Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

uhlikova09
1. apr 2008

Nedali mi nic na urychlenie 😀 ,jedine co mi davali bol kyslik,neviem ci to davaju kazdej alebo ako 😀

juzinka
2. apr 2008

No mne nedávali 😉 . Kiež by každá mala taký rýchly pôrod. 😵 😵 😵

aja7
2. apr 2008

juzinka..oni su tam naozaj vsetci dobri Dr...ja som tiez nemala zaplateneho...ale mne pomohol Dr vyvolavackou, takze som porodila za 2 hodiny 😉

uhlikova09
2. apr 2008

Ak sa mozem pochvalit tak nielen porod ale aj dieta mam od narodenia dobrucke,maly mi spi celu noc od prveho mesiaca 😀 Ale vela ludi tvrdi ze si to odbijem pri druhom tak uvidime

juzinka
2. apr 2008

no to máš super môj malý spinkal od 3 mesiaca celú noc, tak tiež sa nemôžem sťažovať a dúfam, že teraz druhé nebude opak 😀

uhlikova09
2. apr 2008

juuu potom daj vediet 😀 jasne ze aj ty si to mala super

juzinka
3. apr 2008

Aja 7, tak to je tiež super rýchly pôrod a ty si si dala epidurál či v tej rýchlosti asi ani nie však 😀 ?

aja7
5. apr 2008

juzinka...ja som nechcela epidural v ziadnom pripade 😉 povedala som si, ze vydrzim 😀 aj ked poslednu polhodinu by som si dala aj 10 epiduraliek 😀 😀 😀 ale dalo sa 😀 Dr bol velmi zlaty, aj porodna asistentka, velmi mi pomohla...Nechodila som na ziadnu pripravu, tak som ani nevedela ako mam dychat 😀 a ona fakt "dychala" so mnou 😉

m.marfy
5. apr 2008

Ahojte KK a PP kočky 🙂. Už dlhšie sledujem túto stránku, ale až teraz som sa odhodlala k registrácii - nakoľko už prenášam od 01.04 a mám kopec voľného času 🙂 - zatiaľ... Bola som už aj na CTG záznamy... ale pravdu povedať už sa teším na pôrod, pretože mám veľmi zmiešané pocity z prenášania. Mali ste ich aj Vy pokiaľ ste prenášali?

zabulka3
6. apr 2008

Ahojky kocky som tu dlhsie nenakukla,ale budem sa snazit polepsit sa 😉
Najskor sa chcem podakovat uhlikovej09 za odpoved si zlata.Juzinka niesi sama mna porod tiez este len caka momentalne som v 26tt a tiez planujem porod v PP.Aja7 tebe gratulujem,ze si tak bravurne zvladla porod a uhlikovej09 trosku zavidim ako rychlo jej prebehol porod 🙂 .Dufam,ze aj ja to budem mat take lahke...no uvidime nechajme sa prekvapit.Ozaj babulky co vsetko si treba so sebou zobrat do porodnice pre male aj pre seba?Ak by ste boli take dobre a napisali mi,ak si to este pametate budem vdacna za kazde info.
Dakujem

aja7
7. apr 2008

m.marfy...ja som bola straaaaaasne nervna z prenasania..uz som si 24hodin denne nezelala nic ine, len rodit 😉 prenasala som 10dni 😝 takze neboj, tvoje pocity su uplne normalne 😉 drzim palceky, nech mas cim skor batoztek pri sebe 😉

zabulka
ja som mala pre seba zupan, 3 nocne kosele, 2 kojenecke podprsenky, podlozku na postel, specialne poporodne vlozky...posledne dve veci kupis v zdravotnickych potrebach...tampony do podprsenky,odsavacku..ale ak nemas, daju ti sestricky..a uz ma nic nenapada...samozrejme tvoju beznu kozmetiku

pre babatko...pampersky, latkove plienky, ciapocku, rukavicky a taku tenku deku, ktoru som mu rolovala do postielky za chrbatik....na kupanie babatka som nebrala nic, kupali sme 2x u sestriciek 😉

a potom uz len veci, v ktorych sme isli domov, ale tie priniesol v ten den tatinko 😉

zabulka3
7. apr 2008

Ahojky ajka7,
dakujem ti veeeeeelmi pekne za odpoved 😉 ,ale este taky maly dotaz naco si potrebovala tu podlozku na postel to je nejaka gumenna,alebo co?To je podmienka nemocnice doniest si ju?A este jedna otazocka tym,ze budem rodit v lete 20.7. aj napriek tomu je potrebne nosit rukavicky pre male?Ciapocka to ano tomu rozumiem to je potrebne,ale tie rukavicky to neviem teraz.
A inac kolko uz ma tvoje malinke?Prepac,ze mam tolko otazok,ale cakame nase prve babetko a vzhladom nato,ze sme momentalne v zahranici tak zhanam info takto cez net.Koncom juna uz odchadzam na SK a rada by som uz mala vsetko pripravene 🙂
Tak este raz dakujem za ochotu

aja7
7. apr 2008

zabulka
ta podlozka je na to, ak by si krvacala velmi, aby si nemala hned spinavu plachtu 😉 ale nie je povinna 😉 z jednej strany je taky jemny papier a z druhej trosku pogumovana 😉
ciapocku som vobec nepouzila, ale rukavicky ano. Nie kvoli zime, ale preto, ze babatko ma dlhe nechtiky, tak aby sa neposkriabalo 😉 takze sa ti zidu aj v lete 😉 uplne take tenucke, balvnene..
nas adamko ich ma este stale a to bude mat v sobotu 2 mesiace 😉 nejako nemam odvahu mu tie nechty strihat 😅 v porodke nam sestricka kazala detom nechty obhryzat, co by som teda uz vobec nedokazala ☹

a kludne sa pytaj, ja som tiez mala kopppppuuu otazok, takze v pohode 😉

sestricky na novorodeneckom ti daju na zaciatku asi 10latkovych plienok a 2 kosielky...ale ja som si vzalaaj svoje, pre istotu, cca 5ks....Ale ak ti to babatko zaspini, sestricky ti daju dalsie ciste 😉

a tie poporodne vlozky davali len v prvy den, potom som uz pouzivala svoje 😉

m.marfy
7. apr 2008

aja7 - potešila si ma že aj niekto iný prenáša.. v mojom okolí žiadna kámoška neprenášala a tak sa len divia že ako je to možné a že bude mať určite veľkú hlavičku a pôrod bude namáhavejší... dnes som bola zase na CTG a zajtra mám prísť znova.

Dnešný deň v nemocnici bol hrozný... najprv na CTG som mala nízke hodnoty tak som si mala ľahnúť na bok, potom mi sestrička nevedela namerať tlak tak to skúšala na druhej ruke no a nakoniec Dr sa nedarilo zachytiť prietok na ultrazvuku... No každopádne zážitok a ako som spomínala zajtra znova 😒

aja7
7. apr 2008

m.marfy....
porod vobec nemusis mat tazky, zalezi aj od tvojich porodnych ciest...a hlavne...VER doktorom, oni ta nenechaju trapit, ani nebudu cakat ci hlavku vytlacis, pomozu ti 😉

a ak si mala 1.4. termin, tak mas este cas...Mne povedali, ze 14dni prenasat je v poho 😉 Prve dieta som prenasala 14 dni 😉

prietoky budu zajtra oki, neboj 😉

a este rada maminy...uzivaj si "volno" este kym mozes, aj ked uz mas mozno tehotenstva plne zuby 😉 lebo ked uz sa babenko narodi so spankom a oddychom je koniec 😀

drzim palce 🙂

zabulka3
7. apr 2008

Ajka7 dakuuuuuuuuuuuuuuuuuujem Ti velmi pekne 🙂 si naozaj zlata,ze si taka ochotna pomoct hrozne si to vazim 😉 .A to aj napriek tomu,ze mas doma 2 mesacneho drobceka 🙂 Ja sa uz natoho nasho chlapceka tak tesenkam uz nech je na svete,aj porod uz by som najradsej chcela mat za sebou 😅 Ozaj moja akeho doktora si mala pri porode?Myslim ako sa volal ak ti nerobi problem prezradit jeho meno 😅 Teraz som pocula,ze tam prislo zopar novych doktorov z KK tak som zvedava ako to tam teraz chodi.Tie rukavicky to je teda dobry napad by ma nenapadlo,ze sa davaju na rucicky koli nechtikom super rada dik 😉 Tu v NL je to uplne ine co sa tyka prehliadok pocas tehotenstva aj co sa tyka porodu.Ozaj kedze si s PP nevies kde je v Poprade niejaky obchod s tehotenskymi potrebami a potrebami pre babetka?
Prajem Ti vela,vela peknych chvil s Adamkom.Inac ako to zvladas?Stihas vsetko v pohode a je maly dobrucky?

aja7
7. apr 2008

zabulka...ja som sa tiez taaak strasne tesila a zaroven bala, aby bolo vsetko oki, takze ta chapem..Ale vsetko oki BUDE, takze sa naozaj neboj 😉

tiez som sa nevedela dockat porodu, stale som si hovorila, aby to bolo "uz dnes", ale tato chut rodit a odvaha ma presli v tu "sobotu" ked mi zacala odtekat rano voda 😀 tatino ma prinutil ist do nemocky, ja som nechcela, lebo mi len odtekala voda ale bolesti ziadne...aj ked sme prisli do nemocky, nedovolila som mu ani tasku vziat z auta, ze este idem domov 😀 😀 takze taku som ja mala odvahu 😀
ale samozrejme uz ma domov nepustili, do vecera do 20tej ma nechali, nech mi odteka voda, bolesti stale ziadne a presne o 20tej mi napichli vyvolavacku, o 21tej dali 2cipky a o 21.45 bol Adamko vonku 😉 takze 2 hodky 😉

Pri porode som mala Dr. Brenisina, bol naozaj uzasny, velmi mi pomohol a tiez aj porodna sestricka, ako som uz pisala, dychala so mnou 😉 Naozaj su v PP doktori z KK, myslim, ze tam uz naoyaj nie je nikto, koho by si sa mala bat, vsetci su velmi dobri 😉

Obchody...ja som nakupovala tehu nohavice v bocianiku, to oproti "rabatinovi" to je obchod s bicyklami, detske vecicky som tam nekupovala, kvoli "strasnym" cenam....ale to si asi nevyberies, detske vecicky su drahe vsade, ja mam hlavne z Tesca...Cherokee, aj z cinakov, samozrejme bavlnene, nieco aj z Babatka...to je oproti nemocnici v tych novych farebnych panelakoch...ale mne vela veci dala sestra po jej chlapcekovi, tak sme kupovali len naozaj nutne veci a veci, ktorym som neodolala 😀 😀 a teraz su tam v skrini nevyuzite 😀 no, co uz 😀

Adamko je dobrucke dietatko, nastastie, lebo inac by som nestihala zvysok "family" 😀 , mame este 2 17rocnych pubertakov 😀

Len...mala som malo mliecka ☹ takze uz nekojim, len vynimocne, co ma velmi mrzi... ☹ Ale bolo to u mna sposobene hlavne stresom, chcela som vsetko stihnut, mat byt tip top, mat navarene, atd....a bola som z toho neskutocne unavena a prejavilo sa to aj na tvorbe mliecka... ☹

no, v buducnosti ...co NEHROZI 😀 😀 😀 uz budem vediet co mam robit 😉

uhlikova09
7. apr 2008

je zabulka nieje zaco 😀 aj nabuduce

m.marfy
8. apr 2008

aja7

tak dnes sa pre istotu moj zaznam stratil... Dala som ho sestričke a čakala na zavolanie.. po zavolaní sa prišlo nato že ho sestrička pravdepodobne založila pacientke predomnou.. tak som musela znova na záznam 😒 A na kontrolu vo štvrtok
mi trochu odľahlo že 14 dní je poho. Dík

zabulka

tesco a cherokee je fajne odporúčam aj ja - cena a kvalita v jednom 🙂

aja7
9. apr 2008

m.marfy..myslim na teba 😉 drz sa...tieto posledne dni "cakania" na porod su naozaj na nervy..ale neboj, do puberty v brusku nebude 😉

danciacik
9. apr 2008

Ahojte. Aja, dik našla som tu ten zoznam.
Zabulka3, my dve máme v termíne rozdiel len pár dní. Možno sa aj stretneme a ani o tom nebudeme vedieť. 😀

ankap17
9. apr 2008

Ahojte maminky a tehulky. Ja som rodila pred necelým mesiacom a prenášala som 9 dní. no nezávidenia hodná situácia. všetci naokolo sa každý deň pýtali a volali, že či už 😕 a ja som bola z toho na nervy. Je síce pravda, že 14 dní je ešte o.k. ale musia byť aj všetky výsledky o.k. inak pôrod vyvolajú, ale takto by postupovali rovnako aj keby boli zlé výsledky ešte pred termínom. Len po termíne ťa viac sledujú a to je dobre.

m.marfy
9. apr 2008

ankap17

no tie nervy okolo toho všetkého akurát prežívam, tiež je to o tom že sa stále všetci dookola pýtajú a volajú a keď nezdvíham tak smskujú.... Viem že sú zvedaví, ale mne to vôbec na pohode nepridáva - skôr naopak. A sledujú ma viac, to je fakt 🙂

aja7

😀 do puberty určite nie 😀

už som si dnes aj myslela že prišli tie pravé kontrakcie, ale zase iba planý poplach... ale strielalo mi to poriadne do stehien 😅 - som sa už začala aj tešiť a nič 😒
Nevadí... ja si počkám ...

Mrzí ma však, že mi počas tohto prenášania prasklo bruško..

juzinka
10. apr 2008

Ahojte kočky, tak m.marfy tebe želám, aby si sa čím skôr dočkala a mala hlavne rýchly pôrod 😉 .
Ja som sa minulý týždeň v piatok dostala do nemocnice pre bolesti v podbrušku a krížoch, tak si ma tam nechali 4 dni na pozorovanie. Ležala som v Kežmarsku a musím pochváliť personál sestričky sú veľmi milé a ochotné či je deň či noc stále sa starali. Taktiež lekári si zaslúžia pochvalu mne sa najviac venoval Mudr. Remecký, pretože mal cez víkend službu a bola som veľmi spokojná. Je milý. Bola som na nadštandartnej izbe, takže všetko bolo fajn. Dúfam však, že napriek spokojnosti nemocnicu nebudem až do pôrodu potrebovať. 🙂 😉

zabulka3
11. apr 2008

Ahojky,prajem pekny dnicek 😉
Danciacik ano to mas pravdu,ze mame skoro rovnaky termin 🙂 a je dost pravdepodobne,ze sa v nemocnici naozaj stretneme sa zasmejem ak ano 😀 .Ak sa smiem spytat kde si rodila prvy krat?A ako si bola spokojna,mala si dobry porod?Ako sa citis?
Ja mozem povedat,ze tehotenstvo znasam celkom dobre az na bolave krize a bolesti v klboch,hlavne v noci.Cakame tiez chlapceka Dariusa 🙂 a uz sa nevieme dockat kedze je to nase preve babo a dlho ocakavane.

danciacik
11. apr 2008

No ahoj Zabulka3. Prvýkrát som rodila v Kežmarku, keďže v Poprade boli vtedy ešte starý lekári a ja som s nimi spokojná nebola. Pôrod som mala dosť ťažký, ale to kvôli tomu, že som sa nemohla otvoriť. Ale rodila som pri DR. Raučinovi a on je teraz v PP a bola som s ním veľmi spokojná.
Teraz momentálne sa cítim dosť mizerne lebo ja popri materskej mám ešte živnosť a ako som včera počula od Dr. Vojtaššáka tak si totálne vyčerpávam organizmus a to mi škodí. Takže musím všetko prehodnotiť.
No tie tvoje bolesti v noci už lepšie nebudú, ale to je všetko v poriadku. Ja som aj pri dcérke - Larke mala po nociach takéto bolesti a bolo to v norme.
No takže keď budem v pôrodnici počuť, že má niekto chlapčeka Dariusa tak budem vedieť, že si to ty, nie? 😀 😀

aja7
15. apr 2008

m.marfy...kde si? uz ste dvaja? 😉

nunuska
5. jún 2008

Ahojte Popradčanky - Kežmarkčanky!
Trošku som to tu prekukala a mám len jednu otázočku. Ide niekto rodiť v Poprade okolo Vianoc, resp. okolo Nového roka?
Ďakujem.

nikusska11
5. aug 2008

ahojte ked budete mat otazky ohladom porodnice v pp kludne napiste.

haanka
6. aug 2008

No takze, ja sa sice nechystam rodit v PP ani KK ale mam nejaku skusenost, ktora Vam mozno pomoze....
V 31tt som isla v PP na pohotovost kvoli tomu ze som dostala take neprijemne krce do podbruska a stahovalo ma tak strasne ze som nemohla ani dychat... /som na rizikovom uz od 2 mesiaca tehotenstva/, tak som volala mojej rodinnej doktorke a ta ze okamzite nech idem do nemocnice a ze asi si ma tam budu chciet nechat, tak ma manzel hned zobral na pohotovost... dostala som sa k primarovi /tomu, co bol predtym v KK/, ja neviem ci bol nejako mimo alebo co mu bolo, ale asi tri krat sa ma pytal ze ci som dosla kvoli tomu ze mi tvrdne brusko a ja ze nie, ze kvoli tomu ze som mala krce a tie stavy okolo toho.... tak ma vysetril, ale tak brutalne mi tam tu jeho nechutnu ruku vorval /prepacte ze som az takato vulgarna/, ze som si pripadala ako nejaka zneuzita zena a nie ako prvorodicka vystrasena... to, ze sa ani neunuval dat si sterilbne rukavice a pouzit lubrikacny gel ani nehovorim len si namocil prsty do nejakeho lavora co vyzeralo jak keby tam bol jod alebo septonex naliaty alebo take nieco... cely cas sa spraval arogantne a bol strasne neprijemny, stale mi tvrdil ze mi nic neni - to viem asi sama najlepcie posudit... on skonstatoval ze krcok mam uplne v poriadku aj ked som uz predtym bola otvorena na jeden prst, potom mi len napisal spravu lekarsku a tu som aj rychlo podpisala a palila odtial prec lebo som mala pocit ze ho tam asi.... a skoro som plakala... baby ak by som mala u niekoho takehoto rodit, tak mi verte ze radsej to odrodim sama doma... este tyzden potom sa mi snivali nocne mory o nom... a je to tak traumatizujuce ze na to do smrti nezabudnem 😒 takze ja by som v PP urcite nerodila... ale zase sestricka co tam bola bola strasne zlata a v pohodke /to len aby som neociernila niekoho kto bol fajn/
ale zato na porodnicu v KK som pocula len same chvaly a ze ten riaditel tam je uplne super, strasne ustretovy a pohodovy...

tak dufam ze som Vas nevystrasila ale chcela som aby ste to vedeli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre