Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mihouk
7. máj 2010

Uankab, gratulujeme k stovrozkovaniu a zabava ti len teraz zacne 😀 😀 😀 😀 😀

Vsetkym Monikam krasne meninky, moja svagrinka (Monika) si dnes dala synceka (Viki) 52cm a 4kg, tak sa vytesujeme 😀

Kvietocek, Maxis tiez vacsinou lozi stvornozky, len ked je pri niecom, tak sa postavi a pri tom ako je bussy sa zabuda a pusta sa. On je taky maly truhlik. Ak chces vidiet foto tak na FB som ako Ivana Zak, lebo tu mi to vzdy dlho trva kym sa to nacita.

etuska
7. máj 2010

Pripajam sa k blahozelaniu-Monikam vsetko naj 😉
Nyg,Monika-tak este pevne nervy.Mne oficialne dnes zacina 37tt-tak uvidim ako dlho vydrzime-ale babatko sa mi zda uz dost nizko aj mi to dokina potvrdila

Nyg-ja sweep nechcem ani za nic 😝 Pri 1.dcerke mi porod vyvolavali-trval sice len 4 hodky-ale radsej uz teraz budem skusat vsetko mozne aby som neprenasala 😝

newyorkgirl
7. máj 2010

uankab tak super ze uz leziete, boze ako to letiiii ten cas, ze? strasne rychlo tie deticky rastu...
etuska, ja som teraz vecer mala konecne take vselijake pocity dolu na bruchu, tak hadam sa telo umudri tento tyzden, uvidime... tiez by som radsej nech to pride samo, lebo umelo to vyvolavat, to je hruza, chuda babo, mamina a cely proces tak potom aj vyzera vacsinou... 😖
idem ja uz buvat, caka nas babsky vikend, ked tatino zas v praci, dobruuuu 😔

lena13
8. máj 2010

ahoj holky,jak se mate?
nase claudinka je zase nemocna,ma kasel,vcera mi zvracela z tech hlenu,ale bylo to jak kdyby chtela vyzvracet i streva...ale je fakt,ze dneska uz tak nekasle,tak jestli ty hleny sly vsechny ven...manzel se ptal v lekarne a tam rikali co ji mame koupit no tak uvidime jestli ji to zabere.ja uz js uvazovala jestli ji nenecham pichnout neco na imunitu,ale ve skolce je 22 deti a 20 maji to samy,kasel,ryma .......

new ,moni ja myslela,ze uz mate drobecky u sebe.

dotatecne preji vsem monikam vsechno nej k svatku 😵

vendulo moje neter mela to same z nozickou silene krece (3tydny) a mela 4 roky a zjistily ji ,ze mela zanet zil......ale po lecich co ji na to daly a sadre tak uz problemy nema,tak si radsi zajdi,treba to nic nebude jen skriply nerv,ale jistota je jistota.

tak ja valim jdu varit,uz mam polivku kureci na kamnech a mala mi ted usla js ted zjistila,mi lezi na sofe...have a nice weekend

catherine2505
8. máj 2010

caute baby...som tu zase po dlhej dobe 🙂 ,zacala som zarezavat v praci tak sa mi ten cas co som mala navyse akosi velmi straca 😝 .....potrebujem radu ☹ .....nepoznate alebo nemate odskusane prepravne spolocnosti pripadne kuriera z SK a ako su na tom cenovo?

monika.c
8. máj 2010

no tak ja stale nerodim,vcera som volala do hospital,kedze som cely den zvracala a necitila som sa najlepsie,len midwife mi povedala,ze pokial mi nepraskla voda a nemam pravidelne kontrakcie,tak budeme len cakat a cakat 😒 ma normalne dojala.ja uz som z tohto pekne na nervy ☹ dnes v noci som mala aj pravidelne kontrakcie asi cca po 10 min.len ako som vstala,zase nic ☹ teda nikdy by som si nemyslela,ze ja budem pri druhom babu prenasat ☹ vsteci vravia,druhe ide rychlejsie,no len na nase to asi neplati 😖

newyorkgirl
8. máj 2010

monika vsak vydrzime, uz to mame za par, neboj... mna vecer troska bolelo v podbrusku a take divne tlaky som mala ale ako som sla spat tak to preslo, inak u nas ziadne priznaky, nic teda... a si sa pytala ako dlho ta nechaju prenasat ked tak? prveho si mala v termine? ja som prave na to prenasanie bola psychicky pripravena od zaciatku uz kvoli tomu prvemu tehu no... takze mne to az tak neva, ale fyzicky sa citim super, nemam ziadne tazkosti, ale pri prvej som sa citila otrasne a uz som sa porodu nevedela dockat, teraz je to opacne 😀

monika.c
8. máj 2010

no u mna to bolo pri lukym tak ako teraz si ty 😉 luky sa narodil v termine,bol tam rozdiel len asi 3 dni pred terminom,no ale to mi praskla voda,takze mi porod museli vyvolavat,takze teraz vlastne ani neviem,ake silne tie kontrakcie mam vlastne cakat 😖 aby som to nepresvihla 😒 pri Lukym ma vysetrovali o 2 poobede a bola som otvorena len na dva cm a o 3.00 som uz rodila a bola otvorena na 8 cm,takze ani neviem,ako rychlo to pojde teraz a mam trochu strach,lebo ked im volam do hospital a oni ma tak odbiju ako vcera,tak si potom pripadam ako hypochonder 😖 no uvidime dnes,mam nejake bolesti celkom pravidelne,tak uvidim za nejaku hod.co sa bude diat 😉

newyorkgirl
8. máj 2010

tak sa drzkaj, mozno uz dnes pojdete, ja nemam nic, tak tebe sa telo aspon takto pripravuje, na mna to vhupsne naraz na porodnej sale, ze sa z toho budem moct zblaznit potom 😀
ja som tiez rozmyslala, ze neviem, kedy do porodky pri druhom, isto keby mi voda odtecie tak idem, ale co sa kontrakcii tyka, keby dostanem, neviem kedy mam ist, ak budu 5min. pravidelne asi, len dufam, ze to bude take pomalsie, nech mi stihnu dat tu EPI 😅
furt mam pocit, ze sam nepojde a zas ma budu hamiltonovat a infuziovatr potom... tak ktovie, uz to dobojujem nejako aj s tym porodom...

natalia777
8. máj 2010

ahojte kocky, ja som isla do nemocnice ked som mala kontrakcie kazdych 5 minut ale teda mne o piatej rano praskla voda a o hodinu na to som mala kontrakcie kazdych 5 minut 😅 a isla som taxikom kedze manzel bol v robote a nemohol hned prist 😅 bolo to o dusu vam poviem 😀 som si pripadala ako v tej komedii taxi taxi , lebo on sa tiez tak so mnou ponahlal 😀

newyorkgirl
8. máj 2010

natalia pozeram ze mate 4mesiaciky, tak velke gratulko, aj tebe to babulko rychlo rastie uz.... no pri prvom viem, ze hovorili ked su kontra kazdych 5min. len ci to staci aj pri druhom, neviem 😀 my sme mali predtym nemocku za rohom skoro, ale teraz ako sme prestahovani, je to cez cele mesto, ale zas je tam dialnica no...

natalia777
8. máj 2010

no sme vyrastli uz 😀 drzim palceky nech to stihnete 😀

mihouk
8. máj 2010

New, Moni ja som mala kontrakcie hned 7min a ked som volala do nemocky, tak hovorili ze este je skoro. Ale poradili mi, nech zavolam midwife a ta ma prisla vysetrit k nam domov, lebo som si nebola ista. Ta mi zistila vyssi tlak, tak ona volala do nemocky a uz sa islo.

mona12071
8. máj 2010

holky drzte sa
new aj ja som chcela epi ale nakolko bola porodka plna tak som musela cakat na izbu a inde mi nechceli dat epi tak som sa dockala az za 10 hodin a to som bola uz pekne unavena a ked mi dali epi tak som sa prestala otvarat a po 18 hodin cisarsky ☹
jo ale mne praskla prva voda a za hodku som mala kontrakcie kazdych 5 minut uuufff ked si na to zmyslim ale uz mna to niako preslo a viem si predstavit ze budem rodit aj druhy krat 😀
krpeckove nam za to stoja ale anglicka starostlivost no hruza ☹

etuska
8. máj 2010

No kočky,
ja by som to tiez mala najradsej za sebou 😝
Dost casto mi dnes tvrdne brucho-tak som zvedava 😝 Myslim ze tentokrat pojdeme pred terminom 😝

newyorkgirl
8. máj 2010

etuska, no len sa predbiehaj 😀 ale vsak uz to mas tiez za par, ten tyzden hore dole uz 😉 ja mam teraz vecer zas take zvlastne pocity, tak sa idem vybuvat ako vcera, hadam vydrzime aspon ten vikend, ked nas tatino robi... 😔

hathor1231
9. máj 2010

cauky,tak ja som isla do nemocky s odtecenou plodovkou a takmer ziadnymi kontrami,otvorena som bola na jeden prst... ked mi potom prepichli ostatok (co mala niki okolo hlavicky,mala som hooodne vody),tak som mala kazdych 5m,ale na porod to nebolo... tak sme cakali tych krasnych 62h a potom mi dali kapacku a to som mala neuveritelne silne kontra, kontra strasne dlhe a o par sekund dalsie!!! som nestihla predychat prvu a uz bola dalsia! dala mi kapacku strasne narychlo,tak som aj tak porodila- 5,5h... ked som kukla na graf,tak na tom papiere ani neboli vrcholi kontra,co boli take silne. ja som este necitila vrchol kontra a na grafe to uz ani vyzsie ist nemohlo... ked to konecne spadlo,tak za par sekund bola dalsia 😠 no na nervy... ja som teda necakala,ze budem potrebovat vyvolavacku...

dneska mame den matiek 😵

niki sa natahuje s ginny o hracky a ja som sa konecne najedla,akusi mam nanic naladu.... 😒

peppapig
9. máj 2010

Vsechno nejlepsi k Svatku Matek, maminky 🙂 Az me mrzi, ze nemuzu byt u te svoji maminky 😒

Holky, to je sranda, jak si ty porody i po tolika letech pamatujeme, ja teda po trech a jak kdyby to bylo vcera. My jsme byli v porodnici od 3am se slabyma konrakcema a plodovka praskla ve 4pm a hodinu na to byla M venku 🙂 Tehulky preji vam nekomplikovane porody at ua mate mamiska u sebe!

Lena, az jsi mi ted nahnala strach. Sama jsem zvedava, co rekne gp, ale vidim to uz ted bidne, mam o malou strach nebo to neni normalni.

Dnesni noc pro zmenu hruza, Mia celou noc plakala a blouznila, porad motala neco o pomerancich a chytala si bolave ucho 😨 , mela 39 horecku az do rana, Calpol jeste nezabral. M ji ted vzal do walk in centre, tak snad nema zanet stredniho ucha ☹

lena13
9. máj 2010

taky preji vse nej ke dni matek 😵

vendul tak snad bude mia v poradku a da ji neco poradneho co ji hned zabere,pak dej vedet.....ta noc musela byt hrozna,nase claudi dneska byla v noci dobra,tak js se tesili,ze bude uz v poradku ,zadny kasel ani bliti a rano vstala a kasel znova...to js meli jit na birthday party tak nejdeme nikam....at se ji to nezhorsi a muze jit zitra do skolky.

hat mala krasna kukadla 🙂

ja js vcera delala bram.salat a dneska jeste musim udelat rizky.claudi mi uz spi,dneska usla pred obedem, tak uvidime jestli bude zase kaslat.

monika.c
9. máj 2010

maminky,vsetko naj k dnu matiek 😉
tak ja som dnes uz aj hospital rano stihla,pretoze rano zo mna nieco vytieklo a aj zatka mi odisla,len midwife povedala,ze voda to nebola a kontra som mala po cca 10 min.tak ma poslala domov ☹ ja som uz z toho cela na nervy,keby som aspon toho streptokoka nemala,tak nestresujem,ale takto ☹ normalne mam strach,ze mi nestihnu dat atb a babo bude mat nejake komplikacie ☹
peppa,ak ma mala teplotu a chyta si usko,asi by som zasla na pohotovost,fakt to vyzera na zapal stredneho ucha,ved uvidis,ako sa bude citit neskor a ci bude teplota pretrvavat

newyorkgirl
9. máj 2010

ahojte maminky, veru pekny den matiek zelame aj my, u nas strasne to pocasie, uz mi to lezie na nervy, lebo sa neda nikam ist, ihrisko pod domom a houby mi to je platne ked fuka ako besne zasa ☹

vendy, to aky porod, aj ja chcem 😀 zacinam mat obavy, ze pojdeme vyvolavackami no a to by som dost nerada, lebo nie je to dobre, tie lieky davat takto umelo, ked babo nie je ready ani ist von... Nikolka bola po porode par tyzdnov strasne placliva, tak sa obavam, aby sa mi to nezopakovalo, ze budem mat zas nejaky drastak a babuso bude z toho paf potom 😖

monika a kontrakcie mas stale ci pridu odidu a tak dokola? mas to uz za par, to je jasne teraz, tak sa drz, este na to budes spominat, ako ta mala poprehanala pred porodom, uvidis 😀

peppapig
9. máj 2010

Tak holky, uz mam Micinku zpet doma, spinka s tatuldou, protoze ta debilni pohotovost=walk in centre nevede doktory, samozrejme ji nic nedali a pry ma, cituji: 'Trosicku anginu a trosicku zanet stredniho ucha, pokud nic nevytika z ucha (ja ani ia jsme nikdy zanet stredniho ucha nemely), mame podavat calpon a ibu'. Asi me porazi tady z toho systemu. Takze dneska bude chudacek bolava a zitra se zase trepat k gp pro antibiotika, protoze ji musi byt fakt nanic, kdyz place ☹ Leni je to hrozne, kdyz deti jsou nemocne co, snad bude i Claudinka ok na zitra!

Leni a vis, ze jsem vcera uvazovala, ze udelam na zitra bramborovy salat, muzik ho miluje 😉

monika, neboj se vsechno bude v poradku a mimisek zdravy. Vite co cekate, holcicku ci klucika? Drzim pesti!!!!!!

rimmel
9. máj 2010

peppa mali sme nedavno to iste.teda neviem presne co mate.....plac horucky 38+ a inak ziadne priznaky..ze ma trochu cervene v uskach a zapal hrdla...teda angina..atb som nechcela davat po tyzdni davania calpolu a ibuprofenu mu to preslo , drzim palce nech aj vam a vyhnete sa atb , neviem ako dlho to uz mala ma 😉

rimmel
9. máj 2010

s tym ze calpol a nurofen ked nam bolo najhorsie sme davali naraz..nurofen sa moze 3krat denne calpol 4 ci 5...ale vzdy lepsie nez ATB 😔

rimmel
9. máj 2010

a tiez nam nic netieklo ani si uska nechytal, ale mu kukala a ze to tam ma trochu cervene..preto chcela naordionvat atb, ja hovorim ze este par dni pockam ci to neprejde a preslo 😵

peppapig
9. máj 2010

rimmel, ja taky vzdycky dlouho vyckavam nez podam ATB, nejlepsi je bez nich, M nikdy nebyla tak nervla, uplakana a s horeckou tak dlouho. Uz je to nejaky ten patek co nam vsem tece s nosu, ja jsem prodelala nejakou virozu, az ted po tydnu s paracetamolem je mi lepe, byla u nas mamka a jen odletela domu, zalehla s anginou. Tak nevim, ale fakt se mi Mici nezda, spi jak spalek, pak ji dam ibu a uvidime zitra.

Ja si jdu asi lehnou, je tu ticho jak v kostele 😒

rimmel
9. máj 2010

peppa no sak uvidis...moj bol takto chory 8-9dni..horucky, plac, unaveny, vela spal... 😔

rimmel
9. máj 2010

a ani nic moc nepapal..

peppapig
9. máj 2010

Hrozne, kdyz nam ty deti nemaji jak rict, co je presne trapi. Hlavne, ze uz je vam Rim lepe. Ta moje prda neni ani tak moc velky jedlik, ale vcera teda nesnedla skoro nic, jen vcera byla unavenejsi nez obvykle, vsak v patek radila na baletu 😅

newyorkgirl
9. máj 2010

no teda babule sa liecte ☹ ja si musim zaklopat, s nami sa choroby tiahli od februara dlho ako sme sem prileteli z dovolenky, tiez sme si uzili jeden ten laryngytidovy vylet na pohotovost v noci, co v 8mom mesiaci mojom teda ziadna sranda, ked mi Nikolka chcela stale sediet na kolenach... zatial klop klop klop sa nam chorobky vyhybaju a nech to tak aj zostane.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre