Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hajatanufus
7. jan 2012

@diamand aj ja gratulujem k tehu a pekne si to uzivaj kedze deticky mas uz vacsie 🙂 tak to budes mat skoro ako pri prvom a drzim palce nech je to chlapcek nam to vyslo mame dve dievky su este malicke a tretie je chlapcek vcera mal 6t a dievky maju jedna bude mat 3 teraz v januari a druha ma zajtra 17 mes takze mam doma 3 drobcov.ale dvaja mesi prave spinkaju tak mam teraz akoby len jednu neposlusnicu 🙂

hajatanufus
7. jan 2012

@diamand sorry az teraz som si vsimla ze mas tiez drobcov niekto tu spominal ze ma dvjcata 12 rocne ja som myslela ze ty sorry este raz 🙂

radlinka
7. jan 2012

@adina7 ahooj, pozri napr. v boots, tam ti aj poradia...bud si kupis simple pregnancare alebo je dvojbalenie, kde je este doplnok aj o fish oil omega 3. Ja som ich brala az trosku neskor, ale mala som dvojbalenie, kde jedna tobolka bola pregnancare (vitaminy+mineraly) a druha taka zlta bola omega 3. Druhe balenie som ani nevybrala cele, bolo mi z toho hrozne zle, nemohla som ani za svet prehltnut tu velku tobolku, nie to este dve naraz, vzdy som si omega 3 nechavala na vecer, aby som nebola v praci sick 😖
Ked som bola doma na SK som si kupila CALIBRUM a ten som brala az do zaverecnej fazy tehu. Ten mi uplne vyhovoval, ziadne napinanie, ziadna zataz zaludka. Nakoniec mi to balenie este niekde zostalo, ak ho najdem tak ti ho preposlem na skusku 😉 je tam dost tych tabliet. 😅 Treba vyskusat, uz by som si kupovala len male balenie, ale ucinok to malo asi velmi dobry. Inak mne lekar hovoril, ze dolezita je prva faza, aby to telo bolo doplnene o kyselinu listovu, potom to uz ani taky zmysel nema. Na SK tvrdili, ze odporucaju, ale postupne sa mam vykaslat na vsetky tieto umele vitaminy a dopovat telo cerstvou zeleninou a ovocim a zvysit prisun vitaminou hlavne jar-leto.

radlinka
7. jan 2012

@mondee ahooj, co potrebujes vediet ? pokial mas NVQ 2 alebo NVQ 3 in childcare tak neni problem, aby si nemohla pracovat, staci sa len presadit na interview, pripadne ist skusit na urcitu prax ako dobrovolnik, ze ta na par dni nezaplatia, ale ziskas referencie. 😉 kludne posli IP-cko 😉

idris
7. jan 2012

Ahojte kočky je tu nejaká stránka celkova ohľadom Anglicka .. lebo čo som našla všetky boli zamknuté adminom 😠 😠 a ja mám kopec otázok čo a ako a kde .. prosím napíšte mi do IP Ďakujem

martina_uk
7. jan 2012

caute baby, uz som tu davno nebola, chcela by som sa spytat ci ste niekora mala podobny problem ako ja. V auguste2011 mi prestali v UK platit child benefit a od vtedy sa nemozem dostat k papieru ze mi uz neplatia a tak si na Slovensku nemozem nic ziadat. Pisala som im celu situaciu cez ich stranku. Volavam im pravidelne raz za dva tyzdne a naposledy ma odbili s tym ze to pride v pravy cas, to je taky problem im napisat jednu vetu ze od toho datumu mi neplatia?? Prosim ak niekto viete poradit tak napiste lebo ja uz zacinam stracat nadej ze mi niekedy nieco poslu.. Dik

a vsetkym novym babatkam a maminkam prajem zdravicko ;)

zuzanka7834
7. jan 2012

Caute kocky, chcem sa len spytat, v UK nerobia ziadne vysetrenia od spodu? Som v 22tt a este mi nic take nerobili, teraz v pondelok mam kontrolu s lekarom (tenkrat poprve tu uvidim doktora), tak sa ho na to spytam, ale sa mi nejako nezda, ze sa tu nekontroluje krcok maternice... Ake mate skusenosti?

kvietocek7
7. jan 2012

@martina_uk ved tam jasne povedz,ze uz nezijes a nepracujes v UK, teda neplatis insurance tak sa chces odhlasit a nech ti na nejaku adresu nejakej kamosky tu v UK poslu vyrozumenie. Inac niektori su tam tazkopadny na pochopenie. Jednoducho im povedz,ze sa odhlasujes zo systemu v UK a kedze ti prestali platit CHB tak nech poslu papier.Teda REASON preco prestali platit.
@zuzanka7834 nerobia veru tak si spravne pochopila, pokial nemas vaaaazne problemy alebo rizikove tehotenstvo. Urobia mozno na osobne poziadanie ale rutinne urcite nie.

martina_uk
7. jan 2012

@kvietocek7 ajojky, on vedia ze nezijem v uk ale najprv mi hovorili ze nato maju 26tyzdnov a teraz ze to pride v pravy cas, oni maju moju SK adresu uz som im aj posielala nejake papiere ktore som musela vypisovat ze sa odhlasujem z uk. Oni to proste stale odkladaju, vraj to v systeme vidia ale ze este mi to neposlu.. minule som chcela uz zavolat ze nech mi daju managera... volam zo SK a nieje to lacne ich tolko otravovat furt

kvietocek7
7. jan 2012

@martina_uk a aj poslali ten reason preco prestali platit? jaajj tazko z takymi, lebo stale ti zdvihne niekto iny 😖

martina_uk
7. jan 2012

@kvietocek7 ja som im v juny dala vypoved ze odchadzame z uk a nevieme kedy a ci vobec sa vratime, dala som im moju SK adresu a potom na SK mi poslali papiere ze preco odchadzame a somariny, to som im odoslala a od vtedy len cakam a cakam a telefonujem a stale sa len vyhovaraju ze este neni spravny cas.. som im aj list cez ich stranku poslala ze ja stracam peniaze na SK a ze ma tym blokuju a nemozem nic bez toho papiera ziadat ale ich to nezaujima..

kvietocek7
7. jan 2012

@martina_uk no ro lahke fakt nemas, asi si si mohla nechat uk child benefit a mala by si to viac k dobru ako teraz ked sa potrebujes dovolat pravdy. Mozno na UK adresu by to brali inac, no ale to je len moj dohad...v najhorsom pridite na vylet do UK a zajdi do Job centra alebo advice bureau ci ako sa to pise a budes to mat osobne.

martina_uk
7. jan 2012

@kvietocek7 ;) keby som mala volne peniaze na letenky tak sa nedovolavam tych penazy co mi patria ;) potom sa cuduju ked si ludia nechaju benefity bezat a odstahuju sa z uk ked maju taky pristup.. prestat platit vedeli ale papier o tom nechcu poslat

jantarsan
7. jan 2012

@petpop ahoj, ano cakam stvrte, ale syn sa uz nerata, predvcerom mal 17! Toto babo je akysi miracle.. J idem rodit na svk, dr.kozelkovej v ruzinove. Ona mi rodila dvojicky ..ideme autom vo februari...aspon babo bude mat vsetky scany,vysetrenia a ockovania..ako sa citis?

kvietocek7
7. jan 2012

@martina_uk ved ked nie si viazana na datum tak si urcite kupis letenku lacno. Je to tak ako pises ony sa cuduju a maju potom z toho chaos.

radlinka
8. jan 2012

@martina_uk Mati ahoj, napis si to sama, uradnicky nic nevedia su pipiny, kazdy tvrdi nieco ine, nemusis ani lietat. Co by si sa vobec namahala pre taky system. Pocuj, ty si posielala aj Leaving UK form ?
http://www.hmrc.gov.uk/cnr/p85.pdf
K tomu by si mala mat od uk zamestnavatela P45, ze si odisla z prace.

radlinka
8. jan 2012

@zuzanka7834 nie bohuzial nerobia, tu sa ta nikto ani nedotkne, pre niekoho super, pre dalsieho bohuzial ziadny check up. Skusenosti pozitivne, stretka s midwife okej, doktora som videla az doma, takze som rodila samozrejme aj doma. Inak vsetko fajn. 😉

martina_uk
8. jan 2012

@radlinka ajojky, to som uz skúšala, aj dať im papier od zamestnávateľa že mi konci materská, oni tam majú letter z hmrc o výpovedi z child benefit a ten môj musí vyzerať presne ako ten ich. Dokonca som od hmrc mala papier že mi prestali platiť child tax credit ale to mi tiež nevzala že to nieje ten vzor co má ona v pc. Na úrade sedí jedna žena a ta sa zaoberá len anglickom a všetko do poslednej bodky musí sedieť. Aj to že mi konci materská som si musela dat úradne overiť a kópiu dat úradne preložiť. Nato aby som sla do Anglicka určite nemám, prestavujeme dom a z jednej SK výplaty ak chceme aj žiť a občas niečo malé prerobiť tak to nieje ľahké. Ja sa nestazujem, som šťastná že sme na SK, byvame vo svojom, nikomu neplatíme nájom, ale dom je nekonecna investícia a ešte ani z ďaleka nieje dokončený tak ako by sme chceli.

mondee
8. jan 2012

@smajka no aj to som uz skusala,ale vsetky skolky su plne studentov z college ktorich tam uprednostnuju viac ako niekoho na volnej nohe...ja uz fakt neviem,stale sa len niekomu prosit,ako nanny uz nemam sancu jedine iba ak precovat pre niekoho po znamosti.V poslednom case rozmyslam aj o vlastnej nursery,na childminding nemam podmienky.

smajka
8. jan 2012

@mondee - ahoj. no ani sa necudujem ze su skolky preplnene, pri takom navale cudzincov.. 😒 . a samozrejme ze uprednostnuju studentov - pracuju im zadarmo. odkial si z uk? potrebujes nutne pracu, alebo je to nieco co by ta bavilo? co tak sa starat o nejake dieta u teba doma? urcite nezarobis tak ako nanny, ale nieco si privyrobis. kamaratka polka sa napriklad stara o jej kamaratky maleho, plati jej len tusim okolo 600 mesacne, ale obom to pomoze.. ja som vpodobnej pozicii ako ty - pracovala som roky ako nanny, este aj so starsim som normalne pokracovala. ale ked sa narodil druhy drobec, musela som prestat.. teraz im raz za cas vyzdvihujem zo skoly, ale uz to je len 'coffee money' 😉

radlinka
8. jan 2012

@martina_uk Mati, tak to je chore, co urad, do predpis a vlastny zakon. Este si im to dala prelozit a overit, aj tak su tupane a co ked mas ty pravdu a ona ma staru kopiu v PC... 🙄 tak nech si zavola do HM Revenue, vsak uz kazda uradnicka by mala ovladat jazyk, a ked je tam ta spremudrela, co sa zaobera Anglickom, nech si ta preveri... 😠

Myslim, ze si spravne postupovala, jedina moznost co ma napadne je, vydolovat ten ich DOKUMENT z PC, podla toho ako to ma vyzerat a zaslat to do UK, nech ti to vyplnia a preposlu na slovensku adresu. Naco by si lietala hore-dole, aj tak nic nevybavis, lebo oni potrebuju vlastne taky isty dokument, podla ktoreho sa riadi cely ich system... to ma podrz.

V kazdom meste inak, iba ak by si zmenila bydlisko, alebo miesto a zasla na inu urad, kde zanesies tete uradnicke tieto dokumenty, co si ziskala a mala prelozene/overene (to je druha moznost), inak uz len volat a volat do HM Revenue a ziadat vystavenie o noveho dokumentu podla 'slovenskej verzie ', ktora podla tej tety sediacej za stolikom ani nemusi byt taka, aku si ona vyzaduje. 🙄 🙄 🙄

Este teraz ma napadlo, zajst za nadriadenym uradu (ak myslis urad prace , socialnych veci a rodiny), doniest mu vsetky platne dokumenty/s predkladom/overenim a povedat, ze ti to XY zenska, nechce prijat z dovodu, ktory ani ty sama nechapes, lebo v UK ti tvrdia, ze tieto dokumenty, ktore ti vystavili su pravoplatne a podla najnovsich anglickych noriem a ze mas pravo ako obcas slovenskej republiky, zijuci na SK, s trvalym pobytom na SK poberat vsetky davky ci uz rodicovske alebo pridavky na deti na uzemi Slovenskej republiky, kedze si zdokladovala a cestne prehlasila svojim podpisom, ze v ziadnej inej EU krajine taketo davky nepoberas a uz v Anglicku nezijes (ani tvoj partner nie...vlastne ste obaja obcanmi SR, zijucich na uzemi SR), takze nepoberate ziadne ine davky z krajin EU a bodka. 🙄 Ak by ta otacal, tak povedz, ze sa obratis na osobne pravnika, ktory ti to tam 'vytlcie', lebo nie je uz mozne, aby s tebou takto tocili 😠 😠 😠

Zlatko, drzim palce, skus este raz, skus ist za nadriadenym s tymito dokladmi, ako je tam riaditel alebo niekto vo vyssej funkcii, kto kontroluje uradnicky a mozno by sa to malo zdoraznit jemu aj pisomne, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, potom mi napis. 🙂

radlinka
8. jan 2012

@martina_uk Mati, este jedna vec, co keby si zavolala na centralu do BA a objasnila svoj problem, ze ti nechce prijat tie dokumenty v XY meste a ze ti robi problemy, nakolko tieto dokumenty boli vystavene v EU krajine, prelozene a overene, ci by si im to nemohla preposlat na schvalenie xy davok pre svoje dieta ? 😕

martina_uk
8. jan 2012

@radlinka ajojky ale ona ani nemoze chciet prijat ten papier pretoze oni mi ho v UK odmietaju poslat, co som skusala bola vypoved na child tax credit a vypoved o ukonceni materskej v UK a jedine co ona prijme je vypoved od hmrc na child benefit. ja nemam problem s SK uradom, ona sa riadi iba predpisom, ale s UK uradom pretoze mi na telefonat ze kedy mi poslu vypoved na child benefit odpovedaju ze v pravy cas a ten od augusta este nenastal. keby som mala ten spravny papier tak na SK to uz poriesim ale ja som ho este stale nedostala

adina7
8. jan 2012

ahooj...tak ja som sa nakoniec rozhodla ze si dam po kamaratke poslat zo svk vitaminy calibrum mami..doteraz som mala zasoby este calibrum babyplan a presne mi to vyjde do konca 3tieho mesiaca a potom nabehnem na mami. Ale kazdopadne velmi dakujem za radu 😉

adina7
8. jan 2012

@hajatanufus
@radlinka
ahooj baby...tak ja som sa nakoniec rozhodla ze si dam po kamaratke poslat zo svk vitaminy calibrum mami..doteraz som mala zasoby este calibrum babyplan a presne mi to vyjde do konca 3tieho mesiaca a potom nabehnem na mami. Ale kazdopadne velmi dakujem za rady 😉

radlinka
8. jan 2012

@adina7 neni zac, hlavne aby si bola v pohode a vsetko islo podla planu. Krasne tehulkovanie 😉 Calibrum je fajn a mam s nim dobru skusenost. Pregnacare je tu v UK asi jeden z najlepsich, tak v podstate je to jedno co beries, hlavne aby sa tieto vitaminy nekombinovali s inymi beznymi. Nech sa vam dari 😵

radlinka
8. jan 2012

@martina_uk aha, uz sa chapeme... tak im uz jedine posli pisomnu ziadost o prave tento doklad na adresu Child Benefit Helpline, vysvetli im, ze sa snazis od augusta dodstat tento doklad a daj to poslat doporucene (register letter), nech ti poslu doklad spatne na SK.
Myslim, ked volas, vzdy ta spoja s niekym, kto ani poriadne nevie o com tocis. Jedine ak by si si fakt ziadala niekoho nadriadeneho prepnut, lebo tie ich call centra su obcas stratene. 😖 Mne tak isto nechceli poslat formu, ziadali vsetky ID doklady a vyplnenie formy osobne v Revenue, nakoniec mi to prislo aj tak postou cela forma a nemusela som chodit ani do mesta (pobocky).

Inak na stranke sa pise, ze si to nemusela zrusit, ale kludne nechat bezat, veci sa nevyriesili, nemas doklad, tak si si to bohuzial mohla dat posielat od Revenue, pokial si to nevybavis doma a az nasledne zrusit.

Tu je online forma, kde uvedies specificky problemy a zmeny odkedy ste odisli z UK.
https://online.hmrc.gov.uk/shortforms/form/CBO_...

You can write to us at the following address:

Child Benefit Office
PO Box 1
Newcastle Upon Tyne
NE88 1AA

Child Benefit Helpline
General help and advice with your Child Benefit
Opening hours
8.00 am to 8.00 pm, Monday to Friday
8.00 am to 4.00 pm Saturday

0845 302 1444

radlinka
8. jan 2012

@martina_uk posledna moznost uz fakt doletiet a priamo to ist vybavit - slovne. Inak uz fakt neviem, malokto ma s tym skusenosti, lebo bud si to ludia nechaju bezat a nic nikomu neoznamuju, ze tu ani neziju alebo taketo nieco neriesili, lebo ziju v tejto krajine a maju opacny prave problem. hmmm... 😕 drzim palcec x

martina_uk
8. jan 2012

@radlinka na tu online formu som im písala uz 2x ani neodpovedali. Majú nato 30 dni a vyplnila som to na mikuláša. A nemohla som to nechať bezat a vybaviť na SK lebo zasa by mi chýbal ten papier o ukončení platenia v uk a tak by som síce možno poberala child benefit z uk ale nepravom a žiadali by ho potom spať, pretože živitel rodiny uz nežije a neplatí odvody v uk ale na sk. Skúsim im ešte napísať list a zajtra ho pošlem.

saza007
8. jan 2012

@zuzanka7834 mne robili vnutorny ultrazvuk na kontrolu krcka asi v 21-22 tyzdni. Potom uz az pocas porodu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre