Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

ivkaa1
26. jan 2008

dakujeeeem 🙂

bubulik
30. jan 2008

Ja som si to zistovala pred tym a ten poplatok bol vo viacerych nemocniciach rovnaky. My sme tiez platili 500 -, 😵

roma
31. jan 2008

ahojte,
tak ja to uz mam konecne za sebou.porod prebehol 16.1-2008 v topolcianskej nemocnici, rodila som cisarskym rezom, bolo o mna dobre postarane po 24 - hodinách ma prestahovali na VIPKU

audreyd
31. jan 2008

baby, ktoré ste rodili v topoľčanoch a nie ste odtiaľ, od kedy ste tam chodili na kontrolu? alebo ste išli iba rovno rodiť?

alionuska
3. feb 2008

Audreyd,ja som chodila cely cas mojmu gynekologovi do Hc a posledny mesiac som isla do TO s tym,ze som chcela ist rodit do vody a musela som im priniest nejake vysledky od mojho doktora ,ze som zdrava a tak....Predtym,ako som porodila malinku,som bola v TO asi tri krat na kontrole.Do vody som napokon nestihla ale aj tak dobre.A druhy krat som tam bola iba dva krat,pred cisarskym,ale to boli ine okolnosti.To som odisla domov bez babatka,lebo mi zomrelo.A teraz budem chodit na kontroly do Trnavy a rodit by som chcela opat v TO.Tak drzte palce,aby vsetko dopadlo dobre. 😉 Myslim si,ze ked tam prides s porodnymi bolestami a budes tam prvy krat,tak ta zoberu.Ved ta nemozu poslat prec.Ale ja by som sa na tvojom mieste isla opytat skor.

audreyd
3. feb 2008

alionuska, ja som tam rodila prvýkrát, ale to som ešte bývala v TO, tak no problem 😉 len teraz neviem, ako na to 😀 ale dík, idem tam v utorok na kontrolu...
verím, že nabudúce už odtiaľ odídeš s nádherným bábenkom 🙂

alionuska
3. feb 2008

Aj ja v to verim!

bubulik
6. feb 2008

Audreydja som zacala chodit mesiac prede planovanym terminom. Tak mi kazal dr. cardsky. S tym, ze som mala vzdy prist aj z vecami. Napokon ma tam nechali az 4 dni po termine. A isli sme na to 😉

weroni
6. feb 2008

baby inac je tu niekto kto sa chystal v topolcanoch do vody a nestihol to alebo z nejakeho dovodu musel rodit inac? napr. mam jednu kamosku ktora prve dietatko porodila do vody a druhe tiez v topolcanoch ale na porodnej stolicke.
Ak mate niektora s niecim takym skusenosti tak sem s nimi 🙂

alionuska
7. feb 2008

Weroni,ja so to uz tusim pisala,ze som mala ist do tej vane,ale dali mi nejake urychlovace,lebo som tyzden prenasala a potom v bolestiach sa ma primar pytal,ze ci este vydrzim,lebo ze prave dezinfikuju vanu po nejakej rodicke co tam bola predtym.No ja ako prvorodicka som nevedela,ci vydrzim a kedy to uz bude...A nevydrzala som! 😀 Takze malinka prisla na svet na suchu... 😀 😀

zabkatt
8. feb 2008

Babuly no ja sa tiež chystám do TO do vody ako weroni, tak dúfam, že tá ktorá
pôjde prvá hneď napíše 😀

fejusa
10. feb 2008

no ja osobne mam dobre skusenosti s porodom v Topolcanoch.mala som vybaveneho doktora aj sestru.a nemozem si tu stazovat.keby nemam vybavenu tu sestru,tak si myslim ze ten pristup by bol o mnoho horsi.a co ma najviac sklamalo,tak bolo ze dceru mi hned naucili na gliukozu aj ked je ohodnotena ako baby friedly hospital.a neviem ci by si som chcela opat rodit v Topolcanoch.

katinka0000
11. feb 2008

ja si myslim, ze to je asi s kazdou nemocnicou rovnako. su baby, ktore nedopustia na danu nemocnicu a su pripady, ktore mali strasne zlu skusenost. je to individualne. ja byvam v okoli TO, ale nic strasne som na topolciansku porodnicu nepocula. moja sestra rodila este pred 13 rokmi v starom pavilone a uz vtedy si vobec nestazovala.

fejusa
11. feb 2008

tak to sa cudujem ze si nic strasne nepocula ja som toho pocula dost.ale mas pravdu tisic ludi tisic chuti.ja tiez nemozem povedat nic strasne okrem toho ze mi dceru naucili hned pit z flasky a potom tri mesiace sme mali problemy s nou,hned na umele mlieko a uz to zacalo,komu zdravotnich problemou.

katinka0000
12. feb 2008

fejusa: fakt som nic zle nepocula. moja svagrina bola na jednom vysetreni v nitrianskej nemocnici a povedala, ze by tam nikdy nesla rodit. jej kamoska zase povedala, ze by nikdy nesla rodit do topolcian.
takze uz v to asi nikdy rodit nebudes, ze?

melory
autor
12. feb 2008

topolcany boli super, mala som moznost porovnat s velkym mestom. moj porod nebol komplikovany... 😵

katinka0000
12. feb 2008

melory: zase dalsi nazor. dik upokojila si ma, aj ja budem pravdepodobne rodit v TO

fejusa
12. feb 2008

tazko povedaz ci by som tam nesla.teraz mozem hrat hrdinku ze nikdy viac ale keby na mna pridu porodne stavy,tak by mi to bolo asi jedno.len ja to beriem z tooho hladiska ze sa pohybujem v nemocnicnom prostredi.viem co sa tam deje a aj poznam ich.takze tak.ale nitrianska nemocnica ma uz vynovenu porodnicu.a toho co sa tam postavalo,mam aj z rodiny a ti by vedeli o tom hovorit.ale kazda nemocnica robi chyby.... .mozno mame vyhodu v tomze tu mame dobrych odbornikov.

zabkatt
12. feb 2008

Bože baby neplašte. Takže hovoríte že odborníci nič moc? ☹

fejusa
12. feb 2008

ja si mysli ze dobri su.mame tam akurat jedneho co ma skusenosti aj z anglicka.

katinka0000
12. feb 2008

aj ja si myslim, ze je tam vela odbornikov. ved do TO chodia rodit z celeho Slovenska a keby to bolo take zle, tak by tam nesiel nikto.

fejusa
12. feb 2008

kazdy musi skusit a sam ohodnotit. 😉

audreyd
12. feb 2008

mám taký dojem, že na topoľčiansku pôrodnicu najviac nadávajú domáce... ale asi iba preto, že nemali tú
"česť" vyskúšať aj inú nemocnicu či pôrodnicu! inde sú maminy po 6 na izbe, deti na novorodeneckom, glukóza je viac než bežná a UM detto!!! a prístup personálu ani nehodnotím... v topoľčanoch sú dve maminky na izbe, detičky stále s nimi, kúpanie na izbe, prebaľovací pult, detskú kozmetiku a plienky dáva nemocnica, soc. zariadenie na izbe, novorodenecké váhy, monitory dychu... kde inde toto nájdete ako štandard??? a to ešte nehovorím o pôrodoch do vody či nonstop možnosti epidurálu... tak, baby, zamyslite sa...

katinka0000
12. feb 2008

audreyd: presne tak, ja cakam sice este len prve dietatko, ale uplne s tebou suhlasim.

melory
autor
12. feb 2008

nestretla som sa so zlou skusenostou, co boli baby z trnavy rodit v topolcanoch, a to si nemyslim, ze by sa k nam preto lepsie spravali....ved sme sa priplietli k zocharom 😵 skutocne som bola spokojna s doktorom abutuaimom, ktory sa mi venoval cely porod a odviedol skvelu pracu. mala som stastie aj na super sestricku, taku jemnu, sucitnu, tak super.

audreyd
12. feb 2008

ja som z topoľčian a prvé dieťa som tiež rodila ako topoľčianka... teraz tam už nebývam, ale idem sem aj tak porodiť 😀

melory
autor
12. feb 2008

dobre robis...je to pekne ciste, nove... a si doma

audreyd
12. feb 2008

melory, aj ja mám abutuaimu, akurát zajtra mám poradňu.... hádam ešte vydržím do rána pohromade 🙂 našla som to číslo na neho 😉 ty si mala vyvolaný pôrod alebo si išla na blink?

bubulik
12. feb 2008

Inak plienky v TO nedavaju, treba doniest aj kozmetiku pre babo 😉

weroni
12. feb 2008

baby pocuvajte, dnes som si volala do Topolcian z tam chcem ist rodit do tej vane a ze ci sa tam treba nejak nahlasit alebo tak a oni ze vobec nie, ze tam len treba prist ked to uz na mna dojde 😕
ale moja gynekologicka mi povedala ze od 35-teho tyzdna sa chodi na poradnu tam kde budem rodit, no oni mi to vyvratili, vraj to iba vtedy ak nebudem spokojna s mojou gynekologickou,
ake mate s tymto skusenosti?
Ked ste tam sli rodit, zahlasovali ste sa alebo ste tam proste len prisli? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre