Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janka196
26. sep 2007

ahoj leni3. Kludne sa pytaj v com ti budem moct poradit rada poradim 😉 . Ja zijem v mestecku Kingstom Upon Hull co je dost daleko od Londyna asi 4 hodky. Takze ja si nemozem stazovat co sa tyka porodu. Vlastne kontrakcie mi odisli okolo 17 hodiny. Okolo 19 sme sa vybrali do porodnice. Tam nam povedali ze mame ist este domov lebo casu dost. Ale na chodbe mi zas zacala oddtekat plodova voda takze sme ostali lebo som sa zacala rychlo otvarat. Okolo desiatej ma uz odniesli na izbu kde som mala rodit. Poziadala som o epidural zial som musela cakat dve hodinky na doktora ☹ , lebo mal vela prace. Ale potom ako som ho dostala sa to dost spomalilo takze sa malicka narodila az o 4:16 rano. Ale super som si oddychla. Midwife nas nechala samych, pospali sme si takze super. Ziadny klistyr, ziadne nastrihy, mala bola vonku za 20 minut. trosku som sa natrhla, dostala som 3 stehy ale to som uz ani nevnimala 🙂 lebo som mala malu na rukach.

janka196
26. sep 2007

a naozaj som sla na druhy den domov, lebo som sa pytala a kedze sme boli obe v poriadku tak nas pustili. to uz zalezi iba od teba a babatka. ale ak chces kludne ta nechaju aj dlhsie. tak asi tolko v skratke. ak ta nieco napadne kludne sa pytaj. 🙂

janka196
26. sep 2007

aaa dakujem za kompliment, ona niele vyzera ona aj je na zjedenie 🙂 . Inak sa mame fajn akurat s tou starostlivostou sa nepretrhnu. To nieje ako doma. Proste prvy mesiac chodila midwife k nam dvakrat do tyzdna, ale ako videla ze je vsetko ok tak nechodi a ani nas nevolaju na nejake prehliadky a tak. Iba na ockovania ☹

leni3
27. sep 2007

Ahoj Janka,no my mame dnes druhe sono,to prve sme si dali urobit este v SR ked sme boli na dovolenke.Inac o tej starostlivosti neviem co si mam mysliet.Zatial mi urobili krvne testy,ale to len preto lebo v praci sme mali osypky a merali tlak a to len preto,ze som odpadla.Zatial len pocuvali srdiecko.A ked pocujem z domu ,ze ake vsetky testy som uz mala mat spravene,tak sa len cudujem.Moja midwife mi trosku vysvetlila ako to bezi na tej maternity unit,ze mas svoju izbu,kde mozes ostat aj so svojimi rod.prislusnikmi a aj tam porodit.Len keby nastali komplikacie tak ta prevezu inde a ani manzel uz s tebou nesmie.Vies a na to ako dlho ostanes s babom v nemocnici som sa pytala preto,lebo ak si prvorodicka,mali by ti aj nejak ukazat ako kojit ci sa o dietatko starat nie?A predsa oni musia na babetku urobit nejake tie vysetrenia nie,kedy to stihnu?Vies ja tu zijem sama s manzelom a moc skusenosti nemam,mam strach,ze to nezvladnem.Sice moja mamina mi slubila,ze mi na par tyzdnov pride pomoct,ale ked dietatko dostane napr.tu detsku zltacku co s nim potom?

janka196
27. sep 2007

No to s tym kojenim ti ukazu v porodnici. Malu vysetrili hned ako nas previezli na izbu. Teda prisiel doktor pozrel jej ocka pohybal koncatinami a to bolo vstetko. No a este jej robili test sluchu. A pocas tehotenstva mi tiez iba brali krv, merali tlak, prehmatali brusko a skontrolovali moc. A teda my sme prisli domov v nedelu a hned v pondelok prisla midwife k nam domov. A pomohla s cimm trebalo. Inak mne tiez prisla mamca na pomoc zial az dva tyzdne nato a to uz sme boli s malou zohraty tym 🙂

janka196
27. sep 2007

no a stou zltackou je to tak ze pokial ta pustia domov a babo to dostane tak musite ist spat. teda aspon tak mi ti povedali. Nastastie mala zltacku nemala 😅 . A takisto mame healt asistent sa to vola na telefone 24 hodin denne. takze ak by nieco nebolo v poriadku tak mozes volat a oni ti poradia. Trebars moja mala mala hrozne koliky a odmietala prso, ja som k tomu dostala zapal a bradavky som mala uplne dohryzene. Ale som rada ze som vydrzala, malicka sa naucila poriadne chytit bradavku takze doteraz plne kojim

janka196
27. sep 2007

Ja som z toho tiez na nervy ked viem ako to funguje doma ale zas na druhu stranu mala je zdrava, pekne papa a rastie tak naco sa stresovat 😉

betka1
27. sep 2007

Myslim, ze sme na tom viacere podobne. Daleko od rodiny a nevieme ako to zvladneme.

janka196
27. sep 2007

Dievcata, hlavu hore. Je to sice tazkee ale materinsky cit je predsa len najsilnejsi 🙂

leni3
27. sep 2007

Tak uz sme spat z 20t. scanu,personal bol velmi mily a hned som sa aj bookla na tie classes co robia(caka ma to v decembri) ale vraj je na to poriadny naval uchadzaciek.Babo je vraj v poriadku,vsetko nam pekne ukazali a vysvetlili,co som bola velmi milo prekvapena.A pokial nenastanu komplikacie tak uz na ziadne potom nepojdeme,tak nam urobili aj 5 krasnych fotiek.Pytali sa nas aj ci chceme vediet pohlavie,manzel ze samozrejme ano a ja ze neviem,radsej som sa chcela nechat prekvapit ale ked som videla to nase male klbko tak som neodolala a dali sme si povedat.Vraj to bude na 99,5 % dievcatko,tak sme strasne stastny(i ked manzel si uz predstavoval maleho hokejistu).

janka196
27. sep 2007

juuj tak sa tesim s vami.

janka196
27. sep 2007

a vie co tu v tomto meste sme cvicenia nerobili. ale raz do tyzdna bolo stretko v kaviarni - tehulky s midwife a tam sme rozoberali vsetko

leni3
27. sep 2007

Janka a ty si rodila podla terminu,ci si aj prenasala,vies ja poriadne ani neviem ze ci som presne v 20t alebo v 21t vsade to ukaze inak a velmi by som chcela aby moja mamina to stihla a bola pri mojom porode.Neviem si sama poriadne vypocitat ten termin,lebo podla posl.dna periody mi to vychadza zas inak.

janka196
27. sep 2007

ja som rodila 2tt skor

leni3
27. sep 2007

Neviem babeny ,ked mam nejaky problem tak ma volat GP alebo midwife.Ked som nedavno skolabovala tak ma automaticky zobral GP,teraz som trochu prechladla odspodu a neviem ci zas k nemu ci to ma s nim nieco spolocne.

janka196
27. sep 2007

No aspon tu je to tak ze stale ides ku GP s kazdou vecou a on uz potom uvidi ci potrebujes nejake ine vysetrenie. Inak niesom si ista ci tu maju nieco take ako gynekologia pretoze napr. teraz idem na vysetrenie krcka maternice a to idem ku nursery nie ku lekarovi. tak fakt neviem. Ale cez tehotenstvo som tiez ziadneho gynekologa nevidela

janka196
27. sep 2007

A este pocas tehu som sa svojho GP pytala ci pojdem aj na gynek. vysetrenie a on ze nie lebo oni to nerobia 😲

leni3
28. sep 2007

Diky Janka,skusim to teda u GP aj ked sa chvilu este budem pozorovat ako sa to vyvyja.To o tom gynekologovi mi povedala aj moja midwife,zevraj ak nie su komlpikacie nieje dovod aby si ho navstivila.Prosim ta v ktorom tyzdni si prestala pracovat a kedy si dala notice svojmu zamestnavatelovi,ja v tom este nemam jasno.Chcela by som pracovat co najdlhsie aby som mohla s babom ostat co najdlhsie doma,i ked uz teraz melem z posledneho,ale verim ze potom to s babom bude stat za to.A vybavil ti matersku tvoj zamestnavatel alebo si si o nu musela poziadat ty sama?(este ta trosku potrapim) 😅 A ozaj ako sa ma mala,mas tu v modromkoniku zalozeny aj nejaky album? 🙂 🙂

janka196
28. sep 2007

Ahoj leni, tak ja som pracovala do tretieho mesiaca, zial potom uz praca nebola a na ine miesto ma nechceli dat kvoli tehotenstvu. Pracovala som cez agenturi vo fabrikach takze preto.
S materskou ti neporadim pretoze ju nepoberam nakolko nemam odrobeny dostacujuci cas na to aby som ju poberat mohla ☹ . Ale myslim si ze to si musis vybavit sama, alrňe naisto to neviem.
Dakujem za opytanie, mala sa ma super. O mesias ideme domov tak sa hrozne tesim.
Mam aj fotoalbum. Pri mojom prispevku si mozes kliknut na ten fotacik 😉

janka196
28. sep 2007

A leni vobec ma netrapis 😉 , viem ake to bolo premna byt v cudzom svete a nevediet do coho idem ☹ . Ale nastastie vsetko dobre dopadlo 🙂

leni3
28. sep 2007

Jani a to idete domov uz na stale,ci len na dovolenku?Ako si to vyriesila s pasom pre malu?My planujeme ist domov az buduce leto,ked male bude mat 5-6 mesiacov,chceme este nieco usporit a potom mozna zacat aj stavat nas vysnivany domcek.No ja asi narok na matersku mam,lebo mam odpracovane u mojho zamestnavatela uz vise rok.Pracujem s mladymi ludmi s poskodenim mozgu (po nehode,ci po dlhodobom uzivani drog) moc sa fyzicky nenarobim,je to viac na psychiku,ale niekedy mam toho dost,babo ma dost unavuje a ja sa nedokazem poriadne sustredit,najradsej by som potom prespala vsetky days off.Idem sa pozriet na tie tvoje fotky...

janka196
28. sep 2007

Ideme iba na dovolenku, teda iba ja s malou na tri mesiace. Lebo inak by mi tu asi siblo vies sama doma stale. Priatel pracuje. Pas nemane, akurat dnes isiel priatel do londyna vybavit ten prechodny doklad ci ako sa to vola. Ked chces pas musi mat dieta slovensky rodny list. A to nemame ☹ . Ak sa smiem pytat ten tvoj je anglican? Lebo to je potom uplne ina situacia. Ten moj je slovak 🙂 .
Uffff, musi to byt tazka praca, urcite obdivuhodne. Ja neviem ci by som nieco take zvladla

leni3
28. sep 2007

Nie Jani ten moj je slovak ako repa.No ja som sa v predoslych prispevkoch dozvedela,ze ak chces dietatku vybavit slovensky rodny list tak to trva velmi dlho a je tam okolo toho vela vybavovania(slovenska ambasada + nejaka osobitna matrika v Blave) a musi to vybavovat osobne aspon jeden z rodicov.My si to nemozme dovolit,ale nechce sa mi verit,ze sa ten pas neda vybavit aj s angl.rod.listom a ten prechodny nevies na aku dobu plati,pocula som ze nie dlho.No ak mi pojdeme domov na taky mesiac tak naspat uz asi platit nebude,to by som musela malemu vybavit slovensky co trva asi 2 mesiace.Cele sa mi to zda nejake divne.Napis mi potom ked sa tvoj priatel vrati ako pochodil prosim.Jeeee ...a videla som vase fotky,mala je podarena o boze uz sa neviem dockat kedy si to svoje budem k sebe tulit. 🙂 V brusku je poriadne zive,niekdey az moc ,citim kazdy pohyb a niekedy mi neda ani spat. 😀 😀

leni3
28. sep 2007

My tu s manzelom zijeme uz viac ako 3 roky a asi rok sme sa snazili o nasho drobca.Prvy krat nam to nevyslo a potratila som v 6-7 tyzdni,tu som so starostlivostou nebola moc spokojna tak sme domov isli na vycistenie.No tentokrat to vyslo a moc sa tesime.Konecne budeme kompletna rodinka.

janka196
28. sep 2007

Neboj urcite ti dam vediet ako to dopadlo. Teraz na ambasade zmenili ze musis si tam objednat stretnutie a prist presne a oni ti to potom poslu do troch dni. Inak je to blbost lebo byva dost daleko od londyna. Tak sme tam volali ci sa neda postou a oni ze nie ze iba osobne. Tak si myslim ze zbytocne ludom komplikuju zivot miesto toho aby pomohli.
Inak zda sa mi ze ten doklad plati 6 mesiacov. Niesom si ista

janka196
28. sep 2007

Ti verim, ze sa tesite po tom co ste si presli. Hlavne ze teraz je babo v poriadku 😉

janka196
28. sep 2007

Inak aj ja som sa uz velmi chcela porodit ked som bola tehotna 🙂 a teraz niekedy by som brala jeden den s bruskom 😀 . Asi by som si to uz inak vychutnala 😉

leni3
28. sep 2007

Janka a nemala si problem s kupovanim pre malu,tu v Anglicku predsa deti vychovavaju inak,nebalia do periniek ci nasiroko?Ja si asi potrebne veci dam priniest po mamine ,ona mi aj ukaze ako balit nasiroko,inac by som bola bez nej stratena.Inac zvysok ako odsavacka,flasky,oblecko atd si uz nakupujem tu.

janka196
28. sep 2007

Ja som tiez mala z domu perinku aj ortopedicke gatky. ale ked to videla midwife tak sa chytala za hlavu ze preco balim malu nasiroko ked nema ziadne problemy s klbmi 😲 . Tak to uz som bola z toho fakt debil 😒 ci teda balit alebo nie. Nakoniec som ju balila tak iba asi dva tyzdne, lebo tu nerobia ani rengen noziciek ani nic take. Tak ako a kto by mi ju potom skontroloval. Lebo viem ze doma ti v poradni povedia ako dlho balit a tak. A v perinke som ju mala jeden den 😀 . T

janka196
28. sep 2007

Inak ak by si mala cestu okolo Hullu tak sa kludne zastav. Ja tu mam tie ortopedicke gatky este zabalene, nove 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre