Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
3. okt 2010

@monika.c - Veru sama by som neverila, aky to moze mat na babatko vplyv, keby som to nezazila. A presne, treba si urcit spravne priority a hned je to lepsie. 😉

mikailla
3. okt 2010

@dadulienka27 - a kolko si prenasala,ked Ti dali vyvolavacku ?

mozno budem blba,ale co je ten sweep ? viem ze to ma vyvolat porod ale akym sposobom neviem... preco niekomu daju infuziu na vyvolanie porodu a niekomu robia sweep.Citam aj stare prispevky tu od zaciatku ale nejdem sa docitat 😖 😖

Drzim palce elixia nech sa ohlasis uz so spravou ze to nic nebolo a je to za tebou 😉

mickey85
3. okt 2010

@mikailla skus si precitat toto http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/labourand...
Prajem vam dobru nocku, good luck @elixia 😉

kivec
3. okt 2010

@mikailla - Sweep sa robi este pred tym, ako daju vyvolavacku. Moze to pomoct spustit porod, ma to asi 50% uspesnost.
Toto som vygooglila:
Membrane sweeping is done by your midwife or doctor. While internally examining you, she will simply "sweep" a finger around your cervix (neck of your womb). The aim is to separate the membranes around your baby from your cervix. This releases hormones called prostaglandins, which may kick-start your labour.

kivec
3. okt 2010

@mickey85 - Ty co tu robis?! Nemala si byt nahodou v porodnici? 😉 😀

etuska
3. okt 2010

@elixia
hmmm-ja som tiez uz vrcala ked kazdy len"este stale nic?" 😠 😠 -Šimi bol 9 dni po termine a nakoniec aj tak museli dat prostaglandin 😝 a prepichnut vodu 😝
...a nic neboj-nas mal cez 4kg a zvladla som to bez Epi aj nastrihu-ale gas som nechcela pustit z ruk ani za nic 😀 😀 😀
pokojny a nadherny porod zelam 😵

mona12071
4. okt 2010

baby je mi do placu volala som do ba ci to teda uz sestre poslali ten rodny list a oni mi hovoria ze oni ho nemaju???/tak teras hlava n niakych druhych spisoch a letenku mam mne je normalne do placu ☹

mona12071
4. okt 2010

uz to nasli a idu hned poslat inak by vydely co by som s nimi spravila taku staznost este nevideli

mrk11
4. okt 2010

@elixia - este si tu? No s Eli to bude nieco ine ako zubky, nie choroba, ani neskusa, co moze, ale jednoducho nam odmieta spat v postielke, strasne vyplakava, plus vkuse sa pyta na prsnik - hladna nemoze byt, lebo ju uz prikrmujem a tlacim do nej kasicky, ani brusko ju neboli, lebo stolicku ma normalnu. Ved uvidime, ja som totalne nevyspata, tak ti hlavne prajem zdrave babo a aby ti spinkalo.

dadulka2000
4. okt 2010

@mrk11 ahoj, to je obdobie ktorym sme aj my prechadzali,... tak treba len vydrzat. 😉
prajem rychly a jednoduchy porod @elixia,.... 😅
@mona12071 este ze to nasli a posielaju,... a kedy letis?

elixia
4. okt 2010

Dakujem za podporu baby 🙂 @etuska si ma potesila,ze si nakoniec rodila normalne (i ked jednoduche to asi nebolo), ja uz si kadejake hrozostrasne scenare vymyslam,co vsetko sa moze stat....Tieto dni od TP su asi najhorsie za cele tehotenstvo, myslim teda psychicky urcite 😒 Dost ma znervoznuje,ze tu ziadne extra vysetrenia, monitor, nic nerobia...a ani neviem co dalej,ked sweep nezaberie.Teda teoreticky ano,ale nikto nepovedal,ze vtedy a vtedy pridte tam a tam,bude sa diat to...

@mickey8 ty si este doma?

@mona12071 no asi by ma porazilo. A stihate to este,ked vam ho poslu aj dat zapisat do pasu? Kedy letite?

@mrk11 hlavne ty nestresuj, sme tu nedavno pisali ako sa ten stres prenasa aj na babatko, tak sa snaz hlavne ty byt v pohode...nevravim,ze to pomoze, ale urcite to je dolezite,
Aka som teraz mudra a ja tu hystercim kazdy den pomaly 😀 😀 😀

mrk11
4. okt 2010

@dadulka2000 - ja sa snazim, ale uz som notoricky nevyspana.
@elixia - nervna nie som, len som aj ja hotova, mohla by sa na nu preniest ta chut spat, co mam, ked sa prenasa na deti nervozita🙂). Ja som tiez prenasala, to je ozaj peklo tieto dni, zazila som si to. A nemas scan? Ja som nastastie zacala rodit noc pre vyvolavanim, ale u nas v nemocnici bol pri vyvolavani aj scan - aspon to pisali v ppieroch, co mi preventivne dali, ak by som prenasala. Aspon by si sa ukludnila. Eli sa tu snazi tukat so mnou, tak idem jej robit nejaky program

dadulka2000
4. okt 2010

@mrk11 neboj, to si zvyknes 😀 , aj nasa v noci nespi (okolo 6mes sa jej spanok popsul) a uz mi to ani tak nepride,.... budi sa aj 4x za noc.....
na pocudovanie to zvladam celkom fajn,... divne mi bude zrazu prespat celu noc 😀 😀 😎

cutce
4. okt 2010

ahojky
@elixia good luck dneska na sweep 😉

slniecko77
4. okt 2010

ahojte 🙂
@elixia myslim na teba a tfuj tfuj tfuj 😵 prajem rychly a nekomplikovany porod
@cutce pytala si sa na kocare minule, ja teda este neviem porovnat kvalitu, ale nasla som noveho favorita 😉 Mamas&Papas Mylo
...dievcence, ktore mate znacku Mamas&Papas..alebo teda Peg Perego..ako ste spokojne s kvalitou?? @mrk11 a ostatne??? dakujem 🙂

etuska
4. okt 2010

@elixia
oni dufaju ze zaberie 😉 a ak nezaberie-tak ti daju asi Prostaglandin ako mne a prepichnu vodu a to uz potom fiči 😵
ja som zacala mat bolesti -uz take silnejsie kontrakcie okolo3a.m a pred 7a.m bol Simi na svete 🙂
ja som hrda ze som to zvladla bez Epi-ale zase gas bol super 😀

mrk11
4. okt 2010

@dadulka2000 no ja nespim od zaciatku tehotenstva s El a ked sa narodila, tak sme nespali odvtedy skoro vobec, ona mi spinka niekedy len pol hodinku za den a doteraz som k nej vstavala aj 14x za noc. A stale som si hovorila, ze vydrzat, ze po 6 mesiaci si dieta najde rezim, a ono sa to nezlepsuje, skor ju chytaju akoby paniky zo spania, a neviem preco, lebo ju ani netrapim placom, nech zaspinka, skor jej vo vsetkom vyhoviem. no co uz, vyspim sa o par rokov🙂

mrk11
4. okt 2010

@slniecko77 - popisem, ked eli pobede zaspinka 🙂

slniecko77
4. okt 2010

@mrk11 dakujem 😵

mrk11
4. okt 2010

@slniecko77 nechcem to zakriknut, ale ja by som moj kociar nemenila. Velmi logicke a jednoduche ovladanie a odpajanie od kostry, nemam pocit, ze tlacim pred sebou vagon, naozaj, aj ked sme mali pripevnenu vanicku, tak to bolo akoby som tlacila pred sebou pol kila. Na druhej strane som mala pocit v autobuse, ze mam najvacsiu ozrutu kociar, vsetky okolo ich mali take mini a skladne. Ale Eli tam mala dostatok miesta. Aj ked vanicku sme, ako som uz pisala, nevyuzili, lebo Eli v nej nechcela byt a od 6 tyzdna som ju vyvazala v autosedacke (ta sa mi v pohode dala pripevnit na kostru kociara). Sice je to moj prvy kociar (teda set kociarov), ale tento mi v predajni aj udrel do oka a aj som si ho tam vyskusala, aj mi sadol do ruky (aj mm). Inac, vyuzivam komplet vsetko, dokonca od zaciatku aj ten stojan, co k nemu mame. Bolo to vela penazi, ale mam pocit, ze dobre vyuzitych.

Pozerala som na nete to, co sa ti paci, odporucam najprv si ho vyskusat, nechat predviest, ukazat ako sa to odobera z kostry, a aj to si vyskusat, to bude tvoje auto na dlhsiu dobu. Pozri si aj rozpatie zadnych koliesok, sesternica si kupila kociar (netusim aku znacku a z akeho obchodu) a mala ho trojkolesovy, no nedostala sa s nim do domu, musela odmontovavat kolieska. Mne sa vojde ten moj vsade (aj do uliciek v autobuse) akurat, proste par cm naviac a nevojdeme.

Len si pozri, aku zaruku (dlhu) ponuka mamas and papas, lebo ja som si to nepozerala a ked som uz mala kociar doma, tak som o nom niekde citala a babenke sa zlomila kostra, ale ze oni maju zaruku len pol roka na to. Nezistovala som si to blizsie, povedala som si, ze porazit ma moze, az ked sa to stane, ze si nenecham skazit radost z kociara.

S vanickou sme mali smolu, ale to bolo len tym, ze Eli si v nej nevedela zvyknut a to nebolo podla mna vanickou, ale povahou nasho baba, jednoducho ona nespi a ked je hore, tak lezat za svet nebude, takze ked sme ju vlozili do autosedacky, dieta sa nam ukludnilo a ja som konecne aj mohla ist normalne na prechadzku s nou, predtym to nebolo mozne, tak vykrikovala akoby ju na noze brali.

... no Eli spala 15 minut a uz vyspevuje ... zatial caute, tak to vyzera, ze sa sem dostanem uz az zajtra

slniecko77
4. okt 2010

@mrk11 dakujem ti za vycerpavajuce informacie a postrehy 😵
..co sa tyka tej zaruky, vyborny tip..urcite si to skontrolujem
..presne ako pises, mne velmi zalezi na bezpecnosti (autosedacka), lahkej manipulacii a aby nebol priliz tazky
..pozrela som si video na ich stranke, podla toho sa mi velmi paci, samozrejme si ho pojdeme do predajne omrknut a dat predviest ako odporucas, pomeriam rozpatie kolies (tiez dolezita infoska), tiez mi zalezi, aby vanicka bola dostatocne velka (do pol roka dietata), ked som bola naposledy v predajni obzrela som si vanicku a velkost sa mi pozdavala..len tento konkretny kocar som si tam nevsimla
..urcite si chcem k nemu pozriet aj prebalovaciu tasku a fusak..kedze budeme mat zimne dieta
..velmi sa mi pozdava, ze v podstate vsetok potah je pratelny a lahko odopinatelny, dalsie +
..ty si kupovala kocar priamo v predajni, cez ich web stranku alebo sa da kupit aj niekde inde?
..mam este nejakych 5 tipov, tak chcem vsetko drzat v ruke a vyskusat si a podla toho sa rozhodneme, lebo presne ako hovoris bude to moje ''auto'' na dalsich par mesiacov, rokov..a je velmi dolezite aby sa mi snim dobre manipulovalo a lahko sa zmestilo do auta
..inak meno Ela je aj moj favorit (uz asi 7-8 rokov), ale kedze cakame chlapceka odklada sa 😵

kivec
4. okt 2010

@etuska - Ani j som gas nechcela pustit z ruky. 😀 Az sa na mne midwife aj manzel smiali. ale myslim si, ze to pomahalo hlavne ako placebo. Ale hlavne ze pomahalo. 🙂

@elixia - Drzim palce na sweep. 😉 A neboj sa, aj nasa Eliska mala vyse 4kg a nakoniec vysla von bez pomoci. 😉 A to ja som uplny krpec. Takze sa nicoho neboj a nevymyslaj ziadne katastrofy. 😉

elixia
4. okt 2010

Tak ziaden sweep sa dnes nekonal,jednak mi tvrdila,ze podla nej je to zbytocne,ze ked nezabral prvy,nezaberie ani dalsi...ale hlavne,zdala sa mi dnes nejaka divna (neviem,ci rovno napisat,ze akoby si nieco hrkla 🙂 ),takze som nemala chut nechat ju sa vo mne sparat.. Ale objednala ma na inducing,ale az v sobotu mi dali termin 😒
@cutce @slniecko77 vdaka, no vyzera to,ze nakoniec porodite skor ako ja 😀 😀

slniecko77
4. okt 2010

@elixia aaach jo 😒 no ani nehovor, ze si z nej mala taky pocit 😠 dobre, ze si sa nenechala v sebe vrtat ked bola ''divna''
..no ale, ze ta objednali az na sobotu fuuuu verim, ze sa to dovtedy spontanne rozbehne..aj mna veru stve, ze ta v UK neposlu na pasy ani neskotroluju ultrazvukom placentu, ci je v stave dobre vyzivovat dieta 😠
..tak uz len tfuj tfuj tfuj nech to mas cim skor za sebou 🙂

elixia
4. okt 2010

@slniecko77 no divna bola urcite,radsej nespekulujem ze preco 🙂 Som sa jej pytala aj na ctg,scan, ci cokolvek ine..kym nemam problemy, nic neurobia..akoze vsetko je ok. Aspon som si vydupala castejsie kontroly,idem tam este dvakrat tento tyzden, sice to nie je nic moc,ale aspon nejake rozptylenie 🙂 Inak mi zostava len tu na MK visiet cele dni 😀

slniecko77
4. okt 2010

@elixia dobre si spravila 😉 minimalne budes mat dobry pocit a snad uz pani midwife bude v normalnom stave
..ja idem zajtra, ale neocakavam nic preborne..sama som zvedava ake vysetrenie bude robit 😀 hlavne si budem pytat MatB1..tak snad to nebude zajtra na dlho

elixia
4. okt 2010

@slniecko77 mne ho nedala v 25.tyzdni,musela som byt az 25+nieco..teda po ukoncenom 25.tyzdni..to len aby si nebola prekvapena,neviem ci mas uz ukonceny 25.tt

mickey85
4. okt 2010

@elixia no ale si dopadla zase, ze do soboty cakat 😠 ja mam pocit, ze to bude skor, len na to nemysli a mozno sa to rozbehne. Silno-silno ti to prajem 😉 uz tu budes coskoro vypisovat, ako kojis a prebalujes 😀
Ja idem k midwife v stredu, ona mi vzdy pocuva srdiecko a to mi staci, nepotrebujem scan-naco. Ked su ozvy srdiecka v norme, tak aj baby je ok 😉 Ved ani na SR nechcu robit scan v tomto stadiu, ono to nie je dobre, take prehrievanie plodovej vody.
Pocuj, mozno mas zle vyratany termin, preto to tak dlho trva, neboj mali tam vecne nebude 😉 Hlavu hore a trpezlivost! ...to si aj ja hovorim 😀

slniecko77
4. okt 2010

@elixia dik za upozornenie 😉 ja zajtra budem zacinat 25tt tak som zvedava ako sa k tomu mila midwife postavi, ked mi to nebude chciet dat, tak pridem na dalsi tyzden 😠 a budem dost nasrata, budem ho potrebovat ako doklad na SVK..a domov letime na konci oktobra...a budem zrejme pytat aj fit to fly..aj ked tehu brusko na mne zrovna nevidiet, ale nechcem riskovat, aby ma vratili na letisku
..uz vidim, ze zajtra bude zase sranda s midwife 😠 😝

mickey85
4. okt 2010

@slniecko77 som pozerala ten tvoj kocik, pekny je, tiez som ho obzerala v obchode, ale nakoniec sme vybrali z mother care-to bol moj favorit od zaciatku, sice neviem ci budem aj s nim spokojna 😉 {to ti dam vediet az po par mesiacoch}ale referencie ma dobre a hlavne, ze sa nam paci. Je vazne sikovny, lahky a taky utulny. My s mm sme obidvaja taky drobni, tak sa nam hodi, ziadne monstrum kocik 🙂 Toto je link.
http://www.mothercare.com/Mothercare-Xcursion-T...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre