Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
26. jún 2009

a ja mám taký dojem..že budem rodit len po dovolenkách 😝

leniccka
26. jún 2009

uuuffff tolko otaaaaaazok... no pekne po poradi:

rodila som bez epi, ani som nechcela ani mi doki nedoporucoval... inac to nebolelo az tak strasne, takze by mi bola asi zbytocna 😅
kontrakcie som mala asi od polnoci ale take ze este som v klude citala knihu a tie najvacsie prisli asi okolo 6 rano a o 7,20 bola mala na svete 😉 tiez sa to dalo prezit, len to strasne tlacilo na kakac a bolo to skor neprijemne ako bolestive
papat chodis do jedalne, aspon sa tam stretnete viacere, pokecate a tak... aj ked ja som jedavala par dni na stojaka 🙄 kvoli mojej zile, ktora sa rozhodla ostat von...
doki na mna zvysoval hlas preto, ze ked ma zasival tak som sa mu stale posuvala a on nemohol potom sit, a ja som pri siti kricala, kedze pri porode som bola ticho, tak som si to vynahradila 😀 a o.i. doki robil pri mne uz 26. hodinu, bol po celodenke a ja som prisla ako bonus na zaver sluzby, tak bol aj on unaveny aj ja mrzuta 😅
oblecenie to v com sme isli domov som dostala od kamosky a je to velkost newborn... len ten kabatik je taky ze ma vyhrnovacie manzety... inac najmensie oblecko nam je teraz akurat cize buduci tyzden zaciname uz 62 🙂
mala je zlata, napapa sa a zaspi... niekedy jej trva dlhsie kym sa naje, niekedy je len smadna tak je za 5 minut ready... ale je to poklad, aj teraz spi uz asi 4. hodinu, akurat co sa napila pred hodkou 😉

sia222
26. jún 2009

čafte babky.hej ja chcem epi!! len neviem či mi to moj dr.odporučí alebo ma pošle s prehladom.mám stále nízko tu placentu takže bohvi ako moj porod bude prebiehať aj pri zvýš cukre sa v niekt príp rodí cisar.ja viem že tá cukr prejde ale čítala som čo to može sposob babatku tak preto sa bojím.došli mi na to prečo myslíš neskoro?pred troma týž ,mi brali krv a pila som vodu a včera mi povedali vysledok ale vraj to neva že mi hned nepovedali.
petulig to sa porad s tvojim dr ako to funguje ked ťa pošle do nemocky.mne sa zdá ale že jenčo nemá ambulanciu on chodí len na sono a na oddelení je.to chodíš na ambulancie a tie nemaju všetci dr. čo robia v nemocke na gynde a su porodníci v našej ambuluje paluch karovič a vodecký ale ten už ide preč a v tej druhej viem že je molitoris a miuš ty budeš vedieť asi ešte.
no ja chodím ku karovičovi od začiatku iného dr tu nemám takže ak mi povolí epi tak mi aj povie ako sa to vybavuje.ale nech už si vybereš petulig akéhokolvek dr čo budeš k nemu chodiť do nemocky to máš čas a informujsao epi ked tam pojdeš.ja si chcem mojho aj zazmluvniť.dá sa aj porod asistentka zaplaiť zvlášť

neviem ako je to tu ale myslím že aj tu je ako v tn tam bola dosť doležitý človek aj asistentka ked som rodila pepku tak dr došiel až ked bola skoro von a cel čas bola pri mne asistentka takže mi bodlo fajn že som trafila príjemnú ženu

lenička dík za vyčerpávajucu odpoved 😀

aine04
26. jún 2009

ja som sitie necitila vobec 🙂 . fakt ani steh. to je ta vyhoda epi, na sitie mi pripichli 😉 . este aj na druhy den rano mi ju prisla pani dr. dopichnut aby som nemala bolesti pri sedeni. nechali mi hadicku v chrbte takze to neni ziadny problem.
len skoda ze som epi nemala v tej poslednej faze porodu, mna to teda bolelo jak slak ale snazila som sa sustredit, obdivujem vsetky zeny co to zvladnu tak lahucko a prirodzene.

jacka
26. jún 2009

ja som rodila prve bez epi...a šitie som necitila..len druhý den som sedels na pol zadku...a trvalo to dost dlho 😝

leni..si mala suprovy porod..dufam že sa také štastie usmeje aj na mna 😉

mia78
26. jún 2009

ani neviem este ktori sa my vidi ze je tam aj Kamensky ale spitaj sa dokyho ja ktomuto co sia chodim od zaciatku..
a epi chcem urcite lebo ja nemam dobre skusenosti,doky nas hadam informuje ako co.........

a to ked vas sili to nedaju ani ziadnu inekciu na umrtvenie ?to siju do ziveho? 😒

inak idem zajtra do Polska tak hadam vidrzim cestu 😅 , lebo potom uz nepojdem nikde dlho 😀 ............

jamaat
26. jún 2009

Sia, na gynči mi cukor odmerali po hodine, ale na diabetológii to už bolo nalačno, hodinu po vypití a 2 hodiny po. Odporúčam ti prechádzať sa, vtedy sa ten cukor rýchlejšie spáli. Ja som sa blbaňa neprechádzala, tak mi vyšla hraničná porucha, či ako sa to volá. Nie je to ešte gestačný diabetes, ale diétu mi kázali držať. Ja som ale figlajz dodržiavala. Jedla som trochu menej sladkého, ale od huby som si neodtŕhala. Každé 2 týždne som chodila hodinu a pol po raňajkách na kontrolu glykémie, ale mala som to stále v poriadku. Dcérke už od narodenia kvôli tomu tiež kontrolovali glykémiu, takže bola stále dopichaná na päte (to berú len kvapku z prsta alebo deťom z päty). Ale bola OK. To len keď je ozaj veľmi vysoký cukor u matky, tak vznikajú komplikácie. Ja som sa toho nebála.

Myslím, že doktorka sa nevolá Okapcová, ale na meno si nespomeniem. Tiež som najskôr volala na inú diabetológiu a sestrička bola milá do telefónu, ale nemali vtedy glukózu, tak ma odporučila na túto druhú.

Hmm...a teraz po šestonedelí tam mám zase ísť na kontrolu a piť hnusnú vodu.

jamaat
26. jún 2009

šitie som aj ja cítila, hoci mi dal aj injekciu. (Ale nie epi, tú som nemala a pri mojom pôrode by mi ju asi ani nemali kedy dať.) Niekde to bolí menej, niekde viac, ale dalo sa to vydržať.

K tomu oblečeniu pre novorodencov: teraz sú v móde body, aj ja ich mám, ale pre tie najmenšie bábätká sú podľa mňa lepšie košieľky na zaväzovanie, lebo ich netreba preťahovať cez hlávku. Asi po 3 týždňoch som viac začala používať body. Kúpila som to 7-kusové balenie v Tescu, v akcii vyšli po 1eure za kus, a veru je celkom fajn, že ich toľko mám, nemusím tak často prať, keď sa mi aj 5x za deň pogrcká. A veľkosť som kupovala 0-3 mesiace.

leniccka
27. jún 2009

baby mne sa vcera mala prvy krat tak riadne zgrckala, inac ako sme doma tak dnes som oprala s plienkami "AŽ" dva kusy overalov 😀 😀 proste mala bola dva dni v tom istom, az ked sme ju vecer vcera kupali tak sme dali cisty overal, no a o dve hodiny ho obgrckla 😉 cize ani nemam vela prania... ja si myslim ze kym to nie je dake doslintane a pod. tak to nemusim prezliekat kazdu chvilu, vsak??? 😅

sia222
27. jún 2009

čafte.no miuš snád vydržíš cestu ja už by som asi nie.dnes som bola pozreť v tescu a musela som odísť skor ako som mala v pláne.ked chvílu chodím tak málinký sa mece a tvrdne mi brucho.
jamat mne na gynde tiež brali nalačno.to som mala ok a potom po tej vode po hodine.a tie hodnoty boli zlé.no uvidím.ja som poctivo sedela a v tomto tehu sa teda velmi nehýbem už dosť dlho koli tej placente.nie som teda dr.ale mi príde logikuš že v takom prípade to telo spaluje ten cukor dlhšie.sranda že pri velkáčoch mi to pak brali až po dve a pol hodke.tak myslím že sa to nedá porovnať že tá hodka a pol naviac urobí svoje.tým že má mo otec cukrovku tak ked som u nich ja som si občas zmerala bo má kadejaké tie prístroje a nikdy som nemala.ale som čítala o tom že práve v týchto tt to spoobuju hormony placeenty to horšie spalovanie.ja práveže nejem dáko sladké ani som nikdy nejedla mne to nechutí ale ovocia zjem kvantá tak mi to asi to urobilo.ved ja som tiež taká že som poctivo sedela.keby som pochodila tak by mi to spálilo.no uvidím.no mne ide práve o to že malinkému budu brať krv a toho sa obávam aby on nemal probl koli tomu.ale ja som zas rada ked si poctivo odvedu prácu a radšej aj babo kontroluju.mne tá voda nevadí.a to si tam budeš brať aj malu ked kojiš?ved to tam zas stráviš3hodky.hádam to bude ok

leni to je indi vidni.každá sme iná.niekto necháva babo aj cez den aj cez noc v tom istom.ja som im dávala po kupkani na noc nočné vecičky a cez den podla potreby zas či sme boli domka či von a jasko že ked grcli tak čisté ale ked sa zadarilo buvali aj 3noci v tom istom a zas cez den nosili to isté kým sa dalo.ale mne tie grcičky strašne smrdeli ja som ich teda často preobliekala 😀

zuzik25
27. jún 2009

cafte tehulky a uz maminky.
ja malu na noc tiez obliekam do nocneho, ale kolko krat sa mi stane ze sa rano pregrcka a tak vecer je zas v cistuckom. dnes som dostala grcku rovno do tvare. 😀
ja som epi nemala a sitie bolelo jak slak, doky na mna riadne zvysoval hlas lebo som sa stale odsuvala a dvihala. porod proti sitiu bol nic, a normalne sadnut bez bolesti som si mohla az 5 tyzdnov po porode. to bola ale ulava, konecne normalne sediet.
takze pri druhom by som uz asi o epi uvazovala, ale len koli sitiu.

jacka
27. jún 2009

ahojte....

mia si odvážna...ja by som už nešla......mne stči ked ideme k svokre...to ma všetko tlačí 😀 😀 😉

ja som tiež dlho nesedela ...len tak na pod zadku 😝 ..aj to som musela mat vankuš 😉

a stými vecičkami..som robila presne ako sia...po kupaní...vždy čistučke vecičky 😉 ..ale je to len na tebe...ved v noci ked sa pogrcká tak aj tak musíš vymenit 😉 ...ale overal som nedávala každy den...asi každy druhy 😉 a podla potreby 🙂

petulig
27. jún 2009

cafte..to bol dnes den, prelezany 😀
uvidim ja veru koho mi doki doporuci. Ja by som najradsej k takemu kde nemusim pol dna sediet a cakat kym ma vezme. Sak to je len posledny mesiac to uz pri hocikom vydrzim.

Kiez by sme mali taky porod ako lenicka. Ale treba pozitivne mysleit. Ja si to nejak nepripustam, este o tom ani nerozmyslam, nejak uz von vyjst musi 😀 A dufam, ze ked nebudem stresovat tak to pojde ok. Aj ked teraz sa mi hovori, ale co bude o dva mesiace 😵 😕

jacka
27. jún 2009

petu ty si plna optimizmu.....len nech ti to vydrží 😵 ..pošli aj ku ne trošilinku 😉

sia222
27. jún 2009

čafte.babky už odrodené chcem sa opýtať čim sa včul čisti babu pupíček?aby som vedela čo si mám kupiť ak vás napadne čo všetko používate po kupkaní budem rada už som zabudla a vraj sa teraz mimi nepotieraju olejčekom.ja som vtedy použivala ten bubchen a ke som ich okupkala a natrela a obliekla do čistučkého ...jáj už sa teším na tu vonu 😀

inak čo sa týka šitia som prekvapkaná ako to tu popisujete.ja som akurát spomínala mii že ja vobec neviem či ma šili ale pri filipkovi asi ano bo si spomínam že tam dole bol dr ako si dlho potom a viemm že mi tam nejaký spray striekali.to bolo asi niečo na umrtvenie.bo keby to bolelo ako píšete to by som si pamatala.n o ale je to jedno kedže som nerodila v BB.to su debovia ved isto na to niečo existuje aby to tak nebolelo.to už ste tu dve čo sa pri šití posuvali od bolesti.no ak mám rodiť normálne budem si trvať na epi.kua šak to sa zas mám báť viac šitia ako porodu podla tohto 😀

jacka možno ťa tlači ked si u svokry 😀 😀 😀 a chce isť domkov. ale niekt svokry su ok 😀

lulu napíšem IP budem ťa čakať 7

inak čo sa týka tých glukoz testov na mamaaja je poradna dr a som tam čitala čo mu jednakočka písala ohladom zvýš cukru a napísal jej že po hodke nemá význam brať krv lebo je to skoro a skresluje to.má sa brať po dvoch hodinách.kua kto sa má už v tých dr vyznať

no petulig tam asi budeš museť rátať u každeho že budeš čakať a ked pojdeš na sono a na ctg ešte..bo to je zas v iných dverách.ale ked tam človek prehodí par slov s niekým tak to utečie.horšie ak má niekto doma malé baby alebo iné povinnosti a je tam blbý vzduch vydýchaný ale inak sa dá..

jamaat
27. jún 2009

jacka, v tom deviatom mesiaci ti už pôrod bude jedno, hlavne nech je to už von. 🙂

Sia, práve preto, že tie testy po hodine sú len orientačné, tak na diabetológii ho opakujú a tam už je to na dve hodiny. No a pri bábätku nejde len o to, že ho pichajú, ale kým ti mlieko nenabehne, tak ho kŕmia z fľašky a aj ty ho budeš musieť z fľašky, lebo nemôže zostať hladné, že mu môže cukor nebezpečne klesnúť. Ja som sa toho nebála, ale vadilo mi, že pila z fľašky tak veľa a nevedela sa potom prisať na prsník. Aj keď možno by s tým bol problém aj tak. Takže radšej sa premôž a pri tom teste sa prechádzaj, aby ti to spálilo. Ak máš gestačný diabetes, tak ti to nepomôže aj tak, ale ak to máš v kľude hraničné, chôdza by ti to mohla upraviť na normál. Ja tam pôjdem aj s malou teraz na kontrolu a budem ju kočíkovať medzi odbermi.

zuzik25
28. jún 2009

ja som v nemocke dokrmovala malu cez striekacku, sice to trvalo dlhsie a stvrtku povypluvala, ale vyzdy sa krasne prisala. len posledny den som dokrmovala cez flasku co bola v tej taske co sme dostali aj to len preto, ze bola velka noc a nemali uz flasticky na robenie mlieka, tak sme to museli riesit takto.
inac ist s kocikom k dokymu je velka vyhoda, nemusite dlho cakat, hned zoberu dnu, teda mam zatial take skusenosti.

petulig
28. jún 2009

cafte..
som kukala na nete tie ambulancie v nemocke a to na drzku riadne, si robia ti doktori ako chcu 😵
http://www.fnspfdr.sk/index.php?option=com_cont...

veru neviem koho si od radosti vyberiem . Ten Jenco naozaj len sono ambulanciu ma.

sia a to sono sa este kolko krat robi? mne vravel doki ze este teraz okolo 31 tyzdna mi ho spravi a potom este v nemocke? no tesim sa.

aine04
28. jún 2009

ahojte 🙂
ako vikendujete? oddychujete? teda hlavne tehulky, maminky asi tazko 😀 ... my sme boli vcera u nasich, robili sestre este taku popromocnu oslavu pre celu rodinu a maly bol priserny. museli sme odtial odist, takto mi este nikdy nereval, az sa zachadzal. je to proste mizantrop a nema rad ludi ktorych nepozna... ked sme prisli domov, bolo samozrejme hned dobre.

sia pupcek som cistila liehom, aj v nemocke mi tak kazali, v lekarni predavaju 60% lieh, tak tym.

na sitie pichaju injekcie aby to tak nebolelo, ale vraj na kozu sa najhorsie dava nieco tak aby to clovek necitil, je tam strasne vela nervovych zakonceni, takze injekcia je preto casto v podstate zbytocna.

ja som maleho striekackou dokrmovala v nemocnici asi jeden den. potom flaskou, aj ked to neodporucali, ale moj maly nema problem prisat sa k comukolvek. 😀 😀 prsnik ani po flaske neodmietal.

jacka
28. jún 2009

aine..a ako Matko...bruško už poslucha?...to vieš ..maličky bol v inom prostredí plnom ludí...a domka mu je najlepšie 😵 😉

mne tiež kázali liehom...ale len ked neodpane pupček.....a sa mi zdá že sme ešte zasypávali zásypom 😉

ja som maleému teiž dávala striekačkou...bola som velmi aktívna..spravil mi ragáty ..rozdukal tak prsník že mi šla krv...tak som mala zakázane prikaladat...ale tu bolest neprajem niktorej z nás ☹

jamaat...ty riadne ponocuješ....si dobrá 😉

sia ..maličke v brušku má tiež rado svokru ako ja..by som ju 😠

sa neviem dočkat ako sa pekne vysedím u dr. v nemocnici.... 😠 ...a najlepšie je ..ked ideš na radu...a vyjde dr...že akutny prípad........musí odíst.... pride o 2H 😠 😠

sia222
28. jún 2009

čafte.jamat dík za info. no ved zas som to nechcela koli tomu že nasilu páliť cukor ked by som tým náh ublížila malinkému ak sa to má merať po klude.ale ked vravíš že ak je ta gestačná tak to neovplyvním aj tak chodením tak ok. na niekt stránkach píšu o tom dosť zákerné vecičky tak jasko že sa bojím bo som blbá a hned hladám info. 😠 a to čo malej dávali vo flaške ked dokrmovali glukozu alebo tvoje mleko alebo od inej matky.no som nevedela či sa to ešte tie pupíčky liehom robia lebo je už niečo iné.a očká kážu čistiť borovou vodou?

petulig ja si myslím že v nemocke ti budu robiť bo tanm su také dvere kde ťa zavolá aj 4-5ks žien estrička a pak za dalšími je dr a sono a velakrát tam boli aj také vysoko tehu.mne asi budu robiť častejšie koli placente bo sa jej kua nechce hore.ale myslím že isto ešte v nemocke pojdeš.možno aj zaleží od dr ako ťa pošle.ale na to ctg sa chodím tiež asi často už vo vyššom tehu.no to neviem isto len čo tam vidím kočky. to budu vediť maminky čo už porodili 😀
ale mne sa to tam posl dobu nezdá také hrozné to čakanie..asi som si už zvykla neviem.viac mi vadí ten blb vzduch tam.kua ja už mám dnes asi hraničné všetko 😀 akosi ma tlačí odspodu.už som si povedal aže si idem už dorobiť všetko pobaliť do tašiek kdyby neco a budem funeť už len a čítať a čakať.. 😀

jamaat
28. jún 2009

sia, nikdy mi ani nepovedali, že to musí byť merané po 2 hodinách kľudného sedenia. Takže nemusíš sa báť.
Malú prikrmovali materským mliekom, ale nie mojim. Mne nabehlo až na štvrtý deň. A ani som nevedela hneď, že jej dávajú. Len mi ju zakaždým po odbere doniesli spokojnú a spiacu a to mi bolo už potom divné. Tak som sa spýtala, či jej dávajú jesť. A ani mi poriadne nevysvetlili, o čo ide ohľadne tej cukrovky. Len ma zdrbali, že ju nechávam hladnú. Ibaže ja som ju nechávala tak isto hladnú ako aj ostatné, ktoré proste neprikrmovali a čakali, kým nachovajú vlastným mliečkom. Takže nikto sa nespytoval, či súhlasím s tým, aby jej dávali fľašku. Proste jej dali. Keď mi to už konečne vysvetlili, tak som si sama chodila po mlieko k sestričkám a dávala jej.

sia222
29. jún 2009

čafte bré rano. znesem kadečo ale to že by mu dávali od inej maminky mlieko mi teda fest vadí.ked viem ako sa to v tn kvasilo na tom slniečku v tých presnidávk pohároch do kt sme to mali dávať a na chodbe to bolo odstavené niekolko hodín a ženy su kadejaké..no asi tam zajtra budem aj poklusom prechádzkovať.ja som práveže počula že tu dávaju cez striekačku ale to oglukoze som počula.mne práveže povedali že mám sedeť na zadku aj to aj pri velkáčoch pamatám.no ved ja sa poinformujem o dr.zajtra či je pravda kadečo čo o tom čítam.ale mne dieta neva ja mám rada aj zeleninku velmi akurát to ovocie mi bude chýbať🙂 mne sa tuto noc snívalo že malkáč už je na svete a som ho kojila🙂ja už sa neviem dočkať.sila inak a čo si jej mala šupnuť rožok ked nič nepovedali? 🙂 a nevieš čo to bolo za mlieko? či také čo prejde aj vyšetreniami ked maminky čo su doma odovzdávaju alebo také zbytky z prsníkov žien po porode? ☹ možnože aj v tom tn to bolo vtedy tak že to pak vyliali a robilo sa to len koli nejakému nariadeniu ..neviem ale bol to hnus

jamaat
29. jún 2009

Sia, vôbec ma nenapadlo spytovať sa na mlieko. Vytiahli ho vždy z chladničky, trošku odliali do fľašky, čo sme mali všetky v sponzorskom balíčku. A všetky mamičky, čo si šli po mlieko k sestričkám, dostali mlieko, žiadnu som nevidela pobehovať s glukózou. Ale nie všetkým dali materské. Myslím, že bábätkám po pár dňoch dávali už UM, no a keď nemali MM, tak tiež. Aj mne raz dali UM, lebo už nemali. Od toho štvrtého dňa som ju už chovala svojim mliekom, aj keď sa nechcela prisať, tak som si odstriekala. A skúšala som jej dať aj striekačkou, ale to jej všetko vytieklo z pusy von, vôbec to neprehltla. Potom som si povedala, že je to už aj tak jedno, keď dovtedy z fľašky pila, a dávala som jej aj ja z fľašky. No a potom sa už chytila sama piť z prsníka.

sia222
29. jún 2009

jamat a kolko to testovanie teda trvá: zoberu ti krv nalačno pak po hodine a pak po hodine a možem isť domov? teda dve hodky dohromady by som tam mala stráviť? za aký dlhý čas si mala vysledky?dík

aine04
29. jún 2009

ja ked som bola v nemocke tak davali malickym na prikrmovanie iba MM, um sa vobec az do odvolania nedavalo, lebo bolo dost MM. ale myslim ze to davaju z tej mliecnej banky, mali to v takych flaskach v chladnicke a z tej vzdy trochu odliali. ja som striekackou neprikrmovala, lebo to mi maly vzdy vydzungol asi za minutku, hoci som sa snazila pomaly a za chvilku to bolo von. flaskou sa mi prikrmovalo lepsie a nemal problem s prisatim. tiez mi mliecko nabehlo neskor, tak som sa snazila tak, ze ked pytal hladosko papu tak som ho najprv prilozila a potom som mu dala flaskou.

jamaat
29. jún 2009

Sia, výsledky boli ešte v ten istý deň okolo obeda. Takže stráviš tam 2 hodiny, ako si napísala, a potom sa ešte musíš vrátiť. Tá moja doktorka sa volá Jakubíková. Ty si na tej druhej ambulancii, teraz som pozerala, že aj tam je jeden deň Kubová, tak k tej nechoď ani náhodou! Tá tam musí byť len po protekcii a je totálne nemožná!!!! To ak by ti náhodou vyšiel diabetes a musela by si chodiť častejšie. Okapcovú nepoznám.

aine, aj my máme nejaké umrnkané posledné dni, kaká len žltú vodu, tak ju asi bruško omína.

sia222
29. jún 2009

no dík za info.aspon budem vedieť bo zajtra je aj vysvečko a mužík nebude doma tak nech sa zariadim koli škole.dík moc. sa smejeme že zajtra bude výprask bo je vysvečko 😀 😀 😀
dala som si kyslu kapustu mojmu otcovi to kážu jesť aby mu to sťahovalo cukor on je cukrovkár inak je´mu to zistili až po 50tke a kamoška mi vravela že jej gyndoš jej povedal že to nie je dedičná cukrovka v takom veku že to už je starecká že dedič je to ked to má človek okolo 30tky.no kto sa v nich fakt už vyzná🙂
ale už nezisťujem info už ma to prešlo našťastie. no dufam že tam zajtra nebude ale som tiež pozerala na nete a má tam byť tá okapcová.im narobím vetre ked budu blbé🙂

a ostatok ženičiek kde ste čo vás zalialo? miuš hádam si zvládla polsko a nie si dakde odkvacnutá..
ja už som poprala kua a akosi to nechce schnúť tak je vlhko všade.už sa cítm ako na dovolenke na večeru šalát vonku vlhko
😀

a vaše detičky ako posluchaju?a na tie očká dávate drobcom alebo vám kazali aspon zozačiatku tu borovu vodu? chcem si to pokupiť bo ked by mi to mužík kupoval ešte by náh nejaký denatur lieh dobrý kupil🙂)
tak sa držkajte idem ja zmeniť polohu a prajem nerušnu nocku s detičkami.

petulig
29. jún 2009

cafte, som dnes nejak pracovala ci co ze som sem nenakukla ani. Prisiel mi kocik tak sme skladali s drahym a potom soferovali po byte. Zajtra hodim foto do albumu. Taky je zeleny ze budem svietit na sto metrov 😀 😀

jacka
29. jún 2009

veru sia...vela čitaš....neboj nebude to také zlé....ked porodíš aj zabudneš že si niečo mala 😉

ja idem zajtra na sono...tak ak mi zmenia pohlavie..teda nie mne ale bábätku...tak vybuchnem smiechom 😀 😀

iank ja som borovu vodu nedávala...nik nekázal 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre