Máte skúsenosť so súkromným gynekológom MUDr.Orosom?

jkorculka
13. aug 2007

Ahojte vsetky,
chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s porodnikom MUDR.Oros- sukromna ambulancia v Petrzalke /externy lekar v Ruzinovskej porodnici), ako doktor je skvely, ale nenasla som zial ziadne referencie na nho, ktore by sa tykali nejake porodu.dakujem za kazdu odpoved
korculka

adulik16
14. sep 2008

miny8, ale necakaj, ze tych 5000 Sk je vsetko, to si zaplatila len za to, ze k nemu mozes od 30 tt chodit. Za kazdu poradnu si uctuje 900 Sk, ked bude robit monitor, co ti bude robit od 34 tt sa plati tusim 2100 Sk alebo tak nejak. Presne neviem, teraz vo stvrtok idem na monitor prvy krat, tak ti potom mozem napisat, kolko som platila. Do Ruzinova uz nemusis chodit, vsetky vysetrenia ti on spravi. Teraz ta najblizsie budu cakat krvne testy na krvny obraz, to mne robil teraz naposledy. Teraz k nemu idem po dvoch tyzdnoch a potom uz kazdy tyzden. Do knizky ti napise rozpis, keby budes chodit.

miny8
16. sep 2008

adulik16, dakujem za info... noo ja som s tym ratala a aj vlastne som uz niekde citala, ze tych 5000 nie je vsetko.. ze sa za vsetko plati.. ale co uz.. nechcem sa niekde znervoznovat a ak je naozaj taky dobry ako som citala.. tak sa mi to oplati.. Aaa drzim ti paste na stvrtok.. a samoska daj mi vediet ako si dopadla a kolko si platila teda... DIK

sirinka
16. sep 2008

ten posledny mesiac to u mna bolo 1200lebo ti bude natacat monitor, sledovat srdiecko babatka, ci je vsetko ok. tam bude aj vidiet ako pracuje maternica, ci je v klude alebo uz su nejake kontrakcie.
ja som zrejme teraz opat tehotna a iste budem nadalej chodit k nemu.

miny8
17. sep 2008

Sirinka dakujem za info.. takze o 300 sk viac.. ale nevadi.. len nech vsetko sleduje.. bo doteraz mi robili iba 2x ultrazvuk hned na zaciatku tehotenstva a potom v 20 tyzdni.. a nic mi ani nepovedali.. vraj ze je to oka.. aze to poriadne nevie zachytit.. a ked sa ho pytam, ze tak co to moze byt on povie 50 na 50 /chlapec abo dievca... /ako toto som vedela uz na zaciatkku tehotenstva.. takze radsej si zaplatim, nech som riadne sledovana.. 🙂

sirinka
17. sep 2008

miny myslim, ze budes spokojna. ja som dost narocny pacient a u neho som spokojna bola 😀

miny8
18. sep 2008

Sirinka.. tak to je super.. uz aby som k nemu sla.. este v pondelok idem k svojmu a potom na dalsi tyzden uz idem k Dr. Orosovi.. tak vam isto sem dam svoje prve dojmy.. 😉

betina2407
18. sep 2008

Miny, ja som už posledný mesiac t. a teraz k nemu chodím každý týždeň a každý týždeň je to 1200,- v poslednom mesiaci. Ale urobí ti kardiotokograf, UZV, prietoky a vyšetrí stav krčku. Sestra zmeria tlak, odváži Ťa a vždy jej treba doniesť moč. Zistí, či nemáš opuchy, prekonzultujete problémy a dohodnete postupy. Všetko v 1 ordinácii a bez čakania. Do Ružinova pôjdeš až rodiť. Iba ak by si chcela epidurál, tak tam pôjdeš na 1 krátku konzultáciu - formalitka- bez nej ti ju nedajú. Ak chceš EPD, tak to s doktorom preber. Dá inštrukcie. Pýtaj sa ho na všetko, čo Ťa zaujíma ohľadne dieťaťa aj pôrodu. Je ochotný odpovedať. A Miny, myslím, že podstatnejšie, či to bude chlapec, alebo dievča je, či je všetko s bábom OK. Ani ja to doteraz neviem a už sa to dozviem asi až keď sa narodí. Bude prekvapko. Pozerali sme to na UZV, ale je tak otočené, že nič nie je vidno. Mne predtým každý z 2 gyn. povedal iné pohlavie. Samozrejme spýtať sa na pohlavie môžeš, ak bude vidno, určite povie.

miny8
19. sep 2008

Betinka... dakujem za info... to je len dobre, ze vsetko dokazuu spravit tam... myslim si, ze isto nebudem lutovat ani ja.. 😉 aaa mne nejde o to, ze ci chlapec abo dievca.. to je fakt jedno.. nech to je aj prekvapko.. a hlavne zdrave ako buk... 🙂 .....mne len slo o to, ze co vyhlasil moj doktor... proste.. "zabava" 50 na 50 🙂 vsak to vieme kazda uz na zaciatku tehotenstva.. 😉 bud chlapec abo dievca... 😉

betina2407
19. sep 2008

Niektorí sa to aj boja povedať, aby z toho nebol problém, ak sa aj náhodou seknú. Už boli také prípady, že povedali, že bude dievča, rodičia vymaľovali izbu na ružovo a všetko prispôsobili tomu, a aha, narodil sa im chlapec. A potom mal doki z toho nepríjemné situácie. 😲 Niektorí rodičia to potom nevedia stráviť normálnym spôsobom a urobia scénu ako z telenovely...

betina2407
8. okt 2008

Tak už máme aj my to prekvapenie na svete - krásneho zdravého chlapčeka. Pôrod bol znovu indukovaný po termíne, a to sme robili všetko preto, aby som porodila včas. No človek mieni, príroda mení. Asi sú chlapi fakt lenivejší. Obidvom tým mojim sa nechcelo z pohodlia von. Môžem len znovu potvrdiť, že Oros je kapacita a navyše je aj ľudský. A to čo predpokladal, sa aj stalo. Všetko prebehlo v poriadku a k všetkej spokojnosti. Už aj moja kamarátka nad ním uvažuje. 🙂

adulik16
8. okt 2008

betinka, dakujem za najnovsie informacie. Ja chodim tiez k Dr. Orosovi a tiez ho mam uz aj zazmluvneneho. Prosim ta, bol pri tebe doktor cely cas, ci prisiel uz az rovno k porodu?Prisiel sa potom este aj na teba pozriet?
Ja sa obavam toho, ze mne vychadza, ze budem rodit 30.10., zatial sa somnou nic nedeje, krcok mam este nezrely (viem, ze mam este kopec casu), takze malinkemu sa este nechce moc ist von. Ale doktor mi hovoril, ze 3.11. ide na dovolenku, ale ze my to na 100% stihneme, ale no neviem. Zatial vsetky kamaratky, ktore mali chlapca rodili po termine, tak sa aj obavam, aby som nakoniec neostala bez doktora alebo, aby mi porod nesiel nasilu vyvolavat, len aby sme to stihli do jeho dovolenky:(

sirinka
9. okt 2008

adulik16 ja idem k nemu dnes na sono... 😵
k mojmu porodu prisiel az ked uz to slo, bolo to v noci a predcasne, skusili mi to potiahnut do rana, ale neslo to....ale cely cas bol na telefone a ordinoval hehe. potom sa bol na nas dva-tri krat pozriet, lebo som na izbe bola s jeho dalsou pac.
bohuzial, ak mas zazmluvneneho lekara a ten planuje dovolenku v tvojom termine, kazdy jeden ti navrhne porod vyvolat. mne sa to tiez moc nepozdava, na druhej strane, doktori tiez musia obcas vypnut.
a pre mna lepsie vyvolaney v termine s mojim doktorom, ako s niekym, koho vobec nepoznam...

betina2407
9. okt 2008

Súhlasím so Sirinkou. Vyvolanie nie je až také hrozné (nemyslím tým pôrodné bolesti, tie si odkrútiš tak či tak, ale ja som mala aj EPI, tak to bolo stráviteľnejšie) a určite je menej stresujúce ako čakať, či už nadišiel čas. Okrem toho môže byť vyvolaný pôrod rýchlejší. A mne sa svojím spôsobom uľavilo, lebo tie predchádzajúce dni som sa stále kontrolovala, počítala intervaly a sledovala príznaky, či už to ide. A stále nič. Už mi z toho doma šibalo. Pri indukcii sa po celý čas sledujú ozvy a reakcie na podávané lieky, priebežne Ťa kontrolujú, takže si stále pod drobnohľadom. Ak bude pôrod vvyvolávať, určite bude pri tebe alebo v blízkosti. Aj ma skontroloval, ale ja keď som mala pocit, že ma treba pozrieť, jednoducho som zavolala na sestru a prezreli ma. Pôrod samozrejme odviedol osobne. Na izbu sa prišiel pozrieť na druhý deň, aby sa ubezpečil, že sa nám obom darí - napriek tomu, že môj stav poznal (a bol veľmi dobrý) a zaujímal sa aj o malého. A zároveň sme si dohodli stretnutie po šestonedelí. Podľa môjho názoru je to veľmi seriózny človek a keď už si si ho zazmluvnila, urobí maximum pre to, aby bol pri Tvojom pôrode. Myslím si, že keby mal pochybnosti, či bude môcť byť pri Tvojom pôrode pre dovolenku, už by Ti to povedal na začiatku. Čo sa termínu týka, možno Ti ho aj nesprávne vypočítali. Keď povedal, že to na 100% stihnete, tak to určite stihnete. Držím päste a nech všetko dopadne OK.

adulik16
9. okt 2008

Ahojte baby, dnes som bola v poradni a aj na monitore a krcok mam uz makky, cize rodit budem urcite skor, takze to do jeho dovolenky urcite stihneme🙂
Dnes som sa ho pytala, ze ako to bude, ak by to na mna prislo, tak povedal mi, ze mam ist normalne do nemocnice a ked uz budem mat ist rodit, to mi tam vraj povedia, tak mu mam zavolat a on pride, ze skor to aj tak nema vyznam, aby tam bol. Tak som zvedava. Uz zacinam mat trocha strach z porodu, tak nech uz to mam skoro za sebou.

sirinka
9. okt 2008

adulik aj ja som tam bola dnes, na sono a s babatkom je vsetko ok 😵
mne ho nakoniec zavolali sestricky a skor to fakt nema nejaky vyznam, najlepsie je, ked tam moze byt tvoj partner alebo koho si vyberies k porodu...

adulik16
10. okt 2008

sirinka, tak to je super🙂, uz si dostala aj tehotensku knizku?

sirinka
10. okt 2008

este nie...ze na dalsej poradni 😵

dula_renka
11. okt 2008

ako tak čítam babulky, vyjde Vás to tehotenstvo dosť draho......ale zrejme sú kvality páno doktora na nezaplatenie a k narodeniu bábatka sa staváte zodpovedne......budem rada, keď tu popíšete svoje skúsenosti, aby som bola múdrejšia 🙂

miny8
28. okt 2008

Ahojte babulky, tak uz mam rozpisanu poradnu... termin porodu mi posunul o dva dni.. na 12.12 a 11.12 mam este jednu navstevu v poradni.. tak mozno, ze ju este stihnem.. 🙂 Chcem Vam vsetkym podakovat za informacie, ktore ste tu dali.... Ja som sa potom ani doktora nepytala, ze co to bude.. a on sam od seba povedal, ze je to dievcatko.. len ze je dost male... ako ani ja nie som velka.. 154 cm.. .. ale aj tak.. vraj malo vazi.. hmm.. ked mi ju pred troma tyzdnami vazil mala len 1270g teraz mi ju bude vazit 6 tyzdnov pred terminom porodu.. modlim sa nech mi pribrala.. sice vravel, ze snad do tych 3kg mat bude... Inac este som sa Vas chcela spytat.. ze kedy mam s doktorom podpisat zmluvu??? Dakujem Vam.

dula_renka
29. okt 2008

miny8....Ty mas mat trojkilove dieta? Ja mam 176 cm a manzel je este vyssi a nase deti mali 3 kila. 😉 ...Pre taku utlu zienku nie su tri kila vela?

sirinka
29. okt 2008

miny urcite to bude ok, len sa stravuj aj ty pravidelne a zdravo, nech ma babo z coho priberat, najviac miminka naberu v poslednom mesiaci.
na zmluvu sa ho opytaj, staci 3-4 tyzdne pred porodom zacat vybavovat, ale myslim, ze keby ste aj nestihli podpisat, ale budete ustne dohodnuty, on dojde 😉 a zmluvu podpisete dodatocne.

dula_renka moja babka mala necelych 160cm a moj otec pri porode vazil takmer 5 kil 😅 to uz bolo sice tretie dieta, ale co narobis...
3kg je bezna porodna vaha a nezalezi od vysky maminky. skor ide o sirku panvy.

dula_renka
29. okt 2008

sirinka...aj vyssia hmotnost je mozna, ale nemyslim si, ze je na mieste znepokojovanie pre nizku porodnu hmotnost, ved su tu dedicne predpoklady

sirinka
29. okt 2008

dula_renka jasne, akurat miny je asi mesiac a pol pred porodom a babatko by malo mat porodnu vahu aspon 2500g, tak mozno preto doki vyjadril trochu obavy... 😉

dula_renka
29. okt 2008

skor sme si nejako zvykli na vacsiu porodnu hmotnost, vela zien uziva rozne vitaminky a deti su vacsie 🙂

leony83
29. okt 2008

sirinka si spokojná s dr. ?

sirinka
29. okt 2008

leony83 ja som spokojna, ved uz druhe tehu idem u neho absolvovat.

dula_renka
29. okt 2008

sirinka pan dokktor odrdinuje v petržalke? a ty bývaš v senci? to je veľká dôvera 😉

sirinka
29. okt 2008

dula_renka ked som k nemu zacala chodit, mala som to iba cez cestu...do senca sme sa stahovali, ked uz som bola tehotna, tu som ziadneho gyn nepoznala a pracovne som aj tak bola kazdy den v ba. takze nebol dovod na zmenu, rodit musime chodit aj tak do ba a vacsinou je to ruzinov (je najblizsie) a tam aj tento lekar pracuje.
a teraz uz vobec neuvazujem o zmene, som s nim naozaj velmi spokojna, ked som mala problemy vysetril ma aj mimo svojich ordinacnych hodin.
myslim, ze lepsieho tazko najdem, este skor, ako som k nemu zacala chodit, mala som o nom informacie aky je odbornik a jeho pristup k nam pacientom je tiez velky bonus.
alebo mas o nom nejake ine informacie?

dula_renka
30. okt 2008

sirinka ja som na Dr. Orosa este nenatrafila, takze ma tesi, ked sa dozvedam o nom dobre veci, mozno sa raz stretneme na sale a budeme ladit 🙂

miny8
30. okt 2008

dula_renka - nieeeeee nemam 3kg dietatko... pan doktor vravel, ze snad tolko bude do porodu vazit.. /mna mama prenasala a ked som sa narodila som mala 2500g/ ved som pisla ze pred 3oma tyzdnami vazilo len 1270g... noo teraz sa mi fakt zda ze pribralo... vazit bude zas 6.11 ked tam pojdem do poradne.. tak isto dam vediet..

sirinka - noo vies.. som sa pana doktora pytala ci to na tom zalezi, ze ked budem vela jest ze ci to dieta bude priberat a on ze eeee.. ze ono si berie samo kolko coho chce.. len mala som problem predtym, ked som chodila k inemu mi povedal.. ze z vysledkov na cukor vyslo, ze mam tehotensku cukrovku.. a nasadil mi prisnu dietu.. nic sladke.. proste aj ovocie len jeden kus denne.. noo a tak asi to malej chybalo.. ako nahle som prisla k dr. orosovi a povedal.. mozete cukor.. tak sa mi bruso zacalo zvacsovat.. inac fakt nechapal zo mna.. ze vraj male brucho.. vobec nevypadam ako tehotna.. ale tak teraz uz je uplne ine.. 😉 sice mojich navyse 6 kg.. je len v bruchu. ale je to oka.. a hlavne sa dobre citim.. cize nejdem teraz ani na matersku ako by som mala.. este dake 3 tyzdne v praci odmakam.. noo odmakam odsedim za pc 😉 a tri si necham na lenosenie.. hoci neviem si to sama doma vobec predstavit A dakujem.. za radu ohladom zmluvy ... mozno sa ho na to spytam uz bud. tyzden.. nech mi sam povie... zelam vam krasny dnik...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre