Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

diusik
23. feb 2010

Aha,lebo ja by som tu predporodnu pripravu prijala,teda rada by som sa tam rozhliadla...
No ja chcem byt pri porode bez priatela,on by tam snad aj isiel,ked sme sa tak otom bavili,ale mne by to asi moc nevyhovovalo,asi by som nebola uplne "sama sebou" 😅

pukica
23. feb 2010

podla mna ked tam budes v bolestiach a predychavat a jedno s druhym tak priatela ani moc nebudes vnimat,akoze aj ja som zvedava ako sa budem vtedy spravat,ci budem sama sebou 🙂 ale ja som rada ze priatel chce byt pri mne,sam sa rozhodol a mna to tesi,cele tehotenstvo som sa s tymto kotlikom mojim trapila ja tak nech sa potrapi aspon pohladom aj chlap 🙂

pukica
23. feb 2010

a vraj sa k zene spravaju lekari aj sestricky uplne inak ako ked je tam zena sama...no je to na vas ako sa nakoniec rozhodnete

diusik
23. feb 2010

to uznavam ze sa personal chova inak ked tam je aj otecko,ale ja by som sa asi aj hanbila 😅 asi zalezi aj od typu osobnosti a tak...

pukica
23. feb 2010

ved hej,mas pravdu,ja sa asi tiez troska budem hanbit,ale cert to ber 🙂

mimkao
24. feb 2010

Ahojte. No, mne tam klistír dávali pri oboch pôrodoch, vraj YAL u nich nedávajú, aj keď som mala vlastný. Ale to bolo už pred dvoma rokmi, keď som tam rodila naposledy, takže možno sa to zmenilo. Sestrička mi vysvetľovala, že klistír nedávajú len kôli vyprázdneniu, ale aj kôli tomu, že keď pustia do čriev teplú vodu, tak ževraj to na maternicu pôsobí ako termofór, a urýchľuje to pôrod. No, ale neviem, čo je na tom pravdy...

Jój, baby, tak Vám závidím, že tam budete spolu a že už zanedlho to budete mať za tým... 🤐 😉

pukica
24. feb 2010

ahojky,mimkao,vycerpavajuca odpoved ohladom klistiru 🙂 no ako pises,za dva roky sa mohlo zmenit vselico takze pre istotu sa opytam ze co a ako...

no je to uplna haluz ze sme sa to dokopy stretli 4 kusy tehuliek z toho 3 su marcove 🙂 neboooooj ubehne ti to ako nic,ty vies co to je nosit babo v brusku a isto nam das za pravdu ked poviem ze uz toho obcas mame dost,sa clovek nevie nijak uvelebit,sediet a pomaly uz ani lezat

a kym budes rodit ty,mozno sa tu najdu nejake tehulky s rovnakym terminom ako ty 😉

mimkao
25. feb 2010

No, pukica, v to dúfam. Ja mám ten problém, že sa neviem akosi z nikým skamarátiť v pôrodnici, pretože ja nerozumiem po maďarsky. A zatiaľ som tam na Slovenku nenatrafila, iba na takú, čo hovorila lámavou Slovenčinou, takže sa so mnou nemali chuť baviť... 😒 Takže by som bola rada, keby som sa už tu na konikovy s nikým zoznámila a potom sa stretneme v pôrodnici a spolu porodíme.... 😀

Jój, hej, to verím, že sú už veľmi nepríjemné tieto posledné týždne, zároveň je človek plný očakávania a je nedočkavý,... A to ja som už teraz. 😀 Teda, hlavne kôli tomu, že ešte stále neviem pohlavie... 😀

diusik
25. feb 2010

Ahojky,Mimkao pozerala som si tvoj album,ty mas ale krasnu rodinku,a po tolkych porodoch vyzerat tak dobre,ty sa mas 🙂 ja velmi uznavam mat viac deti,sama by som si to priala,teda stacili by tri,ale budem rada ked budu aj dve 😀
No tak ja som Yal uz uplne zavrhla,podla mna to nebudu akceptovat.Ale nevadi,mne v podstate normalny klystir nevadi,mozno maju pravdu s tou teplou vodou...
Dnes osm bola u Dr.,maly ma vraj okolo 2600,ktovie nakolko to odzrkadluje realitu.Jooj,ja si neviem predstavit ze tam je taky cloviecik 😀 aj ked kope poriadne

pukica
25. feb 2010

mimkao,keby tak slo prenasat az do augusta,ci kedy to mas presne termin,tak by som kludne potiahla az dowtedy,aby sme mohli odrodit a trkotat spolu 😉 ale kedze to nejde,tak ta aspon mwozem dojst pozriet ked uz budes po tom 😉
ja sice po madarsky rozumiem,nie wsak wsetko no ale rozprawat,to nie...

Diusik,pytala som sa na ten YAL a wraj si ho mwozes donies ked chces,wrchna nic nenamietala,takze ako myslis

ta prehliadka bola inak fakt fajna, wrchna nam porozprawala co a ako bude prebiehat,pokukali sme porodnu salu,bolo to fakt dobre,mam taky dobry pocit z toho celeho

diusik,ohladom mimkao mas swatu prawdu,po styroch detoch wyzerat tak k swetu...ja budem rada ak sa po tomto mojom bambuliatku wratim aspon na powodnu wahu

mimkao,inak ani ja netusim co sa mi w brusku skrywa,ale skonstatowala som ze to bue wychcane dite ked nam otrca prdel aby sme nezistili co ci kto je zac 🙂

pukica
2. mar 2010

haloooo,kde ste kto,so sa s vami porobilo?nikto sem uz nechodi?haloooooooooooooo

diusik
3. mar 2010

No ved prave aj ja som pozerala 🙂 Ja sa tak strasne nudim 😢
Pukica,ty uz si 39?Tak to uz moze byt kazdu chvilu,nie?tiez este mnusis chodit kazdy tyzden na CTG?ja som ani nevedela ze tam budem musiet odteraz chodit kazdy tyzden...

pukica
5. mar 2010

ahoj diusik,zatial som 38tyzden,tento kon mi to pise troska inak,w pondelok zacnem 39tyzden
ja idem dnes 1x na Ctg,som zwedawa,jou to wraj kazdy tyzden budeme chodit,teda ja to stihnem az 2x ak sa to nase male wypyta won nacas,ak nie tak aj 3x 🙂

ty kade bywas?si priamo z kn?

diusik
5. mar 2010

Ahoj,nie ja som z Batorovych Kosih a ty?Takze do Komarna musim dochadzat.Zatial v pohode zvladam autom.Tak nejak citim ze budem rodit na termin,co je 26. marec,nemyslim ze to bude skor.
Ty mas kedy termin?Inak ta doktorka,taka starsia pani Dr.Kopjakova co robi to CTG, aj ona je pri porodoch,vraj.Jaaj bola mila ale nechcela by som ju teda vyfasovat.Ale zas stale lepsie ako Vicena.Ja sa tak desim aby tam nebol prave on 😢
Chcela som si "zazmluvnit" svojho,Hegedusa,ale ten to vraj neberie ☹ tak to ma asi tak byt,necham to na nahodu.
Este jedna vec coho sa bojim,jedna kamarka rodila v lete v Komarne u Dr.Valasikovej,vsetko bolo OK,a ze ked uz porodila a mala byt sita,tak Dr odbehla a nechala ju zasit mlademu cirkulantovy 😲 ,to su ty mlady Dr po skole,co praxuju na roznych oddeleniach.No tak to by som vazne nechcela.podla mna je to velmi dolezite ako ta zaplataju po porode,ak to niekto "zvora" tak mozes mat aj na roky problem 😖 A aby ma zasival nejaky praktikant,cvicil sa namne ☹

ildi0007
5. mar 2010

Caute Kocky.Mam jen jednu otazku.Odkial beriete, ze Dr.Vicena chodi k porodom?Ak mam spravne info, rodit uz nechodi.

diusik
6. mar 2010

Ahoj Ildi,to fakt nie? 🙂 No ja viem ze on ma tie prisluzby v stredu,no a ked sa nieco zomelie tak ho vraj volaju,ja neviem,ja som tak pocula...

mimkao
6. mar 2010

Ahojte baby... Tak čo? Ešte nerodíte? 😀 No, s tým mojím výzorom nepreháňajte- nevideli ste ma naživo- 😀
Diusik, to fakt? Praktikantovi? Ale podľa mňa to môžeš odmietnúť, že si neželáš, aby sa niekto na tebe učil... Teda aspoň v Košiciach to bolo tak, keď som rodila prvú dcéru, tak tam boli praktikanti a chceli sa pozerať na môj pôrod, tak som povedala, že v žiadnom prípade a tak odišli.
S tým Vicenom to ja netuším, ako to je, bo ja ho ani nepoznám...

Kopjaková bola moja izbová lekárka, teraz keď som ležala v nemocnici. Je v pohode, ale tiež by som ju ku pôrodu nechcela... 🤐

pukica
6. mar 2010

diusik,ja som z komarna,no a temin mam 17.marca,ja si myslim ze to tiez dotiahnem az do terminu bo ja stale nemam ziadne bolesti,na CTG ziadne kontrakcie,ale neva,ja by som najradsej vten den rodila,moc sa mi paci ten datum,bratranec sa mi vtedy narodil 🙂 to su dovody co? 😀 😀

no ta Kopjakova bola velice mila,ale tiez by som ju nerada pri porode,ale uvidime co nam stastena do cesty pripletie 🙂

ty brdo,to fakt ze praktikantovi sa dat zasivat?to uz je o com,ze si doktor odbehne a nech to dokonci za neho niekto iny...ja by som si to tiez nedala urobit

ildi,no ja som tiez pocula ze vicena rodi,ale to uz davnejsie,je mozne ze odvtedy sa to zmenilo,takze na sto pro to neviem...

mimkao,si bola ted v nemocnici?preco?

diusik
6. mar 2010

Caute,najhorsie je ze ked si podla mna clovek o nieco povie,tak hned nanho tak pozeraju ☹ teda taku mam skusenost s komarnanskou nemocnicou.Ved som tam pracovala osobne ako sestra,aj ked len pol roka.Uz aj to ked chces nahodou nieco viac urobit pre pacienta tak sa na mna pozeralidivne.Nieco ako "nezavadzaj take maniere lebo potom to bude kazdy chciet" 😲
Otom uz nehovorim ze sa domahat nejakych svojich prav,to na teba pozeraju hned krivym okom.Neviem si predstavit ze po porode by som sa tam domahala : "nie,nie vas nechcem,vy ma nesite" viem si predstavit tie pohlady.
Zial u nas na Slovensku,cest vynimkam, este stale pretrvava milna predstava ze nemocnicny personal su "bohovia" a pacienti podriadeny ☹
Dufam zmenim nazor.Ale zatial je to tak,ze ked idem do nemocnice,tak sa chovam maximalne pokorne a ustretovo aby naaahodou nebolo zle,lebo kto z toho vyjde ako porazeny?Urcite nie personal 😒
No ale aby som len nekritizovala,ked som bola par krat na sono na odd tak sa chovali velmi fajn 🙂

pukica
6. mar 2010

diusik,no mas pravdu,nie je to len tak,nieco si ziadat co im nie je po voli,ale snad budeme mat stastie a natrafime na normalnych ludskych ludi 😉 treba mysliet pozitivne a vsetko pojde lahsie 😉 a ked nebudu posluchat tak si veru obcas treba otvorit usta,lebo potom si s nami budu robit co chcu...a to nie jo dobre,neboj,poriesime ich lavou zadnou

cmulinko
7. mar 2010

Podla mojho nazoru by sa pacient za ziadnych okolnosti nemal bat toho,ako s nim bude narabat zdravotnicky personal.Je viac ako ubohe,ze lekary,sestry za dverami skol zabudaju na vsetko ,co im tam denno denne vstepovali ucitelia.Keby kazda sestra robila to,co je napisane v osnovach uciva osetrovatalstva ci zdravotnickej etiky,tak by to v kazdej nemocnici bolo ako v ruzovom haji.

diusik
7. mar 2010

Caute baby,
Pukica,ty si tyzden tak nejak ako ja,ty sa citis OK?Lebo ja mam pocit,ked sa postavim ako by sa tam vsetko islo vytrhnut,alebo ako to mam nazvat.Uz nemozem ani chodit na prechadzky tak ma to tam picha ☹ A to ani nemam nejake velke brucho.Dufam nebudem mat nejake problemy s panvovym dnom 😢

pukica
7. mar 2010

diusik,ja som v pohode,mna nic neboli,jedine tak chodidla,raz jedno raz druhe,ale to mi asi nikde tlaci na nerv male a tak obcas krivam,pali ma pod rebrami,asi pecen,ale dole sa nic nedeje,nic neboli...ja by som este aj na bicykel nasadla,ale nikto mi nedovoli a neviem ci by som sa s tym mojim kotlom nan vobec vystverala 🙂 no nezavidim ti ze sa ti tazko chodi,ale noboj,uz je to tu cochvila a budeme odlahcene a bude sa nam chodit ako paperkam 🙂

cmulinko-to mas pravdu ze keby sa cely personal nemocnice spraval tak ako boli uceni ,vyzeralo by to tu inak...aj ked je to pre niektorych tazsie,myslim pacientov,ale mali by si dokazat otvorit usta...ja som sice hubata ale tiez nie vzdy si dokazem otvorit usta,ale v porodnici dufam nenadabim na blby personal,a ked hej tak tam si isto otvorim usta,ved nepojde len o mna ale aj o male mimco...

mimkao
8. mar 2010

pukica, hej ležala som -diagnóza, emesis-gravidarum...nadmerné vracanie. 😀 😀 To bola moja každotehuľkovská diagnóza... 😀
Veď čo sa šitia týka, tak to už budete za pôrodom, takže sa nebojte otvoriť ústa, to už vám nikto nič nemôže... 😅 No a mne sa ľahko hovorí, bo ja verím, že ani tentoraz ma nebudú musieť šiť... 😀

pukica
8. mar 2010

no to by som nechcela,to nadmerne vracanie,ja som vracala na zaciatku tehu aj to len 4x no stacilo mi 😝

ja dufam ze sitie nebude nutne no ale sak uvidime,vydrzim,budem musiet 🙂

pukica
9. mar 2010

dnes som zistila ze dr.Urban ide buduci tyzden na dovolenku takze ho na porod nevyfasujem...sakris,dufam ze nedostanem nejakeho divneho lekara

ty kokso,termin mam buduci tyzden,ziadne bolesti,som zvedava kedy to na mna pride,ach jo 🙂

diusik
9. mar 2010

Fii,bududci tyzden,ja mam o dva,ja si vobec neviem predstavit ze namna nieco pride 😲 strasne som zvedava.Ja uz to velmi chcem mat za sebou.Ja ani nesnivam ze ma nebudu sit.Aj ked neurobia to nastrihnutie hradze,zvnutra aj tak vzdy jeden dva stehy musia dat,podla mna.Ale zas je lepsie ked ta nastrihnu ako keby si sa mala potrhat az po konecnik,to je este horsie,takze sitie premna vobec nie je hrozba 😉

pukica
9. mar 2010

sak hej,radsej nech nastrihnu ako mat potom otvor az neviem kam a trapit sa 🙂
ja vobec nemyslim na to co pride,len to zbytocne stresuje,ja len cakam a cakam a ked to pride pojdem do nemocnice 🙂 uz zacinam byt nedockava

mimkao
9. mar 2010

Joj baby, mňa už za Vás bolí brucho, keď to tu čítam... 😅
Z celého srdca vám prajem krásne, ľahké a rýchle pôrody.
Tiež som za, že lepšie nastrihnúť, ako sa potrhať...
Ja len si preto myslím, že ma nebudú, lebo už ani pri tretej, ani štvrtej mojej babe nenastrihovali, ani nešili.
Zato pri prvej ma z vnútra šil dr. presne 48 min. a z vonku, presne pol hodiny. Ja som tam na stole plakala a želala si nebyť. Samotný pôrod bol nič oproti tomu. A čo ešte prišlo už na izbe, po vypŕchaní umrtvovačky, ani opisovať nebudem. Rana sa mi hojila vyše mesiaca, aj to za pomoci medikamentov. 😔
Ale ináč pohoda, a viem, že to bolo mojou vinou, lebo som tlačila vtedy, kedy som ešte nemala a keď som už mala, tak som netlačila... No proste strašná prvorodička... 😀
Som rada, že Urban ide na dovču až budúci týždeň, bo zajtra idem k nemu, tak aspoň viem, že tam bude. Čaká ma morfologicky. Už sa strašne teším, že uvidím svojho (dúfam že) chlapčeka. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre