Rýchly pôrod

lenicka280
10. mar 2014

ajojte mali ste miekdo tiez taku skusenost rychli porod?kamoska to mala 10minut je to mozne? 🙂

purplelife
10. mar 2014

Ja som tiez odrodila za 10 minut 🙂, ale kontrakcie trvali 16 hodin :(.

lenicka280
autor
10. mar 2014

za 10minut?tak to je pekne

mata2
10. mar 2014

pri porode druheho syna mi stacili 3 potlacenia,a maly bol na svete..samotny porod ani 5 minut netrval..ale zasivali ma skoro 2h a kontrakcie trvali 17h.. 😝

oktobermimi
10. mar 2014

@lenicka280 ahoj ja som kontrakcie chytla o 4:30 ráno a 4:55 som sla na "kozu" a mala je5:22 v to iste rano 🙂

alexia11
10. mar 2014

Mne zacali kontrakcie o 3hod v noci a 10:24 bola mala na svete 🙂 Do takej osmej rano boli kontrakcie uplne v pohode a potom to uz islo strasne rychlo ked mi dovolili tlacit, stacili mi tri kontrakce na to, aby sa mala narodila. A jej porodne miery boli dost dobreeee, ze 4060g a 59cm 🙂 🙂 🙂🙂 Podla mna bol porod skvely, rychly a som rada, ze prebehol bez akychkolvek problemov. Cele to trvalo od prvej kontrakcie az kym som prvy krat uvidela malu sedem a pol hodiny, co je pri jej mierach a na to, ze som bola prvorodicka uplne super. Nastrihli ma a zasivanie trvalo cca 10-15 minut, ak nie menej.

uhnakova
10. mar 2014

samotny porod bol par minutova zalezitost, len predtym kontrakcie osem hodin 🙂.

ennah
10. mar 2014

aha, pisete o druhej porodnej faze? Pretoze som si myslela, ze som mala rychly porod , na prvorodicku.) ale beriem to v celku. Od prvej kontrakcie do narodenia neubehlo ani 8 hodin. Ale samotna faza tlacenia trvala asi 40minut... a prechod do porodnice bol neprijemny, musela som "predychavat" teda uvolnovat kontrakcie pri ktorych som uz bola otvorena a kebyze mozem uz si pomalicky pritlacujem.
Pointou podla mna nie je ako rychlo sa dieta "vypudi" ale v akej pohode.
Ukazuju to aj tieto 2 kontrastne videa v tej istej pozicii /pozor naturalne zobrazenie/
1. zena tlaci aj mimo kontrakcie co vedie k jej vystaveniu...

https://www.youtube.com/watch?v=pQmRxUENTQA


2.a tu respektuju jej kontrakcie - a pauzy mozu trvat aj 3-5 minut! - povzbudzuju k tlaceniu len ked je v kontrakcii + davaju jej teply obklad.) to bolo aj mne velmi prijemne.

https://www.youtube.com/watch?v=82b3hDpc6zY


Audrey's Birth Part 8
www.youtube.com
a

https://www.youtube.com/watch?v=Va66j34BxoE


Audrey's Birth Part 9
www.youtube.com

tslobik
10. mar 2014

Ja som mala kontrakcie 1,5 hod. a samotný pôrod nejakých 20 min. - prvé dieťa 🙂

lenicka280
autor
10. mar 2014

tak toto pocuva pekne zadne strasne,otraz,atd 🙂

ennah
10. mar 2014

@tslobik tak ano, to uz je rychlost! cim myslis, ze sa tak stalo? co ti pomohlo? ( vzniklo poranenie?)

civediamo
10. mar 2014

čo by nie,da sa to 🙂) ja som mala 4 kontrakcie a na tu 4-tu som malu vytlačila,predtym žiadne bolesti nič mi nebolo a otvorena som bola na 6 ked ma dali na salu,pichli mi nejaku infuzku a do 5 minut mala na svete,to si mala vidieť jak sa tam nahrnul doktor a sestričky ked som zahlasila že už musim tlačiť,sestrička kukla a skoro zvonček polamala 🙂))

pri druhom porode mi trvali kontrakcie asi hodinku viac nie a tiež to bolo podla mna rychlo,,,ja by som mohla rodiť jak ciganky každy rok,mne nič nebolo a po porode som išla na izbu pešo.🙂...niektore mame proste šťastie 😉

ennah
10. mar 2014

@alexia11 tak to bola krasa a pohoda... snad len to strihnutie.. ale ktovie ze ano-)

antonia1824
10. mar 2014

ja som mala vsetky tri porody rychle,ale treti super rychly,presne desat minut,bez nastrihu ci natrhnutia,midwife si ani rukavice nestihla dat ked som zakricala,ze uz ide:D kontrakcie prisli rychlo,od prvej ani nie hodina co som porodila,kontrakcie boli ok,stupnovali sa rychlo,boli znesitelne az na tie posledne desat minut ked som malu citila,ze ''vychadza'' 🙂

tslobik
10. mar 2014

@ennah bola som otvorená na 7 cm bez bolestí,tak mi pustili infúzku oxytoc. a odvtedy prešlo naozaj 1,5 hod kým som šla na sálu, samotný pôrod tiež som zvládla akosi ľahko, nástrih bol a šitie som tiež neprežívala strašne pretože som sa už tešila zo zdravého syna 🙂 Neviem čím to bolo, že som porodila tak ľahko.....ale malý bol celé tehotenstvo položený veľmi nízko,aj som bola na rizikovom. Ale z pôrodu som mala veľký strach aj preto, že som bola tenká ako slíž a namýšľala som si, že mám určite úzku panvu 😀 A lekári sa čudovali, že ako rýchlo to šlo.... 😀 Pre mňa bol pôrod naozaj krásnym zážitkom.

margarita
10. mar 2014

samotne tlacenie moze byt aj za 10 min.hotove, ja som to mala pri prvej, ze od pichnutia vyvolavacky som do 4 hod. na 3x zatlacila a bolo, syn bol tiez po vyvolavacke za 2,5 hodiny, ale tam som tlacila asi 5x.
som zvedava, ako rychlo pojde tretie.... 😉

lenicka280
autor
10. mar 2014

ja som tiez na rizikovom mali pribira ale na mie to nejak vidno neni male brusko,ale doktor vravel ze vsetko okej.tak snad to bude okej aj na dalej

alexandra1104
10. mar 2014

ahoj ja som rodila tiez cca 10minut no kontrakcie 11 hodin od 22:00 vecer som spala kazdych 9minut kym si zazvonil budik an tel a prisla dalsia kontrakcia o pol 5 rano sme uz valili do porodnice bo to bolo uz neznesitelne....bola som otrvorena na 7prstou uz pri prichode mala na rodina 9:07 porod rychly zasivanie pol hodinu dost bolestive

ennah
10. mar 2014

@civediamo a pozitivny pristup, nebolo to aj nim?

civediamo
10. mar 2014

@ennah Určite,ja som sa vobec nebala,bola som v klude,pripravovala som sa na porod a nepočuvala som historky o hroznych bolestiach,,,hovorila som si že to je prirodzene a porodilo už tolko žien predomnou tak porodim aj ja .na to tam idem,,pohodička,,a krasny zažitok ;)

ava11
10. mar 2014

Od prvej bolestivej kontrakcie po plač malého cca 3 hodiny 😉

zuzi79
10. mar 2014

moja sesternica: druhé dieťa - začiatok úplne prvých bolestí o 19.00 a malý bol na svete o 19.40, ledva dobehli do pôrodnice, sanitka im išla oproti.

tslobik
10. mar 2014

@lenicka280 Držím palce.....keď počuješ malé zaplakať, všetka bolesť razom zmizne 🙂

ennah
10. mar 2014

@civediamo presne to je starsne dolezite! ja som sa vyslovene na porod tesila a ked to prislo tak rpisal aj euforia... ale ano, boli kontrakcie pri ktorych som si povedala, ze chapem, ked sa tu zena zasekne... vtedy mi vzdy pomohla PA svojou podporou, ze je vsetko na dobrej ceste.

tslobik
10. mar 2014

@lenicka280 A ideš rodiť do Skalice? Ja som bola na Myjave. Som sa nevedela rozhodnúť.... 🙂

lucikusik
10. mar 2014

Od prvej bolestivej kontrakcie (keď mi došlo, že to sú už kontrakcie) až po narodenie drobca ubehlo cca 3,5 hod. Mne sa kontrakcie po odchode hlienovej zátky začali opakovať cca každé 4 minúty, boli dosť silné, ale také, že sa dali ešte vydržať. A pri tlačení sa kontrakcie opakovali každé 3 minúty. Mne sa čas medzi kontrakciami moc neskrátil, len boli oveľa silnejšie. To tu už aj niektorá mamina písala, že pri tlačení to môže byť až 3-5minút, len ja som túto info nejako prehliadla.

pppeeetttaaa
10. mar 2014

ja som mala bolesti 2,5 hodiny a malu som vytlacila na 2he zatlacenie.. ale sili ma asi rovnaky cas, dokonca ma po tych 2 hodinach co sa lezi na sale museli presivat.. takze mala sa narodila 13,30 a na izbu som sa dostala po siestej.. takze porod pohoda, to potom... radsej kladivo do hlavy..

michaela226
11. mar 2014

Jednoznacne ze je to v poriadku, cim skor tym predsa lepsie, suhlasim s pripomienkou ze horsie je potom. Ja som trafila takeho sveleho lekara a porodnika ktorý pri uplnom otvorení rezal od a do z. To bolo najhorsie dva tyzne po porode, ist na wc to bolo utrpenie, ta vysivka s krivým rezom mi pripomína lekara dodnes a este asi aj dlho bude. Samotný porod mi trval 3 hodiny so vsetkým a na cca tretie zatlacenie bola dcerka vonku. Dokonca do prasknutia plodovej vody som spokojne spala a bolesti som ani nejake strasne nemala, celý cas som lezala aj napriek tomu ze mi sestricka vravela ze mam chodit po izbe ale mne bolo na posteli lepsie, chvilku som posedela na posteli a uz to slo. Lekar mi prisiel k porodu po zobudení na poslednú chvilku a v podstate vsetko odrobila zdravotná sestra.Dotycný lekár v Snine by mal ist robit skor do mesiarne nez na porodnicu. Nenadarmo sa vravi ze na Slovensku rezu ci treba ci netreba a vobec sa nepozera na to ci to zene sposobí do buducna nejaký problem.V zahranici by sa to isto nestalo.

zuzanka999
11. mar 2014

@lenicka280 druhá pôrodná fáza teda samotný pôrod už netrvá dlho... 🙂 najhoršia je prvá fáza ktorá môže trvať aj 16 hodín 😀 Ja som to všetko mala za 4,5 hodiny za sebou čo je na prvorodičku viac než super 😀

kubacik
15. mar 2014

Tak ja som rodila pred piatimi mesiacmi a bolo to strasne rychlo take slabe bolesti prisli o 17.45 o 17.55 mi praskla voda tak rychlo do nemocky a maly sa narodil 19.12 takze taky rychly pôrod som vobec nečakala.

lenicka280
autor
15. mar 2014

@tslobik hej asi do Skalice.snad je to tam okej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre