Ako a na čo sa prichystať do pôrodnice v Nitre?

olusha2
28. aug 2007

Ahojte žienky! 😉

Nájde sa niektorá, čo rodila nedávno v Nitre?
Ako to tam vyzerá?
Čo personál?
Ktorý pôrodník je aký?
Aké doklady sa vyžadujú?
Čo zbaliť pre miminko?
...a iné postrehy...
Napíšte nejaké nové info, nech vieme na čo sa máme pripraviť 😉

luckarisko74
21. jan 2013

@tinka_14 aha no ved uvidime ci bude volna, ked tam budem ja, to je super ze budes mat uz malicku pri sebe 🙂 ale kym si ju nemala tak ti ju nosili na kojenie nie? a ked si mala navstevu, aj ti ju tam nechali na dlhsie?alebo si im povedala nech ti ju prinesu vtedy a vtedy, akurat ked si mala navstevu?

luckarisko74
21. jan 2013

@tinka_14 este jednu otazocku mam na teba, da sa ta izba aj dopredu objednat?lebo na stranke nemocnici som nasla, ze objednavky nadstandartnych izieb, nespytas sa nato prosim ta.dakujem

tinka_14
21. jan 2013

@luckarisko74 ahoj, my sme uz doma, dnes nas nakoniec pustili... Rezerovat sa neda, jedine ak si uz tam a uvolni sa tak mozes povedat sestricke, ze tam chces ist - tiez som sa tak dohodla s jednou babou, kt. tam sla dnes po mne... Maju teraz plne oddelenie, tak nemozu drzat volnu izbu

luculinula
21. jan 2013

Ahojte, ja som sice rodila uz v aprili, ale vsetko mam v zivej pamäti. Na príjem som prisla okolo pol 1 v noci, bola tam taka neprijemna sestricka, ale kedze som este nemala bolesti bolo mi to kvazi jedno. Normalne sa ma vypytovala, ze ako si nieco ma na katastri vyriesit, kedze zistila , ze tam robim..Na vzdycharni sme boli dve a potom doobeda prisla este jedna.Bolo to elkom v pohode, len sestricky na nocnej nam nic nevysvetlili a ledva odpovedali, ked sme sa nieco opytali..Ale rano dosli nove dve a to boli jak anjeli..ozaj , bohuzial si nepamatam meno, ale hlavne ta jedna bola uuuzasna, setko nam dopodrobna vysvetlovala, posielala nas sprchovat, nabijala nam mobily, proste super..N abox som sa dostala ako prva, maly sa narodil 14.20! Asi som mala statsie od Boha, ze mal sluzbu Dr.Ravinger, lebo inak neviem, maly mal kratku pupocnikovu snuru a neozyval sa ci co a boli pri mojom porode obidve tie sestricky a aj doktor, hrozil akutny cisarsky, uz tam bola aj instrumentarka a anesteziolog, ale ja som sa tak lakla toho cisaraku, ze som uz ani nemukla, nieto este vrieskala =P ale pan doktor mi strcil viete kam dvakrat ruku po laket a porodili sme normalne.Ako to bolo najhorsie z celeho porodu, na to nikdy nazabudnem a a ni neviem, k comu by som tu bolest pririvnala, kontrakcie boli oproti tomu nic!!! Po porode mi ta anjelska sestra hned aj mobil podala a mne nedalo, jej podakovat, bo som pocula na NR porodnicu vela zlych nazorov, ale bola som fakt spokojna!!! Na oddeleni bola pak len jedna neprijemna babatkovska sestra, ale inak mile, zlate, ochotne!!!!

luckarisko74
21. jan 2013

@tinka_14 aha, no pekne uz ste doma tak to je super 🙂

simi906
22. jan 2013

@tinka_14 tinka cenovo koľko vás vyšla tá nadštandardná izba?

kucharikova
22. jan 2013

@luculinula presne,kontrakcie a zasivanie boli oproti TOMU malina.aj mne doki strcil ruku,neviem ci po laket,ale bolo to hnusne a bolestivee.maly mal dobre ozvy aj vsetko,len neviem preco to robil 😒 aj ja som schytala velmi neprijemne porodne sestricky na vzdycharni,no otrass.ani jedna ktora rodila pri ich nocnej sluzbe ich nenazvali inak ako harpie.mna rodil Lajtman a bola som snim spokojna,dost som bola pozasivana,ale tak kvalitnu pracu spravil,ze moj gynekolog mi neveril,ze som normalne rodila a ako som bola poroztrhana 🙂 nitriansku porodnicu mozem odporucit,keby som bola znovu tehu,urcite by som tam zas isla rodit 😉

erikala
22. jan 2013

Pomooc, to je plna porodnica, pozajtra mame termin, dufam, ze si budem mat kam lahnut 😀 ..alebo, ze nas kvoli tomu nenechaju pretahovat, auuauaa..Inak dnes tam idem kuknut na prijem, moj lekar ma tam chce dat na pasy..

tinka_14
22. jan 2013

@simi906 ta moja bola 20eur na den, ale je tam aj drahsia

slavkav
22. jan 2013

baby a ake su moznosti tych nadstandardnych izieb? nevedela som to na nete najst.dakujem 🙂

luckarisko74
22. jan 2013

@slavkav su tam tri, aspon co som nasla na nete, za 15 euro ( bez wc), za 22 euro ( wc aj sprcha, ale tinka 14 pisala ze wc tam nie je) a 35 euro ( tam je asi vsetko, a moze tam byt s tebou aj partner, asi stale). ja by som chcela tu za 22 ak by bola volna ked tam budem. 🙂

slavkav
22. jan 2013

@luckarisko74 no vsak to ma zarazilo, ze @tinka14 pisala, ze tam wecko nie je ... no tak asi vydrzim na klasike 🙂

luckarisko74
22. jan 2013

@slavkav ja si myslim ze aj klasika je fajn, ja by som to len kvoli tomu chcela, aby mm mohol prist na izbu za mnou ked budem po sekcii, a moze tam byt kolko chce, aspon tak hovorila tinka 14.

slavkav
22. jan 2013

@luckarisko74 a na pooperacnu prist asi nemoze, vsak? oplati sa vlastne mm prist v ten den, ked budem mat sekciu? k comu ho pustia, resp. skor nepustia? ze ci si vobec ma pytat volno ... dakujem 🙂

luckarisko74
22. jan 2013

@slavkav no podla mna oplati, zaplati ten poplatok, ze chce byt pri porode a hotovo, samozrejme nebude na sale , no moj tam bol so mnou uz rano, chvilu sme boli spolu tesne pred sekciu, ja som isla na salu, on cakal na chodbe pred operackou, hned vedla je miestnost kde osetruju babatka , ked vytiahli maleho asi za 3 minuty ho pustili do tej miestosti vsetko kameroval 🙂 vazenie, meranie, aj popestovat mu ho dali a ked mna previezli na to pooperacne tak tam bol asi hodku so mnou, kym nedoviezli naspat babu co isla po mne na sekciu a prisiel za mnou aj poobede na tu pooperacnu izbu, ale ako sa tam dostal netusim, ale pustili ho 😉 ved som zvedava co napises ty ze ako to prebiehalo

slavkav
22. jan 2013

@luckarisko74 tak to by sa oplatilo ... tak sa skusim popytat aj dr, ze co mi povie 🙂

luckarisko74
22. jan 2013

@slavkav no opytaj sa a daj mi vediet aspon vtedy to tak bolo, som sa opytala ze kedy moze rano mm prist a nebol s tym ziadny problem, ty mas internet v mobile, ci ako to tam je s netom?

slavkav
22. jan 2013

@luckarisko74 wifi tu nie je, mam mobilny internet z domu - len som narychlo zhanala notebook 🙂 ale ked @tinka14 pisala, ze ukradli penazenku, rozmyslam, ze potom ho uz dam domov ... aj ked sme to tu s babami na izbe rozoberali - ze tam su zakazane navstevy, ze kto to tak mohol ukradnut ...

luckarisko74
22. jan 2013

@slavkav aha, no ja budem mat asi len v mobile, to mi bude musiet stacit 🙂

tinka_14
22. jan 2013

@slavkav Navstevy sice na oddelenie nemozu, ale z druhej strany su tie biele dvere otvorene, takze tadial sa da kludne prejst... my sme toho chlapa dokonca videli - sedeli sme pri ranajkach, presiel najskor smerom tam a potom spat... ani sestricka nechapala ako sa tam dostal... z tej izby boli baby akurat na ranajkach, dalsia zas vravela, ze k nim niekto otvoril dvere, ale hned zavrel

slavkav
22. jan 2013

@tinka_14 aha, cez ten sluzobny vchod ... no dobre vediet veru

luckarisko74
22. jan 2013

@tinka_14 mm bol aj pri porode?

misi31
22. jan 2013

Ahojte, neviete nahodou kto mal dnes a kto ma zajtra sluzbu v rizikovej ambulancii?

tinka_14
22. jan 2013

@luckarisko74 bohuzial nebol, vsetko sa to zbehlo tak rychlo..

slavkav
22. jan 2013

@misi31 pokial viem, tak v utorky nebyva rizikovka - ale detska gynekologia

misi31
22. jan 2013

@slavkav aha mas pravdu zabudla som 🙂 ..a zajtra nevies kto je tam?

slavkav
22. jan 2013

@misi31 veru netusim, oni sa tam striedali, kym som tam chodila a vobec som nevedela, ze sa to da dopredu nejako zistit

misi31
22. jan 2013

@slavkav hej striedaju sa, ja len tak nahodou ci nezistim 🙂 ...inak mas termin na moje narodky 😀

slavkav
23. jan 2013

@misi31 pekny datum 🙂 len u mna to bude sekcia buduci utorok 🙂 tak dnes drzim palce, aby bol nejaky prijemny dr.

kostickabonnie
23. jan 2013

ahojte kočky, chcem sa opýtať, je v tom pôrodnom boxe len klasická posteľ alebo je polohovateľná? V akej polohe sa dá rodiť v NR?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre