Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

zanettka
3. sep 2007

Ahoj Olusha 🙂
Ja sa tiež chystám začiatkom novembra rodiť do NItry. V roku 2005 som tam porodila dcérku. Vtedy som bola veľmi spokojná až na tie toalety a sprchy na šestonedelí. Tiež by ma zaujímalo čo je nové. Pýtala som sa aj sestričky u mojho doktora a tá mi nevedela povedať. Takže maminy čo ste rodili v Nitre píšte 🙂 🙂 🙂

veverca
7. sep 2007

Ahojte tehulky. Ja som rodila v Nitre koncom júla. Pôrodná sála je pekná, prerobená. Rodila som cisárskym a sestričky boli veľmi fajn. Horšie to bolo na šestonedelí. Nie so sestričkami, ale s priestormi. Prerábajú sa tam sprchy a WC na jednom konci chodby a odstavených bolo aj niekoľko izieb. A nakoľko bolo veľa rodičiek, boli sme v izbách po 3 a to je dosť veľa. Ale kým pôjdete rodiť vy, možno to už bude hotové. (ak nebudú prerábať druhý koniec chodby)
Pre bábätko okrem plienok a vlhkých utierok netreba priniesť nič. A doklady - kartička poistenca, tehotenská knižka, občiansky, sobášny list.
Tak si to tam užite 😀 , držím palce 😉 .

olusha2
autor
7. sep 2007

ahojte!

v pondelok 10.9 ideme z cvika na taku malu exkurziu do porodnice, takze ak by ste mali nejake otazky napiste ja sa za vas opytam.
vse čo sa dozviem sem hned napisem aby sme mali všetky lepší obraz o nasej porodnici.

zatial sa majte pekne pa pa 😀

vavka33
7. sep 2007

teme nitrianska porodnica uz je,pozrite tam 😉

olusha2
autor
7. sep 2007

no kedze tam uz dlhšiu dobu nik neprispieval.... preto som dodala k názvu "čo nové?" ... 😉

theverve1
10. sep 2007

Ahojte maminy,

na mna to prislo presne 2.30 nadranom v posledny majovy den, resp. skore rano. Kedze som bola posledne dva mesiace na udrziavani (nohy hore, ziadne prechadzky, len pekne lezat a nechat sa obsluhovat ☹ ) a tiez gynekolog ma upozornoval, aby sme necakali ani minutu ked to uz pride, vedela som, ze musime ponahlat. Nie som priamo z Nitry, cesta nam trvala asi 15 minut. To som uz vedela, ze uz sa mrnusik pyta coraz nastojcivejsie na svet. Nesli sme preto ani na prijmovu ambulanciu (nestihli by sme), ale rovno na sal. Samozrejme, najskor mi dobre sestricky vynadali, preco som nesla najprv na prijem. Nedalo sa im vysvetlit, ze uz je to na spadnutie. Tak ma s ochkanim a achkanim zobrali na box, ze sa na to pozru. Nezabudli mi vytknut, ze preco nie som oholena (ako keby to bol nejaky nadstandardny ukon, ktory museli spravit navyse...). Ked uz sa na 'to' pozreli, s prekvapenim zistili, ze som nekecala a prehlasili ze 'ved vy uz rodite!'. Konecne mi niekto uveril. Drobcek uz sa silou mocou predieral von, ked prisiel lekar. Na moj pozdrav nereagoval, no najviac ma dostalo, ked sa sestricka z prijmovej ambulancie, ktora tam medzitym dosla pospisovat udaje spytala na pohlavie dietatka, ked uz bol drobcek na svete, a 'moj' lekar len mykol plecami, pozrel na sestricku, ktora mu 'pomahala', a museli zavolat sestricku, ktora malickeho odniesla do miestnosti vedla, aby im pomohla tuto otazku zodpovedat. Takisto manzel chcel byt pri porode, no ked mi doniesol z auta veci, kym sa na mna sestricky 'pozerali', div ze mu nezabuchli dvere pred nosom. Napokon pri porode bol - cele to absolvoval z chodby. Keby nezakaslal, ani neviem, ze tam bol... Personal na novorodeneckom sa celkom dal, no tiez zaviselo od toho, kto mal s kym sluzbu. Vizity samozrejme, ako keby sme tam ani neboli, absolutne neosobne, vybavene za dve sekundy. A este detska lekarka. Raz prisla so sestrickou merat malickemu novorodenecku zltacku. Videla som, ze jej to vyhodilo nejaku hodnotu. Spytala som sa teda, co to vlastne znamena a aka je norma. Odpovedala mi, ze ma to nema co zaujimat, lebo je to udaj, cisto pre nu... Chapem, pocas porodu mohla vo velkej miere zohrat svoju ulohu unava, no aj tak si myslim, ze im to nedava pravo jednat so zenou, ktora o chvilu konecne podrzi svoje vytuzene dietatko v naruci, ako s dobytkom. A tiez velmi vela zavisi od toho, ktoreho lekara 'chytite'. Moja spolubyvajuca napriklad chytila takeho mladuckeho, na ktoreho by ste asi nepovedali, ze moze byt lekarom, nieto este porodnikom, a velmi si ho chvalila. Povedala, ze sa jej pocas porodu neustale pytal, ako sa citi, ci vladze, komentoval, co sa prave dialo a v den ked odchadzala domov sa s nou prisiel pekne krasne rozlucit, povypytoval sa na babatko, ako sa mu dari, ci je dobrucky, podal jej ruku a zazelal vsetko dobre. Klobuk dolu pred nim. Skoda len, ze je len malou kvapkou v mori... Hoci... aj ta mala kvapocka moze sposobit burku... 🙂 Drzim palce vsetkym buducim maminkam, ktore pojdu rodit prave do Nitry, aby natrafili na toho 'spravneho' lekara a okrem babatka si z nemocnice odniesli aj prijemne spomienky 🙂)

olusha2
autor
11. sep 2007

Ahojte buduce maminy!

Tak včera som absolvovala malu exkurziu po nitrianskej porodnici. Bola som veľmi milo prekvapkaná, ako to tam pekne vyzerá. sú tam vynovení az na to šestonedelie, kde im práce stále pokŕacujú, nie a nie to dorobit. 😠

sestry aj lekar ktory tam bol, boli milí a ustretoví, asi aj preto lebo tam bola len jedna žena tak nemali taký frmol 😀

ukazali nam aj miestnost pre oteckov, krorí sa rozhodnú byt s manželkou pri porode, je tam taky maly gaučík aby si mohli natiahnuť nožky 😀

vo vzdychárni su dve postele, jedna kde vas napoja na monitor, keby daco, su tam aj spršky a wc takze nemusime behat po chodbach a dve fit lopty, na kroých sa budeme gúlat a gúlat a gúlat 😀 😀 😀

Zajtra este idem na dalsie cviko, pride aj jeden pan gynekolog tak sa dozvieme hadam este nieco navyse, potom napisem zatim pa 😉

martinka211
12. sep 2007

Oli tak co bolo dnes nove?Tieto posledne 3 pripravy mi chybaju tak napis ako bolo 🙂

lienockaa
18. sep 2007

ahojte baby, kam chodíte cvičiť?ja mám kontakt na p. Jahnátkovú, neviete mi povedať niečo bližšie, ako to tam prebieha a koľkokrát do týždňa sa chodí cvičiť, od ktorého týždňa môžem začať?chodíte tiež k nej?ja sa zatiaľ neviem rozhodnúť, kam pôjdem rodiť, či do Nitry, alebo inam..

retaux
18. sep 2007

Ja sa na NR nemocnicu nemôžem sťažovať. Je síce pravda, že pri pôrode som mala najmilšieho dr. z tejto nemocnice - MUDr. Kellnera, ale ani sestričky neboli zlé, zdali sa mi v pohode. Manžel bol so mnou celý čas - aj na vzdychárni. Práveže mne sa to zdalo byť horšie na šestonedelí - niektoré sestričky sa tvárili, akoby sme ich svojou prítomnosťou obťažovali 😠 Ale pôrod a všetci okolo boli fakt super 😉

olusha2
autor
19. sep 2007

ahoj lienocka,
ja nechodím k Jahnátkovej, ale počula som na nu samé chvály. CHodim do Arény na Piaristickej ku p. Matúšovej a tam sa cvičí raz do týzdna, kazda hodina ma svoju temu, ktorej sa hlavne slovne venujeme a popri tom cvičíme napr. s loptami, učíme sa správne dýchať a aj tlačiť. K cvičeniu bola zahrnutá aj exkurzia porodnice.
ja som tiez rozmyslala ci do nr rodit, lebo ohlasy boli vselijke, ale uz sa to tam lepší takze som sa uz definitívne rozhodla. 😉

sloboda4
20. sep 2007

ahojte maminy🙂 ja som rodila cisarskym este v novembri 2005 - dávno🙂 a mala som obrovske stastie...pred porodom som bola v nemocnici cca 1 týžden kvoly vys. tlaku a to mi doktori stale dokola opakovali že porodim až 27.11.05 a nedali si povedat že podla mna to bude skor, ved ja viem co cítim nie...preventivne ma posielali každy den na pásy -srdiecko a tie mi robili mlade študentky - otras, vobec to nevedeli a ani nemali záujem nieco sa na mne ako pokusnom kralikovi naučit takže to nekomentujem!
ja som mala ale obrovske stastie na izboveho lekara MUDr.KEllner - super chlap, ten jediný ma pocuval a nakoniec aj prinutil primara aby sa na mna po vizite riadne pozrel a cuduj sa svete jeho vyrok bol:dieta musi ist von (14.11.2005)no ved som im to hovorila...maly bol KP a tak mi hlavou tlacil do rebier, že som 2 dni nespala, ledva som dýchala...horor,ale sestrickam to bolo uplne jedno. sekciu mi robil sam Kellner - užasny clovek a vdaka nemu som z toho mala krasny zažitok...vravela som si ked mi maleho hned ukazali, že nebudem plakat, nebudem ale nedalo sa to, tak som sa rozrevala a potom mi Kellner utieral slzy z tvare...taky zlaty...každy den ma kontroloval na izbe 2x a co ma najviac potešilo on jediny sa vždy aj spytal na maleho 🙂
no baby ked vam tam opravia tie otrasne plesnive sprchy tak to tam nejako vydržite...hlavne nech je babo zdrave a bude to OK...velmi vam držim palce....ja sa tam chystam najskor za 1,5 - 2 roky🙂 😀 😀 tak povedal tatino 😀

zanettka
24. sep 2007

Ahojte 🙂
Nevie niekto ako to momentalne vyzera na šestonedeli v NR s tymi búracími prácami?
Keby sa nič nerobilo, tak som mala ísť ležať do nemocnice, ale doki mi povedal už pred 2 týždňami, že stále to prerábajú a že je tam hluk a na izbách su po 3 postele. Neviete niekto zistiť kedy to má skončiť?
Jeden porod som už absolvovala v prerabke a rada by som si užila teraz 4 dni kľudu 🙂

psyxooo
24. sep 2007

ja som rodila pred 3 mesiacmi, u Dr.Matejku, uz by som teda nesla, jeho pristup sa mi nepacil, mala som priserne bolesti, bohuzial som rodila dva dni, takze som uz prosila o cisarsky rez, jeho to akosi urazilo alebo co, ze ked mi isiel prepichnut vodu, akoze mi to ma pomoct, tak ked som sa vyslovila o cisarskom, tak povedal, ze si mam zliezt, nic mi neprepichne, ze chcel mi pomoct, ale ja asi nechcem...normalne ma tym dorazil, to som uz bola po dvoch prebdenych nociach plnych bolesti a hladna a smadna...no nebudem sa rozpisovat, inak to bolo v ramci normy. Druhy krat pojdem ale inde.

zanettka
24. sep 2007

Psyxooo tak to je sila. Mala si to povedať docentovi. Inak toho doktora ani nepoznam a to som si tam už svoje odležala pri prvom tehu. No dufam, že na neho tentokrat nenatrafim 😠

psyxooo
24. sep 2007

a to mi kamoska po telefone snazila sa vybavit unho ten cisarak, bol to jej znamy a moja najkamoska, nic neppomohlo, ale neva, mame to za sebou

andrejkaznr
25. sep 2007

psyxooo tak dr. Matejku si pamätám celkom živo... Ja som uňho síce nerodila, ale raz mi robil kontrolný ultrazvuk keď som chodila na kontroly do nemocnice, ale aj to mi stačilo... najskôr ma nechal vyše hodiny sedieť pred dverami /aj keď v ordinácii nikoho nemal/ ale to by mi ani tak nevadilo ako tie jeho sprosté narážky. To bolo dva dni pred termínom. ako si tak čítal moju tehu knižku poznamenal "aha 26teho máte termín, to ja mám službu..." a ja som sa v duchu s mojim synáčikom dohadovala nech ma nenechá v takom štichu a nech radšej vydrží ten jeden deň, lebo jeho by som pri svojom pôrode nezniesla... a on ma poslúchol /hádam prvý a zároveň aj posledný krát.../ nakoniec mal službu dr. Linder a ten bol super. Inak v ten deň mal službu aj dr. Čech, no toho som ani za svet pri pôrodnom stole nechcela vidieť... Istý čas som k nemu chodila a mala som dosť. dr. Lindera mi "dohodil" jeden môj známy.

olusha2
autor
25. sep 2007

ahojte baby!
ako vyzerajú ten Matejka, Čech a Linder?
opíšte ich nech vieme 😉
ja poznám len Kelnera - ten je uzasný
😉 Oberta- to je moj doki, tiez super 😉
a primára Uharčeka - a toho fakt neeeeeeeeeeee 😠
dnes som bola na CTG a tam mi Kelner povedal ze v den mojho TP má prave sluzbu vedúci, tak sa dost bojím, lebo uz ho nexem zažiť znovu... ☹

olusha2
autor
25. sep 2007

inak Zanetka,
ked som dnes bola v nemocke tak samé buchoty a vrzgoty,,, takze prerábka pokračuje ☹ je to otrasné uz dávno to malo byt ukončené, vyzerá to tak ze najbližsie mesiace urcite nie, lebo im to ide ako v lete na saniach 😠

zanettka
28. sep 2007

Olusha prajem ti vela stastia najma na sluzbukonajuceho lekara 😉 . Mne moj doki hovoril, že to je tam hrozne popri tych pracach. mne by ten hluk ani nevadil, ale tie izby po tri. to musi byt s detmi masaker. Myslela som si že si tam pojdem na 4 dni trošku aj oddychnuť a asi nie. Budem sa z tade určite hrabať domov.
Daj vedieť ako si dopadla 🙂

kotenko
28. sep 2007

Ahojte, jasom si ce s PE, ale rodila som v NR kvoli tomu, ze som zacala predcasne rodit a pre nedonosene babatka tam maju specialne inkubatory...
Ze sme boli 3 na izbe mi vobec nevadilo, aspon sme si jedna druhej pomohli a poradili. Ked som rodila ja, tak boli najvacsie tepla a na sestodeneli to bolo hrozne, tam mohlo byt aj 35 stupnov v izbach 😀 A to prerabanie je hrozne. V nemocnici som 11 dni kvoli dcerke, potom ma "mila" pani prednostka doslova VYHODILA, ze ja som uz 11 dni po porode a nemam tam co robit, ze im zaberam miesto a oni nemaju kde davat rodicky!!! Tak prosim pekne denne som 2 hodiny dochadzala za dcerkou...
S detskymi sestrackami skusenost na 6.nedeli nemam, nakolko moja dcerka bola na novorodeneckej JIS-ke dole, pri ORL. Pred 2 tyzdnami ju ale previezli do BA, tak do NR uz ani nechodim.
Mna rodila nejaka pani doktorka (neviete ako sa vola???). Bola velmi mila, uprimna, "pohladila na ma dusi", utesovala ma, no proste skvela... A casto mava vizity, mimochodom... Neviete ako sa vola???

A mam jednu prosbu, ak su tu niekde baby, co rodili v NR v case od 23.08 do 4.09.2007, tak sa mi mozte ozvat do IP, rada si s vami pokecam, co mate noveho, ako sa maju deticky a taaak 😉

sloboda4
28. sep 2007

jaaaj maminky...toho čecha, matejku a uharceka radšej co najskor vymazať z mysle...to su strasne bezcitní doktori 🙄 😠 ☹ nieco otrasne.....prajem vam aby ste ich nikdy pri porode nevystihli......aj ja chodim k obertovi....bože to je super doktor, ma vyborný prístup k pacientkam a zatial som na neho pocula iba chvály....mate niektora skusenosti k dr. kozarom?

psyxooo
29. sep 2007

a ja som si pred porodom myslela, ze Nitra ma dobrych lekarov, preto som si ani nikoho specialne nevyberala, vidim, ze sa mi "postastilo" na nie velmi prijemneho, ale co uz, nabuduce si vyberiem aj inu porodnicu, aj epiduralku, budem mudrejsia 🙂

molnitko
4. okt 2007

MUSíM SA PRIDAť do diskusie. ja som rodila na konci augusta a u DR. Mesároša. úžasný človek, bol veľmi milý, po pôrode ma prišiel pozrieť aj na izbu a tiež malú. Pred pôrodom som som nejaký čas strávila v nemocnici a bol môj izbový lekár, a môžem len chváliť. Tiež mám dobré skúsenosti s pôrodnými asistentkami, oproti prístupu sped ôsmich rokov ( pri prvom pôrode) sa tro nedá porovnať. Boli úžasné. Aj na šestonedelí sú omnoho pozornejšie, aj keď vždy je čo zlepšovať. DFobré skúsenosti mám tiež s Ravingerom a Kelnerom, ale aj s doc. Mlinčekom. Kozára moc nemusím ( podľa mňa je veľmi arogantný a miluje úplatky), a baby pozor na Glugoša!!! Oproti nemu je Uharček zlatý človek!!!!
Prajem Vám čo najlepší pôrod a čo najviac pozitívnych spomienok

wladka
4. okt 2007

ja sa tiez pridavam..ja som mala matejku 😉 ..ale nestazujem sa.. bol uuuuzasny 😵 .. nechapem, asi podla nalady 😀 odrodi.. kellnerko je zlaty chlapko 😉 ..

olusha2
autor
11. okt 2007

ahojte!
dlho som rozmyslala či opisem svoj porod ci nie...
takze:
25.9 som okolo 23hod pocitovala bolesti, to som akurat bola tu na koni a bavila sa so suber zienkami a tie sa smiali ze to bude online porod 😀
cakala som az do 2 rána kedy uz bolesti prichádzali po 7minutach. to mangel nastartoval motor a frčali sme na porodnicky prijem...
tam bola taka nemasna neslana sestricka ktora zavolala doktora, neviem jeho meno ale prisiel mi mlady, taky spinavy blondak, ocividne som ho zobudila lebo mal otlacenu tvar 😀 bol mrzuty tak ma aj tak prezrel au au, sestrička mi urobila klistir, a bolo hotovo. odprevadila ma hore na porodnicu, tam som si lahla do vzdycharne a dalej cakala...
furt ma napajali na tie blbe pasy, viem ze je to potrebne ale mne ich tak silno utahovali a k tomu tie bolesti no katastrofa, coraz vačšie kontrakcie, rano nas kukol jeden stary doki kazal mi podat čipok, potom prisiel primar ten tiez kukal no proste kto chcel ten si strcil prsty fuj! primar nakazal prepichnut mi vodu rano okolo 7. hodiny utekali no nik nič nerobil, uz som od bolesti vískala 😲
okolo obeda som uz nevladala, do toho prisli obrovske krce, prsty na rukach sa mi skrutili a nemohla som sa ani pohnut, volala som sestricku nech ma masiruje ze nepohnem ani jednym prstom...
stale som sa pytala preco mi neprepichli vodu ale vsetci ma ignorovali, nakoniec sestricky hovorili ze nas rodi 12 takze musime cakat pekne doradu. strasne...pred 14 hod som sa konecne dostala do boxu, stale som nebola dostatocne otvorena prisiel primar ten na mna kukol ze preco som este kinderko, no ked som mu povedla ze mi nik neprepichol vodu zacal zurit ze preco ho nik neposluchol, prepichol mi ju potom on sam a len vtedy sa dovalili ohromne bolesti, dalej som sa zvijala este dve hodiny, mala nesla von chceli pouzit tu vakuovu srandu no ja som nexela potom dosli vsetci doki ktorí boli po ruke, dokonca i sam prednosta a rodili ma vsetci, uz som im povedala ze som taka vycerpana ze to nedokazem no ale predsa... konecne o 16.10 sa nam narodila dcerka...vydychla som si ako nikdy
takze celkovo som trpela vyse 18 hod... ☹
potom som tam lezala vyse 3 hodin kym si ma niekto vsimol ze ma maju preniest na oddelenie. vystriedala sa smena, sestricka ktora nastupila, tej robilo velky problem ma tam odviest,
no potom prislo este nieco neprijemne, supli ma na izbu ku cigankam ale takym fajin ozajstnym OLASKY ze nemaju uz miesto... tam som trpela dalsie 3 noci, kym som sa nepustila jednu noc do placu sadla som si na chodbu a nariekala... vsimla si ma jedna mila sestra tej som sa vyplakala na pleci, že preco prave ja mam taku smolu tazky porod a este aj toto ani na izbe nemam pokoj... pochopila ma a hned ma premiestnila na inu izbu.
tam som konecne nemala strach o svoje veci, ani smrad tam nebol aj mala sa mi upokojila aj mi ju baby postrazili ked som potrebovala na wc ci do sprchy...

no co vam poviem, horsie to asi ani nemohlo byt..
ale ked sa pozriem na moju malu hviezdicku tak by som to kludne vytrpela este raz 😉

abbi
16. okt 2007

jejda. to je hrozen. je mi luto, ze si musela zazit taky porod. ja som prezila nieco podobne aj s prvym a azial aj s druhym. teraz neviem kam ist rodit, aby som to neprezila aj s tretim. velmi sa bojim. mozno predsa pojdem do Topolcian. opat som nerozhodna.

cathrin
16. okt 2007

Tak ja som si poležala na šestonedelí ešte na začiatku tehu kvôli nevoľnostiam a povedala som si, že teda v NR rodiť určite nebudem. Nešlo ani tak o moje pohodlie (aj keď tie toalety des a hrôza), ale keď som videla, ako bábätko, ktoré bolo u nás na izbe, kúpu v hrdzavej vode, tak som mala dosť. Tak som teda rodila v B.Štiavnici, bola som celý čas neskutočne spokojná, s NR sa to porovnať ani nedá - milý personál, super izba, všetko čistučké, manžel mohol byť celý čas s nami na izbe a aj navštíviť nás mohol na izbe kto chcel. Ale bohužiaľ nitrianskemu šestonedeliu som sa predsa len nevyhla! Na osmy den po pôrode som začala hrozne krvácať, tak som bola hospitalizovaná a kde inde ako na slávnom nitrianskom šestonedelí 😝 . No to ste mali vidieť ten prístup personálu (od upratovačky až po primára), že ako som si to dovolila rodiť niekde inde ako v NR, bola som proste tá " dobabraná zo štiavnice" (zostal mi totiž po pôrode nejaký humus v maternici)a ktorú musia zachraňovať oni tu v NR. Inak jediní normálni sú tam Kelner a Obert. Ležala som tam aj s malou celý týždeň a sestričky mali úžasný problém požičať mi tie slávne nové vedierka na kúpanie lebo moja malá by mohla nainfikovať to vedierko a nakaziť ostatných novorodencov - to ako keby mala nejakú lepru alebo čo 😖 No proste ma opäť "nesklamali" a prerevala som tam skoro celý týždeň.....Neviem síce, či v štiavnici urobili chybu, na to už teraz nikto nepríde, ale som rozhodnutá druhýkrát rodiť opäť tam. Tam si rodičku vedia aj vážiť....

olusha2
autor
17. okt 2007

Veru normálny su iba Kelner a moj gyn Obert... ostatní - škoda reči
inak na BŠ som pocula iba same chvaly tak si mozno bola len vynimka ze sa ti niečo take prihodilo...
a sestričky, no nasla sa tam aj normálna ale inak je to fakt o nicom... 😠

martinka211
17. okt 2007

Tak ja tiez pridam moj zazitok z nitrianskej nemocnice:

Prisla som tam uz v utorok rano,pretoze som bola uz 9.den po termine.Na prijme mi urobili klistir,oholili ma a vysetril ma Kelner,s tym,ze som zatvorena a mozno porodim do rana.Co sa nestalo.

No porod: v stredu mi na vizite povedal Mlyncek,ze pocka do piatku,pretoze som otvorena len na 1cm.To som bola uplne znicena aj som si poplakala a rozhodla som sa,ze do piatku necakam . Tak som v stredu behala v nemocke po schodoch a dala som si 10xhore dole a potom este asi 5x hore dolu schody a uz poobede som citila take pichanie v brusku.Vecer okolo pol osmej sa to zopakovalo a bolo to kazdych 5 minut, tak som isla za sestrickou a zobrali ma na pasy a namerali kontrakcie tak ma vysetril doktor a povedal,ze som len na 1cm otvorena,tak ze budu cakat, ci sa to do rana nezmeni.V noci boli tie bolesti uz strasne a ked ma vysetril zase,povedal,ze sa neotvaram tak nic.Rano na vizite dosiel Mlyncek a kedze stale nic len strasne kontrakcie,tak mi dal cipky a nejaku tabletku na urychlenie.Asi pol hodinu na to mi zacala odtekat plodova voda (uz zelena),s ktorou mi odtiekla aj ta tabletka na vyvolanie 😝 bolesti troska ustali,teda dost oproti tiym co boli v noci a konecne som sa zacala otvarat.O 11.55 ma zobrali na box a maly sa narodil o 12.50.Porod bol uz potom rychly a sestricky mi pomohli lebo som uz nevladala tlacit.
Horsie nastalo az potom,lebo mi nemohli vybrat placentu a tak mi zase sestricky tlacili brucho aby vysla von a ked ju uz vybrali,tak doktorka povedala,ze najvyssi cas lebo bola prezreta a ako placka,vraj uz by dlho nevyzivovala.Potom mi zacala krvacat maternica a to nemohli zastavit,tak mi tam davali nejake injekcie a tabletky na zastavenie,inak toto bolelo starsne co robili po porode :o( a stale to krvacalo,tak zavolala primara a obaja sa to snazili zastavit a potom uz sitie a to bolo tie nekonecne som bola rada,ked takmer po hodine prestali.
Ale maly mi stal za to vsetko :o) je nadherny a strasne moc ho lubim.

A k personalu?Nemozem povedat krive slovo ani na doktorov,rodila ma Dr.Mikulasova,ani na sestricky pri porode.Sestricky na sestonedeli boli tiez velmi mile a starali sa o nas,chodili sa stale pytat ako sa mame a ci sa dobre citime.No a sestricky na detskom boli este milsie 🙂 uplne skvele,pomahali nam s babetkami a kedze ja som mala dost komplikovany porod zobrali mi maleho aj na noc,teda na takmer 3 noci aby som sa vyspala,lebo on prave v noci ozival a plakal strasne a ja som uz nevedela co s nim,tak si ho brali sestricky na izbu a nosili mi ho len na kojenie a potom rano o pol piatej.Boli uzasne a aj tymto sa im chcem podakovat za ochotu a pomoc s mojim malym Tomaskom.
To prostredie je tam naozaj dost zle,ale personal bol mily a ochotny pomoct.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre