Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hrozienko11
10. mar 2011

@smajka no mne epi zabrala hned ako mi ju dali. to bolo po tretej rano.ale o osmej som mala priserne bolesti v jednom bedrovom klbe a uz epoi nezaberala,tak som uzivala gas and air.len mi mali povedat predtym,ze treba hned dychat ako prichadza kontracia a nie az je silna 😖 a kym ta mw zavolala anesteziologa,tak uz mala sla von,takze od osmej-deviatej rana az do pol dvanastej to bol horor a pri zasivani mi s odmeranostou povedala,ze to boliet nemoze,lebo mam dve davky v sebe a tie urcite ucinkuju 😠

@monkka21 drz sa a predychavaj. vraj aj tepla sprcha pomaha.

radlinka
10. mar 2011

Caute babenky, tak ja sa citim uplne detto dneska, zase budem musiet uzivat ATB, inak to uz nevidim... ide mi to na priedusky, musim este zohnat lekara, aby mi potvrdil, ci je to len trubica alebo zapal priedusiek.
Dnes sa citim horsie ako pred par dnami 😔

Tak sa pekne drzkajte, myslim na vas 🙂

cutce
10. mar 2011

@monkka2 joj tak za chvilinku tu mame nove miminko. Hooodne stesti a zadne komplikace, uz se tedim na Bianku 🙂))

cutce
10. mar 2011

@radlinka To je mi lito, ze ti neni dobre ☹((

radlinka
10. mar 2011

@cutce no tento tyzden sa mi nejako neurobilo dobre na prieduskach. Uz som vcera myslela ze je to lepsie, ale dnes sa to zhorsilo. MM kupil homeopatika, tak som ich prave nasla tak skusam, inak budem musiet ist zajtra k GP pre antibiotika, pokial mi to pojde na priedusky a nezlepsi sa to 😒
Prave som myslela na Monnku, vcera sme tu este kecali, ze to ma za chvilocku za sebou a tusim to bude tak... 😉

@monkka2 silno drzime palceky a tesime sa na dalsiu princeznu, hlavne vela pohody a pokoja, nech to ide ako po masle... 😵 😵 😵

hajatanufus
10. mar 2011

@monkka21 ahojky tak citam o tebe dobre spravy ze uz to na teba prislo drzim palce nech to rychlo prebehne a nech uz mas malu pri sebe 🙂

foxinecka
10. mar 2011

@monkka21
urcite to uz mas za sebou,dufame, ze vsetko v najlepsom poriadku 🙂
@smajka zvysene proteiny su predzvestou nejakej infekcie/zapalu, a mohlo by to sposobit predcasny porod.tak dufam, ze vysledky to nepotrvdia a ty sa pekne dotehulkujes minimalne do 38 tyzdna.zajtra by ste uz mali dostat kluciky, tak sa velmi nenamahaj,aby si babatko mohlo uzit posledne tyzdne v brusku 🙂

mrk11
11. mar 2011

@cutce ta tusi, ze sa tam len nechodime hrat, tak minuly tyzden sa odo mna nepohla, visela mi na nohe. Teraz to bolo lepsie, ale urcite to bude veeeeelmi tazke pre nu, ona je zamamickovna, myslim, ze bude plakat ako tur minimalne prvy mesiac.

@radlinka dik za rady, mnohe su ale pre nas nerealne, kedze my na jasle, ktore splnaju vsetky kriteria, ktore si tu popisala, nemame financie - take stoja od 1300 libier/mesiac vyssie. Tieto su na londynske pomery velmi lacne - 870/mesiac, a vari tam ucitelka, deti su pomiesane od roka do 5, tie medzi 1. a 2. rokom maju vydeleny priestor, ale maju z neho volny pristup do priestoru pre velke deti a aj to tak vacsinou je, ze sa hraju medzi nimi, lebo tam byt nechcu, kazde taketo dieta lakaju starsie deticky a tahaju sa za nimi.

elixia
11. mar 2011

@mrk11 joj,az sa mi to zle citalo,chuda Eli,tak snad si rychlo zvykne...ja by som asi plakala s nou ☹ Je to veru dost dlho takto cely den,ale co sa da robit...Ja uz som rozhodnuta,ze berieme au pairku,len este dumam stale nad tym,zostat este v lete doma..fakt si neviem predstavit odist od neho,ved teraz ani do obchodu neviem ist spokojne a to je doma s tatkom.. 🙂

@hajatanufus ako sa mate,ako sa vam byva?

@cutce uzivaj si maminku 🙂

mrk11
11. mar 2011

@elixia co myslis, ze budem robit ja? Ja uz teraz mam take nalady, ze sa rozplacem aj 10x za den. Keby som si mohla dovolit ist do prace na 2 alebo 3 dni, tak by som to tak tazko neniesla. A Eli to zo mna urcite citi, takze preto je aj taka nepokojna.

Ja som nad aupair ani nerozmyslala, my jednoducho nemame izbu, v ktorej by mohla byvat a ani pokial to nie je registrovana nanny, tak ti HMRC nepomozu ani trochu s financiami a u nas by to znamenalo prenajat nieco vacsie a to sa cenovo potom vyrovna s jaslami a aspon viem, ze je tam kvalifikovany personal.

elixia
11. mar 2011

@mrk11 ved ja viem,ze sa to inak neda... 😒 Mne sa tiez neoplati ist iba na part time...

etuska
11. mar 2011

@elixia
kedy ides naspat do prace?
ja som ostala este 3mesiace na neplatenej materskej-to co zarobim by islo aj tak na childcare a kedze este kojim,tak som si povedala ze este do maja ostanem doma.Potom pride na 3mesiace svokra,len budem musiet pomaly riesit co od septembra...... 😕
uz sme aj s kamaratkou rozmyslali o nejakej spolocnej childminderke/len vacsina Sloveniek co tu je to nechce robit 😒 a zase ked nemas registrovanu-nic nepreplatia..... 😒
no uvidime....

elixia
11. mar 2011

@etuska no matersku mam do 8.jula...neviem,ci by nam to vyslo,keby som zostala este na neplatenej.. 😒 Ja viem,ze nic nepreplatia,ked nie je register,ale mne ide hlavne o to,ze sa mi v 9.mesiacoch zda este malicky na to,aby som ho nechala na cely den v cudzom prostredi a s cudzimi ludmi...mne sem nema kto prist ani na par tyzdnov,sice svokra v lete nerobia a teoreticky by mohla,no to naozaj len teoreticky.. 😒 Takze teraz zvazujem ako to co najlepsie poriesit...a stale som nic mudre nevymyslela ☹

martina_uk
11. mar 2011

@etuska ajojky a vies nieco o tom ako sa stat childminderkou? hladam o tom na nete nasla som nejaky e-course cez internet za 190 libier pre tych ktory nemozu cestovat na lessons a potom idu na preskusanie.. neviete o tom niekto viac? ako dlho trva kym sa stanem childminderkou a kolko to cele stoji? ja nechcem od malej ist do prace, a ked mam dat na jasle tolko penazi tak sa mi tam ani neoplati ist.. uz som rozmyslala aj nad nocnymi a priatel cez den bude pracovat a ja si s malou cez den pospim ked bude aj ona spinkat ale to dlho nevydrzim.. ak viete nieco o tom childminderingu :D tak prosim dajte nieco, citam na nete vsetko mozne ale nikde nieje kolko to cele stoji a kolko to trva

etuska
11. mar 2011

@elixia
no nam by teoreticky mali cast childcare preplatit kedze manzel nema nejaky extra prijem +ja rok na materskej.tusim mrknem este raz kde som nasla tu kalkulacku.viem ze maximalne preplacaju 80percent

etuska
11. mar 2011

@martina_uk
http://www.nicma.org/cms/for-childminders

skus si pozriet toto.neviem ci to plati pre cele UK-skus pozriet

radlinka
11. mar 2011

@mrk11 ahooj ...nebojkaj, zvladnete to, je to tazke...ziaciatky su pre rodica najhorsie. Deti to az tak tazko neznasaju, ako rodicia, ked ich rano prinesu a odchadzaju do prace. Deti su velmi prisposobive a hned sa vedia zaclenit do kolektivu. 😉
V LON su ceny kozmicke, ale ani inde to nie je vyhra, tiez je to dost platit peknu sumicku denne. Uvidis, vsetko bude okej, hlavne nech ste v pohode. Inak mas pravo pri starte (na zaciatku) s nou zostat hrat sa hodinku, dve , pokial si navykne na prostredie. Ak budes potrebovat co i len moralnu pomoc, tak pisni IP-cko, rada so vsetkym pomozem 😉

@elixia Ja by som au-pair nechcela vo svojom dome, ani ziadnej babe by som dieta nezverila, panecku 😕 . Este tak najst childminder alebo sa radsej dohodnut s niekym, kto ma tiez babies. 😅 Ked inak nie, tak nursery, aspon sa da najst kvalifikovany personal s peknym prostredim 😅 😅 😅
Neda sa to porovnavat so slovenskymi jaslami a skolkami, mam z toho aj ja des do buducnosti. 😨 😨 😨 😨

dadulienka27
11. mar 2011

Ahojte dievcata 🙂
Prisla som Vas pozdravit po veeeelmi dlhej dobe.Naposledy som tu bola asi v decembri ☹
Moj drobec mal 27 tyzdnov,ale stale si to neviem zariadit tak,aby som mala cas na vlastne aktivity-aspon hodinku denne
.Je kojeny+zacali sme s prikrmami, v noci mi stava kazdu hodinku-dve, takze vyzeram uz ako mrtvolka 😝
mate niektora tie iste skusenosti?Co ste prosim podnikli,aby ten spanok bol dlhsi a babatko doslova na vas nevyselo????

A este mam 1 otazocku-letime s ryanair na sr a budem mat iba autosedacku a nie kocik.Budu mi tu autosedacku ratat ako kocik,alebo budem musiet platit?
dakujem a zelam vsetkym pekny slnecny den 😉

mrk11
11. mar 2011

@radlinka a @elixia ale hej, ja sa len sama neviem so sebou vyrovnat, ze Eli bude v jaslickach a cely tyzden ju neuvidim, mozno pol hodku vecer, tak je to pre mna tazke. A Eli to zo mna citi, a aj sa snazim spravat, ze nic, ale vo mne to je, aj preto sa zacala v tych jaslickach okunat, dospely na nu nesmie prehovorit..., pritom ona je velmi spolocenska a vsade inde nema ani najmensi problem. Dakujem za rady, my mame zaclenovaci tyzden tyzden pred nastupom do jasli, to bude 4 dni 2-4 hodinky a ten posledny 5-ty den tam ma zaostat cely, ale kedze to akurat vyslo na jej narodky, tak ju zoberieme uz okolo 2.30. Ale ponukli nam, ze tento mesiac sa tam mozeme kludne zastavit kedykolvek na pohranie, tak tam chodime raz tyzdenne a postupne sa Eli osmeluje, s detickami problem nema, za tymi sa taha, len nech sa nepriblizi dospela osoba. A hlavne ma chce mat na dohlad, niekedy aj na dosah, tak to bude velmi tazke. A dakujem za ponuku, ak budem nieco naozaj riesit a nebudem vediet co a ako, tak sa ozvem.

S aupair by som sa nebala, ak by to bol niekto z rodiny, ked sa vies dohodnut, vysvetlit..., a asi by som aj privitala, ak by to bolo realne, lebo aj mne sa zda este priskoro ju dat do nejakeho kolektivu na cely tyzden. Myslim, ze teraz by jej kludne stacila playgroup 2x v tyzdni a stretavame sa s detickami v jej veku 2-3x v tyzdni, tak social life by to dieta malo tak ci tak, vedela by som, ze je to, co navarim, a ze ju prebalia vtedy, ked sa pokaka. Ale ja tiez nie som velmi doverciva voci cudzim ludom a asi by som z toho mala mindraky. Ale urcite @elixia poznas niekoho od vas, alebo je to nejaka sesternica, pripadne vzdialenejsia rodina, ktora by privitala takyto start v UK, poucila by sa anglictinu a po roku si nasla nieco lepsie, a to uz nie je take hrozne dat 2-rocne babo do skolky, uz sa uci aj anglictinu...

martina_uk
11. mar 2011

@radlinka ajojky, ako na materskej?? ;) ani ja nechcem nikomu dat malu, neviem si to predstavit tolko sme sa na nu tesili a tak ju lubime a ja ju dam niekomu inemu aby sa z nej tesil.. viem ze niekedy sa inak neda ale ja chcem skusit to childminder.. dnes skocim na council a uvidime.. ak to nebude stat tisice libier tak do toho asi pojdem.. stejne v praci kde som pracovala predtym tak nam platil minimalku.. a mozno este aj menej ale ozvat sme sa nemohli.. robila som skoro 50 hodin tyzdenne a mala som ledva 190libier... ale to som mala pod 21 rokov a potom som mala okolo 210.. takze nic moc a musela som mat dve prace.. takze sa mozno nato vykaslem a budem sa radsej starat o deturence ;)

mrk11
11. mar 2011

@dadulienka27 ahoj, no ja som mala nespavca, teraz ak ju netrapia zubky, alebo nieco ine, tak uz vie prespinkat celu noc, ale trapili sme sa takto az do 10-teho mesiaca. Tiez na mne visela, dokonca sme uz skoncili pri tom, ze s nami zacala spavat v posteli, lebo odmietala postielku. No a tiez som kojila a tiez chcela kazdu hodku-dve papat. Musim povedat, ze sa to zlepsilo, ked sme jej natvrdo zaviedli rezim, dali sme jej najest, oklupali a dali do postielky a odisli z izby, prve dni boli neznesitelne, nastastie, moj manzel ma nepustil k nej do izby, a uspava ju odvtedy kazdy vecer on, teraz neplakava, teraz si asi 4 minuty vecer spieva alebo rozprava a potom zaspi. Trvalo jej 2 tyzdne, kym pochopila, ze plac nepomoze. Chodili sme k nej v 7-minutovych intervaloch, utisili a maximalne zostali 2-3 minutky a odisli, aj ked zacala zase plakat. Musela sa jednoducho naucit zaspavat sama.

Ja som sice letela s easy jet, ale namiesto kociara som mala na kostre autosedacku a nebol s tym ziaden problem, jednoducho sa ma pytali z kolkych casti mam kociar a na kazdu som dostala zvlast pasku, akurat ta autosedacka sla do batozinoveho priestoru pri lietadle, nesmela som ju so sebou zobrat do lietadla a ked sme vystupili, tak mi kociar dali az v hale s batozinou na pase, takze ak letis sama, musis sa vediet zaniest od lietadla s babom. Myslim, ze vsetky spolocnosti to riesia rovnako alebo podobne a nemyslim, ze by mali problem s tym v com prinesies dieta.

elixia
11. mar 2011

@martina_uk tak v tvojom pripade je urcite lepsie zostat doma..ja zas nikde nezarobim tolko ako v praci,kde som robila,vlastne som to u nas tahala ja a celu muzovu vyplatu sme odkladali na byt plus este aj nieco z mojej..tak si mozees predstavit aka sranda to teraz pre mna je 🙂

@mrk11 presne tak som ja rozmyslala.. 🙂 urcite nevezmem len tak niekoho z ulice, rysuje sa moznost,ze by mohla prist sesterka,bude malemu aj krstna,takze to by bolo super..lenze to budem vediet az zaciatkom jula,co uz je neskoro pre mna..
@radlinka ja zas nedoverujem jasliam tu u nas..je tu kopa Poliakov a ja nechcem aby bolo prve slovo mojho syna najznamejsia polska nadavka 😀 Ako nic proti nim,ale co je vela,je vela... 😒 Ako pisala mkk11, urcite budem spokojnejsia,ked viem,ze spapa co nachystam ja,ze ho vzdy prebali (lahko skontrolovat kedze latkujeme) a bude sa mu venovat...Ja som robila kedysi au pair v Rakusku a mala som s detmi aj domacimi fakt dobre vztahy..a to som tam isla uuplne na blind,teraz az nechapem,ze mali odvahu si tam vziat nejaku cudziu babu zo SK 🙂
Ale tak,kazdy sa zariadi podla svojich moznosti a potrieb... 😉

elixia
11. mar 2011

@martina_uk toto si citala? celkom pekne je to tam vysvetlene ze co a ako

http://childmindinghelp.co.uk/becomingachildmin...

martina_uk
11. mar 2011

@etuska ajojky diky ;)
@elixia ajoj, diky moc ;) idem si to pocitat :D tak to je dost blbe, no aj moja vyplata bola vacsia ked sme pracovali ako mojho priatela.. lebo on robi v tej istej firme kde ja cez tyzden ale ja som mala este pekaren cez vikend a to hodilo 400 za mesiac.. takze to bolo ok.. ale ja uz nechcem pracovat 7 dni a tolko hodin.. musim hladat iny sposob.. priatel nevie tak dobre anglicky.. ani ja niesom nejaka anglicanka :D ale nemam problem ani na uradoch ani cez telefon a ani u lekara, ak nieco neviem, nejake slovicko tak si ho dam vyspelovat a slovnik mam v mobile stale ale uz som ho dlho nepouzila, bola som aupair v londyne ked som mala 16 cez leto u cernochov a otec rodiny si somnou vzdy vecer sadol a ucil ma, on ucil anglictinu aj v afrike a to mi velmi pomohlo.. a hlavne ziarliva zenska :D jeho zenska ktorej som musela stale vysvetlovat ze s nim nic nemam :D a tam som si anglictinu super vytrenovala..

elixia
11. mar 2011

@martina_uk za malo 🙂 Len som tiez bola zvedava ze ako sa to da..je tam aj vysvetlene kolko priestoru musis mat podla veku deti a take veci..no nie je to az take easy ako som si myslela 🙂 Tak ti budem drzat palce a daj nam potom vediet ako si sa rozhodla...

monika.c
11. mar 2011

ahojte dievcata 🙂 ked tu rozoberate childminderky,aj ja som to chcela robit,len ked som sa na to pytala,su tam nejake podmienky ohladom domu,treba si aj to na councile pozistovat,aj ja sa tam chystam,lebo teda ani mne sa nechce ist naspat do prace,a aj ked viem,ze laura by bola v tej istej skolke ako ja a bolo by o nu dobre postarane,aj tak mam z toho zimomriavky.a najma to,ze si to budem musiet zaplatit,takze zhruba 1/3 mojho platu by isla na skolku a to by sme na tom boli asi rovnako ako teraz 🙂 takze aj ja hutam hutam a hutam,co robit.skoda,ze nie sme vsetky blizko seba,hned by sme si popomahali 😉 inak nas maly certik uz zacal chodit po schodoch,ona sice nejde po dvoch ale dokaze po nich vyjst po styroch,no ked som ju minule videla,skoro sa mi srdce zastavilo 😕 no vidim to tak,ze starsi bol sinter ale tato nasa duracelka bude este vacsi 😝 uz som aj safety gate kupila,lenze mame siroke schodisko a musela som objednat cez net este jednu cast,tak teraz cakame,kedy pride 😒

radlinka
11. mar 2011

@martina_uk ahoj mojik, mame sa fajn, len ma trapia tie priedusky...tak dneska idem k GP aspon nech ma popocuva, alebo pozicia mi na par minut fonendoskop 🙂 🙂 Som zatial na homeopatikach a sirupe, tak uvidime, ATB som mala pred par mesiacmi, tak sa s tym nechcem velmi dopovat, ale co uz narobime, ked bude zapal, inak to nevidim a nemozem ani lieky na alergiu 😒 tak mi to ide na chest 🙄 Ale inak okej 😉

@elixia @mrk11 v urcitom slova zmysle mate pravdu, kazdy mame ine naroky. 😉 Ale moje pracovne skusenosti mi nedaju a viem co sa kde deje, fakt by som zverila do ruk moje dieta len osobe, s ktorou som nieco prezila, ci uz pracovnu alebo osobnu skusenost i ked tu nic nie je vynimka, clovek sa moze hocikedy sklamat....jedno viem, ze by som nexcela ziadnu rusku, polku ani slovenku , kt. by smirovali v mojom dome. Proste u nas aj 4 bed house by bol stale plny 😅 takze miesto je nepostacujuce. 😒
Ked ma clovek niekeho na pomoc z rodiny o to je to jednoduchsi pripad. Ale fakt by som asi moje dieta zverila pre childminder pripad. jasle, ktore poznam a poznam tam aj tych ludi osobne. Toto je tazky udel a rozhodnutie pre kazdeho, tak drzim palce. 😉

radlinka
11. mar 2011

@dadulienka27 ahooj, vy ste uz ako vyrastli, panecku ze 6 mesiacov, ja mam pocit ze take tri 😀

Ryanair - za kocik by ste nemali platit, pripadne ani za car seat, lebo sa to berie ako 1 unit. Inak sa plati od 10-20 eur/£
Infant Equipment* (car/booster/travel cot) Fee charged per Item/ Per One Way Flight - maximum weight of 20kg per item (1 pushchair per child carried free of charge).

http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions

smajka
11. mar 2011

@foxinecka - dakujem moja, v pondelok rano budem volat o vysledky ,tak budem mudrejsia. a yes- kluciky uz mame !!!! 😀 ako prve som si do noveho domceku doniesla plnu tasku cistiacich prostriedkov 😀 😀 . trochu pocistime a cez vikend a v tyzdni prestahujeme 'male' veci a buduci vikend stahujeme vsetko velke. 🙂

hrozienko11
11. mar 2011

ahojte. taka otazocka ohladom tej apostily. chcu tam doklad o zaplateni. ale mailom mi poslali len order cislo a sumu,ani na ich stranke sa po zaplateni neukazalo,ze ci chcem vytlacit,nic len rovno ich stranka. staci,ak vytlacim ten mail s tym cislom alebo musim pozriet na ucet a to vytlacit,lebo zatial mi nestiahli peniazky a chcela by som to este dnes poslat.dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre