Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

mj30
2. jún 2011

@baklik ahoj podla mna je to super, ze ta tam nedrzia dlho, a keby nieco nebolo ok tak ta isto nepustia 🙂

lenocka80
2. jún 2011

@happy8051 dakujem, si zlata 🤐

lenocka80
2. jún 2011

@happy8051 este by som sa rada opytala, ak to nieje teda tajomstvo...Ty tam pracujes? A ak ano, tak na akej pozicii?

happy8051
2. jún 2011

@lenocka80 nie zatial nepracujem oficialne, ale chodim ako PA k porodom ked sa na tom dohodnem s niekym

baklik
2. jún 2011

@happy8051
Ok, dik za odpoved. A ake su teda tie objektivne dovody, ak vies?

happy8051
2. jún 2011

@baklik princip je v tom, ze zeny siahaju po EPI nie ako po ulavovom prostriedku, ale ako po zaruke bezbolestneho porodu a to nie vzdy zafunguje...
poznam viacero zien, ktore EPI mali a tvrdia, ze im nezabrala, takze aj tak vsetko, alebo vacsinu citili... na druhej strane prichadzaju aj sitiacie, kedy ta EPI umrtvi do takej miery, ze nie si schopna dietatko tlacit, pretoze necitis kontrakcie.
chapem kazdu rodicku, ktora vyzaduje EPI, ale osobne by som si ju nedala pichnut. uz len z dovodu, ze porod predlzuje. porodna bolest je specificka, je individualne ako intenzivne ju citis a uznam kazdej zene, ktora tvrdi, ze sa neskutocne natrapila... su vsak podla mna aj ine sposoby, ako si uavit od bolesti.
specialne dovody, kedy sa EPI aplikovat neda su aj zdravotne potiaze ako hypertenzia, neuroloficke chororby a podobne.

baklik
2. jún 2011

@happy8051
no, je to na povazenie... ja osobne by som asi radsej mala o nieco dlhsi porod, ale znesitelnejsi, ako kratsi a riadne bolestivy... ale jasne, ze je to individualne. toto jedine ma desi, lebo inak sa mi porodnica v BS zatial velmi pozdava.
a kolko apartmanov v porodnici a izieb na hoteli je k dispozicii?

baklik
2. jún 2011

baby, a 16.60 sa plati za apartman, t.j. partner to ma v cene, alebo si musi aj on zaplatit 16.60?

baklik
2. jún 2011

tak uz som zistila info o apartmanoch a strave: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...[cmd]=INFO&type=0&cHash=7c1a7f38

happy8051
2. jún 2011

@baklik ako som uz pisala... EPI je volbou teba samej... ja nie som za, ale ziadnej zene nevnucujem svoj nazor

miracle
3. jún 2011

Vcera mi doky nasadil chrobaka do hlavy - v style ci som normalna trebat sa na sekciu az z Ba, viac menej sa mi BS snazil vyhovorit. Co mam robit???

ninan2
3. jún 2011

@miracle ono BS ma urcite vyhody tak ci tak, ci budes mat prirodzeny porod alebo sekciu... Napr. apartmany, neobmedzene navstevy, nastevy mozu vidiet babo, ty s nim budes dost skoro a nie az po 24. hodinach a pod... Dalej tie trapne hromadne vizity tam nie su a personal je zrejme tiez ovela milsi ako v BA.
Mne sa tam doktor snazi vyhovorit prirodzeny porod, vraj je to nebezpecne kvoli pripadnym komplikaciam pre babo, ze by ho museli daleko prevazat keby nieco (do BB), ale takychto pripadov je tak 1%, takze neberiem do uvahy...
A v ramci BA Ta posiela do niektorej konkretnej porodnice?

miracle
3. jún 2011

@ninan2
Konkretnu nespomina, ale podla neho su vsetky uplne super (a samozrejme ovela lepsie ako BS) 😢

ninan2
3. jún 2011

@miracle no musis sa rozhodnut sama na zaklade vsetkych info atd... Ale primar v BS urcite robi tak isto dobre sekcie ako lekari v BA, takze toho by som sa nebala... skor mozno potom naspat cesta do BA moze byt trochu narocnejsia, po operacii 😒

maricom
3. jún 2011

@miracle aj ja som dostala studenú sprachu od PA ku ktorej chodím cvičiť, pritom dobre vedela, že som chcela aj pri malej prirodzený a ked som jej teraz vravela, že idem skúsiť šťastie do BŠ, pretože je možnosť prirodzeného, tak mi dosť sucho povedala, že ma všade budú rezať (že sa nepýtala na ostatné veci ohľadom veľkosti dieťatka a tak ma to dosť prekvapilo, a bola som z toho dosť zle), že v BŠ majú akurát také pôr kreslá ako gyn v ambulanciách. Viem že v NZ je jedno z najlepších neonatologických odd. ale, ale... mäsiareň, žiadne riziká = samá sekcia... hádam tam už normálne rodia len romky a ženy, ktorým trčí už hlavička ... Pri malej to bolo preto, že bola na mňa veľká, vraj by som ju nevytlačila a vraj mala zlé ozvy na ctg - ale to majú v poslednej dobe pomaly všetky bábätká čo sa tam rodia... Sama ešte neviem čo robiť... chcem ešte s mojím dr konzultovať a potom sa 13teho chystám do bš. Stačí mi aj normálna izba, ke´d aj nebudú návštevy, nevadí mi to, chcem sa plne venovať malej a niekedy to bolo únavné po sekcii ísť z poslednej izby na druhú spranu pre malú, potom späť ukázať malú, pokecať s návštevou, potom malú zobrať späť a naspäť na izbu, no a niekedy aj tri-štyri návštevy za deň...

maricom
3. jún 2011

@happy8051 ahoj, idem sa ťa ešte opýtať, keďže máš teda viac info...🙂 chodia tam aj ženy "môjho" typu, ktoré chcú rodiť po sekcii prirodzene? Býva to umožnené, alebo sa tiež radšej neriskuje?

happy8051
3. jún 2011

@maricom ahoj 🙂 prva sekcia nie je dovodom na vylucne dalsiu sekciu. dost podstatny je dovod prvej sekcie. ak bola dovodom nariklad poloha babatka a teraz je babo ulozene spravne, nie je dovod na dalsiu sekciu. primar sa priklana k prirodzenemu porodu, ak je moznost. sekcia je vzdy operacny zakrok.
takze nevidim problem, ak je tehotenstvo ok, ze by si nemohla rodit druhe babao prirodzene

happy8051
3. jún 2011

@maricom ake velke bolo tvoje prve babatko? vaha a dlzka po porode

maricom
3. jún 2011

@happy8051 mala 4200g a 52cm, ja mám 158cm, som menšej postavy. Pôvodne som išla do pôrodnice, že 2 týždne prenášam, skutočnosť bola, že som nebola ani v termíne, ale nález bol taký, že sa to mohlo spustiť a prímajúcei lekár (ktorého si všetci veľmi vážia) napísal do papierov, že veľký plod vzhľadom k rodičke, nebezpečie strmého pôrodu. Ono mne na tretí deň odtiekla voda, krčok sa otváral ale kontrakcie neboli, a potom, že zlé ctg a šup ho na stôl. Teraz som u druhého gyn, hneď na začiatku som sa s ním o tom bavila a uzavreli sme to, že to bude plánovaná sekcia, ale teraz v 30týždni po utzv povedal, že nevidí dvôvod na sekciu, druhá bude malá (mala 1190g v 30tt), môj "prírastok" na váhe -0.5kg 🙂 všetko je tak ako má byť, aj jazva, že má hrúbku 6mm. Ale teda nie v NZ, lebo tam po sekcii jedine sekcia...

happy8051
3. jún 2011

@maricom myslim ze prve babatko bolo na teba asi naozaj privelke... podla mna ti primar urobi sono, kde je moznost orientacne zistit vahu babatka ale ked v 30tt malinka mala taku vahu ako pises, do porodu odhaduem bude mat tych 3300g takze by som nevidela dovod na dalsiu sekciu

maricom
3. jún 2011

@happy8051 to by bolo fajn, bolestí sa nebojím , len nech všetko prejde v poriadku 🙂 hlavne teda malá nech je OK

maricom
4. jún 2011

@happy8051 prepáč mi, nedám ti pokoja. Ak som mala predošlú sekciu, budú ma hospitallizovať o čosi skôr? alebo mám čakať kým ma to chytí ( to sa určite ešte preberie s miestnimi lekármi) ale zaujíma ma to dopredu🙂 ďakujem!

happy8051
4. jún 2011

@maricom hospitalizacia bude zavidiet od toho, aky porod si dohodnes. ak sa bude dat spontanny, nemusis lezat v nemocnici skor. zavisi to aj od vysledkov ctg, od tlaku krvi atd.
ak bysi isla rodit planovanou sekciou, zvykne sa hospitalizovat 2 dni pred stanovenym terminom.

michaelafiladelfiova
8. jún 2011

AHOJTE vcera sme dosli domov cely pobyt som mala svoj apartman.. a vsetko super trosku som mala urychlenu sekciu kvoli hnackam zvracaniu ale sme ok vsetci a uz sa aj kojime:! vrelo odporucam🙂)))

ninan2
8. jún 2011

@michaelafiladelfiova Ahoj, tak to je super, gratulujem 🙂 Takze vsetko bolo v poriadku, si spokojna s porodnicou? Ako dlho si tam vlastne bola?

michaelafiladelfiova
8. jún 2011

@ninan2 6 dni. spokojna so vsetkým po cr. som pomahali a pacilo sa mi ze moj mohol byt somnou aj na pooperacke tak🙂

ninan2
8. jún 2011

@michaelafiladelfiova tak to je fajn 🙂 A to je obvykle, ze az 6 dni po CR?

michaelafiladelfiova
8. jún 2011

@ninan2 to neviem chceli ma dlhsie ze preto ze som druhor. a tiez sekcia. ale nakoniec na 6 den sme sli s malou domov🙂

happy8051
8. jún 2011

@michaelafiladelfiova gratulujem 🙂 som rada, ze si bola spokojna, ze vsetko prebehlo v pohode. a kto ti robil sekciu? primar?

raffaella
8. jún 2011

@maricom ahoj, precitala som si vyssie, ze pises ze PA ti vravela, ze v BS maju len kresla ako v gyn. ambulancii. No neviem skade ma tato PA takuto mylnu informaciu, ale v BS maju k porodom polohovatelne (a tie su velmi pohodlne) kresla, kde sa da rodit ako ti vyhovuje (polosed, sed, na boku), porodne stolicky, lana a pod. a poloha sa da vybrat aka ti vyhovuje v danej chvili. Ak nebudes vynimka ako ja, lebo ked som isla nahle rodit, tak porodna sala bola uz obsadena inou nastavajucou maminkou, takze som rodila v predsale a tam sa dalo len na tom kresle. Ale to kreslo bolo tak pohodlne a bola som v sede, takze gravitacia zapracovala ako mala a dcerka bola za 15 min. na svete (a to som prvorodicka bola 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre