Nemocnica Skalica. Ako je to tam s epidurálom?

marcela22
22. máj 2009

Ahojte chcem poprosiť tie ktoré už niekedy rodili v Skalickej nemocnici, či tam bez problémov dávajú epidurálku, koľko stojí a hlavne či si ju treba vybaviť popredu, alebo až pri pôrode? Aké máte skúsenosti? Ja som prvýkrát rodila na Myjave v roku 2007, pôrod trval doslova dva dni a epidurál mi odmietli. Teraz budem rodiť v októbri a pôrodu sa doslova desím, preto by som radšej volila "menej bolestivú formu"...Ďakujem za odpovede.

petusska
22. máj 2009

Ahoj,viem že by nemal byť problém ale epidurálku tam dávajú iba traja doktori a keď tam ani jeden nie je tak ti ju nikto nedá....stojí to 2000sk čiže niečo vyše 66eur...neviem kedy sa nahlasuje ale asi skorej,tesne pred porodom by to možno ani nestihli....Držím ti palce aby ti to vyšlo....

marcela22
autor
27. máj 2009

Petusska ďakujem, tak mi zostáva dúfať, že niektorý z tých troch doktorov tam bude...ale s mojim šťastím neviem, neviem🙂 Ešte však nie je isté či nebudem mať cisarák, kvôli placente...to by som bola šťastná ako blcha lebo pôrodu sa hroooozne desím...
Želám Ti krásny zvyšok tehotenstva a ešte krajší pôrod. A hlavne zdravé bábätko!!! Budeš rodiť v Skalici?

deborah1
29. máj 2009

Ahoj Marcela.Akoby som to písala ja..Presne aj mňa to zaujíma.Ja som chalanov tiež rodila na Myjave,pôrody som mala síce rýchle,ale tá strašná bolesť 😒 ,no a prístup sestričiek ani komentovať nebudem..Tiež som pri treťom synovi chcela epidurál,pred pôrodom mi bolo povedané,že to sa musím dohodnúť s anesteziológom,tak ke´d som pred pôrodom ležala v nemocnici,som sa po ňom pýtala,a povedali mi,že je zrovna na dovolenke,tak som musela rodiť normálne.Ešte aj sestričky ma vyložene odhovárali,že veď som treťorodička,to nič nebude,ale veru bolo a riadna bolesť. 😖 Teraz som bola rozhodnutá pre Blavu,ale neviem,odrádza ma tá dlhá cesta´,tak som začala dosť vážne uvažovať Trenčín alebo Skalica,neviem sa rozhodnúť-rada by som,aby bola epidurálka možná nonstop a aj aby s ňou mali uź skúsenosti.Aj ja by som chcela tiež vedieť,ako sa to celé vybavuje,ale asi treba nejaké vyšetrenia pred epid.,myslím si.Ale potom neviem,ako tam mám prísť,či pred termínom,lebo v bolestiach sa už bojím takto cestovať,ja vôbec neviem 😕

petusska
29. máj 2009

Marcelka snáď budem mať pekný porod,asi budeme rodiť cisárskym,to znamená s epidurálkou (kvoli placente,je velmi nízko).Aj keď sa toho strašne bojím,no snáď to dopadne dobre.Idem rodiť do Skalice,už mám skúsenosť so sestričkami aj z porodnického aj novorodeneckého a aj s lekármi lebo som bola týždeň hospitalizovaná na porodnickom.Nie je to žiadna výhra ale sú tam aj v celku príjemní....Tak vám baby prajem príjemný porod a aby vám to vyšlo tak ako si to predstavujete 😉

opus11
30. máj 2009

Ahojte rodila som v Skalici pred dvoma rokmi a mala som vybavenu epiduralku asi 2 mesiace pred porodom som to povedala gynekologovi a ten ma poslal za jednou pani doktorkou nepamatam si meno bola super tusim na Are je to anesteziologicka dohodli sme sa a povedala OK pokial bude v nemocnici.
Bohuzial sa mi epidural aj tak nepodaril lebo som prisla do porodnice a bola som otvorena uz na 7 cm a epidural davaju len ak by som bola otvorena do 3 cm. Ale inak by to problem nebol len som mala smolu. Uvidime pri druhom treba sa na to spytat a trvat na tom ze to chcete . Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre