Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
23. mar 2010

ahojte hlasi sa kinderko 😀
ako sa mi mate?
ja som stale niako pako co mam vsetko vybavovat po narodeni musim si to tu vsetko precitat 😅
prajem pekny dnik

natalia777
23. mar 2010

etuska, slovakia ste super, velmi ste mi pomohli, dakujem 😀

newyorkgirl
23. mar 2010

slovakia bud rada ked ti lezka este, nam doktorka na SK povedala, ze sa to tahanie za rucky ani robit nema s detmi by the way...

v realitke uplna pohoda, ta krava zo vcera tam nebola, iba taka babina a tu mam rada, s nou sa da... normalka povedala ze OK doplatime 3 dni a hotovka, takze vypoved plynie...
obhliadku som posunula na pondelok, tak uvidime, ale tesim sa, mozme pomaly baliiiiiiit 😵

rimmel
23. mar 2010

suhlasim s nyg ziadne tahanie a baby pozor tiez ked sa deticky ucia chodit , ziadne vodenie za ruky! 😉

a tiez ziadne pasivne posadzovanie, t. j. nechajte babatko v lehu ci na brusku dokym si nevie samo sadnut bez vasej pomoci 😵

monika.c
23. mar 2010

nyg blahozelam k novemu bytiku,tak teraz sa budes cinit,co? 😉 no ja som ti stale taka akcna,mna ti nebavi len sediet a nic nerobit,ale este to tu trochu poupratujem a potom budem uz len vecicky pre babatko prat a zehlit a oddychovat a oddychovat,aj ked sa to pri tom mojom certikovi niekedy neda 😅 no to vies,nyg,keby moja mamina videla,co tu ja niekedy dorabam,v 34 tt tak jej asi vlasy vsetky dupkom stoja 😅
eviska dakujem za radu,tie mandle teda vyskusam,lebo niekedy je to hrozne s tou zahou 😒
slovakia,mala ma este kopu casu na sedenie,len ju pekne nechaj lezkat,ani sa nenazdas a bude sa ti pretacat z bruska na chrbatik a opacne 😉 ja tiez nie som zastanca robenia niecoho nasilu,co ma prist to pride 😉 a pri tomto babatku si budem vychutnavat to,pokial bude len lezkat 😅 dietatko ma samo sediet az okolo 7 mesiaca a na to mate slovakia este casu a casu 😉

mzuzka
23. mar 2010

ahojte, ja am za sebou velmi krusne chvile. vcera markus cely den kakal a vecer bol hroznenespokojny. vedela som hned ze sa nieco deje, lebo on je skvor ten menej plackajuci a vecer sa napapa a hajka.vcera pol noc on nic. kakal stale , tak som mu dala napit cajik ,aby sa nedehydroval.ten mi vyzvracaal a okolo 2hej v noci, akurat som volala s muzom(bol v robote) a marka som mala na rukach, zrazu len otvoril dokoran pusu, zalapal po vzduchu a nie a nie sa nadychnut. prevracala som ho, capala po chrbtiku asi po pol minute chytil dych. ja som sa cela rozklepala.syn volal na pohotovost a tam mi povedali, ze ci sa nadychol, hovori ze ano, no tak ak sa nenadychne, volajte zachranku, my s tym nespravime nic. riska som dala spat do kosika , vytiahla monitor a marka dala do postielky sameho. este 2x!! sa do rana spustil alarm. Eman mi vravi, mami ak sa este raz spusti, volam zachranku a poviem ze sa nenadychol.a hotovo. nasastie rano zahajal, okolo 6tej a skludnil sa. no a zacala som kandit ja. uplnu vodu, krce v bruchu a nic som v sebe neudrzala. cakala som ze aj richi, ale ten doteraz chvalabohu nic.
o 8mej som zavolala GP , ta ze nech s nim pridem, hned zavolala do nemocnice, napisala ake mu maju porobit vysetrenia este dnes nas poslala tam.ja som isla s richim domov a marek je este v nemocnici, ale uz pojdu domkov. zrejme ma maly virus, z ktoreho kaka aj on, aj ja, a vtedy je u novorodencov oslabeny rganizmus a sem tam zabudnu dychat. mame ho stale monitorovat, ale srdiecko aj plucka ma v poriadku a krvicky budu zajtra vecer.
dakujem bohu, ze to takto dopadlo, ale ja som absolutne grogy. strasne som sa bala, bolo mi zle, bola som nasrata..... proste vsetko spolu. je to tu niekedy vazne ako v ciernej komedii, neuveritelne. k 6tyzdnovemu dietatu pridu ak sa nenadychne. clovek nevie ci ma plakat, alebo sa smiat. ale vdaka bohu za nasu GP. ja sa tak bojim ked sa prestahujeme... uz som to tu viackrat spominala, ale teraz si ju vazim este intenzivnejsie, ked si uvedomim aka bieda je tu s tou NHSkou.
od dnes budu chlapci spinkat na monitore, jeden v postielke, druhy v kosicku.

slovakia13
23. mar 2010

mzuzka
obdivujem ta ako to vsetko zvladas 😅

slovakia13
23. mar 2010

dam na vas ,len ja sa bojim ,ze nieco zanedbam a potom bude uz neskoro....tak ziadne tahanie za rucicky a nacvicovanie pretacania.HV mi povedala ,ze do 6.mesiaca mame cas....ja som len v panike ked v novembrovkach citam ako sa uz deti pretacaju a doktori kazu cvicit 😅

mzuzka
23. mar 2010

slovakia, nezvladam, vobec, som hrozne vycerpana, aj z tej posratej sracky. a nakoniec si tam maleho nechali, na pristroji, na pozorovanie, lebo ked uz ho mm obliekal, tak s a mu nepacilo jeho dychanie. tak ze pre istotu.

newyorkgirl
23. mar 2010

boze mzuzka to je story ☹ drzkajte sa budem na vas moc moc mysliet dneska, ja by som sa zblaznila asi, chudatko malicke 😨

slovakia, nasa uz v 4mes tiez lezat nechcela, ale ja budem tak rada ked toto babo bude chciet 😀 ono pri prvom nevies este co mas cakat a robit pomaly, pri druhom to uz pojde samo, neboj sa potom 😀 kazde dieta je naozaj ine, nasa bola akcna od malicka uz, niektore deticky su take kludnejsie, ale nemyslim, ze ty by si cosi zanedbala... idem ja baby dokoncit esej zajtra mam odovzdat boze uz nech to mam za sebou... buduci tyzden musime poriesit trocha ten byt, mame velkonocne prazky v skole tak som rada, manzelik sa bude otacat, strhavat tapety a malovat a ja doma balit zasa... ale tesim sa ako si tam za mesiac sadnem a tiez uz len na malickeho budeme cakat s nachystanymi vecickami, teda dufam 😀

mona12071
23. mar 2010

mzuzka-boze moj holka to mna velmi mrzi myslim na vas ja by som sa asi zblaznila ☹ uz teras sa strasne bojim ked porodim aby sa nam nieco take nestalo a neprisla som neskoro
holka drzkajte sa neboj bude vsetko v poriadku

monika.c
23. mar 2010

mzuzka,myslim na vas,tvoji chlapci su velki bojovnici 🙂 a ty ich skvela maminka,neboj,vsetko bude dobre 😉 na jednej strane je dobre,ze si ho v nemocnici nechali,aspon ho posleduju,ci sa ta zastava dychania bude opakovat alebo nie,ja viem,ako tazko ti je,ale vsetko bude dobre,uvidis 😉 tak sa drzkajte

z_vesela
24. mar 2010

mzuzka - ked som citala tvoju poseldnu prihodu s nhs az mi mraz behal po chrbte...cize mate ist na pohotovost az ked babo prestane dychat...a to co ako potom chcu urobit uz potom? ani sa mi verit nechce ze ti hento povedali...to je tak na to aby skocili v 'daily news'...vidim ze sa budem musiet pripravit a zistit par ER v okoli lebo vsetko zalezi na tom na koho clovek natrafi

drzte sa, nech vsetko dobre dopadne...!

gaby0205
24. mar 2010

mzuzka zlato moje, tak som rada ze to dopadlo dobre a maleho ti maju v nemocke na pozorovanie. Ja by som sa asi zblaznila.
Ja som taka blba ze revem ked moja mala place. Nechapem, ja som celkom strong personality ale taketo by som asi ani ja nezvladla.
Baby moju malu stale kojim, je to normalne ze stale chce mlieko? nie je to nebezpecne ju mat stale na prse? pekny den holky.
Moni ty to mas zachvylku 🙂 drz sa!
new gratulujeme k novemu bytu, konecne!

newyorkgirl
24. mar 2010

gaby dakujeme 😀 dneska riesim akurat spotrebice, sporak, pracka, chladnicka 😅 to je normalne ze casto kojis, ja som Nikolku tiez kojila vkuse, aj kazdu hodinku, prislo mi to hrozne casto, ale dr. hovorila na SK ze je to normalne, casom sa to upravi... ani najest sa mi nedalo ci ist na WCko, som zvedava, ci aj toto druhe bude taky cuciiiik 😀 jedine kedy nepytala papat bolo na prechadzke v kociku aj 3 hodky vydrzala spat, doma nie... pekny dnik kocky, ja mam dnes skolu akurat tlacim tu svoju pozliepanu esej 😀 taaaak sa mi nechce, moji dvaja kaslali celu noc, nechapem to asi fakt ta alergia, mne nic neni a oni sa tu idu zadusit... tak snad to zvladnu spolu dneska...

mzuzka
24. mar 2010

tak dnes to vyzera na lepsi den, markusik spinkal pekne, nic sa neudialo chvalabohu. teraz cakaju na vysledky monitoru, a vsetky odbery, ze ked uz je tam, tak ze ho pustia az ked budu vsetky vysledky hotove.
mne uz klesla teplota a kadim podstatne menje chvalabohu. akurat zacal najstarsi syn zvracat :( mame tu zrejme niaky virus. risko sa zazrakom drzi klop klop nech nezakriknem.

new nakupovanie spotrebicov do bytiku, je veru prijemna zalezitost. ja by som uz tiez chcela.

gaby, zo zaciatku, kym sa ti ustgali tvorba mlieka, je to v pohode, ale nemavaj ju na prse dlhsie ako 15minut v kuse, aby sa ti nerozmocili bradavky , lebo potom sa rychlo zapaluju.

dakujem vam za podporu, bolo mi hrozne tazko, tak som sa musela postazovat :( niekomu, kto vie o com hovorim, nie som sama co ma tazke srdce na toto zdravotnictvo. ale zaujimave je, ze to tu nie je vsade rovnako. nasa GP vcera neposlala marka sem do nasej nemocnice, ale zase tam kde som aj rodila. ze pre istotu.

newyorkgirl
24. mar 2010

mzuzka tak nech je malicky skoro v poriadku 😉 ja veru na to zdravotnictvo tiez mam tazke srdce a to som zatial nerodila tuna, tak uvidim az co potom.... veru spotrebice uz mam teda vyhliadnute, hlavne pracku maju v argose od dnes dobru akciu, tak vecer ju kupim, len problem s adresami a delivery lebo na karte ina adresa a delivery ina, to budu trocha opletacky, ale som fakt rada, ze to stihneme pred prichodom malickeho... teda dufam 😅

slovakia13
24. mar 2010

mzuka
drzim palceky az ste vsetci konecne zdravi....ja sa stale modlim ,aby malu alebo mna nic nechytilo 😅 netusim kto by sa o nas postaral
uz bude iba lepsie ani sa nenazdas a drobci budu chodit 😉 ja som tiez bola na psychiatriu prve 2 mesiace HV stale nukala antidepresiva .nastastie som to zvladla aj bez
nyg
drobec sa narodi do noveho byvanicka 😵
ja si idem skusit zavesit lustre do kuchyne.hadam sa podari ....kable su farebne odlisene ,tak by som to mala zvladnut 😀
nutne potrebujeme udrzbara 🙂 strasne vela veci potrebujeme porobit......

hathor1231
24. mar 2010

zuzi 😔 no comment... 😔 hlavne,ze ho nakoniec 'skontrolovali'... drz sa. s dvoma to musis mat teda veselo 😒 esteze mas take velke deti,ze ti pomozu. keby si bola sama s malymi...
mala sa mi dusievala tiez dost dlho. ked sa to stalo prvykrat,tak bola pri mne (nastastie) mama. palakala som ako blazniva 😔 potom sa mi to stalo,ked sme boli na prechadzke 😔 som sa dalsie dva tyzdne bala chodit s nou von sama 😔 a celkovo som sa desila kazdej chvilky co som s nou bola sama... po dvoch mesiacoch to preslo 😉
a hnacku si mala mozno aj z nervakov 😉 to je u mna uplna normalka 😝 ale vraj je aj crevna chripka vo vzduchu...

gaby, ja som mala malu aj 45min 😀 ona nepapa,len 'dudka'. skus jej dat cumlik ak chces. potom si nebude robit cumel s teba 😀 a vyuzi to na spolocny oddych 😉 ja som si tak vzdy s malou podriemala 😉 a prve dva mesiace som ju mala len na rukach alebo na ciciku 😝 je este mala a chce byt pri tebe 😵

a testy, vacsinou,ked sa skontaktujem s doktormi a poviem im ake testy mne alebo malej porobili,ake mame priznaky,tak mi prosto povedia,ze navedia,co tym chcu zistit 😝

my mame este stale herpes 😝 mala ma dolne zubky uz dost velke,tak si to vie podrazdit... boli sme u GPho lebo bola soplava a chrcala stale viac a viac... uz je to lepsie...

a spavame uz tretiu noc vo vlastnej izbickeeeeee 😵 o siedmej ju ulozime,zavrieme dvere a uzivame si 😀 to je zrazu miesta v spalni,ked tam nie je postielka 😀 mozeme ist na dalsie 😀

a nasa ginny (hafan) si mysli,ze je tehu 😕 😅 prosto su to hormony... a tiez ma podrazdene brusko,tak ma hladovku 😔 chuda,tak chodi a hlada,co by zjedla...

hathor1231
24. mar 2010

gaby, a plakanie... ja som tiez revavala s malou 😀 normalka...
akurat si musis davat pozor,ak to bude prilis, budes mat symptomi ako pri poporodnej depke,tak musis vyhladat pomoc... vacsinou sa tato uloha zadava manzelom a okoliu,aby kontrolovali zvlastne spravanie lebo zena si casto ani neuvedomi,ze depku ma...
uz len aby ste nemali koliky a reflux a podobne problemy 😉
mala je konecne pokojnejsia a uz sa to s nou da...

monika.c
24. mar 2010

ahojte baby,taka mne je dnes nejako cudne,mala kope len malo,brucho mi tvrdne,toto som teda pri Lukym nepoznala,mna toto tehotenstvo asi naozaj zabije 😒
a co sa tyka zdravotnictva tu,no comment a to tu mam rodit,bojim bojim ☹
slovakia s tou elektrikou opatrne,nie ze ta kopne,asi by som zavolala udrzbara alebo aspon nejakeho kamarata,moj muz a v elektrike vyzna ale ked zapajal tu v uk lampu,veru sa natrapil aj nahresil 😖 tak pozor nechj ta nekopne

hathor1231
24. mar 2010

slovakia,veru,davaj pozor... moj tiez len nadava na tieto ich 'vedenia'... v starsich budovach je to este horsie 😖 vraj tam ani nemaju plany,kade tie elektrika vedie,takze pokojne mozes zatlct klincek do kablov 😖 mysli na miu 😉 a co ti z housing ass... 😕

gaby0205
24. mar 2010

veru slovakia farebne kable nefarebne, nemozes poprosit suseda opomoc?

Hat no hej som si ista ze mala bud elepsia ak bude mat dudel ale ja sa dudlom velmi vyhybam, ci to je normalne dat novorodencom par dni old dudlik?

A ako sa prejavuje kolik a reflux ?
mzuzka som rada ze je troska lepsie, neboj tvoji drobci su chlapy ako hora.

slovakia13
24. mar 2010

tak baby skoncila som pri farbe kablov,v navode je cerveny zeleny a hnedy a hore na lampe su 2 biele a jeden zelenozlty-takze nic .este skusim pokukat na nete ako to ma byt
gaby
mia este aj teraz chcebyt stale na ciciku .vecer pokial zaspi je na nom aj 2 hodky 😝 az potom mozem ist s tym ,ze spinka....sme bezdudlovy co je pekne nahoby

z_vesela
24. mar 2010

no do elektriky by som sa nemiesala...moj svagor tu buduje domy ale ked pride na elektriku tak ruky prec...

asi konecne na mna lezie ta tehotenska unava..alebo zeby to bola len jarna unava..ale moje sustredenie v robote je tak na bode mrazu..esteze ideme na dovcu lebo by som rovno asi podala vypoved..

monika.c - viem co myslis..aj ja tu premyslam ze ako to tu bude ked budem rodit, ale pravdu povediac sa bojim rodit aj doma..tie slovenske prispevky o 'vyviazanych nohach a roztrihoch a neprijemnych doktoroch' tak z toho mam normalne strach tiez..tak je to asi prast jak uhod..na koho natrafis take budes mat asi..aj doma aj tu..ja uz fakt neviem co si vybrat..len dufam ze ten moj porod pojde tak lahko ako zatial moje tehotenstvo..

gaby - ti si to vlastne neokomentovala...aky bol pristup pri tvojom porode, viem ze si to mala perne, ale mala si pocit ze sa o teba postarali a pristup mali dobry?

hathor1231
24. mar 2010

gaby, ty musis vediet,ako saje. ak nema problem s tahom,tak nie. vse zalezi na tebe. vacsinou sa odporuca od 7-14dna,ked uz dieta vie cucat z cicika. ja som malej dala az neskor,lebo ju z neho natahovalo. takze dudlik mala len v autosedacke,kociku a ked spinkala... a nam to pomohlo, nedudala ma tolko. vydrz,kym mozes 😉 ale od 14dna to uz nie je problem 😉

hathor1231
24. mar 2010

slovakia, nechas to 😠 😀

gaby0205
24. mar 2010

z vesela, ja sa nemozem stazovat. Dr a midwifes boli zlate ku mne, pomahali a starali sa mozno aj preto ze som bola na intenzivnej starostlivosti.

no z dudlom pockam tak dlho ako lne budem moct.
Baby moje prsia ma bolia, ako casto ste si vy express milk? ja este ani raz ale mlieka mam dost. No a dnes ma zacinaju nejak boliet. Musime ich express? nemozeme to nechat na drobcov? kupyla som si elektricku pump tak ju idem vyskusat dnes,len skoda ze to mlieko vyhodim kedze ja len brestfeeding chcem a nie z flasky.

rimmel
24. mar 2010

gaby nemusis, lebo ak odsajes viac, viac sa ti spravi a potom budes musiet furt odsavat...chapes, cim viac sa dostane z prs von, tolko sa aj naspsat urobi a ked to babo nespapa praveze vtedy budeproblem a budes musiet odsavat, cize ja radim neodsavat, skus pomasirovat, teply kupel na ne..pripadne daj spapat malemu 😀

dadulka2000
24. mar 2010

http://www.dove.co.uk/#/main_landing.aspx/
najdete ma ?? 😀 😀

ahojte 😉
zuzka,... super ze to zvladas a mas za sebou
napodobnu skusenost s NHS mame tiez za sebou,.... millie zacala strasne vracat (ale to boli fakt "litre") a dost casto, tak sme volali NHS help advise linee (btw waste of time) a aj Dr na sluzbe, az nakoniec tony s nou bezal do nemocky a tam ju vysetrili - a casom to preslo.
ale bala som sa a mala som dost sok z toho aj ja
potom o tyzden sme mali prvu davku ockovania a jej reakcia na to bola spojena s vysokymi teplotami - chudatko moje malinke, len na mne viselo, tak uz vidim ako sa maju maminky co im deti nedaju oddychnut (klobuk dole). ona je super babatko,.... spinka krasne v noci a len jedno krmenie o 3.00 mame.
teraz ide Ellie na plavaren s daddym,.... tak ideme vegetit,....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre