Pôrodník v pôrodnici Bardejov

martimatejka
19. apr 2018

Ahojte, je tu niekto kto mal porodnika bud Dr. Katanika alebo Dr. Novickeho? Alebo ma ine skusenosti s inym porodnikom? Podla coho si vybrat jedneho?

patleva
19. apr 2018

Ahoj ja pri druhom pôrode som mala Dr.Novického, lebo práve vtedy slúžil ☺️ nemyslim, že je potrebné si zajednávať do predu podľa mňa sú tam naozaj dobrý pôrodnici 🙂

susanne6
19. apr 2018

tiež som tam bola na cisarak a nikoho som nevybavovala...vsetci su dobri ...neboj!

jenny04
19. apr 2018

@martimatejka ja som rodila pri Novickom lebo mal službu ale nebola som nadšená.Robotu si svoju urobil ale ako človek mne vôbec nesadol. Takmer žiadna komunikácia s rodickou a odmeraný.Mne veľmi nesympatický človek.Ale ako hovorím robotu si svoju urobil a malý sa narodil v poriadku.Katanik je mne určite sympatickejší a viac otvorený atď.To je môj názor

bobricek1979
19. apr 2018

Teraz sa udialo veľké nešťastie v nemocnici bardejov rodičke pri pôrode nešťastne zomrelo babetko

foryou25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
foryou25
19. apr 2018

ano porodnik babatku odtrhol hlavu

pomorie
16. máj 2018

Zdravím, aj ja som tam rodila a som spokojná práve preto, že som si na posl.chvilu vybrala doktora-MUDr.Brnusaka, bol super a max.ludsky.O chvíľu ma to zase čaká a už teraz viem, že chcem jeho. Aj ja som si predtým myslela, že každý jeden je super odborník a je to tak, ale.... dlho čakajú, chcú, aby sa rodilo prirodzene, no za každú cenu, dokedy?Ja som bola uz týždeň po termíne, vplyvom liekov, injekcií a vyvolavacej tabletky mi odtiekla aj voda a stále si dávali načas.Žiadne bolesti, kontrakcie som nemala a neotvarala som sa. A blížil sa víkend, tak som sa začala báť o dieťatko. Zrejme by mi dali ďalši čipok na vyvolanie, ktovie...Dvakrát som bola na ošetrovni, keď ich tam bolo plno aj s mladými praktikantmi. Nik sa ma nepýtal, či súhlasím, ani sa tam so mnou nerozprávali, a to ani keď mi dali o polnoci čipok na vyvolanie pôrodu. Sama som sa musela pytat, kedy smiem ísť potom na WC. Čiže by to ani nemalo účinok. Presne tak, ako napísala jedna z vás predo mnou, chybou je, že sa im nechce komunikovať s pacientkami, neinformuju ich a žena je z toho neistá, vystrašená, nepokojna, keď nevie, čo sa deje. Doktor Brnusak, kt.som si zvolila, keď som tak dlho čakala, je opačný typ, len ma toho veľa. No i keď sú rôzne názory na každého lekára a závisí od osobnej skúsenosti, pre mňa je naj a skoro všetky ženy v rodine ho mali a boli tiež spokojne. Nakoniec som mala síce cisarak, lebo som sa neotvarala. Prizval si aj mladú doktorku Vargovu a doktora Bartka. Všetko ok, tiež je to bolestivé, napoly vnímate, hlavne ak vás dlho robia po vybratí dieťatka, ak tam mate nejakú krovu žilu, ako ja a bolesť je aj potom, no to po každom pôrode a snáď to nejak prežijeme, musíme. No každý porodnik presadzuje najprv prirodzený pôrod, no podla mňa by zbytočne vždy nemali čakať a riskovať, ak je velke dieťa, aby sa niečo nestalo. Ako tej mamičke, čo bola v TV. Nechcem povedať, že to hrozí každej, čo si nevyberie lekára, no ak ide všetko ľahko bez ťažkostí, každý je pre nás ok. No niečo zlé sa môže stať kdekoľvek a už hľadáme vinníka. Preto je podľa mňa radšej si vopred vybrať lekára, rodicka je istejšia a pokojnejšia, hlavne ak máte úzke cesty a veľké babo. Aj MUDr. Brnusak mi povedal, že prirodzene by to bolo náročnejšie, lebo malý mi narážal plieckami na panvovu kosť.Narodil sa veľký a dlhy, mal 55 cm a 4700 cm. Takže som bola rada, že to dobre dopadlo. Sú sikovni, ale... Maju aj zlé stránky a presne tak to pani vystihla, komunikácia tam chyba, a ta by práve mohla zene v chvíľach pre pôrodom pomôcť. Je to na Vas, ja si opäť vyberiem vopred doktora, ak bude možné.

bobricek1979
24. máj 2018

@pomorie podľa mňa 4700je dosť na spontanný pôrod prezo tie pliecka mohlo to dopadnúť aj horšie vďaka bohu je všetko oki pri takých kg sa dáva jednoznačne sekcia pri prvorodicke duplovane. Mohlo sa stať čokoľvek

bobricek1979
24. máj 2018

@pomorie pardon gramov

nikitta17
24. máj 2018

ja som rodila pri dr.katanikovi ale neplatila som si ho,takto to vyslo,ze mal prave vtedy sluzbu a som velmi rada,ze to takto vyslo,ja som bola max.spokojna a aj po porode bol velmi mily a starostlivy a vzdy usmievavy

pomorie
24. máj 2018

áno bobricek1979, už som sa naozaj bála o "drobca", no našťastie, všetko dobre dopadlo a boli a sme obaja oki🙂 Ale preto som radsej za volbu lekara. Ak ide vsetko hladko a vyzera to na "jednoduchsi" porod, tak nie, ale ja po prvej skusenosti (co napokon dobre dopadlo), radsej chcem lekara, snad to zas dopadne ok, aj ked to vychadza na september, uz teraz sa obavam🙂

bobricek1979
25. máj 2018

@pomorie budem držať prsty určite tu netreba nič zanedbať a riešiť dr byť tak inak pod dohľadom celý čas až do pôrodu hlavne, keď máš takú skúsenosť a malinké bolo väčšie no teraz už to môže byť úplne ine rýchle raz dva😊👍

pomorie
25. máj 2018

Máte pravdu, ďakujem pekne za podporu. Musím len verit, že bude všetko ok.

mikimi
30. jan 2019

Ja som tiež rodila v bj nemocnici a úplne s vami súhlasím ako prvorodička som nevedela čo sa bude diať aj keď knihy videá naštudované nevedela som že som malo otvorená na epi a tak jednoducho má poslali naspäť prechádzala som sa po chodbe lebo mi to robilo dobre a bola noc sestrička keď má stretla poslala má do izby že nesmiem byt na chodbe lebo pobudim mamičky a detičky a tak to sa mi nepáčilo neskôr som si pýtala cisársky že čakám 4 kilové dieťa a odmietli a som aj rada predsa je lepšie rodiť prirodzene oni aj tak urobia veľký ultrazvuk kde zmerajú panvu hlavičku a tak len veľmi som bola nespokojná z tou komunikáciou poslali má na izbu a tam buď nikto za mnou neprišiel pozrieť opýtať sa vysvetlit a tak to aj dopadlo už má začalo tlačiť tak som išla že už epi mi určite dajú a ja už som bola tak otvorená že epi mi nestihli dať do necelej hodiny bol maly na svete ani ten box som nevyužila nič

bobricek1979
30. jan 2019

@mikimi a kedy si rodila nemala si porodnika kto ta odrodil? Ja tiež rozmýšľam nad Bardejov om alebo Sacou

mikimi
3. apr 2019

@bobricek1979 ospravedlňujem sa že až tak neskoro píšem odrodil má primár mal službu inak by som volala dr Brnušaka. Nemôžem nič zle povedať na primára pôrod bol dobrý aj zasúvanie rýchle a dobre to spravil lebo som nemala žiadne problémy potom.. len čo fakt sa mi nepáčilo nič nehovorili nevysvetľovali iba sestrička na mna kričala keď som jej silno buchala na dvere že mám veľmi silne kontrakcie a časté tak vybehla zjavnej som ju zobudila

bobricek1979
3. apr 2019

@mikimi v pphode ja to už mám za sebou, ake ďakujem za reakciu tiež som mala dr. BRNUSAKA a spokojnosť

jazu416
14. feb 2022

@mikimi aké zasuvanie preboha 🙈😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre