Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

sashka.mst
28. feb 2009

no ditka, a prednostne ti este odpoviem na jednu tvoju tezu "poznamky typu,ze nemocnica robi sekcie kvoli peniazom-prepacte to je totalny nezmysel-ved preco by to robili"

kniha Pruvodce promyslive zeny na ceste k lepsimu porodu je jednou z mala, ktora obsahuje zozbierane vedecke poznatky a podava pravdive svedectva o praktikach v porodnictve.
o suvislosti medzi peniazmi a cisarskymi rezmi sa na strane 38 a 39 pise:
"Za prevedenie cisárskeho rezu pôrodníci dostávajú často o stovky dolárov via než za pôrod bežným spôsobom. Zárobok nemocnice je potom o niekoľko tisíc dolárov vyšší. Keď sa v rokoch 1985-7 v rámci výskumného projektu v jednej chicagskej nemocnici podarilo znížiť množstvo pôrodov cisárskym rezom z 18 na 12%, zaznamenala nemocnica stratu vo výške jedného milióna dolárov. Rovnako potreba obsadiť nemocničné lôžka je silnoi finančnou motiváciou k prevádzaniu cisárskych rezov...snaha po čo najväčšom zisku môže zdravotníkov motivovať i k používaniu ďalších techník, ktoré vo svojom dôsledku robnako vedú k nárastu pôrodov prevádzaných cisárskym rezom - sem patrí napríklad epidurálna analgézia alebo elektronické monitorovanie plodu, vďaka ktorým je možné redukovať počat ošetrujúceho personálu. Odborné štúdiu sústavne ukazujú, že tržne orientované (for-profit) nemocnice majú vyššie percento cisárskych rezov, než nemocnice nazariaďované za účelom zisku, teda nemocnice v systémoch HMO (Health Maintance Organisation - skupinové zdravotné poistenie zaisťujú poistencom starostlivosť v nemocniciach, mna klinikách a u lekárov zapojených do systému) a lokálne nemocnice."

tak dúfam, že som vyvrátila názor, že je to hlúpa klebeta, brrrr

ditka1
28. feb 2009

sashka...ale banskostiavnicka porodnica nepotrebuje silou mocou obsadzovat izby pacientkami,petoze ich tam maju tolko,ze im lozka nestacia,nepocituju nedostatok pacientiek...sama som zazila ked tam skoro na chodbe mali lozko lebo nemali kam umiestnit a primar by urcite nebol ... zeby daval pacientky na chodbu kvoli zisku!
sama pises ze v chicagskej nemocnici a dolare...to je tam nie tu.
dalsi priklad,radsej preriedia personal upratovaciek nez by zarabali na epiduralke alebo elektr.monit.plodu,vsak tam nemaju ani 4Dcko,tak co tu rozpravas...do kelu mna toto vytaca,vies co chod tam najskor rodit alebo aspon na vysetrenie a potom súď...opisujes tu nejake studie dokazane niekde na inom kontinente a ktora zena tu na slovensku,by pre svoj rozmar zaplatila za sekciu stovky dolarov alebo u nas eur... 😕 ani jedna,kazda to robi preto lebo musi ist na sekciu.
odkial si ze si myslis,ze takto dobre mozes posudit tuto nemocnicu?robila si tam?videla si to?mozes cestne prehlasit ze si na vlastne oci alebo usi videla a pocula to o com pises?lebo ja som tam nic take nevidela ani nepocula a to tam chodim kazdy tyzden.

cipca
autor
4. mar 2009

no tu sa to nejako rozbeho no super 😀 Preb 2 mesiacmi som absolvovala 2 poror tu unas v BS a znova to iste do inej porodnici by som nesla bolo to na 1* 🙂

ditka1
4. mar 2009

cipca...presne tak,my co sme tam rodili vieme o com hovorime 😵

nika22
4. mar 2009

sashka ma pravdu. netyka sa to len cisarskych rezov v BS.Kamaratka robi v porodnici v Ba. velmi stupol pocet cisarskych rezov odkedy si mozes zaplatit porodnika. Preco by mal byt pri normalnom porode 5-6-10 hodin, alebo prist v noci, ked cisarsky rez ma za 1 hod hotovy a este to sithne poicas sluzby. hovori to osoba, ktora je pritom

ditka1
4. mar 2009

nika...tak ty si od fachu co?a ktora normalna zena by sa nechala rezat len zato aby doktor nemusel vstavat,alebo len taka co nevie porovnat bolest po cisaraku a bolest pri porode...a ty robis v BS?lebo ja neuverim kym to nepovie taky clovek ktory je konkretne odtial.Lebo zase len hovoris aj ty ze v BA je to tak.

nika22
4. mar 2009

som od fachu ale iný odbor. To hovorim o Ba, lebo kamaratka je PA. Nemyslela som to zla na BS. ale ide o celkovy trend.

etnicka
6. mar 2009

Kocky, nehadajte sa 😉

k tym cisarskym - a teraz budem trosku off topic, lebo sa to netyka Banskej Stiavnice, ale pisem vseobecne - jasne, ze vacsina mamin by CS samy od seba nechcela (su aj take, co by radsej rodili cisarskym, ale to je uz uplne o niecom inom). Moze ale ist o pohodlnost doktora - presne tak, ako pise nika. 1) cisarsky je rychlejsi ako prirodzeny porod, 2) za cisarsky sa naozaj plati od poistovne viac ako za prirodzeny porod. Potom este moze ist aj o to, ze na doktorov je vyvyjany velky tlak - nedajboze, aby im umrelo dieta/rodicka pri porode, ved by ich media ukamenovali, pripadne by museli behat po sudoch. Takze niektori zo strachu pri prvom naznaku komplikacie radsej volia sekciu, nez vyckat, ako sa situacia vyvinie a pripadne zvolit setrnejsie riesenie.

ditka - gratulujem k syncekovi, sice trochu neskoro, ale predsa 😉

sashka.mst
8. mar 2009

tak ja uz budem ticho, pockam, kym sa zotavia mamicky co tam boli a same napisu. inak ditka v banskej stiavnici som ako v jedinej nasla ochotneho primara, ktory mi na 99 percent vysiel v ustrety s porodnym planom. nikde inde na mna bud nereagovali, alebo sa dokonca rozculovali co to vymyslam..spila bol fakt spica🙂
lenze to jedno percento co mi nechcel schvalit pre mna bolo rovnako dolezite ako vsetko ostatne a tak, kedze ziadna porodnica nebola schopna ma nechat uplne prirodzene porodit, rodila som mimo porodnice s porodnou asistentkou,dulou a partnerom. az na druhy den sme dosli so porodnice. na par detailov boli ustretovi a mili, na nase prekvapenie nas neosocovali, ale este chvalili, ako som rodila a ako partner asistoval. aj nas pustili hned po jednej noci domov, co som mala v porodnom plane. Preto som na mojej webovej stranke o tehotenstve nesetrila chvalospevmi na tuto porodnicu a dodnes ju na nej propagujem. AVSAK na zaklade mojho odporucania v nej rodili dve kamaratky. Navstivili sme ich v porodnici a nikdy nezabudnem na ich vyraz tvare ked som ich tam uvidela. Rozpravali mi to, o com som tu uz pisala a mne bolo dost blbo. Ze sa to tam odkedy som tam ja bola zmenilo. A naozaj. Kym moje poziadavky tam respektovali, kamaratku nechceli pustit napriek tomu, ze ona ani dietatko neboli v zivot ohrozujucej situacii. Boli dokonca zdravi! Volala mi, ze ju odtial nechcu pustit ako jej primar slubil, tak som volala na urad nad zdravotnou starostlivostou a pytala sa, preco moze personal tak porusovat jej prava. nechapali a mala zistit, preco ju presne vedenie nechce pustit, aby sme mohli podniknut dalsie kroky. potom som o nej niekolko dni nepocula, az mi zavolala, ze sa uz fakt nahnevala a vypapulovala si odchod domov. zistila, ze doktorka ju tam drzala klamstvami.
Celkovo sa tato porodnica napriek vsetkemu stale javi ako jedna z najlepsich, ked nie najlepsia. V porovnani s ostatnymi slovenskymi porodnicami...

ditka1
8. mar 2009

sashka...a akymi klamstvami ju tam drzali?preco?co z toho mali?inac podla zakona by tam rodicka s dietatkom mala byt pod dozorom 4x 24hodin...oni tie kamosky mozno boli zdrave z gynekologickeho hladiska aj mne spila povedal ze aj na druhy den by som mohla ist domov,ale z pediatrickeho hladiska kvoli babatku musim pockat,musia ho kontrolovat aj ked je zdrave,nechcu nic zanedbat to je tym vies,ze keby nahodou boli pustili tvoju kamosku domov hned a jej alebo babu by sa daco stalo tak potom by sa sudila s nemocnicou ze ju pustili-radsej nech kazda pocka ten tyzden ako by sa malo nieco stat.To je tak vsade.Zato ich nemozes sudit,ze chcu len dobre,potom profitovat moze kazda rodicka z toho ze je hospitalizovana ak ma uzavretu zivotnu poistku-a nezazlievajme nemocnici ze tiez musia z niecoho zit. 😠

ditka1
8. mar 2009

etnicka...dakujem 🙂

ilijanka
8. mar 2009

po 96 hodinách po narodení sa berie krv z pätičky kvôli skorému záchytu vrodených metabolických porúch- napr.fenylketonúria, cystická fibróza atď., takže preto musí byť aj po bezproblémovom pôrode hospitalizácia v trvaní 4x24 hodín 😉

etnicka
8. mar 2009

pokial viem, ambulantny porod je mozny, vsetky potrebne vysetrenia deticiek sa daju robit ambulantne (tak, ze ho rodicia prinesu do nemocnice, alebo pride doktor/ka za babatkom domov). Takze ani ja nechapem, preco tie baby nechceli pustit domov.

ditka1
12. mar 2009

ach jaj...su to tzv.zeny naturalistky co toto robia,ze hned bezia domov,alebo ze rodia doma...a dokonca aj jedavaju placentu-to je fakt pravda.No co uz vsetci sme najakí a kazdy nech si urobi ako uzna za vhodne,ked si myslia,ze je to zodpovedne hned utekat domov s dietatom nech sa paci...ked to schvaluje aj nemocnica v ktorej rodia...ja by som to nikdy nespravila.

ilijanka
12. mar 2009

ditka 😉 😀

ditka1
14. mar 2009

ilijanka...este si tehu?ci uz to mas za sebou? 🙂

ilijanka
15. mar 2009

ešte som doma, čakám... 😝

ditka1
15. mar 2009

juuuj to uz musi byt tazke tak dlho,ja som o 10dni pre terminom porodila a uz som mala dost,ale vdaka BSporodnici a dobremu primarovi som neprenasala. 😉

miah
15. mar 2009

ahojte, ja som rodila v BS v oktobri svojho prveho synceka 😵 😵
ale odniesla som si nielen jeho, ale aj velmi dobre pocity z tejto porodnice, sestriciek a pana primara!!!

ditka1
16. mar 2009

moze kydat na tuto nemocnicu kto chce a co len chce,aj tak je viac pozitivnych ohlasov 😵 😵

bendy
16. mar 2009

Presne tak ditka, ja som tam rodila v septembri, ked to doslova praskalo vo svykoch s porodmi a mozem povedat ze som tam bola strasne spokojna a pri druhom babatku nevaham a tiez pojdem do BS

ditka1
17. mar 2009

ja som nikdy nechcela mat viac deti len jedno,ale vdaka tejto porodnici som zmenila nazor a chcem aspon 3. 😉

etnicka
17. mar 2009

baby, to je super, ze ste spokojne s porodnicou 🙂

ditka - ambulantny porod je uplne normalna vec - nie je to nic vynimocne v zahranici, len u nas 😉 nemusi byt zena hned nejaka exotka, ked chce ist z porodnice co najskor domov. Ja sa stale este rozhodujem, ci pojdem hned po porode domov, alebo ostanem v porodnici. Ak sa budem citit fit a babatko bude tiez v poriadku, radsej pojdeme domov 😉 (potom k nam bude chodit kazdy den porodna asistentka skontrolovat, ako sa mame)

lenkakusi
17. mar 2009

etnicka kazdemu podla gusta...
ja osobne by som nikdy hned po porode neodisla domov a urcite nie ako prvorodicka! Ale samozrejme je to na tebe a prajem ti krasny a pohodovy porod...

anib
18. mar 2009

Ahojte baby, tak ja sa chystam pozriet nemocnicu v utorok, teda sa mam stretnut s panom primarom. Dufam,ze bude vsetko ok. Chystam sa tu rodit, dufam,ze sa male nevypyta skor,ako v spravnom case. Inde velmi nechcem ist.

etnicka
18. mar 2009

lenka, dakujem a suhlasim s Tebou, kazdy by mal mat pravo si vybrat.

ditka1
21. mar 2009

etnicka...jaaaj tak to je jasne,ze mozes ist domov ked k tebe bude chodit asistentka to ano 😉 skoda,ze aj na slovensku to nie je...ale sa ti to uz bliiiizi juuuuj drzim ti palceky potom sa nam ozvi do okr.LV ok?

etnicka
22. mar 2009

ditka, dakujem, uz aby to bolo 🙂 je skoda, ze aj na Slovensku nemame take moznosti, ale aj to mozno raz bude 😉

anib
2. apr 2009

Baby, ktoré ste rodili v Stiavnici, viete poradit, ci je dobre si niekoho zazmluvnovat,ci nie,co sa tyka pôrodnika,ale aj asistentky-teda sestricky?

maruska22
2. apr 2009

Ahojky anib...ja som rodila v BS pred troma tyzdnami a pôrodnika som si dopredu nevyberala...proste som to nechala na toho kto mal v ten den sluzbu a nelutujem...rodila ma dr. Broskova a bola som s nou velmi spokojna..hlavne co sa tyka sitia 😵 (necitila som ani jeden steh)
ale myslim ze keby mal v ten den sluzbu hocikto iny, tiez by to dopadlo dobre, podla mna su to vsetci velmi dobri odbornici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre