobre odychni si 🙂

magisa
15. júl 2009

hathor - gratulaceee k Nicolce, tak at vam dela jen samou radost, uz se nemuzu dockat na fotecky

slovakia - ja mam odsavacku avent manual, a jsem spokojena..Ze zacatku mi to vubec neslo, mozna si holky vzpominate, jak jsem tu porad psala, ze co delam spatne, ale porad jsem zkousela a nevzdala se a uz je to v poho. Jednou denne si odstrikavam do sucha a malemu davam to odsate mlicko pres lahvicku. Si kontroluju kolik maly vyzahne, kolik se mi podari odstrikat, jestli mam dost mlicka...Ze zacatku jsem mela problemy s kojenim a maly porad jen ztracel na vaze, takze si to snazim hlidat kolik toho vypije..

Mimochodem jsme dneska byli na baby clinic, tak Willik meri 61 cm a vazi 5.48 kg 😵 😵 Rekli nam ze prospiva, tak jsem moc rada...

eviska83
15. júl 2009

Hathor- GRATUUUULUJEM 😀 😀 😀 Prajem vela zdravicka 😵
wild.horses- s tou materskou to mam ja presne tak ako ty 😀 😀
A nam BCG spravili bez reptania- aj nam sice povedali ze svk nieje na zozname high risk,ale ked som povedala ze to aj napriek tomu chcem tak spravili.Prveho syna pichali ked mal 5mes(pozabudli sme na to) a nebolo to velmi prijmne
Slovakia- aj mne celkom vyhovovala rucna odsavacka - kym som ju nezdrela 😀 😀 😀 Potom sme kupili elektricku- Medela a paaaaarada. Ale pri prvom synovi som odsavacku ani raz nepouzila,takze tak.Ja by som na tvojom mieste pockala a uvidis ci budes potrebovat ,alebo nie.

slovakia13
15. júl 2009

hathor
gratulujem ,uz som sa bala ci ste ok 😀

uankab
15. júl 2009

hathor, BLAHOZELAAAM !!!! som rada, ze je vsetko v poriadku, uz som sa zacinala bat ze co sa deje.. drzkajte sa a ked budes mat cas, tak sa ozvi a supni nejake fotecky 🙂
a budem rada ak potom poradis, ze co a ako, aby som sa mohla pripravit 😉

mircek
15. júl 2009

hathor zo srdca blahozelam 😀 😀
uz aj ja chcem ten zazrak,drzat na rukach vysledok mojej lasky 😀 😀 😀

peppapig
15. júl 2009

hathor, gratulujeme k baby girl!!! At jste obe jen stastne a nejzdravejsi!!!!!!

slovakia, ja jsem mela manualni od Avent a na nic, vubec mi to neslo, taky mam skoro nulky, kdybych to nevyhodila, byvala bych ti ji poslala 😒 Je to takova koupe do ktere clovek nevidi no. Pri dalsi mimi koupim asi elektrickou.

lucyta123456
15. júl 2009

ahojte...chcela by som sa este opytat ci mi neviete poradit aka poloha pri rodeni je najlepsia...ja chcem porodit prirodzene ale neviem co je dobre.mam aj trochu strach ale myslim ze to je normalne kedze som to nezazila.strach z toho ze nebudem rozumiet co odomna chcu tie midwife ked budem lezat na stole a rodit, pretoze moja anglictina nieje velmi excelujuca...poradte mi prosim

lucyta123456
15. júl 2009

juuuuj este by som zabudla...este rada tie ktore ste rodili v anglicku co ste si balili do tasiek do nemocnice,pre seba a co pre male ?

wild.horses
16. júl 2009

hathor, gratulujeme k malinkej. vela zdravia a spokojnosti a... trochu oddychu 🙂

polohy pri rodeni su rozne, kazdej zrejme vyhovuje nieco ine. mne dost pomohlo skackanie na fit lopte. ale inak som bola rada, ze mozem lezat na chrbte, rodila som skoro 24 hodin a bola som veeelmi unavena

magisa
16. júl 2009

lucyta - poslala jsem ti IP co vsechno si sebou vzit do porodnice 😉

magisa
16. júl 2009

holky co jste si vyrizovali cesky RL na ambasade.
Jak to prosim funguje???Vim, ze si tam musim zavolat a udelat apointment , ale co pak nasleduje???Pamatuju si, ze tady nekdo psal, ze je lepsi tam byt uz rano, ze jsou tam silene fronty, a ze se musi cekat pred budovou v jakem koliv pocasi..To tedy nechapu, proc clovek nemuze cekat ve vnitr v nejake cekarne 😠 . Jake dokumenty bych mela mit sebou???Preci jenom jet z Bristolu do Londyna neni az takova sranda, tak at to nemusim absolvovat na 2 x

uankab
16. júl 2009

magisa, ak mozes, tak posli ten zoznam aj mne.. ja ich mam totiz tolko rozdielnych ze netusim co si mam zbalit...
lucyta, kedy a kde rodis?
inak som sa v noci vobec nevyspala, rano o tretej som sa zobudila a vobec som nemohla spat, rano som si nieco zdriemla ale nie je to nic moc... a to za cca 2 hodiny pride svagrinna s detmi na 2 tyzdne, tak by som mala ist varit obed... 😖

magisa
16. júl 2009

uankab - uz to tam mas 😉

kdyby jste jeste neco potrebovali vedet, tak pisknete 😉

majka88
16. júl 2009

ahojte tu stratena....sarah ma 6,87kg a 67 cm
http://www.facebook.com/album.php?aid=2016093&i...

http://www.facebook.com/album.php?aid=2015490&i...

http://www.facebook.com/album.php?aid=2015479&i...

http://www.facebook.com/album.php?aid=2015472&i...

bezim bo Sarah uz dokaze asi tyzden byt v kuse hore cez den...ale zato uz viac ako mesiac vkuse spinkame v noci od 21 do 8... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

uankab
16. júl 2009

lucyta, este ma napadlo k tej anglictine... ak sa bojis ze nebudes rozumiet, mas narok na tlmocnika... neviem, ci tvoj partner/manzel je slovak alebo nie, resp. aka je jeho anglictina... osobne by som odporucala radsej nejaku blizsiu osobu (manzel/partner/kamaratka) ktora ta aj povzbudi, ako oficalne tlmocenie, ale ak nemas inu moznost, tak si ho mozes vyziadat... pre toho tlmocnika to nie je inak tiez jednoduche (poznam jednu babu co bola pri porode tlmocit a hovorila mi zazitky z toho 😉 ), kedze musi tlmocit vsetko, vratane nadavok 😀, ale jasne ze je lepsie nejakeho mat ako nerozumiet co ti hovoria...

ja som mala posledny app. v nemocnici a midwife sa ma napr. pytala ze aka je moja anglictina v strese.. ze je jej jasne ze tlmocnika za normalnych okolnosti nepotrebujem, ale ze ci to bude ok pocas porodu, pretoze niektore zeny su uuplne vystrasene a vypnu a nedokazu komunikovat...

inak tiez mi z nemocnice prisiel formular v ktorom sa ma okrem ineho pytali, ze ci potrebujem tlmocnika alebo nie..

mircek
16. júl 2009

magisa-uz mesiac mam zbalene,ale mozem ta poprosit aj ja o ten zoznam?
uankab- nestaci ovladat slovicko push,push,push??? 😀 😀 😀

slovakia13
16. júl 2009

....tak s tou odsavackou asi pockam 😉
inak mircek ja sa do porodnice zacinam balit uz teraz 😀 😀 😀 strasne sa bojim ,ze ma to chyti skor a ja nebudem pripravena,viem sibe mi......
inak asi pred rokom som si poziadala o prekladatelku na danovom a ta chudinka nevedela nic ine po slovensky iba´´TY NEBAT VSETKO BUDE DOBRY´´ bola to nejaka azijatka 😀 😀 😀

magisa
16. júl 2009

slovakia - hi,hi dobra prekladatelka 😀
ja jsem se balila az nekdy v 38 tt, porad se mi do toho nechtelo 😅 , a ve finale jsem stejne prenasela 10 dni, takze jsem nic neuspechala.
A i kdyby jsem neco zapomela, tak muj pritel jezdil za mnou kazdy den. Byl tam semnou od 9 am do 9 pm, takze mi vzdy mohl neco donest. Ale ja byla natolik pripravena, ze to nebylo treba.

mircek - jak dlouho uz prenasis???delali ti membrane sweep???neboli hamiltnuv hmat??

mircek
16. júl 2009

magisa-ja som mala termin 8.jula a na sobotu pada 10-ty den.Vcera mi robila vysetrenie u mna doma,robila mi membrane sweep a neviem co je to ten hamiltnuv hmat..
V sobotu mi tie vysetrenia pridu zopakovat a ked do pondelka neporodim,idem do nemocnice.Vraj tam aplikuju gel a na zaklade toho maju prist kontrakcie.Este spominala,ze sa ma umelo pretrhnut voda.. ☹
A to som chcela rodit tu v rodinnej atmosfere nasich midweive 😒
Uvidime,este stale ma do pondelka sancu.. 😉
Snad s tym nema nic spolocne moj vek,mam 31 a to by som na SK ako prvorodicka spadala do kategorie RARITA.

magisa
16. júl 2009

mircek - ja jsem v sobotu oslavila 30-tku, a maly je skoro 3 mesice na svete, takze taky jsem mozna takova mala rarita 😀 😀

hamiltnuv chvat je vlastne membrane sweep, me ho delala ve stredu midwife a v sobotu jsem mela nastup do nemocnice na vyvolani. v sobotu mi rano odteklo trochu plodove vody, skoro jsem to ani nepostrehla. Do nemocnice jsem dorazila v poledne, midwife me zkontrolovala, poznamenala ze jsem prisla o trochu plodovky, udelala opet membrane sweep. Porad se s nekym radila, jestli mi maji dat tabletku na vyvolani. Ale protoze kolem 2 pm jsem zacala pocitovat mirne kontra, tak uznali ze to nebude treba. Zacala jsem rodit sama /asi ze strachu 😀 /
Ve 3pm me prevezli /ja jsem to vlastne prosla/ do delivery suit, tam jsem dostala novou midwife. nabidla me i memu sendvice a cajik, zacala sepisovat nejakou historii. musim priznat, ze byla velice prijemna. Kolem 4 pm mi propichli zbytek plodovky /vubec to nebolelo/ jen to ze me teklo neuveritelne..Uplne jak bych tyden nebyla na zachode..takova tepla voda. Tim se mi kontra zesilily, uz jsem je pomalu prodychavala. Musela jsem byt porad na monitorech kvuli ozven maleho /se jim nelibili/, takze zadna sprcha nebo skakani na mici u me nehrozilo. Pekne jsem si to vsechno odkroutila na posteli 😠
Co vsechno bylo kolem dokola nebudu psat, uz jsem to tady nekde popisovala...tak se nebudu opakovat, ale hlavni je, ze v 8 vecer jsem pozadala o EPI, uz jsem bolesti nevedela co by, trvalo to asi pul hod. nez mi zavedli tu jehlu, a kolem 9 vecer jsem byla opet vysmata jako slunicko, bez jakekoliv bolesti, jen jsem citila tlak na konecnik. Ale uz jsem mohla normalne komunikovat s mym, ktery me porad drzel za ruku a uklidnoval.
Zkousela jsem nekolikrat tlacit, ale maly nechtel sestoupit dolu, byl nejak spatne otoceny hlavickou, bobek jeden. Takze v 10 pm se seslo asi 6 doktoru u me postele a rozhodovali se co semnou. Vubec se jim nelibili ozvy maleho, takze nebylo na co cekat a rozhodlo se pro sekci..Jen me prevezli na posteli do nejake jine mistnosti a tam me zacali pripravovat. Finaly ve 22.35 hod. vykuknul Williamek na svet..
nemas se ceho bat, ja na bolest uz fakticky zapomela a protoze mam neskutecne hodne miminko, sla bych do druheho hned ted. Jen kvuli jizve a zotaveni celeho tela musim nejmin 1 rok pockat.

mircek
16. júl 2009

takze aj takto to moze byt 🙂
ako kazda buduca mamicka si hovorim,nech uz tam zazijem cokolvek,len nech zostaneme aj s babetkom po tom vsetkom v poriadku.

slovakia13
16. júl 2009

baby dnes mam cely den take pichave pocity vo vagine,je to dost neprijemne a hlavne ma to vystrasilo uz som volala aj midwaife,ale ona povedala ,ze pokial nekrvacam som ok 😝 Toto su tie kontrakcie ? dufam ,ze nie 😒 asi sa moc sledujem 😒 😒 😒
kukala som aj na nete ,ale nic som nenasla

magisa
tak to si mala kopu adrenalinu pri porode,ale hlavne ,ze ste ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre