Aký je Dr. Dankovčík?

babica1
11. máj 2007

Halo halo tehulky.čo mi prezradíte? Mám sa ho báť?

macilaci
23. nov 2010

baby, Dr. Dankovčík robí len morfo UTZ v tom 20 tt. . ostatné dva vyšetrenia robia kolegovia.

buburka
23. nov 2010

@mau -takze Dankovcik vobec? ja len aby boli meranie aj presne pomerane...ked uz aj tolko za to pytaju ☹ Dostala si na morfo aj nejaku fotku? alebo len pomeral a dovidenia?

buburka
23. nov 2010

@macilaci ake ostatne 2 vysetrenia? V 10tt a 30tt? Tak si to myslela?

buburka
23. nov 2010

@cinamon7 - si bola v 27tt na tom komercnom 3D? Kolko si platila? Dostala si aj nejake fotky a CD? Moj mm by velmi chcel taku pamiatku, ale ja nie som velmi presvedcena 😒 a aj ta cena je vraj dost mastna 🙄

mau
23. nov 2010

@buburka Vzhľadom k tomu, že Dankovčík ordinuje aj v nemocnici, je skôr šťastím ho zastihnúť... Neviem či sa dá dohodnúť USG priamo s ním, môžeš sa opýtať sestričky. Genetický je rýchly, sústredený predovšetkým na meranie zhrubnutia záhlavia plodu. V porovnaní s ním je morfologický podrobnejší - kontrolujú všetky vnútorné orgány, počet prštekov, dĺžku kostí (predovšetkým stehennú) - vzhľadom k tomu, že prístroj je kvalitný a bábo v tomto období pomerne veľké, s presnosťou meraní nie je problém. Foto si môžeš kúpiť. Buď 2D al. 4D podobne aj CD... Nedávajú nič zadara 😉

cinamon7
23. nov 2010

@buburka ano,bola som na tom farebnom 4D, asi pol hodinu,platili sme 67 eciek a boli sme tam cela rodinka, len malinka nechcela spolupracovat,stale sa zakryvala ruckami,potom nozkami a nakoniec zavadzal pupocnik,tak som sa sla prejst po schodoch,nakoniec sa nam podarilo nejake fotky a videa napalit,dostali sme CD asi 20 fotiek a 6 videii, mame pamiatku,dostali sme aj prenatalny reklamny kufrik,urcite to je zazitok,my sme este nevedeli pohlavie takze nam ukazali malu buchticku a vieme ze je v poriadku, uz otocena dole hlavickou. U svojho lekara by som zaplatila 22 tak si mozes porovnat ten rozdiel, prikladam foto 🙂

buburka
23. nov 2010

@cinamon7 - jeeeej aka krasna 🙂 To mate super, ze mate doma chlapceka a teraz vam pribudne princezna 🙂
Inac ta cena sa este da...Rozpravka vraj pyta 100e 😠

mau
23. nov 2010

@buburka Inak so žiadankou som za morfologický USG zaplatila tuším 27 Eur...

cinamon7
23. nov 2010

@buburka dakujeme, teda najviac sa tesim ja,pretoze chalani chceli dalsieho chlapca 😀

macilaci
23. nov 2010

@buburka áno , do toho 13 tt a druhý na prietoky okolo 30 tt. najdôležitejší je ten morfo UTZ kde sa zisťujú genetecké anomálie alebo poruchy, ten robí stále Dr. Dankovčík, kedže je kapacita na genetiku.

buburka
23. nov 2010

@cinamon7 - tak uz budete 2 skupiny doma, nie len muzsky a ty, ale uz aj baby budete 2....to bude super..aspon aj chlapi trosku znezneju 😉
@macilaci - tak to si ma potesila...potom napisem ci tam bol...ale asi to bude tak ako hovoris...ved keby robil vsetko, tak by to logicky asik nestihal 😉

palesandra
29. nov 2010

@cinamon7 ahoj cinamon, sorry za oneskorenu odpoved ale v poslednom case som malo na nete. uz som teda na pn a minuly tyzden som sa stahovala z kosic, teda do ke budem teraz chodit len k lekarom ;) ale byvala som blizko galerky, teda dalo sa stretnut, ale teraz je to uz kusok pase..uz som prestahovana pri presove. ako mas inak? ja tiez pekne naberam na vahe a fakt coraz tazsie sa citim pohybovat a maly ma nejako skrabka dnu a niekedy aj v takych pravidelnych intervaloch ze si to ani neviem vysvetlit..
inak som bola obzriet novu nemocku aj sacu, v obidvoch som natrafila na velmi mile sestricky na porodnici ktore mi to tam ukazovali..az som dostala strach z porodu.. ale vyzera to tak ze na poradne a aj rodit by som mala chodit do Sace k Richnavskemu.

palesandra
17. dec 2010

babenky, chcem sa spytat tich, co boli na USG a prietokoch u Dankovcika v 3. trimestri, ako dlho vam robili to vysetrenie a ako to prebiehalo. Ja som totiz teraz bola na to v Saci (na neplateny) a trvalo to ani nie 5 minut, zdalo sa mi to kratke..ze ci mam ist este k dankovicikovi, ci to nebude podrobnejsie..rozmyslam...
Pls napiste vase skusenosti. Zase ked nemusim mat ten usg, zvytocne nechcem presviecovat maleho.dik

bosoriak
17. dec 2010

@palesandra Mne robievala moja doktorka kontrolu prietokov na kazdej poradni v poslednom mesiaci a trvalo to kratko - len dako zamerala pupocnik a nieco tam zacachrovala v tom stroji a zistila, ze vsetko je ok.

22mamina
18. dec 2010

@palesandra nemaj strach, kontrola prietokov je naozaj taka kratucka 🙂 aj mne to robili v saci a trvalo to par minut 🙂

cervena_ciapocka
21. dec 2010

prosím, viete mi povedať či Dankovčík robí NT ultrazvuk v 12tt cez bruško alebo zvnútra?

piacere
22. dec 2010

@cervena_ciapocka väčšinou sa tento ultrazvuk už robí cez bruško. Sú však ženy, kde bábätko cez bruško v tomto tt ešte dobre nevidno a lekár ho musí robiť zvnútra 🙂

cervena_ciapocka
22. dec 2010

@piacere aha, mne už od 6tt robili len cez bruško a stále bolo bábo pekne vidieť 🙂 sa len preto pýtam, že teraz v zime je človek ako cibuľa naobliekaný a by sa mi teda nechcelo vyzliekať a obliekať 😀

mau
22. dec 2010

@cervena_ciapocka Problém nie je v tom, že by bábo ako také nebolo vidieť, ale v tom, že Dr. potrebuje zmerať hrúbku tzv. šijového prejasnenia (nahromadenie tekutiny v zátylku), ktoré musí byť merané s presnosťou na desatinu milimetra... A na to musí byť dobre viditeľné. Ale ako ti písala @piacere štandard je cez bruško...

cervena_ciapocka
22. dec 2010

@mau no a teda aké máte skúsenosti, robí to potom Dankovčík zvnútra keď teda potrebuje byť presný?

mau
22. dec 2010

@cervena_ciapocka V mojom prípade posunuli termín o týždeň...

piacere
22. dec 2010

@cervena_ciapocka áno, počula som už aj o takom prípade, že robil Dankovčík (teda Muránska 😉 tá väčšinou robí ultrazvuky v 12tt....) zvnútra, lebo cez bruško sa nedalo.... mne napr. moja lekárka skúšala v 10tt robiť už utz cez bruško, ale nakoniec som skončila s nohavicami dole 😀 lebo nepočula cez bruško akciu srdiečka 😲 😒

andrea0903
22. dec 2010

@cervena_ciapocka na zaciatku zvykne pre istotu urobit USG zvnutra ale poväcsine musi byt aj dovod na to mne ho robil v 13tt na presne urcenie tyzdna babätka nakolko som nemala uz predtym menzes

cervena_ciapocka
22. dec 2010

ja som bola zatiaľ 2x a stále zvonku, teraz som objednaná na 13tt .... viem, že je to v podstate hlúposť čo ma zaujíma 😅 no ale už som raz taká.
@andrea0903 tebe robili zvnútra?
..... a hovoríte, že na začiatku robí Muránska?

andrea0903
22. dec 2010

@cervena_ciapocka ano mne tiez prvy robila Muranska a az v 20tt mi robil Dankovcik.......ona robi väcsinou zvnutra pretoze tento utz ti da najpresnejsi datum porodu

cervena_ciapocka
22. dec 2010

@andrea0903 aha, som nevedela, že ona. A nevieš, čo sa týka fotky, treba si vypýtať? A platí sa za ňu? A aká vlastne bola doktorka pri tom vyšetrení?

andrea0903
22. dec 2010

@cervena_ciapocka treba si vypytat stoji nejak 7-10eur........bola ticho a po vysetreni ti povedala vsetko podstatne potom mi odobrala krv a po vysledky som si sla za tyzden to mi robila tie prve tripple testy na vylucenie popripade potvrdenie Downovho syndromu

cervena_ciapocka
22. dec 2010

@andrea0903 no teda dosť peňazí za kúsok papiera. Veď za samotné vyšetrenie mám doniesť skoro 30 €. Hej, aj mne povedali, že mi vezmú krv, dúfam, že tam neskolabujem 😅

andrea0903
22. dec 2010

@cervena_ciapocka tak to budes platit dost teda mna prve vysetrenie s vymennym listkom vyslo na rovnych 9eur!!!!!!!

cervena_ciapocka
22. dec 2010

@andrea0903 vážne? no tak neviem, či zmenili ceny alebo čo. Ale už minule keď som sa tam bola objednať, tak tam boli ženy čo tiež platili toľko. V tej cene by už teda mohla byť aj tá fotka 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre