Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

lopusna
5. jan 2010

baruskaaa:myslim,ze mesiac alebo kolko pred porodom sa chodi do cadce na pasy,takze pojdes tam az ked ta posle tvoj gynekolog.To ti daju na brusko take pasy a pocuvaju srdiecko tvojho maleho,a ci nahodou nemas kontrakcie.A ak sa im nieco nebude zdat tak si ta tam mozu aj nechat na pozorovanie.A kedy sa vam ma narodit babo? 🙂

baruskaaa
5. jan 2010

lopusna-dik za odpoved 😉 , termin mam 1.2., preto som sa pytala, lebo ja uz na pasy chodim k mojmu dokimu, ten ma nikam neposiela, kedze aj ctg robi u seba v ordinacii...asi tam skusim brnknut, mozno bude stacit, tam prist az naostro 😀

lopusna
5. jan 2010

baruskaaa:chodit tam nemusis pokial nemas problem,nicoho sa nemusis bat.Ked sa bude babo pytat na svet tak az vtedy tam pojdes 😉 bud rada ze ta nikam neposiela to znaci ze babo mas v uplnom poriadku 🙂 inak drim ti palce,a viete co to bude?ci to bude prekvapenie?

betyna8
5. jan 2010

baruska,ja som az do konca chodila na poradnu aj pasy k svojmu doktorovi, do Cadce som isla az ked ma tam poslal doktor na hospitalizaciu ako poterminku

baruskaaa
5. jan 2010

no ja dufam, ze ked sa babo zacne pytat na svet, tak tam stihnem dobehnut,mam totiz urobenu serklaz, tak myslim, ze po odstraneni stehu to uz pojde rychlo 🙂 byvame kusok za zilinou 🙂 ...a cakame dievcatko, vraj na 99,9%, tak dufam, ze to tak aj bude, lebo mam vsetko nachystane skor do ruzova...
a mozem sa opytat, mala si zajednaneho nejakeho doktora, alebo su vsetci dobri? 🙂

zabka1611
5. jan 2010

lopusna - este nemame vecicky...akosi sa s tym neponahlam...na konci januara zacneme cosi kupovat to by som snad uz mala vediet co to bude lebo buduci tyzden idem ku svojmu lekarovi na ultrazvuk 🙂 a keby sa nahodou nechcelo zas ukazat tak s manzelom sme sa dohodli na zelenej farbe...tak aspon par veciciek pokupime 😀

lopusna
5. jan 2010

zabka:ja som tiez vsetko mala zelene,zlte,ale aj tak najkrajsi bol v bielom.A co by ste chceli chlapca,alebo dievca? 😉 Velmi si mi povedoma.

lopusna
5. jan 2010

baruska ja si myslim,ze nemusis si zajednavat doktora naozaj su vsetci dobry kazdy jeden sa o vas pekne postara 🙂

zabka1611
5. jan 2010

ja som najskor chcela dievca.....ale tym ze chcu vsetci chlapca tak sa to na mna akosi prenieslo, ale ja budem vdacna za cokolvek len nech to bude zdravunke 😉 😉
povedoma? nooo byvam v Radoli tak neviem 😀

lopusna
5. jan 2010

zabka:ano? ja byvam o kusok dalej Lopusne Pazite 😀 U nas prevladaju v rodine same dievcata tak sme radi,ze mame konecne aspon jedneho chlapca 🙂

zabka1611
5. jan 2010

no to verim 😀

lopusna
5. jan 2010

naozaj nerobim si srandu?

zabka1611
5. jan 2010

tak to je potom super ze uz konecne je v rodine aj chlapec 🙂

lopusna
5. jan 2010

To je,v prvych dnoch to bolo hrozne nemohla som si zvyknut,najmä ked som ho prebalovala vzdy sa mi pocikal tak,ze som ho kompletne musela prezliect.je to velmi zive dieta 🙂

zabka1611
5. jan 2010

fuuha.....tak to hej...mne moj lekar povedal ze mam tiez dost zive babo...lebo ten moj drobec v brusku stale cosi robi.....ani chvilku nie je na mieste 😀

lopusna
5. jan 2010

zabka:Moje bolo v bruchu klidne,niekedy som mala s toho strach,ked som necitila pohyb.a teraz je to zive striebro. naucil sa hovorit tata tak ho ucim povedat aj mama a dnes to skoro aj povedal bolo to ze mam.nevymenila by som ho za nic aj ked niekedy vie pekne pohnevat,no a najmä,ked papa zeleninu to je hotova katastrofa 😀

zabka1611
5. jan 2010

juj...ja uz sa normalne tesim na toho nasho drobceka....ked tak od vsetkych pocuvam co doma maju, ze ake je to krasne ked pocuvaju to blabotanie a pozeraju na prve krociky....normalne sa to neda vydrzat...ja uz pocitam dni 😉
ale tak trochu sa aj bojim...predsa len byt mamou v 22 je na mna skoro 😒 ale tak dufam ze spolu s milacikom to zvladneme!!

lenocka5
5. jan 2010

ahojte maminy a buduce maminy. Tak aj ja som sa uz vcera vratila z Cadcianskej porodnice stastna domov so svojim druhym nadhernym babom 🙂 No tazko povedat, co by som pochvalila ako prve, a co ako posledne. Preto len velmi strucne, naozaj velka pochvala celemu kolektivu, doktorom, sestrickam - su to profesionali, mili, usmievavi, ochotni pomoct, tak sa nemate coho bat. Dobre to dopadne. No a o vybaveni ani nehovorim, super, super 🙂

lopusna
5. jan 2010

zabka:To ti verim my sme sa tiez nevedeli dockat,kedy pride ten den aby sme si ho konecne mohli pomojkat.Ja mam 24 rokov a tiez som sa bala ako to zvladnem,pre mna boli najhorsie dni po porode nevedela som co bude dalej...nahorsie bolo ze som mala poporodne depresie ale casom to preslo.neboj vsetko pekne zvladnes ved mas sa aj o koho opriet-manzel 😉

matulienka.d
5. jan 2010

Ahojte baby.
Prosím Vás, poraďte mi, čo všetko mi bude treba do pôrodnice do CA pre mňa a bábo. Fakt by ste mi veeeľmi pomohli. A chcem sa spýtať, či je povolené mať tie špeciálne sieťované nohavičky zo zdravotníckych potrieb, alebo to zakazujú, lebo v Martine ich vraj lekári zakazujú nosiť.....Ďakujem vopred.... 🙂

lopusna
5. jan 2010

matulienka:jasne ze ich mozes mat ja som ich tiez mala a velmi som bola spokojna.V cadci to nezakazuju.vlozky,zupan,nocne kosele 2ks,mobil nabijacku,sampon,sprchac,papuce,toaletny papier,odsavacku na mlieko,cicaderma mast na bradavky,pdprsenku na kojenie,podlozky pod seba.pre babo 40 pampers plienok,rybaciu mast,navlhcene obrusky,bavlnene rukavicky no a ked pojdete domov tak potom nech ti manzel donesie veci pre babo.drzim palce 🙂

cipriska
5. jan 2010

ahoj matulienka.d, kedy mas termin? ja mam prvy termin 9.2.

betyna8
6. jan 2010

matulienda,ja som davala len 28 ks plienok,som mala take balenie newbornov z dm-ka,oni to aj tak dávaju na hromadu a tvoje nedostane to co prinesieš.No a masť na bradavky mam tiež z dm--babylove-, je dobrá a lacnejšia ako cicaderma.Nech už sa rozhodneš pre ktoru chceš,každopádne sa ti zide,ja som prve dni mastila nonstop,lebo kym si bradavky zvyknu,tak to boli 😝

matulienka.d
6. jan 2010

cipriska, joj, ja mám termín 8.3. ale keďže mám problémy s vysokým krvným tlakom, tak sa môže stať, že pôjdem skôr, tak preto si chcem radšej všetko nachystať, aby som na nič nezabudla.....Takže do pôrodnice si nemusím nosiť vlastné veci pre bábo...Oni mi ho tam oblečú a až keď pôjdem domov, tak vo svojom????

betynka
takže keď si aj donesiem pampers, tak ich aj tak malé nebude mať, čo??? no tak to aj ja radšej pôjdem do DM-ka....a stačilo ti tých 28 ks????? nepýtali potom ešte aby si doložila? lebo všetky baby píšu minimálne 40ks....

Nooo, je to naše prvorodené, tak som ešte stále mimo, čo treba a čo netreba....hehe, ale to sa asi spraví...

matulienka.d
6. jan 2010

lopusna
ďakujem za zoznamík......je toho o veľmi menej, ako som našla na nete všeobecný zoznam čo do pôrodnice....tak som rada....

zabka1611
6. jan 2010

40 kusov?? pani to je dost 😀 tiez by som si mohla zacat chystat dake tie veci do porodnice....ale casu dost....

lopusna
6. jan 2010

sestram som davala 20 plienok a ja som si na izbe nechala 20 plienok,lebo drobca som mala cely den na izbe a tak som si ho aj prebalovala,ja nehovorim,ze to musia byt prave pampers plienky.Tiez som kupila tie najlacnejsie plenky,lebo som vedela ,ze ich maly ani nebude mat to bol len priklad.mne ta mast s dm drogerie vobec nepomahala.pomohla mi mast cicaderma a bradavky som si macala v kamilkach.mne bradavky popraskali a bola to strasna bolest,ale musela som to vydrzat.ked som isla kojit tak manzel vzdy musel ist prec nemohol sa pozerat ako ma to bolelo.Drobcek plakal lebo bol hladny a ja som plakala lebo ma to strasne bolelo,neprajem to nikomu.a trvalo to 3-4 mesiace potom sa to zahojilo.

matulienka.d
7. jan 2010

No ty kokos, tak to sa mám na čo psychicky pripraviť, čo????? Joooooooj, no tak som zvedavá ako na tom budem ja.....Radšej si veru kúpim tu cicadermu pre istotu.

lopusna
7. jan 2010

Nie neboj ty nemusis mat take probl.ako ja.No a ked sa mi to zacalo polepsovat tak v lekarni som si kupila MULTI MAM naplaste to si len prilozis na bradavku a nemusis to umyvat vobec ta vec mi tiez pomohla.Ale je to aj trosku drahe, stalo to okolo 17 eur,ale dostanes k tomu s tej znacky taku penu na kupanie babätka.ale ked som inak nemohla tak som to kupovala.Ked si das cicadermu na bradavky tak pred kojenim si musis prsnik vzdy umyt.A vlastne vzdy pred kojenim som si bradavky obliala vodou aby neboli suche,lebo aj s toho mi praskali ked boli suche a mala som to az zahnisane.Ja nikoho nechcem strasit ja vam len pisem ake problemy som mala ja.Dufam ze ani jedna nebudete mat take problemy 🙂

betyna8
7. jan 2010

lopusna,tak to je asi indivindi s tou dm mastickou,poznam kopec bab,ktorým pomohla.Ja som zacala mazat hned od prveho kojenia a výhoda aj je,že sa nemúsi umývať,ale človek si nevyberie, musiš použiť to čo zaberá 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre