Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
22. máj 2010

ahojte,... aj tu dnes sme mali krasne pocasie,....
pozeram ze aj UK sa pochlapilo s pocasim,.... 😎
mame sa skvelo, dnes sme sa vencili vonku a na banbiriade sme s Elkou boli, vyhrali sme sa 🙂

peppapig
22. máj 2010

Hath, tak kdyz rikas, ze z mrkve nepribere.... 😝 😉

Slovakia, to si domova pekne uzijes, i ja bych hnedka jela. Zatim zadny plan 😅

leni, dobre, ze jste si dnesek uzily 🙂 pridej foto 😉

kvietocek, ballet super, ale byla trosku zpomalena, protoze usla v aute, ale pak to broucek rozhybala. Cesta pesky domu uz tak zabavna nebyla 😒 . Posli link na video, to by se nam taky urcite zamlouvalo. Super letni fotecky, diky, ze jsi mi pripomenula, ze jsem davno koupila tenhle bazenek, zitra ho dam na balkon 🙂

new, neboj bude lip, snad si malej zvykne na kocarek, nekdy to trva dele jindy ne. Me taky M obcas plakavala jako newborn v meste, hrozne spatne jsem to nesla, hlavne jako cerstva maminka. A musim rict, ze M nikdy ve meste nebyla ukazkova a me se tim hlavne ty obchody tak zprotivily, az do ted, aspon malo utracim 😅

Baby, my jsme nakonec byly jen u nasi zumpy zatoky, kde je nejlepsi hroste pro deti. Tri hodiny a ja jsem jak rak, hruza, a to jsem se mazala (ale maly factor), ruce mi splyvaji s cervenym trickem, au. Zitra to vidim na velky stin 😒

peppapig
22. máj 2010

Jo holky, nevim zda jsem to uz psala, mate nekdo trailer/croozer pro deti na vase kolo. Musim poridit na delsi cesty, aby M nebolely nozky a at se trosku pohneme a ja spalim kalorie, tak sbiram rady, ktery vybrat. Diky

hathor1231
22. máj 2010

@peppapig a nie 😀 sak kde sa drzia diety,tak co sa jedava 😀 zelenina a ovocie 😀

mame v dome cez 24stupnov. mala zapinkala az ked som jej dala ventilator ku postielke a ovieva jej prdelku 😀

peppapig
22. máj 2010

Hath uz jsem videla krasavici 🙂 My mame 23'C a me je zima 😕

peppapig
22. máj 2010

Kde jste kdo? 😒

etuska
22. máj 2010

@kvietocek7
no veru dnes bolo teplo-ale ja som sa z toho vytesovala-konecne len slapky a satocky 🙂
Babatku sa v brusku paci-aj tvrdnutie brucha nejak ustupilo 😕

mihouk
22. máj 2010

Kvietocek, tak ma napadlo,ako ste nakoniec dopadli s tym vasim autickom?? ☹

kvietocek7
22. máj 2010

@mihouk no to nase slavne auto je stale v setreni, my mame opletacky s policiou lebo treba spisat zaznam kde,co a ako sa to odohralo a kto nam to vlastne predal a tak... Ale zatial to vyzera byt nahnute,ze snad by sme mohli dostat peniaze spat no uvidime. Inac mam dost uz mam hlavy bolenie,ze sme takto dobacovali 😝

newyorkgirl
22. máj 2010

ahojte, tu sa uz asi buva... idem aj ja pomaly, my sme doma oddychovali a vetrali, strasne je horuco, ani neviem co malemu obliect ked je taky pidi este, mal iba bodynka poobede ale teraz spi v overaliku a ma tenku deku bavlnenu bo stale vetraaaame... dufam, ze sa vyspim dnes sme sa dost kojili, asi bol smadny... midwife odvazila, mame 3,5kg, takze o cca. 300g menej ako porodna vaha a brali mu tu krv z paty, no chuda, dost tam toho davala, ale prezili sme, sme sa nakojili a ja ze bude spat a on este kukal tak sme potom okupkali a az to ho zlomilo, inak bol dnes 3 hodiny aj viac vkuse hore poobede, tak dufam, ze noc bude ukazkova spiaca 😔
baby inak mi midwife cosi vravela, ze ma teda maly narok aj na british passport tak ako to je potom, som z toho tutu 😖

hathor1231
23. máj 2010

bre ranko

kvietok, ak je to ako na slovensku,tak peniazky nedostanes 😒 lebo si to zober z tejto strany- niekto ukradne auto a predaho (zisk 2000), policajti vratia kupcovi (2000), to uz mas 4000... myslim,ze sa ohradia na to,ze existuje tato sluzba
https://www.mycarcheck.com/
cize si za nizky poplatok skontrolujes,ci je kradnute alebo nie 😒
dufam,ze to nie je ako na slovensku,ale obavam sa,ze vam to nevratia 😒 😒 jedine ak to vrati predajca 😀

new,niki vcera spinkala len v bodikoch a cez den ma len bodiky a puncochy lebo ponochy su do 5sek prec 😀 a british pas som uz davala podmienky. v skratke, dostane ho maly ak sa tu narodil a bude tu zit este tusim 10alebo15r. skor vy dostanete po 5tich a potom vlastne dostane cela vasa rodinka 😉 ono vela ludi si mysli,ze sa tu staci narodit a mas obcianstvo 😅
a ta porodna vaha,vraj to vacse mimca robia 😕 nastastie,niki mi pribrala 360g,ale ona bola zase malicka,mala len 3010g ked sa narodila... takze papala naozaj o zivot 😀

inak,ite 6torcata z oxfordu, jdeno zomrelo 😔

newyorkgirl
23. máj 2010

ahojte, pozeram ze vsetky LETNITE niekde vonku zrejme... my sme sa boli schladit po obchodoch dnes este s maminou, chudak moj muzik ked uvidi moj ucet za kreditku tento mesiac 😅 ale tak som drobkovi nejake pyzamka a Nike uniformy kupovala do skolky este, uz nech ma aj na jesen, lebo na jej velkost sa tazko zhana a ako poznam ludia to aj tak vykupia v lete potom... ja uz sa do obchodov az tak nedostanem....

z_vesela
23. máj 2010

no ahojte kocky..krasny vikendik a ja dostanem nadchu taku ze mam hlavu niekde v oblakoch..z polovice nic nevnimam a ked ja som stary zavislak na decongestants a teraz ich nemozem som uplne hotova..len aby sa to nezvrhlo na chripku..to by mi tak este chybalo...juj...viete nieco poradi? Okrem naparovania som nic neskusala a som uplne grogy :((..mozem vobec paracetamol?

juj a tu hovorite ze ako teplo..na SK byva aj nad 30 C a v panelakoch na SK si to ani neviem predstavit 😉. Ozaj tie co sa Vam narodili babenka v lete, davali ste ich do tej 'slovenskej' periniky?..ja som si ich zobrala z domu ze aby malo babo pevnejsie na chrbatik ..ale tu to nepouzivaju a ked bude takyto hic v auguste...tak asi moj napad s perinkov nepojde nikam..

etuska
23. máj 2010

ahojte kočky,
veru,konecne prislo leto do UK-hoci cez obed sme sa skryvali doma co nam tak horuco bolo 😝
idem ulozit Misku spat a neskor vas docitam 🙂

kvietocek7
23. máj 2010

@z_vesela jasne ze mozes paracetamol najviac 500mg. Tiez mi to obcas pomahalo a aj pomaha 😉
Ano,aj ked sa Adamko narodil v auguste velmi nam perinka pomahala, hlavne koli tomu ze bol spevneny pre ten pocit ako bolo v brusku. Myslim,ze to babatkam dava pocit istoty 🙂 Tiez aj lepsie spinkaval. Vacsinou som ho balila do perinky alebo zavinovacky na noc,cez den malokedy.Horsie ze skoro z toho vyrastol a nozicky mu vytrcali 😀

mihouk
23. máj 2010

vesela, nas Maxim je len o par dni starsi ako Kvietockov Adamko a on perinku ani nic podobne nemal a ani na sebe nestrpel. Skusala som ho zavinut na pevno pre pocit bezpecia a vydrzalo to asi 30 sekund. Ved skus, niektore deticky to maju rady niektore nie...

hathor1231
23. máj 2010

vesela, mne pomahal aj pomarancovy dzus zaliaty s horucou vodou 😉 urob si taky teply mix 😉 doplnis C a tiez ohreje 😉

perinka u nas tiez nie, nemala rada ziadne z tychto tesnych veci... ale sleepingbag jej nevadi doteraz...

kvietocek7
23. máj 2010

hat -inac dik za info, ironiou je ze mm vedel o tom checku ale akosi sa s tym nedialo,az potom ked sme uz boli v kasi 😝 .Su aj take co ti poslu sms stoji to asi libru a pol ale to cez net sa plati az 20lib.Otras vsak je ze tie systemy nie su rovnako update cize to co nam prislo ako prve na sms bolo ze auto je uz clear teda ok ale cez net zas prislo 3 rozpisane stranky o aute a tam bolo ze auto je stale hladane 😝
vesela -este pridam nase spomienkove perinkove foto. Inac v nemocke ked sme mali hearing check tak ta panicka bola sikulka, pekne si zavinula Adamka do plienky a hned mu mohla urobit check. No a on potom spinkaaaal aj jaajj pamatam do dnes, tiez som potom pouzivala na zavinutie plienku 🙂 kuk foto

peppapig
23. máj 2010

Caute, tak jsem po dneska o neco vic cervena 😒 Ale nebudu nadavat na to krasne pocasi 🙂 Asi proto je tu dneska tak ticho, babule vy se machate v bazenkach s detickama co, priznejte se 😀

new, par let nez se narodila M, dostavali britske obcanstvi vsechny deti narozene v UK. Ted obcantsvi automaticky dostanou jen deti, kdy jeden z rodicu je Brit anebo na viza neomezeneho pobytu. Jinak je potreba pockat par let. Necetla jsem tu stranku, ale podle me to bude za tucne penizky.

z vesela, jasne, ze muzes paracetamol. Hath me vzdy vyleci litry mojeho drinku (na jeden vetsi hrnek stava z velkeho citronu, par lzic medu a vrouci voda)

etuska, jeste nerodis 🙂

mihouk
23. máj 2010

Kvietocek, no aky bambulko,to uz ani pravda nie je. Nas protivak uz konecne zaspal, cele poobedie sa motal okolo zahrady a v kuchyni, taky bol unaveny a spat nic. By ste neverili ako dlho sa dokazal hrat s metlou, len zametal (teda snazil sa), naco kupovat hracky 🙂 🙂 🙂

peppapig
23. máj 2010

Krasne miminko @kvietocek, jak to leti. Taky jsme balili M do male decky, ale nikdy to nemelo dlouheho trvani

hathor1231
23. máj 2010

kvietok, ja som to nasla rozdelene do skupin, za viac info,vice penez.... a potom sa mozete obratit na pravnika alebo podobne,mohli by ste dostat support zadarmo ak ste low income...

pepp, jj. nie je nic lepise ako hocico teple s C 😀 a medik aspon upokoji bolave hrdielko...
vies,ze ste vihrali 😀

hathor1231
23. máj 2010

sakra, vyhrali 🙄

peppapig
23. máj 2010

hath, ja jsem asi hrozny vlastenec, ale do vcerejska jsem nevedela, ze je mistrovstvi sveta v hokeji 🤐 Fotbal by me jeste bral, ale hokej vubec. Super, aspon maji radost a zase se CR dostane trosku do headlines 😉

hathor1231
23. máj 2010

@peppapig mara to iste 😀

peppapig
23. máj 2010

Ja budu asi vic fandit sousedum slovakum v SA, uz se to blizi 🙂

newyorkgirl
23. máj 2010

vesela my mame 2 druhy zavinovaciek mam taku tensiu podlhovastu a potom taku tu stvorcovu klasiku, co sa aj teraz take moderne predavaju, my mame este po nas tie krajkove 😵 davame to do kocika pod maleho alebo aj v postielke ci ohradke to ma pod sebou zatial v tychto teplach som ho nezavinula do toho ale pamatam ze Nikolka to mavala rada... dneska sme sa veru v bodynkach vetrali aj my iba, chuda tak mu bolo teplucko, sme sa okupkali o 9tej, nacuckali mliecka a spime, tak idem aj ja do vane a spat, lebo ani nezaspim a uz budeme zas isto krmit... ako to inak bezi, mamina uz vo stvrtok odlieta 😖 tatinko bude mat 2 tyzdne volno, tak snad to nejako zosuladime tie detule nase... bru nocku

etuska
23. máj 2010

@kvietocek7

Zvesela-aj moja prva dcerka je augustova a perinku sme pouzivali-mala som pocit ze tam pekne zaspinka-a nikdy sa neprehriala,lebo som jej davala len kosielku,alebo bodynka

etuska
23. máj 2010

@peppapig
este som tu 2v 1-babatku sa nechce-.termin mam v piatok,ale podla poslednej MS az 6.6 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre