Porodili ste bez nástrihu v Ilave alebo v Trenčíne?

aknedz
14. máj 2012

Ahojte maminky, chcela by som sa vás spýtať, či ste sa nejakým spôsobom pripravovali na pôrod - napríklad s EPINOm, či masážou hrádze (alebo aj vôbec) a či sa vám podarilo porodiť bez nástrihu.
Zaujíma ma to preto lebo som prvorodička a chcela by som sa pripraviť, len keď čítam diskusiu o EPINE, tak mám pocit, že viac o pôrodoch bez nástrihu píšu maminy z Čiech. Tak, že či už s tým majú skúsenosti aj pôrodníci u nás, či sú ochotní to akceptovať a snažia sa nestrihať.
Upozornili ste na cvičenie pôrodníka a vyhovel vám? Ak máte pozitívnu skúsenosť, napíšte ,prosím, aj v ktorej pôrodnici (prípadne meno pôrodníka).
Ďakujem 😉

graceful9
14. máj 2012

ahoj, viem, že sa pýtaš viac menej na iné pôrodnice, ale ja som rodila vo Zvolene a nenastrihávali ma, vraj dnes sa už nenastriháva, kým to nie je nutné,,,ale neviem, či to tak funguje vo vš. pôrodniciach,,,,,

zajaciq
14. máj 2012

rodila som na SK/kosice/ 4 tt cvicila s EPI-NOm , dohodnuty porodnik, dohodnute nenastrihovanie len v pripade nudze, nakoniec 1cm kvoli obtocenej pupocnej snure (velmi si dal zalezat na dositi aj s umrtvujucou inekciou). Cvicenie odporucam, ako aj vopred pripravit svojho porodnika niekolko tyzdnov na zelane okolnosti porodu + neustale opakovanie sa pri kazdej poradni, pretoze nerodi len teba a dobri porodnici maju aj 1/2 rodicky na den a nepamataju si kto chce co a preco a zaco 😀

bonaquaba
14. máj 2012

Ja som rodila klasicky aj s nastrihom a nakoniec som bola vdacna za nastrih, prvy porod bol velmi tazky, pretoze maly mal az 4 kila a to ma nastrihovali asi 3 x, kym maly vysiel, mala som obrovske bolesti a aj mi uz skakali po bruchu len aby vysiel a ja som uz fakt nevladala ani tlacit ani nic, takze keby mi neurobili nastrih, tak neviem ako by to dopadlo, este by som tam trrcala asi dalsie tri hodiny,aj ked to sitie a hojenie bolo otrasne, ale po dvoch mesiacoch som bola fit a teraz uz beham ako srnka 😀
A v dnesnej dobe mozes rodit akymikolvek sposobmi,len si musis vybrat nemocnicu, kde ti vyhoveju a tiez ta pripravia na porod,
prajem vela sil a zdravia

moniciak
14. máj 2012

Idem odveci pretože som rodila v Kežmarku a ešte ma aj nastrihávali 🙂 Neviem aké by to bolo bez neho ale napriek nástrihu som po pôrode hneď vedela sedieť (jasné že nie celkom normálne 🙂) Chodiť sprchovala som sa po prevezení na izbu 🙂 Samotný zákrok som necítila vôbec hojenie prebiehalo hladko až na takú malú hrčku čo sa mi tam sama vstrebala 🙂 Ja lekárom verím že mi chcú dobre a myslím si že nástrih je taký minimálny zásah že sa ho netreba báť hoci uznávam, príjemne to rozhodne neznie 🙂

martuska75
14. máj 2012

Obe moje baby som rodila bez nástrihu 😉 Ale strááášne ťa chápem, najviav z pôrodu som sa bála nástrihu Som mala takú paniku z toho že ked som dorodila tak sa ma pôrodník zo žartu pýtal či predsa len nechcem nastrihnúť nech viem že to nie ej také strašné 😀 . S epinom som necvičila ale robila som si masáž hrádze a chodila poctivo cvičiť tehu-cvičenia na posilovanie panvového dna. Pôrodník vedel, že sa hrozne bojím nástrihu a manžel hovoril že babám úžasne a pomaličky "robil cestičku" 😀 😀 😀 Rodila som v Topoľčanoch. 😉

tilenka
14. máj 2012

rodila som v Ilave, s nastrihom, ktorý som vôbec necítila a ani som nepostrehla že kedy mi ho spravili, dozvedela som sa o nom až pri šití 😀 , po 4 hodinách po pôrode som si v pohode sadla, hojilo sa to rýchlo a pekne 🙂

sea23
15. máj 2012

Ahoj som sice z NR,a ty sa zaujimas o ine porodnice,ale mala som podobny problem.Zistovala som si Epi...,a bez nástrihu,bola som prvorodicka a bala som sa a nakoniec to dopadlo tak,ze som mala vyvolavacku,aj nastrih,ktoreho som sa tak strasne bala(resp.sitia)ale kedze ma maly potrhal aj z vnutra,a aj nastrih bol,dali mi lieky na znecitlivenie a sitie som vobec necitila...a nastrih necitis vobec....Takze si nerob starosti a dopadne to urcite dobre,drzim palce Jarka z NR 😉

k_a_j_k_a
15. máj 2012

Ahoj. Rodila som v Trencine dvakrat a dvakrat bez nastrihu. Ani som to nejako nekonzultovala s dr. Bolo mi to vtedy jedno 🙂. Pri prvom porode som sa kustik dotrhala, mala som potom jeden vnutorny steh, pri druhom som obisla aj bez toho sitia. Necvicila som takmer vobec (pri starsej som chodila do skoly a skola sa mi kryla s cvicenim pre tehotne, pri mladsej som mala doma rocne dieta, kt. ma na 110% vycerpavalo). Myslim, ze u mna to bez nastrihu islo tym, ze som jednak pocuvala dr., psychikou (bola som rozhodnuta zvladnut to bez toho) a aj "genetikou". A mozno som mala jednoducho stastie a to rovno dvakrat 🙂

renata3781
23. máj 2012

Ahoj,ja som rodila v Trenčine ,bez nastrihu,osobne si myslim že lekar nastrihuje len vtedy ked je to potrebne,vždy je to podla mna lepšie ako ked sa žena dotrha sama tlakom hlavičky,moja kamaratka mala taku skusenost že ju museli nakoniec zašivat traja doktori lebo sa bez nastrihu dotrhala takym sposobom že bola cela doštopkana a mala potom dlho bolesti.Ja som sa nijako zvlašt nepripravovala a aj bez pripravy to išlo všetko uplne hladko,Nesmieš stale nad tym premyšlat ako to pride tak to bude,držim ti palce 🙂

radustek
23. máj 2012

ja som rodila v partizanskom bez nastrihu...skvely primar..vdaka nemu my cely porod trval hodinu...som mu strasne vdacna 🙂

bubulka722
28. máj 2012

Prvý pôrod bol pred 12-timi rokmi v TN s celým šialenstvom ako je urýchlovanie pôrodu oxytocínom, prepichovanie plodových obalov a nakoniec nástrihom. Syn sa narodil pomerne malý, mal 3050g a 50 cm. Hlavičku mal maličkú, ale nástrih bola jednoznačná rutina a ja som to vtedy nejako neriešila. Osem hodín po pôrode som nebola schopná vstať z postele, točila sa mi hlava a bola som jak sfetovaná. Nástrih ma hrozne bolel do 2 mesiacov po pôrode a zvyknem ho cítiť pri menštruácii a zmene počasia doteraz.
Na druhý pôrod som sa vďaka skvelému OZ Ženské kruhy super pripravila. Žienky mi neskutočne pomohli a mala som všetky potrebné informácie aby som sa vedela čo najlepšie rozhodnúť čo chcem a čo nie. Rodila som v PN. Lekára som mala zazmluvneného a dopredu sme sa dohodli, že do mňa nebudú tlačiť žiadnu chémiu a nechajú ma porodiť prirodzene, takže sa nekonali žiadne monitory, len počúvanie dopplerom, čo je úplne postačujúce, vyšetrenia počas celého pôrodu len 2 x počas 8 hodín prvej doby pôrodnej, žiadne prepichovanie plod. obalov, žiadny oxytocín a nakoniec žiadny nástrih. Dcérke nechali dotepať pupočník a ešte s ním mi ju priložili na brucho. Bol to nádherný pocit!!! Asi hodinu a pol po pôrode som si po svojich odkráčala na izbu kam mi okamžite priniesli dcérku. Poranenie som nemala žiadne, cítila som sa výborne a mohla som aj tancovať.Pred pôrodom som vôbec nijako necvičila a nemasírovala si hrádzu, pretože som bola pozitívna na streptokoka. Som presvedčená, že ženské telo je od prírody stvorené porodiť bez zásahov a je naozaj žalostné ako sa lekári na SK stavajú k pôrodom a ku koľkým zbytočným komplikáciám dochádza práve preto, že do tohto procesu lekári zasahujú. Dôležitá je aj poloha pri pôrode. Pri zaužívanej polohe v ľahu alebo v polosede je priamy tlak na hrádzu, čo je pri iných polohách eliminované. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre