Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ivka82
7. jan 2011

@happy8051 dakujem katka, super🙂

dewyn
8. jan 2011

ahojte dievcata, my sa chystame tiez rodit do BS, sme z okolia Nitry, termin mame koncom januara. Boli sme na prvej poradni, vsetko na nas spravilo velmi prijemny dojem. Uz len stihnut tam byt pred terminom 🙂

kulinan
8. jan 2011

Ahoj. No ja už jeden termín mam zasebou, včera, a další mam 19teho, ideme tam pondelok,tak by som už rada aj ostala a aj porodila,ale zariadiť to nejde,tak sa nechám prekvapiť. Ja som z čadce, cesta nam naposledy trvala dve hodinky,tak uvidime,zatial sa citim ok, nič zvlaštne. Kedy sa tam opat chystáš?

dewyn
8. jan 2011

ahoj, chystame sa vo stvrtok na poradnu. U mna sa zatial tiez nic nedeje, len uz mam pocit ze som taka velka gula pred vybuchom 🙂 Velmi dufam, ze sa mala prihlasi na svet okolo terminu porodu, chceli by sme tam ostat ubytovani par dni pred. Aby sa vsetko krasne stihlo. Cesta nam trvala tiez cca 2 hodiny do stiavnice.

ivka82
8. jan 2011

@dewyn a primar ti na poradni nevie povedat, kedy asi? ja sa na to spolieham, lebo tiež chcem ist rodit do BS.

dewyn
9. jan 2011

Ivka, prvykrat sme boli v BS pred 2 tyzdnami, pytali sme sa ako to chodi ked sme z dialky. Ze tazko povedat ci porodim skor, alebo budem prenasat. U mna sa zatial vyvija vsetko v poriadku, takze teraz ked pojdeme tak uvidime, ci sa nezacina nieco diat, a skusime sa dohodnut. Ja by som tam bola rada tyzden pred terminom, Radsej si to poistit, aj ked, ked si babatko vyberie ze chce medzi nas, termin uz neovplyvnime : )

pandorka27
9. jan 2011

@happy8051 katka, mna to tiez o chvilku caka v BS, uz tam chodime od minuleho tyzdna a zatial som spokojna, je tam strasny klud a pokoj 🙂 sme z lucenca, takze tvoje rady ohladom prestravovania sa a takziez homeopatik a pod. su dost napomocne. dakujeme. chcem sa este opytat, my sice chodievame v LC na predporodnu pripravu, ale zatial sa nas nikto neopytal, ci by sme chceli ist aj v BS, predsa, aspon by sme kusok spoznali personal a tak...a hlavne, ja chcem mat maminu pri porode, kamoska partnera, asi by mali aspon tusit, co ich caka 😉 alebo to zbehne tak rychlo, ze to ani nepostrehneme???

ivka82
9. jan 2011

@dewyn jasné, veď to treba nechat na babatko🙂 ale snáď na tých poradniach to aspon budú zhruba vediet odhadnút. Ja mám termín 8.3 tak tiež pojdeme asi niekedy začiatkom marca resp.koncom februára s manželom. teším sa už do poradne do BS, mám toľko otázok, snáď ich do vtedy nezabudnem🙂 a možno sa aj uvidíme ktovie😀

ivka82
9. jan 2011

dewyn, teda vlastne asi nie..ja som si myslela zemas termin 28.2 a ty už teraz😀 držím palčeky nech je všetko OK a daj potom vedieť ako ste sa mali v BS.

happy8051
9. jan 2011

@pandorka27 ahoj 🙂 v principe je to tak, ze ak chces mat kohokolvek pri porode, mal by ten clovek s tebou absolvovat minimalne jednu predporodnu pripravu. stretla som sa uz aj s tym, ze baby absolvovali pripravu v mieste svojho bydliska a zaznam o tom mali v tehu preukaze...
ja som bola len raz, bez kamosky, ktora so mnou bola pri porode... ale ona uz rodila a este k tomu v bs, pamatali si ju, takze to pred porodom nik nevyzadoval.
pozri... ja myslim, ze by z toho nik nerobil problemy, keby aj mamina na pripravu s tebou nesla, predsa je zena, uz rodila, tak vie, co moze cakat... zaklad je nestresovat teba a personal a neodpadnut...
lepsie ale bude, ak sa opytas primara, vysvetli mu, ze mas problem dopravit maminu a tak...
vidim to tak, ze v LC vam daju nejake potvrdenie o tom, ze ste pripravu absolvovali. a to pre bs staci.
kamoskinho partnera a tvoju maminu tam maju poucit o masazi krizov, zavesnych polohach a podobnych veciach ktore... nechcem podcenit kurzy... ale to je tak.... ked to pride, a mas chut na masaz, tak to jednoducho povies... je dost mozne, ze ti to bude naopak neprijemne... kazdy porod je vynimocny... ja som bola pri niekolkych porodoch ako doprovod, studujem porodnu asistenciu.... a viem, ze nie vsetko plati pre vsetkych 🙂
ak by si mala okolo porodu hocijake otazky, nevahaj napisat IP 🙂

altevita
13. jan 2011

kočky, ja už od štvrtka budem ležať v nemocnici, tak som zvedavá, dúfam, že sa nám ujde apartmán.... Mamičky, ktoré ste už odrodili a kojíte, neviete mi poradiť nejakú masť na bradavky, ale niečo, čo netreba zmyť pred prikladaním...... díky za tipy....

aknats
13. jan 2011

@altevita lanolin od multi-mam, ale staci ti to kupit ked budes mat problemy. Ved lekáren je hned oproti a aj v zdravotnickych potrebach (pod schodami) som ho videla. Ja si natieram tak raz za týzden, zatial mi to staci. Ved uvidis.Drzim palceky 🙂

katrin31
13. jan 2011

@altevita podla mna je najlepsia z DMky babylove..

kulinan
14. jan 2011

mne osobne tiež velmi pomohlo používanie lanolin od multi mam,ale kupil mi to manžel,až ked bolo treba priamo tam v štiavnici. Aj teraz to tak urobime. Tak s kým sa tam stretnem? ak sa cez víkend nič nestane,tak v pondelok tam ideme a ostávam tam,snad sa to rozbehne,ja by som už aj prijala porod, tak uvidime. Držte sa papa

dewyn
15. jan 2011

@kulinan ostavas lezat v nemocnici, alebo budete ubytovani? my sa tam chystame ostat od 24.1. ak sa nic nestane skor 🙂

ivka82
15. jan 2011

@dewyn
@kulinan kočky, a to kto určuje kedy tam pojdete? kolko dni pred porodom hm? treba ten hotel neako vopred rezervovat, alebo ako viete, ze bude volne? pytam sa preto, ze tiez ma to caka o neaky ten mesiac tak aby som vedela ako 🙂

kulinan
15. jan 2011

No, uvidim v pondelok,ale už minule sa ma primar pytal, kedy ostanem,že ten buduci tyžden už radšej hej. Ostanem normalne na oddelnení asi, ak bude volny apartman,rovno tam,ak nie,tak na izbe,alebo ak budem môcť možno na tom hoteli. Záleží,čo povie primár,či sa niečo rozbieha,ako vyzera záznam, prietoky,placenta a to všetko,na základe toho sa rozhodnem.
Apartman sa dopredu rezervovať nedá, treba sa zariadiť ako je situácia. Tak držíme palce a možno sa vidime

dewyn
16. jan 2011

@ivka82
@kulinan nam tiez spominali, ze ubytovanie na nemocnicnom hotely {ak si dobre pamatam maju 2 izby} sa da zarezervovat dopredu, ale nadstandartne izby iba ked uz sa ide rodit. treba sa hned ohlasit, aby Vas dali do poradovnika. Izieb je tam viacej. Takze kolko tam ostanes pred terminom je len a len na tebe samo v pripade, ze sa vsetko vyvija dobre. Ale na poradni ti pan primar na vsetky otazky odpovie, takze sa neboj, budes informovana.

ivka82
16. jan 2011

@dewyn dakujem🙂

dianka22
17. jan 2011

Caute. Ja som rodila pred siedmimi mesiacma bola som dost narocna na vela veci, lebo som toho vela pocitala. Nechcela som epi, oxitoc, chcela som byz staaale s mm a Bs mi naplnila vsetko o com som ani nesnivala. spominam na to krasne. fakt lutujem baby co spominaju, aky hrozny porod a vsetko okolotoho zazivali inde.

happy8051
17. jan 2011

@dianka22 BS ti vlastne splni vsetko okrem EPI a porodu do vody 🙂

altevita
19. jan 2011

@aknats díky za odpoveď🙂)

altevita
19. jan 2011

Kočky, čo ste boli v Štiavnici - ešte pár otázok - mám si zobrať vlastný príbor??? Sú na apartmáne nejaké taniere, poháre a hrnčeky??? Rýchlovarná konvica tam je tiež??? Oblečenie pre bábo si mám brať iba na cestu domov???? Už sa balím a zajtra odchádzam, dúfam, že sa nám apartmán ujde🙂))

anett98
19. jan 2011

@altevita
ja som rodila skoro pred 2 týždňami v BŠ a paráda. Mala som tiež vlastný apartmán a bola som maximálne spokojná so všetkým...personál, lekáry, sestričky, jedlo....fakt super starostlivosť 😉
na apartmáne som mala šálky, taniere, mikrovlnku, konvicu...príbor som si vzala vlastný, ale dostala som aj v pôrodnici...
tak prajem rýchly a bezbolestný pôrod 🙂

anett98
19. jan 2011

júúúj mám tam hrúbku 😒
oprava: "lekári" 😉

altevita
19. jan 2011

@anett98 díky moc za odpoveď, super, že to tam všetko majú.....verím, že to bude všetko fajn. -)))

happy8051
19. jan 2011

@altevita oblecko pre babo na pobyt v nemocke nepotrebujes, staci ti na cestu domov. potrebujes pampersky, mast na zadocek a vlhcene obrusky. odsavacku ti tiez daju ak by si potrebovala

kulinan
19. jan 2011

ahojte, tak všetko bolo zodpovedané, my sme tam boli včera,ale nič sa nerozbieha,tak som šla domov, dnes mam druhy termín a nič sa nedeje.....ale mam doma druhého špunta, ktorý si ma posledné týždne dosť užíva,tak som šla za ním ešte. Dufam že sa to čoskoro rozbehne,ak nie,pondelok tam ideme a dufam že už ostaneme. Včera tam bolo dosť apartmanov volných, tak som sa už tešila. No čakam,dnes si asi urobíme pekný večer,tak uvidime ako... 😉
len aby som to stihla, ved predýchavať môžem aj v aute,mam na to 2,5hodiny a v štiavnici rovno porodiť 😀

tak sa majte a držíme palce všetkym čakatelkám, aj sami sebe

dewyn
20. jan 2011

@kulinan ahoj, tak sa tam asi uvidime. My tam ostavame tiez v pondelok ubytovani, alebo v utorok podla pocasia ako nam bude snezit na cesty : ) a budeme cakat na prichod mimca. Drzim ti palceky.

alibaba235
20. jan 2011

@ivka82 ahoj ivka, pozeram, ze mame velmi podobne terminy porodu, moj prvy termin je 7.3.2011, teraz mi to sice moj gynekolog posunul, ale kedze sa vo vseobecnosti tvrdi, ze vypocet TP v prvom trimestri je najpresnejsi, myslim si a mam aj taky vnutorny pocit, ze to naozaj bude niekedy zaciatkom marca 🙂 v stiavnici som zatial bola 2x, 1x sme si boli s manzelom pozriet porodnicu a dnes sme boli na predporodnej priprave, buduci piatok idem este k svojmu gynekologovi, ktory je uplne super (len bohuzial v bystrici k porodom nechodi a on je jediny, pri ktorom by som bola v bb ochotna rodit, preto idem radsej do stiavnice) a potom uz budem asi chodit do poradne do stiavnice, uvidim ako odhadne ten termin porodu pri najblizsom sone (priamo v ambulancii ma 4D sono, takze k nemu chodim velmi rada, je uzasne ako perfektne vidim nasu malinku, posledna fotka, ktoru nam urobil, je taka realna, ze ked sa na nu pozeram, mam pocit ako by uz bola tu s nami)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre