Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

luciaakubko
23. jan 2008

🙂 tak to verim, ze ti bol velkou oporou 🙂
uz aj naj kamoska sa mi chcela nanominovat k porodu a pravdupovediac, niekto blizky by mi urcite pomohol, aspon kym este porod nenaberie rychly spaad 🙂 potom uz asi nebudem vnimat nikoho 🙂 inak, keby som
si mohla vybrat porodnika, aby by som si vybrala kellnera, poznas ho? 🙂

majulcek
23. jan 2008

ahojte baby..
luciaakubko nahodou si spomenula kellnera,bol pri mojom porode,strasne mily clovek hoci dal mi asi zo 3 terminy ukoncenia mojho trapenia ale zvladli sme to...je super mat blizkeho cloveka pri sebe,ja som mala manzela..v niektorych nemocnicach su povoleni len najblizsi tak si zisti ci by mohla byt aj kamoska pri tebe..ale odporucam,pretoze ako dada napisala sestricka chodi pozerat a lekar len obcas...su chvile ked si aj sama..a vnimat budes,neboj budes uplne v pohode o sebe vediet ako aj o tom koho mas pri sebe... 😉

dada432
23. jan 2008

Tak ako pise Majulcek vnimat budes az do "sameho konca". Majulcek, je Kellner blondaty? Lebo pri mne boli dvaja a mam pocit, ze ten druhy bol on 🙂

luciaakubko
23. jan 2008

ked tak pozeram na tie babatka v albumoch, a konkretne aj na tvoje nadherne dieta, majulcek, mam pocit, ze
prezijem aj tu najznesitelnejsiu bolest na svete 🙂 je to zvlastne, ale na svoj porod sa velmi tesim. mozno ma to
vsak dovtedy prejde 🙂
mam za sebou jeden zamlknuty potrat, v nr nemocnici som lezala dva tyzdne s podozrenim na mimo teho.
a ako vravim, urobim vsetko preto, aby sa mi narodilo vytuzene babatko 🙂
veru, takych kellnerov by sme potrebovali v nasich porodniciach viac 🙂

luciaakubko
23. jan 2008

najNEznesitelnejsiu 🙂 to bude asi tym teho 🙂 😉

majulcek
23. jan 2008

dada kellner bol taky blondaty vychudnuty vysoky muz,miso sa vola menom..za ten cas som z neho vytahovala aj frajerka ako sa vola 😀 ale tym pristupom by ste ho spoznali urcite 😎
luciakubko mala je po tatkovi ale je to to najkrajsie co nas moze postihnut...vazne clovek pokial nema vlastne dieta si tu lasku nemoze ani predstavit..ja som sa inak dost bala este na prijme sa mi triasli kolena ale pravda je ze bolest sa da prezit,samotny porod super to len tie blbe kontrakcie 😝 😀 neboj ani sa nenazdas a nastane ten slavny den,drzim palce 😉
veru takych lekarov je tu treba..je tam este jeden Urban mlady,baby ho chvalili

dada432
23. jan 2008

Tak potom to bol Lajtman s Kellnerom a boli naozaj super. Maly sa narodil o 0.55 a este na prijme o 22.45 sa ma pytal, ci chcem aby sa narodil pred alebo po polnoci 🙂 No vtom momente to je myslim uplne jedno 😀

majulcek
23. jan 2008

no dada ani nehovor..mne slubil najprv o 18:00,potom 20:00.potom ze do polnoci urcite a nakoniec som ho uz prosila nech to nejako pohne nevladala som a porodila som o 1:15 rano 😀 hoci musim sa priznat tie hodiny su tam tak blbo pretoze som stale pozerala na odraz v okne a strasne pomaly sa mi zdalo ze idu🙂
mna doviezol mangel do nemocky rano o deviatej 🙂

luciaakubko
23. jan 2008

🙂 Urban ma v 10. tyzdni riadne vystrasil po prichode na pohotovost... krvacala som a on cestou na sono vo vytahu, ze to asi bude potrat a ze bude treba urobit kyretaz.stasny pocit. po tej mojej prvej skusenosti..
a potom na sone sa velmi divil, ake je malinke ciperne a ako velmi sa mu chce zit 🙂
mne sa celkom pozdava lajtman a aj meszaros je fajn, tak snad aj ja budem v den D 😉
dakujem, dievcata 🙂 🙂

aviril
23. jan 2008

Ahojte. Ja som obe deti porodila v nr nemocnici a aj ďalšie bez váhania idem rodiť do nr. Pôrodné sestry sú úplne super, ja som mala pri najmenšom p.Vraniak. Uplne perfektná.
A Dr.Urban? Ja ho poznám od mojich 15-rokov, kamoška nás zoznámila, ešte sme boli v puberte. už vtedy sníval, že bude doktor. Je to super človek. ja som si povedala, že pri ďalšom pôrode ho musím mať. Uplne mu dôverujem. V 10tt som bola hospitalizovaná s podozrením na hroziaci potrat a zavolala som mu, hneď prišiel, sono mi spravil, všetko mi pekne vysvetlil. No proste super človek. Aj iných som už počula chváliť ho.

luciaakubko
23. jan 2008

vravim, je to individualne...v podstate som ho mala najradsej na svete vo chvili, ked mi s usmevom povedal, ze malicke sa ma k svetu 🙂

dada432
23. jan 2008

Musim sa priznat, ze ja asi patrim(teda aspon zatial) k tym stastnejsim. Poobede som pocitovala iba take slabsie bolesti, ktore som predychala a do tej 22.00 sa nic nedialo. Vecer v posteli mi odtiekla voda a vlastne kvoli tomu sme isli do nemocnice(ale mna stale nic nebolelo) a ako vravim, za 2 hodky po prijme sa narodil nas pokladik 🙂

majulcek
23. jan 2008

meszaros ma vysetroval dva dni pred porodom,isla som od neho s hroznymi bolestami 😒
aviril a odkial si,bo martina poznam tiez velmi dobre

dada432
23. jan 2008

Tak teda Aviril, Docicka jedna 🙂

aviril
23. jan 2008

EDLIN!!!!!!!

dada432
23. jan 2008

A ze nemas cas ist na net a ty tu surfujes po konikovi 🙂
A moj mangel sa stale cuduje, co tu viem tolko okukovat, a pritom ta najdem 🙂
No strasne 🙂

luciaakubko
23. jan 2008

🙂

aviril
24. jan 2008

Majulcek, nas zoznamila kamoška z Lapáša. Ja som z vedľajšej dediny, odtiaľto má frajerku.

luciaakubko
24. jan 2008

pekny podvecer 🙂
aj niektora z vas lezala na gynde o poschodie nizsie?
a este sa chcem spytat, ak budete vediet, prechladnutie vajecnika ci ma nejaky vplyv na babo.
do poradne idem az v utorok, a tak trosku sa obavam

aviril
24. jan 2008

Ahoj. Ja som ležala na gynekológii. Ale o tom vaječníku teda ja moc neviem.

luciaakubko
24. jan 2008

pijem dake urologicke caje a snazim sa byt v teple, viac asi urobit neviem... snad to prejde..poradnu mam naplanovanu az na utorok..co sa tej nemocky tyka, je to mozno zvlastne, ale bolo tam celkom fajn🙂 a to som zakazdym smoklila,ze sa tam zblaznim 🙂

majulcek
24. jan 2008

aviril tak vedlajsia dedina vychadza na pohranice,babindol,alebo golianovo...no a poslednej fraaaje co viem mal z obdokoviec alebo dakde na ten smer..jeho brat mi bol spoluziak ale viac som sa stretavala s martinom..ale to bejvavali casy daleke... 😎

wladka
25. jan 2008

jaj, ja som mala matejku 😎 ten bol zlaty, a kellnerko mi drzal nohu 😉 😀 ..ten ma chodil kukat 🙂 sme sa skamosili.. je to fajn doki..

lucii, ak mas pocit ze mas nachladnute vajecniky, tak sa zabal, ohrevaj tu cast 😉 .. nech to je v teplucku.. 😉 ale mozno to ozaj nie je, iba babenko tlaci 😉 ..

majulcek
25. jan 2008

wladi ty nudistka 😀

wladka
25. jan 2008

hahahha.. 😀 😀 😀 ..

zavidis?

majulcek
25. jan 2008

hi hi hi..
a co??? 😀 😀 😀 😀 😎

wladka
25. jan 2008

ze mi kellnerko nozicku drzal 😀

majulcek
25. jan 2008

no a mne zase medzi nozky kukal...haaaaaaaaaaaa..a tebe len smradochy omataval 😀 😀 😀 😀 😀

luciaakubko
29. jan 2008

ahojte, dievcata 🙂
tak som sla v piatok k obvodnemu doktorovi, pretoze ten moj mal dovolenku...a ten ma poslal s diagnozou hroziaci potrat ku chirurgovi, ze moze ist aj o slepe crevo. Ten samozrejme nechapal, co ma slepe crevo s hroziacim potratom, dobre si ulavil na doktora, ze sa ma len potreboval zbavit a mat piatok poobede pokoj a skratka, skoda reci...odvtedy to trosku ustupilo, dnes ma vsak opat pobolievala prava strana brucha, takze zajtra idem opat na vysetrenia.
drzte mi palce 🙂

neo
29. jan 2008

Ahojte, nuž ja som rodila v marci 2007, a týždeň som ležala na šesto a dostávala injekcie na vyvolanie... stále nič...
staral sa o mňa Uharček a bol úplne super, chodil ma každý deň aj 2x skontrolovať či je všetko v poriadku kontroloval výsledky vyšetrení ...atď. Spýtala som sa ho čokoľvek som potrebovala resp. mi nebolo jasné a nakoniec som skončila s cisársky....malá mala 3x omotanú pupočnú šnúru...
sestričky boli zlaté aj detské aj ženské ... a detské mi veľmi pomohli s kojením a kojila som do 9 mesiaca.
Takže keď opravia tie sociálky tak bude NR super a určite pôjdem znovu k Uharčekovi. Nehovorím že je nejaký "ťuťu muťu" ale je to skvelý odborník a DR na svojom mieste. Ale každá očakávame od DR niečo iné, ja som skôr za profesionalitu odbornosť a vecnosť, nejaké "moooja" nemusím. A čo sa týka TO alebo BŠ...nikdy by som to neriskovala...nie sú pripravený na komlikácie...ani rodičky a o bábetku ani nehovorím....možno sú milí...ale nemajú zariadenie na 100% služby a záchranu života...vtedy hneď všetko posielaju do NR resp. veľkej nemocnice.
takže toľko a držte sa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre