Slovenka 4 roky pracujúca v Čechách a sťahujúca sa na Slovensko 3 mesiace pred pôrodom

marlen_ka87
22. sep 2017

Ahojte,

zažili ste niektorá z Vás moju situáciu? Potrebujem poradiť ako sa postupuje v takýchto veciach.

Som Slovenska so Slovenským manželom žijúca/pracujúca už 4 roky v Prahe a s manželom sme sa rozhodli sťahovať sa na Slovensko...lenže..3 mesiace pred pôrodom..je to pre mňa dosť desivá situácia, nové prostredie, v danom meste nepoznám doktorov, proste nič... :(
Hlavne som si tu vybavila a zaregistrovala sa do pôrodnice a neviem ako to bude fungovať keď prídem na Slovensko...či na mňa zostane dobré miesto v pôrodnici ako si zoženiem dobrého gynekológa...a plus do toho papiere materská a tak...je to pre mňa veľké bludisko a začína ma to dosť stresovať.
ďakujem za rady tipu zostante v Prahe 🙂 to už nie je možné, manžel má už na Slovensku vybavenú prácu.

ďakujem veľmi pekne za akékoľvek rady a postrehy 🙂

Lenka

pininka
22. sep 2017

V prvom rade by som si nasla gynekologicku a zobrala kartu z prahy tam. Ona alebo on ti po tom vsetko vysvetlia,co sa tyka nemocnice. Dalsia vec je zdravotne poistenie, asi by nebolo odveci sa informovat ako to je.

marlen_ka87
autor
22. sep 2017

na gyn idem akurát budúci týždeň, takže ideme sa určite doktorky opýtať, či nám nevie niečo viac poradiť. Z tých papierovačiek ma asi porazí :D najhoršie je že keď sa človek nevyzná je to fakt ako v bludisku...

pininka
22. sep 2017

@marlen_ka87 urcite by som isla aj na socialku a aj na urad prace,nech ti daju vsetky papiere ohladom dietatka uz teraz. Viem,je toho kopec a este ked sa stahujete. Len sa nestresuj vela,skodi to babu. Bude to ok,urcite.

marlen_ka87
autor
22. sep 2017

ďakujem za podporu 🙂

monika994
22. sep 2017

Ja jsem Češka,žila jsem v Brně..a tři měsíce před porodem sme se stěhovali na SK..Není to tak složité jak to vypadá 🙂 držím palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre