Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

monika28
20. feb 2008

ahoj babenky. vie neiktorá povedať, v aom stave je rekonštrukcia šestonedelia v nitrianskej nemocnici? Ďakujem. 🙂

baskaj
21. feb 2008

moni, skus si precitat prispevky o par stran dozadu, tam sme o tom pisali 😉

zanettka
25. feb 2008

Bublinkajasminka ja mam tiež Dr.Ravingera. je to skvelý doktor 😉 . Mala som ho aj pri prvom porode. Ničoho sa neboj. Je pri porode veľmi milý, stále ti hovorí čomáš robiť a je to proste profesionál 😉 Mala som z toho porodu u neho veľmi pekný zážitok 🙂

helena
25. feb 2008

ahojte citala som vase prispevky a tiez som sa rozhodla ze tu budem pisat....ja som tehotna a rodit by som mala zaciatkom maja a chcem rodit v Nitre,ved kam inam by som aj isla..... 😉 moj gynekolog sa vola Viktor Kunsky a je to perfektny doktor-je super ze uz ma aj sono,proste je uz dost vybaveny a jeho pristup je uplne super.Velmi dobre sa citim ked som u neho-mala som totizto pred ineho gynekologa ktory bol hnusny a neznesitelny-preto som prestupila Kunskemu.......rozmyslam nad epiduralom-neviete niektora kolko sa zan plati v Nitre???? 😒 dufam ze prijatelna cena.....dakujem za odpved 😉

helena
28. feb 2008

ahojte to tu nikto na tuto stranku nechodi????? 😢 ☹

bublinkajasminka
28. feb 2008

zanettka - to je fajn, je to rodinný lekár a teda dúfam že naozaj pomôže....je skvelý, ja ho mám veľmi rada...... 😉

helena - prihlás sa do témy Nitra III tam chatujeme všetky nitranky......inak Kunský som počula že je vcelku oki, ja mám tiež skvelého, akurát tu píšeme, ten ma aj rodí.....a máš krásny dátum pôrodu ja som totiž narodená 16.mája

luciaakubko
28. feb 2008

ahojte 🙂
v utorok som bola v poradni u dr. Lajtmana a bavili sme sa prave o epiduralke. Nebol velmi nadseny, ked som mu
nacrtla, ze o nej uvazujem...vraj v nr stoji az okolo 6 tisic a mesiac dopredu je treba dohodnut s nejakym anesteziologom podmienky...spomenul, ze on by to svojej zene pichnut nedal. tak nech nevymyslam, ze normalne pridem a normalne odrodim 🙂 dokelu, akoby on niekedy rodil! 🙂)) a pytal sa ma, ci uvazujem aj o odbere pupocnikovej krvi po porode. co vy ostatne na to?

naty28
28. feb 2008

Ahoj Luciaakubko, ja presne viem preco nie su nadceni epiduralkami, problem je v tom, ze my ako prvorodicky nevieme potom vobec tlacit s cim suhlasim, ja som sice mala spinal, ale ked sa necitis, tak sa necitis - a bohuzial naozaj nevies tlacit. Neboj sa porodu - ja som 10 hod. rodila spontanne a nakoniac cisarom, ale vobec to nie je take hrozne. Budes sa tesit z toho malickeho co ma prist a na bolest ani nebudes mysliet, neboj budes happy!!!!!

luciaakubko
28. feb 2008

dakujem, naty 🙂 dakujem za povzbudenie 😉 verim, dufam, ze vsetko zvladnem tak ako mam a ta bolest nebude zasa az tak neznesitelna v porovnani s radostou 🙂

naty28
28. feb 2008

urcite prevladne radost, neboj sa

helena
29. feb 2008

bublinkajasminka ok tak sa prihlasim na tu temu 🙂 vdaka ze si mi poradila.Super tak ty si sa vtedy narodila? ked budem v ten den rodit,tak si na teba spomeniem 😉

bublinkajasminka
29. feb 2008

luciaakubko - ja si epidurál tiež vybavujem, v pondelok mám stretko s anesteziologičkou, tu v nitre je s tým problém, musíš si vybaviť inak nie je šanca, všetci s ktorými som ja o tom hovorila majú len pozitívne skúsenosti, takže ja ju teda epi chcem.....a tiež viem že ma tu vyjde okolo 6 tisíc - tak mi doki hovoril a v ba je len 2500

helena - no supeeeeer - vidímže si v téme nitra...

helena
1. mar 2008

bublinkajasminka-tak u nas v NR je teda uzasny poplatok za EPI.... ☹ a zasa kvoli tomu ze je v BA 2500 sa mi nechce trepat do BA-a ktovie ci by som to aj stihla 😉

emzet318
1. mar 2008

Ahojte.K tym"epi"asi tolko,ze tam je niekedy naozaj problem s tlacenim a hlavne u tych prvorodiciek,kedze je to cele znecitlivene a nieje citit tak bolest.Z hladiska bolesti to ale funguje.Ceny na Slovensku su asi od 2500-7000SK,co tiez nechapem,ale vsetko je len obchod.Kedy budeme natom tak ako vo V.Britanii kde na vyziadanie ju mate zadarmo.Tiez by som chcela vediet,ci su uz ukoncene tie prerabky aj ked ste o tom pisali.Prispevky su okolo novembra a ja potrebujem aktualne informacie a predbezne ukoncenie tychto nekonciacich prerabok.Dufam,ze to stihnu tak april-maj,lebo v maji mam termin.Drzte mi palce.

catrin1
1. mar 2008

No aj mna by zaujimalo ako to tam teraz vyzera... 😉

baskaj
1. mar 2008

no, emzet, drzim palcoky aby to do maja stihli, lebo zaciatkom februara to este nebolo. Bolo pocut len obcasny zvuk prace spoza zablokovanej steny na konci chodby... ale neboj, prezijes aj v neopravenej... 😎

baskaj
1. mar 2008

ajoj catrin - vidim, ze uz si jednou nohou v porodke! 🙂 veela stastiaa!

emzet318
1. mar 2008

Dakujem za rychle odpisanie,uz som bola na inej teme,ale akoby som citila,ze niekto pisal.Neviem,ci som pevne rozhodnuta pre NR,len zhanam co najviac informacii z mojho okolia.Dik.

catrin1
1. mar 2008

baskaj..dakujeeeeem... 😵

bublinkajasminka
1. mar 2008

catrin - joooj potom napíš ako to tam vyzerá.... 😉 myslím aj na šestonedelí

monika28
1. mar 2008

ja mám z toho dopredu hrôzu... 3 mamičky a 3 bábätká na jednej izbe.... 😒

catrin1
1. mar 2008

jasne napisem... 😉

zanettka
2. mar 2008

Monika vobec z toho nemusíš mať hrôzu 😉 . Aspoň je veselšie. jediné čo mne vadilo bolo to, že postielku s bábatkom nemáš vedľa postele ale oproti. A to lozenie hore dolu som vzdala po prvom dni ked som cítila, že sa mi povoľuje šitie. Odvtedy som mala Jakubka vedľa seba v posteli aj cez deň aj v noci 🙂

molnitko
3. mar 2008

Ešte stále sú v pôrodnici tie bojové odmienky???? No strašné 😠 . Ja som rodila v auguste a myslela som , že na vianoce to bude hotové a ešte stále nič??
Ale čo už, dalo da to tam tých pár dní vydržať.
zannettka, tie postieľky boli veľmi ďaleko, aj mne to vadilo a tak som si postielku vždy na noc pretlačila k posteli, presne sa tam vošla a bol pokoj 😉

monika28
3. mar 2008

jeminku, to nemyslíš vážne.... keď som tam bola pred siedmimi rokmi, tak mi stačilo trošku pomykať postieľku, keď malá zamrnkala a bolo to v pohode.... to si ma fakt potešila.
molnitko.... určite to urobím, ak sa to bude dať. dík za typ 🙂

helena
3. mar 2008

ahojte tak uz mam aj ja cas a mozem pisat no ale ako vidim tak tu uz par hodin nikto nepise ☹

bystricanka
4. mar 2008

zanetka.. my sme na šestonedelí boli tiež 3 maminy na jedne izbe a bolo super. Kvákali sme do noci. A aj ja som mala postieľku ďaleko od mojej postele, ale ja som si postieľku presunula k mojej posteli. čakala som, že sestričky budú frflať, ale nikto nenamietal. Aspon v tomto boli tolerantné 🙂

monika28
4. mar 2008

tak na to sa spolieham. neviem si predstaviť, že budem ubolená a každú chvíľu vyskakovať z postele...

mari.m
6. mar 2008

ahojte baby, pomozete mi???
ja som zatial neni tehotna,ani zatial neplanujem..ale..

chodim k doktorovi Lajtmanovi..ale kedze on je aj porodnim,skoro nikdy tam nie je..je tam iba v utorok,lebo vo stvrtok je zas u Dr.Gilana.

preto by som chcela zmenit gynekologa.

poradite mi ku ktoremu mam ist???

rozhodujem sa medzi Dr. Truskom a Dr. Gilanom.
ktoreho mi viac doporucite..a ktory z nich je aj porodnik???
vopred dikes za odpovede..

Mari M. z Nitry 😉

luciaakubko
6. mar 2008

ahoj, Mari 🙂 ja chodim tiez k lajtmanovi a je pravdou, ze dakedy ho vyckavam aj dve hodinky, nakolko byva zaneprazdneny operaciami, alebo porodmi. Neviem o tom, ze by tam vo stvrtok nebol.. ja som s nim v podstate spokojna, mozno preto, ze necakam nadstandardnu starostlivost 🙂 ked mam nejaky problem, vzdy mi ochotne poradi, ked aj cez mobil. Mna by mal aj odrodit, aj ked dufam, ze praave vtedy bude mat sluzbu doktor Kellner, bo ten to odrodi aj za mna 🙂 inak, Trusku ani Gilana nepoznam, Obert je dobry a aj Mesaros 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre