Kto nastupuje do Tetisu v Dunajskej Lužnej 1.2.2015?

gv16
24. jan 2015

Ahojte, chcem sa spýtať, či je tu niekto, kto nastupuje 1. 2. 2015 do rehabilitačného centra Tetis v Dun. Lužnej, prípadne, či je tu niekto, kto tam už bol a vie mi poradiť ako to tam funguje, či s deťmi cvičia sestričky alebo mamičky, čo tam mamičky robievajú, či sú tam nejaké potraviny, či môžu prísť za nami na návštevu, čo si treba vziať so sebou atď. Máme tam s malým ísť na pobyt, tak budem vďačná za každú radu. Ďakujem.

janikes
24. jan 2015

@gv16 ahoj, neboj sa nudit sa tam nebudes 🙂. My sme boli v januari, kazdy den cca 6 procedur vratane cvicenia, spanok tam vychadzal ako tak... a poobede hranie 🙂, takze to ze nemusis varit a upratovat, neznamena, ze sa tam budes nudit 😀 . Cvici sa 2x denne cvici sestricka, ale niekedy aj mamina, aby sme to vedeli, lebo aj po navrate domov, treba pokracovat s cvicenim. Zobrat si treba bezne veci, ako ked odchadzas na napr. na dovolenku, oblecenie, kozmenika, plienky....plus plavacie plienky pre male, lebo 3x do tyzdna je hydromasaz. Potraviny Samoska su hned oproti. DM, velke potraviny, kaviaren su asi 15-20min peso v nakupnom centre. Pohybovat po Luznej sa mozes volne, takze si urcite vezmi kocik. Navstevne hodiny sa nemusia dodrziavat, takze v podstane tam kedykolvek mozu prist za tebou. Da sa dohodnut, ze za tebou pridu aj na vikend, lebo cez vikend procedury nie su, to je volno. Strava je celkom slusna, jedina nevyhoda je, ze vsetko je v inej budove, co teraz v zime nie je nic moc, ale inak se tam velmi mily personal...
Neviem, co este by ta zaujimalo, tak sa kludne spytaj 🙂

gv16
autor
25. jan 2015

Ďakujem za odpoveď, ešte by som chcela vedieť, aké sú časové odstupy medzi procedúrami a či bolo treba priniesť výsledky výterov mamičky a dieťatka a či všetky deti majú všetky procedúry, alebo to závisí od diagnózy. Náš malý má mierne hypotonický trup a občas zaviera ruky do pästičiek, od narodenia cvičíme vojtovku a Lužnú nám poradila neurologička, vraj nie je na tom zle,ale na škodu mu to určite nebude, tak uvidím. Ak ma niečo napadne, ešte sa ťa spýtam 🙂

gv16
autor
25. jan 2015

tak predsa ma niečo napadlo - ako je to tam s kúpaním detí aj mamičiek a čo dávajú deťom papať, lebo neviem, či sa mám nachystať tak, že budem malému robiť príkrmy alebo je strava v pohode. ja ho ešte aj kojím, tak poprípade by som to riešila tak. A ako sú mamičky s deťmi ubytované, je na izbe viac mamičiek alebo len jedna so svojim bábätkom, lebo môj sa v noci zvykne často budievať. A procedúry sú počas celého dňa, alebo len doobeda. Sorry, že ťa toľko otravujem, ale ked si tam bola len teraz, tak mám aspoň čerstvé informácie.

gv16
autor
25. jan 2015

@janikes ty si tam bola kvôli čomu, ak smiem vedieť?

ski007
25. jan 2015

@gv16
Cvičí sa v čase od 7.00 do 15.30. V tomto časovom rozpätí bude mať dieťa procedúry, ktoré určí rehabilitačný lekár 🙂 Cvičenie, masáž, vodoliečbu a fyzikálnu terapiu naplánuje personál. Oxygenoterapiu, bioptron môžete absolvovať v prebehu dňa, keď budete mať voľno medzi procedúrami. Laser sa aplikuje poobede všetko Vám vysvetlia sestričky, respk. fyzioterapeut, treba sa len opýtať.
Čo sa týka ubytovania : každá mamina je s dieťaťom na izbe sama, na každej izbe je k dispozícii umývadlo, VIP izba má bunkový systém sociálka spoločná vždy pre 2 izby) , klasické izby majú sociálne zariadenie, kúpeľku na chodbe, ale netreba sa báť, všetko Vám je k dispozícii. V jedálni máte k dispozícii rýchlovarnú konvicu, chladničku, mikrovlnku. Stravu pre bábätko si dohodnete pri nástupe, strava pre dospelých je v pohode, myslím, že väčšina z nás tam priberá 🙂 Voľný čas popoludní môžete tráviť v herni, sú tam hračky, televízor, stôl na cvičenie , vždy v prvý nástupný týždeň býva popoludní, po skončení všetkých procedúr nejaká akcia pre deti, tentokrát by to mal byť karneval 🙂 tak si treba priniesť nejakú masku 🙂 nech je zábava aspoň Vám rýchlejšie utečie čas 🙂

janikes
25. jan 2015

@gv16 ski007 ti to pekne popisala, len upravim, ze nie na kazdej izbe je umyvadlo. Strava je v pohode pre dospelych, som bola prekvapena, ze mi vsetko chutilo a to ja som dost preberciva, hlavne na kvalitu masa 🙂. Malemu som pri prichode nahlasila, kedy ake mlieko pije, a aku stravu, maju to podelene podla veku ale upravia to podla teba, t.z. moj sice ma 12M ale je este stale len mixovane,takze podla toho mal aj stravu. Rano byvalo pecivo, na desiatu jogurt alebo puding, na obed mixovany obed, a olovrat ovocie, alebo pecivo, to som mu vacsinou ale dala nieco svoje, lebo ako ovocie byval vzdy pomaranc a to nie je pre neho, a na veceru mavaju deti, tiez nejaku kasu,alebo normalne jedlo, ale moj pije mlieko, tak on maval mlieko, takze urcite sa dohodnete na strave. My sme mali vacsinu procedur vzdy doobeda, potom sa maly stihol vyspat a medzi 14-15byval laser. Moj je tiez hypotonicky, ale prejavilo sa to az v 8mesiaci a odvtedy cvicime vojtovku, ma slaby chrbatik a trochu aj brusko... nam tam dost pomohli. Dovtedy krpec sa sice uz 2mesiace daval na 4, ale nic viac...a ako sme koncili s pobytom tak den pred odchodom zacal sa pokusat o plazenie a teraz sa plazi o stosest 🙂. Takze urcite bud rada, ze vas Dr poslala, urcite vas to tiez posunie dopredu 🙂

gv16
autor
26. jan 2015

@janikes
@ski007 baby ďakujem vám za odpovede, aspoň viem, čo mám čakať, ale predsa ešte chcem vedieť, či bolo treba ti výtery, lebo s malým nie je problém, ale moja lekárka je PN a zastupuje ju Dr. v inom meste, takže to je pre mňa trochu komplikovanejšie

janikes
26. jan 2015

@gv16 my sme nemali, lebo sme tam sli na poslednu chvilu, tak neviem ,ci treba..

gv16
autor
26. jan 2015

@janikes a ešte otázka, aj si si niečo platila, lebo nám dala odporučenie neurologička a povedala, že nám to preplatí poisťovňa, že nebudeme platiť nič

janikes
26. jan 2015

@gv16 hej vyslo ma to tusim 110EUR, lebo si doplacas 2,50 EUR za samostatnu izbu, ak to nechces platit treba im to dopredu oznamit a daju ta s niekym na izbu. a potom este tvoja strava je tusim 7,50E, takze dokopy 10 E na den, ak tam budes mat aj auto, tak je to 1E na den.

gv16
autor
26. jan 2015

lebo vraj pre deti do 3 rokov má aj sprievodca všetko zdarma, tak neviem na čo sa pripraviť. Ty si tam bola na odporučenie lekára, alebo si šla sama

janikes
27. jan 2015

@gv16 na odporucanie lekara, mas zdarma len pobyt, to iste je aj v nemocnici, ak si hospitalizovana, stravu si musis platit sama, a ten poplatok za izbu maju navyse. Maju to aj na stranke

Pre sprievodcu dieťaťa je zabezpečená celodenná strava (raňajky, obed, večera). Náklady na celodennú stravu v sume € si hradí v zmysle zákona sprievodca sám.

Ako sú dieťa so sprievodcom počas hospitalizácie ubytovaní?

Dieťa so sprievodcom je ubytované prevažne v dvojlôžkových izbách (t.j. dieťatko je na izbe so svojim rodičom). Uvedený nadštandard je spoplatnený sumou 2.5,-€ na deň. V prípade, že nemáte záujem byť s dieťaťom ubytovaní samostatne, ubytujeme Vás bez uvedeného poplatku na viaclôžkovej izbe /o uvedenej požiadavke nás informujte vopred/.

gv16
autor
28. jan 2015

je tam možnosť pripojenia na internet?

janikes
28. jan 2015

@gv16 je tam wifi, treba si od sestriciek vypytat heslo, ale dost pomaly, dokonca v jedalni je aj PC s internetom

gv16
autor
28. jan 2015

@janikes veľmi pekne ti ďakujem za odpovede a nehnevaj sa, že som ťa toľko otravovala 🙂

janikes
28. jan 2015

@gv16 v pohode, vobec mi to nevadilo 🙂. Drzte sa tam a nech pomozu

janikes
5. mar 2015

@gv16 ahoj, no ako ste sa tam mali? vidis uz nejake zmeny na malom??

gv16
autor
6. mar 2015

ahoj, ešte stále sme neboli, lebo vo výteroch z hrdla mal malý akéhosi bacila, tak sme nemohli ísť a ked už sme sa ho konečne zbavili, tak mali plno a termín nám dali až na 7. apríla, ale ak by sa niečo uvoľnilo, tak zavolajú aj skôr. Tak dúfam, že to nejako stihneme cez marec. Potom ti dám vedieť. 🙂 🙂 Ďakujem, že si sa ozvala 🙂 🙂