Pozitívny streptokok a cisársky rez

19. mar 2024

Baby len teoretická otázka, ak by som mala cisarsky rez a pozitívneho streptokoka ako sa to rieši?? Viem ze pri bežnom porode sa podávajú ATB pred porodom ale čo v prípade cisárskeho

trgypadl
19. mar 2024

Pred cisarskym rezom sa podávajú preventivne atb

justify
19. mar 2024

Ja som mala pozit.streptokoka a rodila som cisárskym ale keďže to na mňa prišlo skôr ako prišiel deň na ktorý bol naplánovaný, či som dostala niečo tesne pred pôrodom si ani nepamätám pri tom zhone,ale dostala som potom na týždeň nejaké lieky

luxus10
19. mar 2024

niekolko dni po sc sa podavaju 3-nas silnejsie davky atb injekcne , ako pri beznej chorobe, aj ked nemas pozit. streptokoka...

martinaju
19. mar 2024

@luxus10 ??? Nemala som pozitivneho strepkokoka a nedostavala som ziadne antibiotika ani po jednej sekcii 🙈
Je mozne ze ked pozitivny je tak nieco daju ale aky je dovod len tak dostat antibiotika?

petko81
19. mar 2024

@martinaju ja som mala streptokoka pri prvom,aj mali mal.
Brala som ant.
Pri druhom všetko ok.
Pri treťom mala mala zápal pľúc bral som ant.ak ja.
Všetko SC

luxus10
19. mar 2024

@martinaju ABY SI NEZOMRELA NA SEPSU...

martinaju
22. mar 2024

@luxus10 asi nie vzdy je to potrebne ale zalezi od rodicky mala som dve sekcie v dvoch rôznych porodniciach ani raz antibiotika

luxus10
22. mar 2024

@martinaju mne povedal dr,, ze sa podavaju vzdy, neviem kolko davok, ci 3 a 3-nasobne silne, davaju to na jiske do infuzie a potom injekcne, a aj heparin, niekolko dni injekcne..

luxus10
22. mar 2024

@martinaju a popri tom sleduju, ci rodicka nema teplotu...

trgypadl
22. mar 2024

@luxus10 Ty si mala zrejme na to nejaky dovod preco Ti podavali atb. Atb sa podavaju preventivne pri streptokokovi pri vaginalnom porode, je fajn, ked sa stihnu podat aspon dve davky. Pri sekcii, co je operacny vykon sa kazdej jeden zene podava preventivne atb profylaxia bez ohladu na pozitivitu streptokoka, po sekcii to nie ke potrebne ak na to nie je vyslovene nejaky dovod

luxus10
22. mar 2024

@trgypadl nemala som ziadny dovod, ani mi nerobili vysetrenia, dr. mi povedal, ze sa to dava preventivne kazdej zene...mne to nevadi, hlavne nech je vsetko ok...

az to nedopadne ako tot tento tyzden v zilin. nemocnici..

martinaju
26. mar 2024

@luxus10 heparin ano ale ten ja mam aj cele tehotenstvo antibiotika mi nedavali ani raz preto hovorim ze asi zalezi od porodnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre